Estrofem. Máte s ním zkušenosti?

haninka
15. čer 2007

Ahojte snažilky a těhulky,
dneska jsem od doktorky dostala Estrofem (Estrogen), užívám k tomu i Utrogestan (Progesteron), jelikož nemám vůbec pravidelný cyklus..
Nemáte někdo s Estrofemem nějaké zkušenosti?? podle příbalového letáku bych ho nejrači hodila do koše...takové vedlejší účinky! ☹

Děkuju!
H.

misuagelina
21. bře 2013

ahojky holky, nevím, zda je tato diskuze ješte aktuální, ale zajímalo by mě jak dopadla Dadunka, jsem na tom podobně jako ona Estrofem a Duphaston,tak chci vědět jestli se povedlo 🙂 .Predem dękuji. M.

misuagelina
25. bře 2013

@laura_laura ahoojky,beru taky oba asi druhy mesic,mam je napsany na 4mesice..zmena vahy zadana,jen obcas poboliva hlava...😉

misuagelina
25. bře 2013

@laura_laura a jak to mas brat?

skifarka
5. dub 2013

Ahoj holky,
promiňte, že Vám sem lezu. Ale mám 5 dní po KETU, ještě před KETEM mně bylo řečeno, že mám děložní sliznici 10mm, takže mně můj gynekolog nedal Estrofem. Řekl mně asi 5 dní před KETEM, že mám dobrou sliznici. Chtěla jsem se Vás zeptat, myslíte že v tom mezidobí 5 dní se nemohla ta sliznice snížit? Většina holek ten Estrofem dostává. To má tolik holek nízkou sliznici? To se mně moc nezdá! Díky.

misuagelina
7. dub 2013

@skifarka Ahojky,jen se ptej 😉 velikost 10mm je dibra podle me estrofem neni potreba na uhnizdeni staci i 9mm, nekde jsem to vycetla 😉 a pokud uz jednou narostla do 10mm,tak si myslim,ze uz se nezmensi.

lucavka
7. dub 2013

@skifarka ahojky, já měla sliznici s estrofemem 5 dní před ET 7mm, takže si myslím že si ho opravdu nepotřebovala 😉 . Moc držím palečky ať se zadaří. Nám se bohužel nepovedlo 😢 . Dnes mi přišla mrcha, dám si cyklus pauzu a pak v květnu jestli to bude dobrý na ET.
Držím ti palečky 😀 A už si zkoušela testit? Já s prvním miminkem měla 5. den po ET už ducha 😵 ,

misuagelina
8. dub 2013

@skifarka
@lucavka Holky merite nektera bazalku nebo mate zkusenosti s wunschkinder systemem? 🙂

lucavka
8. dub 2013

@misuangelina ne ne, ani jedno.

jennyska
6. lis 2013

@laura_laura @streghina @elana @mufinka26 @miselaniki @eloana @radco @hanca.. haninka @dadunka @christla
@skifarka @misuagelina @lucavka

Ahoj snažilky, těhulky a maminky,

mohly byste vložit svou zkušenost s estrofemem do naší Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady s maminkama, snažilkama a těhulkama tvoříme? 🙂

Vložením své zkušenosti, příběhu, rady, tipu na https://www.modrykonik.cz/estrofem/ pomůžete ostatním maminkám a těhulkám, které si právě prochází stejným obdobím jako v minulosti vy a právě v naší koníkovské knihovničce mohou najít jak základní informace o dané věci, tak také cenné zkušenosti 🙂

Děkuji Vám, že se zapojíte a že svou zkušeností, příběhem, pomůžete.
Mějte krásný den!
Janča

landik
15. lis 2013

Ahoj holky, tak beru estrofem již druhý den, na zvýšení sliznice. V sobotu si mám píchnout pregnyl do břicha 😒. V pondělí jdeme na inseminaci. Tak mě prosím držte palce. Jinak mám za sebou 1 neúspěšné IVF a 2 KET.
Nemáte někdo zkušenost s IVF - CUBE ???. díky za info

hankamisa
25. bře 2014

ahojky,prosím o radu.
mám za sebou 3 měsíce clostilu páč jsem byla bez ovulace. ted mám sice ovulaci ale nízkou sliznici. dr. mi předepsala estrofem ale dočetla jsem se,že prý ovulaci staví. tzn ,že když budu brát estrofem tak ten měsíc nebude ovulace? tak k čemu mi je pak tedy vyšší sliznice když zas nebude ovulace? jo a po ovulaci beru utrogestan. snažíme se o přirozené početí.

hankamisa
9. kvě 2014

nevím.tak mi dr. napsala estrofem 2mg 1* denně 5-16dc a utrogestan po ovulaci do 25dc. folikuly mi rostou po léčbě clostilem ale sliznice stále neroste, proto ten estrofem. dr. jsem říkkala,jesli při něm budu mít ovulaci,když všichni říkají,že ji blokuje. ona i holčina co s ním má zkušenost říkaly ,že bych ovulaci mít měla. že by ovu bloknul až následný utroš pokud bych ho vzala dřív než by byla ovulace. prý je to stejný hormon,jaký produkuje tělo na růst sliznice před ovulací.
povedlo se někomu normálně otěhotnět (bez ket,et ) při estrofemu a utrogestanu braném ve stejném měsíci?

misuagelina
15. kvě 2014

@hankamisa ja se hlasim,ale trvalo to necely rok...bud trpeliva a neupinej se na to,ta carka na testu co nevidet prijde 😉 ...brala jsem 9let HA a po vysazeni jsem nemivala ms a samozrejme jsem chtela otehotnet, takze doktorka nasadila stejne jako u tebe estrofem a duphaston (sstejny jako tvuj utrogestan)...jen tomu dej cas 😉 ....a termin porodu mam zitra, cekame holcicku 😉

hankamisa
16. kvě 2014

@misuagelina - dnešní kontrola ☹ .tak estrofem sice ovu nezastavil, folikul je krásný 12dc 19,8mm ale k čemu, když estrofem nezabral a sliznice neroste 4,5mm což je pro mimi málo.
jaký dc jsi ho brala a za jak dlouho začal zabírat?

misuagelina
20. kvě 2014

@hankamisa noooo,tak to uz ti nepovim, nepamatuju si to, kazdy jsem bralka jinou cadt cyklu a nevim, ktery kdy :-\ ale rikam, trvalo to skoro rok, bez cca mesice...neni to hned, musis vydrzet 😉

misuagelina
20. kvě 2014

@hankamisa uz jsem to nasla, brala jsem estrofem a duphaston zaraz 19-23 DC...

zabzulka
20. kvě 2014

@hankamisa ahoj, já brala Estrofem jen měsíc, kdy jsem šla k dr. že nemám po revizi MS, zjistil nízkou sliznici a napsal mi ho na dva měsíce, Mi se to nezdálo, tak po měsíci užívání, kdy se nic nezměnilo, jsem šla na svůj popud na hysteroskopii a tam objevili srůsty v děloze..takže Estrofem by mi byl na dvě věci 😒 teď ho po HSK neberu, čekám na MS, chci vidět jak silná bude bez ovlivnění hormony.

hankamisa
20. kvě 2014

@misuagelina - dík. no já ho od zítra taky ještě nasadím až do 23dc.třeba sliznice ještě povyroste. i když dr. mi říkala,že po ovu už sliznice nedorůstá. sice bych mohla už dnes ale chci mít jistotu,že je fakt po ovulaci. nerada bych něco po.....když už mám ten pregnyl.

hankamisa
20. kvě 2014

@zabzulka - dík za info. tak až ms přijde dej vědět jestli to na sliznici pomohlo. mě ted dr. radí laparoskopii + hysteroskopii najednou když už budu pod narkozou , jenže mě se na toho moc nechce. jak dlouho jsi byla po hysterce na neschopence? přemýšlím zda si vzít dovolenou nebo neschopenku.

zabzulka
20. kvě 2014

@hankamisa já byla na ambulantní hysteroskopii, bez narkozy..v Havířově to dělá jeden doktor. 3.6 jdu na kontrolní HSK, jestli se tam náhodou srůsty neobnovily. Měla jsem na srůsty podezření, MS po revizi nebyla, jen slaboulinké špinění. Raději než hormony jsem volila diagnostický zákrok, který mi ušetřil měsíce marného ládování hormony bez výsledku. Teď uvidím co to se mnou udělá, jestli se sliznice obnoví. Jinak, se synem jsem otěhotněla na 7mm..takže i s nižší sliznicí to jde

hankamisa
20. kvě 2014

@zabzulka - díky a dej vědět jak to dopadlo. mě psalo pár holek co otěhotněly i s 5mm sliznicí. tak uvidím.

zabzulka
20. kvě 2014

@hankamisa jj, dám..doufám, že se obnoví, podle všeho srůsty byly ve spodní části dělohy, takže MS mi šla do břicha 😒 teď se snažím všemi možnými prostředky sliznici podpořit. Zní to blbě, ale už se na MS těším..doufám, že už bude normální

hankamisa
20. kvě 2014

@zabzulka - držím palečky aby to bylo ok. hodně štěstí.

zabzulka
20. kvě 2014

@hankamisa díky, Tobě taky..ať to teď vyjde :D

hankamisa
20. kvě 2014

@zabzulka dík

hankamisa
14. čer 2014

tak včerejší kontrola v druhém cyklu s estrofemem KO. nejenže zastavil ovulaci ale sliznici vůbec nepomohl ba naopak. sliznice je ještě nižší než normálně (+-5mm) ,skoro žádná (1mm). 😠

jana1125
2. črc 2014

Mám stejné potíže pokud někomu zbyl Estrofem nabidněte prosim .Pište do interní pošty díky!

lkal
28. lis 2014

Chci zeptat jestli některá nemáte zkušenosti s užíváním Estrofemu na počátku těhotenství? Paní doktorka mi ho doporučila užívat na 14dní, protože ho mám nízkou hladinu podle výsledků krve... Nadšená z toho nejsem, spíš se bojím, v příbaláků je na napsáno, že se v těhotenství užívat vůbec nesmí ☹...

janca666
12. únor 2015

@lkal ted ho začínám uzivat v zacatku tehu..jak dlouho si ho užívala a tehu ok?? Mam to na horm.podporu kvuli opak.potratum...rikam si,ze by nam to gyndar nedával,kdyby se nesmělo..svýmu docela duveruju

lkal
13. únor 2015

@janca666 bohuzel jsem i presto prodelala zamlkle tehotenstvi, take sve gynekolozce duveruju a kdyby mi ho chtela dat zase znovu tak se branit nebudu. Tak moc drzim palce at to vyjde! Muzu se zeptat jestli ti nekdy zjistili duvod potratu? Nas ted poslali na geneticke testy ale doufam, ze jsme oba v poradku a pak to zkusime znovu a verime, ze to vyjde 🙂