Genetické testy po 2. potratu, máte zkušenost?

pavlii25
23. říj 2012

Ahoj, máte někdo prosím zkušenosti ohledně genetických testů?
Bohužel jsme už po 2. potratu a v nemocnici nám poradili, ať si necháme udělat genetické testy já i manžel.
Ale můj doktor mi říkal že genetika se dělá až po 3. potratu.
Co od těchto testů můžu čekat a můžeme na nich zapracovat už teď? Opravdu už ten nepříjemný zážitek nechci zažít potřetí ☹

Děkuji za jakékoliv rady

mabe
23. říj 2012

@pavlii25 ahoj, je me lito, co te potkalo. ja to mam taky za sebou. Dva MA vzdy v 8tt, pak jsem chtela po sve byvale gynekolozce, at me udela nejaky vysetreni a ona rikala, zkusime to potreti a uvidime. nejsu prece zadnej pokusnej kralik? mam psychiku jenom jednu! takze jsem zmenila gynekolozku a ejhle moje nova gynekolozka me poslala na genetiku, hematologii, imunologii az po tretim (mezitim jsem mela moji prcinu po druhym potratu). na genetice se te budou ptat na vsechny nemoci pribuznych a vezmou vam krev. kdybys potrebovala prijd za nama do tematu https://www.modrykonik.cz/diskuse/nevzdavame-to..., tam jsme vsichni prodelaly toto a mame napotreti prcky po vsech vysetrenich, bohuzel teda poctvrte zase u me potrat, ale jedu dal a chci dalsi dite, takze bude patej pokus tehu a snad uz budu mit u druhyho prcka doma.

pavlii25
autor
23. říj 2012

Ahoj mabe, děkuji ti za tvou reakci a rady...ihned letím na odkaz. Dnes jsem se vrátila z nemocnice a je mi smutno, jsem na neschopence abych si trochu doma užila klidu. Mě doktor říkal právě při prvním potratu že genetika apod. se dělá až na potřetí. Řekli mi že mám do 5 dnů jít na kontrolu ke svému gynekologovi. Bojím se že mě odbyde. Tchýně mi radí ať se zkusím zeptat i u jejího dr. Ve čtvrtek jsem byla na 1. kontrole a vše bylo ok a už v neděli jsme jeli na pohotovost a bylo zle, včera jsem musela na revizi ☹ No uvidíme jak pochodím, každopádně chci něco pro miminko udělat už teď. Máš krásnou holčičku, přeju ať má Anička brzo sestřičku nebo bratříčka 🙂

sofie1974
24. říj 2012

@pavlii25
Ahoj Pavli, taky jsou po 2 zamlklých těhotenstvích. Byla jsem na genetice a imunologii. Určitě si to zkus vydupat, po 2 ZT by tě tam bez problémů měli poslat. Genetika je důležitá, zjistí, zda nemáš nějaké mutace a v pořádku chromozomy. Důležitá je i imunologie, můžeš být tzv. alergická na spermijky manžela a potom jsou také potraty. Nenech se odbýt, vážně nejsme pokusní králíci 🙄

veruska007
24. říj 2012

Já mám za sebou dvě zamlklé těhotenství, první v 19.tt!, druhé ve 12.tt a neposlali mě nikam, prý až po třech potratech po sobě.... a jelikož jsem mezi tím měla porod, tak se to nepočítá 🙄

pavlii25
autor
24. říj 2012

Ti doktoři, kteří by to nechali až na další nepodařený pokus by to sami měli zažít aby věděli jaké to je ☹
Zajímá mě co mi doktor řekne, ale půjdu určitě na radu i k někomu jinému.
Po prvním potratu mi řekl že jsem mladá, ale než jsem otěhotněla a bohužel znovu potratila uplynul další rok...s takovou zachvíli už ,,mladá" nebudu ☹

makropulec
5. lis 2012

Ahoj, já mám za sebou 2 potraty, oba kolem 6-7 tt, pak revize. Doma 4-letého klučinu. Moje doktorka to skoro nechtěla řešit, ať to zkouším znovu, nedala jsem se, vydupala jsem si genetiku, ta byly v pořádku, poradili mi imunovyšetření v Podolí, kde se ukázalo, že jsem alergická na mužovo sperma a navíc manžel, že měl nějakou infekci v semenných váčcích, takže šel na urologii( nechápu, proč chlapi nemají gynekologa), dostal2x ATB, přeléčen. Spermiogram více než mizerný (podle Genetu to prý nebylo an a VF 😀 ) To celé trvalo neskutečných 8 měsíců. Připadala jsme si, že pořád někde běhám, někde mě vyšetřují, no hrůza, ta psychika. Imunologie pořád vycházela špatně, jedla jsem prednison, ale nelepšilo se to. Moje doktorka pořád nic neřešila, všechno jsem si musela vydupávat. Tak jsem ji změnila , našla jsem si mladší, průbojnější, která se o mě více starala. Hned řekla, co by zkusila, jak by to zkusila, co pro to uděláme. Manželovi naordinovala vitamíny a nějaké doplňky stravy pro sportovnce, že s tím mají dobré zkušenosti. Hned další možný termín ovulace podpořila ovulaci a povedlo se, otěhotněla jsem. Pak mě sledovala, zaváděla jsem utrogestan a na kontroly jsem chodila snad každý týden. Pro další výsledky z imunologie jsem si nešla, až po 16 týdnu, kdy už bylo vajíčko pěkně usazené. Byly opět špatné...rozhodně mi nedoporučovali otěhotnět....a já byla už v 16. Nyní jsem v 36 týdnu. Závěrem -vyzkoušej všechno, co můžeš, nehorší je, když nemůžeš dělat vůbec nic. Jestli je manžel trochu tvárný, zapoj ho, není nic horšího, než si myslet, že by příčina mohla být v něm a nemít to ujasněný. Každý výsledek be trochu s rezervou a nežeň se do IVF, tam se nesnaží přijít na příčinu. Příčinu našich potratů jsme nezjistili, jednou to mohl být náhoda, podruhé třeba infekce (manžel). Každopádně dobr doktorka, se kterou si sedneš je to nejlepší. Držím palce

baskervile
15. bře 2016

Ahoj,jsem po SP a ZT,jdeme na genetiku.Prý budou chtít vědět nemoci po tři generace zpět.Chci se Vás zeptat,které jste to podstoupily,jaké nemoci je zajímají?Abych kdyžtak zapátrala 😉