Estrofem. Máte s ním zkušenosti?

haninka
15. čer 2007

Ahojte snažilky a těhulky,
dneska jsem od doktorky dostala Estrofem (Estrogen), užívám k tomu i Utrogestan (Progesteron), jelikož nemám vůbec pravidelný cyklus..
Nemáte někdo s Estrofemem nějaké zkušenosti?? podle příbalového letáku bych ho nejrači hodila do koše...takové vedlejší účinky! ☹

Děkuju!
H.

minicka
15. čer 2007

Haninka ahoj, neboj nie je to až také zlé ako je to napísané v letáku. Ja ho beriem už 9 mesiacov.

haninka
autor
15. čer 2007

micinka a pomohl ti? na co ho bereš?

minicka
15. čer 2007

no, neviem či pomohol, asi len niekedy, beriem ho na rast sliznice, mám ju dosť nízku

haninka
autor
15. čer 2007

a cyklus jsi měla pravidelný?..co kontrola u doktora, zjistil že by se to zlepšilo?
..asi budu mít stejný problém. Když jsem si měla BP (asi 2x) tak byla teplota pořád nízká..
Teď mi brali i krev k vyšetření štítný žlázy. Tak mám obavy, protože jsem docela hubenka, ale ty teploty se pohybovaly pořád kolem 36,6 - 36,7..tak si myslim, že mi spíš bude něco chybět...
Jak dlouho se snažíte Minicka?..(jé promiň, 1. jsem ti zblbla jméno.. 😕

minicka
15. čer 2007

Haninka cyklus mávam pravidelný ako hodinky, len mrcha býva krátka a slabá, tak doktor hladal príčinu a zistil nízku sliznicu, čo je aj príčinou krátkej mrchy.
Najskôr som uživala 1x denne 1mg, potom 1x denne 2mg a teraz mám 2x denne 2 mg.Hormonálny profil mi nerobil vôbec, ovulku zisťoval na folikulometrii. No a snažíme sa 1 rok.

haninka
autor
15. čer 2007

Minicka, to je dobře, že doktor hledal a něco našel..moje doktorka mi nejdříve dala na pravidelnost cyklu utrogestan. Ten mi moc nepomohl, tak teď přidala ještě Estrofem..řidám si, jestli by se cyklus nemohl zpravidelnit i sám od sebe, protože hormony nejsou nic zdravýho.. 😒
Při jednom ultrazvuku taky řikala že mám nízkou sliznici...
Zkoušela jsi si měřit BT, čípek a hlen?..já to chvíli zkoušela a hlen skoro nidky nebyl ten plodný a čípek je jiný každých 5 min..takže v tom mám docela zmatek...
Jsem moc ráda, že jsi mi napsala..alespoň se můžu o tom s někým pobavit 🙂

minicka
15. čer 2007

BT si meriam pravidelne a je priam ukážková, hlien pozorujem akurát tak vodový pár dní pred ovu a čípok to je spanielska dolina a presne si to vystihla, každých 5 min iný. A ako je to s tvojou ovuláciou? Nesledovala ti ju doktorka, či nie je potrebné predpísať lieky ako Clomhexal, alebo Clostilbegyt.

haninka
autor
15. čer 2007

Ovulaci mi doktorka bohužel nesledovala..prý nejdříve musím mít pravidelnou menstruaci. To je základ..pak se může pokračovat. Takže jsem objednaná na září a podle toho jak bude MS vypadat se bude odvíjet další postup..prý by mě poslala do nějakého centra..asi si začnu BT měřit..
Ty tedy nemáš jinej problém než nízkou sliznici??..to zní skoro banálně, viď..určo se vám už brzy zadaří... 🙂
Kolik je Ti let (jestli se můžu zeptat..) mě je 26, a moje 22 letá švagrová je těhu snad na 1. pokus.. !! 😲

minicka
15. čer 2007

No problém zatiaľ nezistili žiadny, aj tú sliznicu úspešne zvládame, mám za sebou aj laparoskopiu a chromopertubáciu, malá nepriechodnosť odstránená no napriek tomu sa nepodarilo ani IUI minulý mesiac. Dúfam že tento bude úspešnejší včera som bola na 2 IUI,a biologické hodiny mi už tikajú poriadne je mi 32. Tú BT skús merať, je to síce dosť otravné, ale aspoň zistíš ako si na tom a potom ťa to aj chytí uvidíš, skús to 🙂

minicka
15. čer 2007

Haninka, idem si zaliezť do pelešku, som voláka uťahaná, zajtra môžeme ešte pokecať. Prajem dobrú noc.

haninka
autor
15. čer 2007

minicka dobrou noc, zítra určitě pokecáme 🙂 ..kdyby ne zítra, tak každý všední den jsem na příjmu 🙂

haninka
autor
16. čer 2007

Minicka, jsi tu? 🙂
Koukám, že toho máš hodně za sebou..to všechno v jednom roce??..IUI je umelé oplodnění??..
Na BT si musim pořídit pořádný teploměr. S rtuťovým je to teprv otrava! 😉

minicka
16. čer 2007

Caves Haninka, IUI je inseminácia - streknutie spermií priamo do maternice, prvú som absolvovala v máji, tá bola nestimulovaná a tú druhú predvčerom a tá bola stimulovaná Clomhexalom. Aj ja som začínala meranie BT ortuťovým a až po čase som prešla na digitál, je to ale len zvyk. 😵

haninka
autor
18. čer 2007

Ahoj minicka,
díky za vysvětlení..už se v těch zkratkách strácim 😒
Dnes jsem si prvně a po prvnim prášku měřila BP a byla neuvěřitelně nízká: 36,3...vždycky jsem měla 36,6 - 7..teď jsem to porovnala se rtuťákem a stejný..tak nevim ... Jen doufám, že to pomůže.. 😉

dadunka
26. čer 2007

Ahoj holky,tak se k vám přidávám, mám také předepsaný estrofem a k tomu ještě Duphastone, bez HA jsem rok a snažíme se 10 měsíců.Mám mízkou hladinu stradiolu a progesteron taky ☹

lanka
26. čer 2007

Estrofem se používá opravdu na nárust sliznice - dostala jsem ho po OPU (odběru vajíček při umělém oplodnění) a plán byl jej používat až do konce 3-tího měsíce těhu. Což se bohužel nekonalo.
Taky jsem měla pocit že to hodím z okna když jsem si přečetla příbalový leták.
Na druhou stranu když jsem se ptala bylo mi řečeno že je jen velmi málo léků které těhotná opravdu, ale opravdu nesmí, na ostatních to píší prý vždy, někde pro jistotu a někdo protože to na těhotných nevyzkoušeli.
Takže bez obav. Nemělo by to ublížit.

dadunka
26. čer 2007

to lanka. Mně v tom příb.letáku spíše zarazilo to, jak se zvyšuje pravděpodobnost rakoviny, sice tam píší, že až po dlouhodobějším braní, ale i tak veselá z toho nejsem. Taky tam píší, že současné užívání progesteronu tohle riziko zase dost sníží a v tom Duphastonu je dydrogesteron, který je téměř srovnatelný s progesteronem, tak snad to vyruší.Jednu část cyklu mám brát 1mg Estrofem a Duph.2x denně, tak abych z toho nebyla přehormonovaná. Nejlepší je, že tohle i při užívání HA nikdo neřekl a Dr. říká, že při dlouhodbém užívání HA můžou vaječníky dost zlenivět. Mě teda po 10ti letech chrápou 😝

lanka
26. čer 2007

Třeba se proberou 😉

nnora
26. čer 2007

ahoj holky, to jsem ráda,že jsem vás tu našla. spojuje nás asi podobný problém. zjistili mi nízkou hladinu estrogenu asi před rokem a půl. 7 let jsem brala HA, předtím neprav.menstruace.Po vysazení mi též M stávkovala. Jiný lékař mi ještě přišel na vysokou hladinu prolaktinu a domníval se,že ten to vše brzdí. Po půlročním braní léků na jeho snížení , jsem Ms konečně dostala sama, ovšem pak chodila v dlouhých intervalech.Mám za sebou 1.IVf(loni květen)a nyní 2 KET.Při těch lepím estrahexal a beru progesteron,1.KET neúspěšný MS přišla, na výsledky 2.čekám. Vyvozuji z toho,že jestliže uměle dodávám tělo tyto dva hormony - MS přichází.
Jinak z těch příbalových letáků taky nejsem nadšená a ještě ke všemu, jsem nabrala-sice ne na váze, ale v prsách, zadku i stehnech.tak jsem zvědavá, zda po vysazení se to samo ztratí. 🙂

haninka
autor
26. čer 2007

Ahojte,
už jsem slupla asi 5 Estrofemů. A docela to jde, nic mi zatim neni...
Beru ho 5-20. DC, každý 2. den 2mg. A od 17 do 26 DC Utrogestan...zatim jsem v cca 14 DC, takže jsem zvědavá kdy a jak přijde (nebo rači nepřijde) mrška.. Tenhle měsíc jsme ale docela klidní, takže jsem klidná 😎

dadunka
28. čer 2007

Ahoj holky,no já mám ten Estrofem a Duphaston užívat až teď budu mít po MS a o čem dumám je, jestli tu hormonální nerovnováhu nesrovant nejdřív nějak alternativně, vím, že třeba je na trhu přípravke Estrozin od firmy Diochi, kterej taky rovná hormon.profil, ale je to čistě přírodní... Co myslíte??? ☹ Zas nevím, jak by se na to tvářil doktor... Mám totiž z těch hormonů trochu strach, ale mimčo už bych brala, tak fakt nevím 😖 Jinak já jsem brala HA přes 10 let a nyní jsem rok už bez ní. MS rozházená, minule ani nepřišla, musela jsem na injekci a ani jsem neovulovala, vím, protože měřím BT a teploty mám poříd hrozně nízké 😠

haninka
autor
28. čer 2007

Dadunka,
taky jsem nechtěla hormony, ale musím říct, že to na sobě vůbec necítím..
A když jsem měřila BT předtim, měla jsem teplotu pořád kolem 36,7 - 36,6..

dadunka
28. čer 2007

Haninka,já mám teploty pořád kolem 36,3 🙄 Koukni na graf http://www.fertilityfriend.com/home/16c407
To je fajn, že to na sobě necítíš. Já mám brát Estr. 5-15DC 2mg denně, 16.-25DC 1mg denně a Duphaston 16.-25DC 2 tbl.denně.Budu si na to muset koupit důchoddcovský dávkováč léků.Do toho ještě Calibrum... 😀

haninka
autor
30. čer 2007

Ahoj Dadunka,
to dávkování to je děs, to máš pravdu. Taky jsem z toho celá zmagořená..doufám, že na něco nezapomenu..
Tady přikládám můj gragík...to je snad poprvé, co se mi objevila Ovu 🙂
http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/0/nu...

http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/0/nu...

Ta 1. je měřená rtuťovým teploměrem...2. digitálním..ten stejný měsíc. Pro srovnání se měřím oběma a teploty jsou úplně jiné. Dokonce když je na rtuťovym vzestup, na digit. klíďo pokles... 😒
Takže příště vsázim na klasiku a digitální můžu hodit do koše...

dadunka
1. črc 2007

Haninka, gartuluji k ovu! Třeba bude úspěšná. S těmi teploměry je to fakt zajímavé, i když mě to zaráží, takové rozdíly, je to možné? Nedochází ti v digit. teploměru baterka? Já měřím digi, který myslím, že po minutě zapípá.Jak dlouho máš zavedený ten rtuťový, než odečteš teplotu?Zítra to zkusím taky oběma, jsem zvědavá 😕 😀

dadunka
2. črc 2007

Haninka, dnes jsem měřila digitálním i rtuťovým.A pozor - digitální 36,5 (předesílám, že baterku jsem měnila před 2 dny) a rtuťový ukázal 36,9.Zopákala jsem to 2x,protože jsem nevěřila vlastním očím.To je teda síla! 😠

haninka
autor
2. črc 2007

Ahoj dadunka,
to jsou věci, viď?..taky tomu nerozumim...36,5 je klasika nízká teplota, a 36,9 mám po ovu...takže ti třeba taky proběhla, a ani o tom nevíš... 😠
Můj digit. teploměr je nový, takže baterky by měly být ok. Teploměr "cvrdliká" tak 4 vteřiny po vložení...nechápu jak může být teplota tak rychle naměřená...😒 Ale další cyklus budu měřit rtuťákem...jistota je jistota 🙂

dadunka
3. črc 2007

Ahoj Hanko,já jsem to včera rozebírala s holkama v diskuzi měření bazální teploty.A dostala jsem tip měřit dál i po zapípání.Je fakt,že můj pípá později než ten tvůj,tak po minutě tipuju.Dnes při zapípání jsem měla 36,6 a po 3 minutách 36,8 a rtuťák po 3 minutách taky 36,8. Takže zůstávám u digi a od dalšího cyklu měřím pravidelně 3 minuty. A taky jsem tam rozebíraly tvé dva grafy,Len dokonce srovnala teploty,takže kdyby tě to zajímalo, mrkni tam. 🙂 Ahoj!

haninka
autor
5. črc 2007

Ahoj Dadunka,
to jsem nevěděla, že se má měřit dál i po pípání... 😒 ..už jsem to zkusila, ale teploty jsou stejně odlišné..vždycky tak o 0,3 stupně rozdíl..
Ale jak psala Len, je to normální...

haninka
autor
5. črc 2007

A koukám Dadunka, že se ti ovu přeci dostavila... 🙂
Mě dneska teplota drobátko klesla..tak snad neklesne úplně 😒