FSH - zvýšená hodnota, podařilo se otěhotnět normálně?

hankamisa
13. čer 2014

ahojky.je mi 36let a snažíme se o další mimi 16m, zatím marně. výsledky HP a štítky jsou ok. fsh je 8,3 prý mírně zvýšené, hraniční. výsledky amh ještě nepřišly. pokud by amh bylo ok podařilo se vám při této hodnotě fsh otěhotnět normálně nebo jste museli na iui či ivf?
vaječníky po clostíku začali fungovat,folikuly dorustají ale bohužel sami nepraskají,musím chodit na pregnyl. sliznice ale stále nechce dorůstat a nic na ni nepomáhá.

chateau
14. čer 2014

Ahoj, do hodnoty 10 je to v normě, určitě se ti podaří přirozeně 😉 Já měla naposledy přes 17 a šanci přirozeně počít nulovou a vypadá to, že pokud se rozhodneme, budu muset podstoupit IVF s darovanými vajíčky. Na clostil jsem reagovala dobře (5 vajíček - vím, je to málo, ale na mě prý krása 🙂), že to nedopadlo (prostě špatná kvalita) je věc druhá 🙂. Některým holkám tady prý se hodnota dokonce snížila..Bude to dobré, uvidíš, moc ti držím pěsti! 🙂

sasanka033
14. čer 2014

ahoj, souhlasim se @chateau, neni to vubec dramaticka hodnota, mne je 34 a loni mi namerili FSH 10,9 a to je teprve hranicni hodnota. foliku jsem na prvnim IVF mela 5, z toho 4 vajicka, ted pri dlouhym protokolu a FSH 11,7 jsem mela 8 foliku a 8 vajicek. AMH mi zjistovali az ted a je 1, takze jeste zadny drama, ale proste bohuzel je to predcasny starnuti vajecniku. tady na MK jsem cetla hodne pribehu, kdy i pri hodnote FSH v desitkach, se podarilo prirozene. bylo mi receno, ze i FSH hodnota kolisa, takze je treba si na testy zajit vickrat, aby to melo vypovidajici hodnotu. a pokud mate dobrej SPG, pri tvym FSH neni duvod se bat. hodne stesti!🙂

hankamisa
autor
14. čer 2014

@chateau - dík

@sasanka033 -spermio máme ok. to předčasné stárnutí vaječníků ,může to být i dlouholetým braním antiny,nevíš? no mě dr. řekla,že je ta hodnota hraniční,přitom všude píšou 10. ve středu snad bude i to amh tak prý podle toho se uvidí jestli to půjde normálně.díky

maraton13
21. čer 2014

Právě jsem otevřela tyto stránky, abych vložila inzerát na prodej Gonalu, který už nepotřebuji a zkusila jsem otevřít diskuzi, na které jsem ,,visela" před cca 1,5 rokem. Musím říct, že mi pomohla, i když spousta lékařů pořád varuje před informacemi na internetu. S manželem se nám nedařilo otěhotnět, a protože jsme starší, nečekali jsme dlouho a zašli pro pomoc do CAR, kde mi řekli po vyšetřeních, že šance na miminko jsou nulové s hodnotami FSH 20,5 a AMH 0,01, prý nemá smysl ani hormonální stimulace a hned mi ukázali protokol na darovaná vajíčka...s pláčem jsem odešla...Přestože jsem měla chlapa, který by mě podpořil v čemkoli, nechtěla jsem ortelu doktoru podlehnout a studovala jsem vše na internetu. Veškeré rady stejně ,,postižených žen" jsem sepsala, pořídila vitamin A, C, D ( zvýšená dávka), Mamavit, kontryhel ( ten jsem pila jen do poloviny cyklu), čaj Mojžíšové, v polovině cyklu jsem jedla pálivá jídla s chilli, polykala kapky ptačího jeřábu, mateří kašičku a cvičila Mojžíšovou poctivě každý večer. Je pravdou, že jsem nakonec přeci jen jednoho doktora přesvědčila o hormonální stimulaci, ale když jsem si odnášela Gonal domu, byla jsem už těhotná 5 týdnů, takže na něj ani nedošlo a protokol na vyplnění budoucí dárkyně vajíček jsem hodila do koše. Dnes mám zdravého chlapečka a denně za něj děkuji. Proto Vas tu dnes chci povzbudit a podpořit ať se rozhodnete pro cokoli, výsledek prostě stojí za to, at je ta cesta jakakoli. Já jsem ještě před radikálním řešením zkusila vše ostatní a vyšlo to, ale uvnitř jsem přijala i tu myšlenku, že miminko bude, i když s darovaným vajíčkem. Ale je vidět, že hodnoty mimo normy doktorů někdy tak významnou roli nehrajou🙂

lutu11
26. čer 2019

Před prvním těhotenstvím FSH 10,4, otěhotněla jsem v tom samém cyklu přirozeně. Ovulace mi v tomto cyklu Dr nepotvrdil. Za dva roky FSH 7,8, a AMH 1,9, ovulace opět nepotvrzená, a taky v tom samém cyklu se zadařilo přirozeně. Ještě bych chtěla dodat, že se mi nikdy nepotvrdila ovulace. Pravděpodobně probíhá jindy než standardně.