Estrofem. Máte s ním zkušenosti?

haninka
15. čer 2007

Ahojte snažilky a těhulky,
dneska jsem od doktorky dostala Estrofem (Estrogen), užívám k tomu i Utrogestan (Progesteron), jelikož nemám vůbec pravidelný cyklus..
Nemáte někdo s Estrofemem nějaké zkušenosti?? podle příbalového letáku bych ho nejrači hodila do koše...takové vedlejší účinky! ☹

Děkuju!
H.

christla
3. zář 2007

Ahoj holky! Dneska jsem byla na gynekologii a Estrofem mám vysazený, protože mi po něm bylo špatně. Takže doberu jen yduphaston tento cyklus, další cyklus budu bez ničeho a pak mě čekají odběry krve na hormonální profil, pak se dozvím, kde je chyba.
Mě právě zarazilo taky to, že jsem četla, že Estrofem přeruší ovulaci. Přitom doktor mi nic o tom neřekl, přečetla jsem si to právě na Genetu...

lajika
3. zář 2007

Ahoj Dadu. Už jsem napsala a zavěsila odpověď, ale někam se mi ztratila, tak to hlavní. Doktorky se určitě zeptám (jdu na kontrolu koncem září), ale myslím, že by to mohlo být proto, že tentokrát to bylo poprve, co se mi MS nedostavila ani po Agolutinu a - hormonální profil vychází normální, tak asi předpokládá, že po Estrofemu nastartuju 🙂 (no - víš co - odborník nejsem, je to jen můj odhad) Od října mám napsanej clomhexal. Utrogestan mi zůstává. Jak říkám, rozpis jak ruskej román, ale už beru třetí den, pár vlasů mi ještě zbylo a místo vymetání ledničky odpor k myšlenkám na jídlo. Demence pokud, tak pozvolná a přede mnou již jen 22 dní (zatím, uvidím, co bude dál)
Christlo, nezoufej - já vysadila loni v červnu, doteď MS jen s podporou léků a když jsem si přečetla leták, nešly na mě mdloby, ale neodbytné nutkání sepsat závěť. Drž se!
ale ty křečáky a tak...asi bych zatím nevysazovala, ale upalovala za doktorkou se zeptat co a jak. I na ovu a na všecko.....

dadunka
4. zář 2007

Ahoj holky Estrofemky 😀 já jsem včera "úspešně" dokončila druhý cyklus s léky, za týden jdu k Dr., teď čekám MS a pak už si mě převezmou odborníci
😕 v ČB. Určitě dám vědět,co mi na vše řekl.No musím říci,že asi jediné v čem mi ty léky pomohly je to,že mi zkrátily moje dlouhé cykly, uvidíme, zda to tak zůstane.Tak ať jsme všchny brzy těhule! Zdar z jihu 😉

romi.r
4. zář 2007

Ahojky. Aspon jedno dobré pozitivum na hormonech 🙂 , mě se taky zkrátily dlouhé cykly, ted mám cyklus tak 26 dní.

dadunka
4. zář 2007

Romi, já měla po vysazení od 35 do 50 dnů. První měsíc po E+D 28 dnů, teď to vypadá dokonce už na 26 nebo 27 dnů. 🙂

romi.r
4. zář 2007

krátké jsou dobré 🙂 , lepší než dlouhé, nebaví mě tak dlouho čekat 🙂

dadunka
4. zář 2007

souhlas 😵 , jen s E+D špiním i během cyklu, to už mi tak báječný nepřijde 😔

romi.r
4. zář 2007

a kolikátý den? já taky lehce špiním

dadunka
4. zář 2007

Minulý cyklus 14-18DC a 24-25DC a tento 23-25DC, dnes jsem 26DC.Setřička mi říkala, že dokud to je na slipovku, je to ok, že to může být i okolo ovulace.

radco
17. zář 2007

Ahoj devčata!!!Vaše diskuze mě zaujala,bo i já mám stejný problém.Nemenstruuji,neovuluju,neotěhotnuji...Asi jsem skoro chlap 😠 .Estrofem beru též,ted na přípravu na Ket,bo jdu na druhý pokus IVF.Mám za sebou i tři IUI a zamražených máme 12 embryí.To dávkování mě fakt děsí.1-5 den 1tbl.5-10 den 2tbl a 11-15 den 3tbl a k tomu přidat 6tbl Utrogestanu.Asi budu chodící hormon 😀 .Trochu mě bolíhlava a žaludek,jinak mám největší strachs těch krevních sraženin a infarktu,tak snad se tého vymodleného dítka dožiju 😅 .I vám držím palce,je to boj,když to nejde samo!!!

dadunka
18. zář 2007

Radco,no máš těch léků požehnaně!Nedivím se,že tě z toho bolí žaludek.Já si tenhle měsíc dávám od léků po domluvě s Dr. oraz, jdu na hydrolaparoskopii do centra asistované reprodukce, pak uvidím, zda to budu muset užívat znovu.Držím vám palce!

radco
19. zář 2007

Ahojda,ahojda.Též mám pocit,že mě lezou hormony aj z vlasu,ale co by jsme pro početí nevydržely,že??Ten žaludek se už uklidnil,ale hlavu mám jak pátrací balon a držím vodu,takže vypadám jako vzducholod 😝 .Jsem zvědavá,až mě v tomto cyklu zavedou ty zmrzlíky,jestli se jim v té mé děloze bude už konečně líbit.Jinak si budu muset dát pár měsícu pauzu a vrátit své tělo trošku do normálu.Ale nemám nač čekat,je mě 35 a děti mých kamarádek už pomalu maturují 🙂 ,tak snad budu aspon mladá babička.I vám všem držím moooc palečky.

lajika
27. zář 2007

ahojte holky.mam chandru a presly me posledni zbytky byt i sibenicniho humoru. Preplachtila jsem na diskuzi dexametazon. mela jste nektera imunitni problem se spermiemi? A jak jste to resily, jestli jo? Je jina nadeje nez IVF? A je IVF nadeje, kdyz se pak muze jeste taky objevit imunitni reakce vuci zarodku? A ma smysl ze sebe delat chodici hormon kvuli jakesi mizive nadeji anebo je lepsi na to kaslat a zaridit si bezdetny zivot? Nevyzivam se v polykani hormonu, mereni teploty at uz bazalni nebo jakekoliv jine a vetsine zkratek na tehle diskusi nerozumim. Jsem v tom, zkratka, trochu ztracena. A mam pocit, ze zivit v sobe prachmizernou nadeji, cpat se hormonama a utracet zivot v pocitani do dalsich proklatejch osmadvaceti, vypadat jako obezni krecek a citit se jako neco, co dotahla domu kocka po povodni a ted to smrdi pod pohovkou za to nestoji. Omlouvam se, jestli jsem vas demoralizovala, puvodne jsem se chtela zeptat na tu imunitu a tohle mi ujelo...

haninka
autor
27. zář 2007

Ahoj Lajika,
to se asi zeptej v diskuzi, kde probírají umělé oplodnění.. Ale klííííííd! 🙂
I nás všechny ostatní snažilky, kterým se nedaří chytají chmury. Kolikrát jsem bulela, viděla všechno černě..s manžou jsme si řekli, že kdyby to jinak nešlo, tak si mimi adoptujeme..a pak se mi ulevilo. Teď to nechávam být jak to bude.. Za týden jdu na laparku..doktorovi jsem řekla, že už hormony brát nebudu..objednala jsem si jeřáb, a hezky v klídku uvidim.
Postkoitální test nám ještě nedělali (na imunitu proti spermiím)..ale řešením je pak a teď nevim jakou to má zkratku, nějaká forma asistované reprodukce..ale o protilátkách na plod neuvažuj, páč v tom fakt nevidim smysl, akorát se tim rozhodíš..

radco
1. říj 2007

Ahoj Lajika!!!!Musím uznat,že Tve psaní zní opravdu velmi neštastně,ale chci Ti říct,že nesmíš ztrácet naději.Ono s to pěkně říká,já vím o čem je řeč,ale jak začneš být depresivní,je to začátek konce.Já se snažím o mimi 8 let,je my 35,brala jsem snad už všechny dostupné hormony na našem trhu,přibrala 10 kilo,a břicho mám od injekcí rozpíchané jako cedník.A jako třešínka na dortu my běhěm 8 měsícu zemřely oba rodiče.Někdy jsem si už taky říkala,že toho mám plné zuby,že mě manžel stejně opustí a zbouchne první plodnou ,hubenou mladici....Ale opak je pravdou.Stojí při mě,vozí mě 150 km do sanatoria a čeká jak to dopadne.Zítra jdu na zavedení 3 zamražených embryí a tak vkládám další nadějě do rukou přírody.Jen Ti chci poradit,obrat se na diskuzy na Gennet,je tam pan Doktor Stejskal,je to muj bývalý učitel ze střední a je to největší kapacita u nás i v Evropě přes genetické inženýrství.Je to machr a ten Ti určitě pomuže.Takže,hlavu vzhuru a BOJUJME!!!!

haninka
autor
1. říj 2007

Ahoj Radco, držim všechny 4 palce, ať vám to tentokrát vyjde!.. 🙂
H.

hanca..
1. říj 2007

Ahoj holky, 🙂
taky mame trapení,podstoupila jsem odběr vajíček z 10 jich zbylo 5,2 opl.a vožili zpět,v období MC jsem špinila,ale ukázalo se,že jsem těhotná,chytlo se jedno,1.6jsem musela podstoupit miniinter.protože se to přestalo vyvíjet a umíralo to,bylo to hrozný období,po 6 nedělí a kontrole mam užívat estrofem 3x denně,zatím dobrý až na bolesti v podbřišku,příští týden mám kontrolu tak uvidíme,mame poslední2 vajíčka,jinak vše znova,ale stojí to za to a to jsem bez zdr.probl a rvou to do mě horem dolem

radco
2. říj 2007

Ahoj Haninko!!!Děkuju moc za podporu,jedeme do Pronatalu dnes ve 14 hodin,máme schuzku s embryologem a pak mě ty malý zmrzlý prdy zavedou.Jsem moc optimistická a doufám,že to konečně vyjde.\věřím že smrt mých milovaných rodiču nahradí další život.Díky za Tvé palce,i já je držím Tobě a dám vědět,jak jsme dopadly.Martina

eloana
29. kvě 2009

ahoj holky rada bych se zeptala kolik jste uzivaly Estrofemu?? beru to pred IUI na zvyseni sliznice. Doktor mi rekl 1-1-1 a v lekarne mi tvrdili ,ze muzu maximalne jeden. Diky

miselaniki
15. zář 2009

Holky mám dotaz jsem po IVF s dárkyní - momentálně v 8 týdnu beru 3x1 Estrimax ( to stejné jako Estrofem) a 3x2 Utrogestan. Doktor mi řekl, že to mám brát do konce 11. týdne a pak ukončit a brát jenom 1x Utrogestan. Jak jste vysazovaly léky, postupně nebo najednou co jste po KET a pod. díky za odpověď.

streghina
4. led 2012

Ahoj holky, máte někdo zkušenosti s Estrofemem? Já ho beru skoro rok s utrogestanem a furt nic, akorát mi je po něm špatně, bolí mě žaludek a teď mi začaly padat i vlasy, když ho beru, jinak ne. Nevíte, jestli může zvyšovat prolaktin? Teď mi naměřili i vyšší prolaktin, myslím, jestli to důvod toho.

mufinka26
5. led 2012

@streghina já tuhle kombinaci estrofem a utrgestan brala až při KETu, aby se mimísek udržel 😉

mufinka26
5. led 2012

@miselaniki ahoj, mě bylo řečeno vysazovat tak, že od 11tt sem měla snížit dávky estrofemu a 12tt už úplně vysadit 😉

elana
5. led 2012

@streghina to bereš celý cyklus? jestli ano (kor takhle dohromady), tak je to vcelku spolehlivá antikoncepce, má to stejné složení, jako HA (estrogen+progesteron, nic jiného to vlastně není). Estrofem zabraňuje ovulaci, sice zvyšuje sliznici, ale k čemu to, když se nemá co oplodnit. Divný 😒

streghina
5. led 2012

@elana ahoj, ne jen od 17 do 26 DC, ale ovulku mám až tak 19DC, taky mi tam kombinace moc nesedí, rozhodla jsem se tenhle měsíc po 9 měsících vysadit ten Estrofem a užívat jen Utrogestan, uvidíme, jestli se něco změní nebo ne. Doktorky jsem se ptala, jestli estrofem nebrání otěhotnění a říkala, že ne. 😒

streghina
5. led 2012

@mufinka26 a už jsi je brala před KETem nebo až po na udržení, jsem z toho jelen, ale po 9 měsících mi to k ničemu nepomohlo, tenhle měsíc jsem vynechala estrofem

mufinka26
5. led 2012

@streghina estrofem od 1.DC, aby se připravyla sliznice pro embryjo 😉 🙂

elana
6. led 2012

@streghina nevím na jakým základě Ti ten estrofem nasadila, jestli jen tak od stolu nebo podle hormonálního profilu...každopádně obvyklý postup je spíš nasadit 2.-5. cyklus antiestrogen (Clostilbegyt), ten by měl zajistit kvalitní vajíčko a po ovulaci potom progesteron (Utrogestan). Ten Clostil má nevýhodu, že může způsobovat cysty nebo snižovat výšku děložní sliznice, ale už z té logiky věci, že na ovulaci se používá ANTIestrogen, tak s ESTROGENEM těžko můžeš otěhotnět. U toho KETu je to něco jiného, tam jde jen a jen o tu kvalitní sliznici, ovulace není potřeba, takže se Estrofem užívá až do konce I. trimestru klidně...

ale tak snad dr. ví, co dělá. Každopádně pokud Ti to nenapsala fakt na základě vyšetření z laborky, tak podle mě jsi neudělala špatně, žes Estrofem vysadila.

i když stejně se asi nemusíš bát, když ho bereš až takhle "pozdě", tak už je po ovulaci a potom by škodit neměl. No, když Ti ale nedělá dobře, tak co s ním...

streghina
6. led 2012

@elana díky za podrobné vysvětlení, právě myslím, že mi možná i brání ovulce, když ji mám až kolem 18-20DC a nasadila mi ho už na 17DC, prostě teď uvidím a kdyby se zadařilo, tak škoda předešlých 9 měsíců 😒 a hormonální profil mi nedělala, já ho chtěla udělat a ona říkala, že je to zbytečné a až po přemlouvání mi udělala ten prolaktin a testosteron, který mám tedy malinko nad hranicí, no březnu to nechám konečně na odboníky 😉

laura_laura
21. únor 2013

Ahoj, kvůli nepravidelnému cyklu jsem dostala Estrofem a duphaston...mám to zde na stole a mám chuť to vůbec nebrat ☹ za 14 dní mám konzultaci u doktorky.....
Chci se zeptat, po jaké době jste začali po Estrofemu přibírat? Lze s tím vyrukovat už po 14 dnech? Problém s udržením váhy mám i bez toho, s tím si to ani neumím představit ☹ díky..