Genetické vyšetření - jdete na něj?

shyanne
19. črc 2013

ahoj holky, zakládám tuto diskuzi, prože jsem zoufalá. S manželem máme za sebou dva potraty a tak jdeme na imunobiologické a genetické vyšetření do Podolí. Na to než nás vezmou je čakací doba 3 měsíce a navýsledky se čeká další tře měsíce, to je strašně dlouho. Čeká Vás taky něco podobného? Mohli bychom se navzájem povzbudit...

pisisvori
25. zář 2013

@shyanne ahoj, chtěla bych se zeptat co vám dělali za vyšetření na té imunologii? Byli jsme dnes v genetu a nabrali nám krev, karyotyp - mě i manželovi a mě ještě nějakou imunoligi (proti spermiím a dlaší 3 testy) a další trombofilní mutace (leidenská a ještě jedna) - mám MTHFR heterozygot, ale v rodině je i další tak chtěli další náběry. Manžel má potvrzené autoiminitní onemocnění a nic z imunologie mu nedělali. Objednala jsme se nezávisle i do Podolí na imunologii a tam mi hned říkali, že manžel bude mít spermiogram...tak teď nevím, jestli tam ještě jít nebo ne...Navíc jsme myslela, že v tom Genentu mi udělají i jiné testy jako toxoplazmoza, chlamydie, hormonální profil (protože po MS dlouhoo špiním - 6-8 dní), ale byli jsme fakt jen u genetičky a řekla, že tohle má udělat moje gynekoložka. Jsme z toho nějak zklamaná☹

shyanne
autor
26. zář 2013

@pisisvori ahoj, na imunobiologii nevím přesně čeho se vyšetření týkala, protože nám to neřekli, ale mě nabrali tři nebo čtyři zkumavky krve a manžel odevzdával sperma. Dnes si jdu pro výseledky takže jestli z toho budu moudrá tak ti napíšu, čeho se ta vyšetření týkala. A na genetice nám dělalai karyotip a různé ty mutace a mě ještě testy na štítnou žlázu. Nic nám nenašli. Takže nevím. A ty máš výsledky z genetiky už v ruce? Mě můj doktor žádné vyšetření nedělal, rovnou mě poslal sem. Tak nevím, myslím, že teď se o tom budeme bavit až k němu půjdu na kontrolu s těma výsledkama, zda se jeeště něco bude dělat nebo ne. A kdy jdete na imuno?

pisisvori
26. zář 2013

@shyanne ahoj díky, no mě tu štítnou žlázu nedělali vůbec nevím proč🙂 a přitom mamka a babička mají hypofunkci, ale já jsme se nezmínila☹. No jo no, člověk vždycky něco zapomene. Nene výsledky budou za 2 měsíce, prý...když by něco našli budou nám hned volat...jinak dostanem až kompletní zprávu poštou.
Mě dnes dr. udělala ultrazvuk a nelíbil se jí levý vaječník, že je větší, nabrali mi krev na toxoplazmozu a stěr na chlamydie.

Ať jsou výsledky dobré, nebo teda aspoň dobře řešitelný problém,. Což je možná lepší než vědět, že je vše v pořádku a pořád čekat a čekat.🙂

shyanne
autor
26. zář 2013

@pisisvori u nás nikdo problémy se štítnou žlázou nemá, ale řekla, že to bývá častý problém, takže mi ji udělala, udělala nám snad vše co šlo-myslím, byla velmi příjemná a vše vysvětlila, já si nemůžu stěžovat. Pro výsledky jsme se museli oba dostavit osobně, aby nám to přetlumočila a tak... No tak ji ještě zkus zavolat a zeptat se na to, nebo to řekni tvé obvoďačce a ona tě určitě na vyšetření pošle🙂 No tak vidíš, alespoň další testy, které budeš mít hotové a budeš vědět.

Jsi na tom přesně jako já, taky jsem si říkala, ať je to dobré nebo alespoň něco co se dá rychle a dobře řešit.
Držím palce, aby to vše dobře dopadlo. Jdete na tu imonobiologii ???

pisisvori
26. zář 2013

@shyanne 🙂 jo jo dala mi na sebe číslo, tak jí asi zavolám, ten obvoďák mě taky napadl, ale ten nebude chtít, je to pro ně moc drahé vyšetření a to se jim nechce🙂.

Máme tam jít až 30/10, tak se ještě rozmyslím, jestli jo nebo ne.

shyanne
autor
26. zář 2013

@pisisvori tak jí určitě zavolej a domluv se s ní na dodatečném odběru, ať to máš kompletní.
S tou imuno neváhej a jdi tam, protože to může být chyba ve spermiích a nebo máš třeba jen něco s imunitním systémema a to genetika neodhalí-takže za to nic nedáš a budeš mít jistotu! Já ji chtěla mít, takže jsem tam šli. Držím ti palce, aby to dobře dopadlo.

leikkka
19. říj 2013

ahojky, já měla zamlký potrat 3/2012 - vážná autonehoda, 5/2012 jsme otěhotněli znova a genetika nám byla doporučována - hnedka do týdne nás objednali, vvše nám tamv ysvětlili , ale vyšetření jsme odmítli, 2/2013 se nám narodil zdravý klučina