Hodně dlouhá menstruace - zkušenosti a příčiny?

jani2013
27. říj 2013

Ahoj holky,
bohužel se mi nějak úplně rozhodil menstruační cyklus. MS mívám obvykle 7 dní, ale minulý měsíc trvala 8, 3 dny "volna" a pak zase tři dny MS. A tento měsíc je to ještě horší, protože mám MS už 20. den a rozhodně to nevypadá, že by měla skončit.
Objednala jsem se minulý týden na gyndu (jako akutní problém mě zařadili na návštěvu "už" za týden). Zajímalo by mě, jestli máte (měla jste) některá podobný problém? Nenapadá mě totiž příčina. HA jsem přestala jíst před rokem a shodou okolnosti mi nedávno dělali odběry a štítná žláza by měla být v pořádku. Je to pěkně otravný. Snažíme se od začátku roku a mám pocit, jako bych se od těhotenství spíš vzdalovala ☹

123698745
8. pro 2013

@jani2013 Ahoja, zdravím. Čtu si tady co se Ti stalo...a teď prožívám něco podobného... antiku neberu od ledna, otěhotněla jsem, pak potratila a od té doby mám poblémy s MS... musela jem jít na vyvolávačku a dneska jse to přesně 15 dnů co menstuuju...a žtádné špinění to není... volala jsem v pátek na gyn. Sestřička říkala, že pokud to do pondělí nepřejde mám se sebrat a jet rovou do špitálu.... je neděle a nepřechází to. Jsem z toho strašně rozhozená....můžeš mi prosím napsat jak jsi dopadla ty?? děkuji za info 🙂

jani2013
autor
8. pro 2013

Ahoj...No já jsem měla zánět a taky děložní polyp. Není jisté co způsobilo co, ale brala jsem antibiotika a pak šla na odstranění polypu a teď pevně doufám, že to bude dobré. Nevím ještě nic, protože po tom odstraňování jsem MS ještě neměla a nevím ani kdy ji můžu čekat, ale věřím.
Jedna věc, když jsi napsala to o té vyvolávačce...mně injekcí agolutinu doktorka likvidovala (pravděpodobnou) cystu, která neodešla s MS. To bylo koncem srpna. Hned další MS se mi rozhodila, po jedné přišla skoro ihned druhá a další měsíc už to bylo úplně špatně. Takže mě napadá, jestli v tom nemůže hrát roli ta injekce?
Každopádně se neboj, mně v podstatě říkala doktorka totéž, oni se posílám do nemocnice kryjí. Nemusí to mít žádnou vážnou příčinu. Určitě napiš, jak jsi dopadla, budu držet palce ;)

spagatice
8. pro 2013

Ahoj já jsem dvakrát za život menstruovala cca 14 dní a pokaždé to bylo na začátku těhotenství.

jana12369
8. pro 2013

@spagatice jenže já těhotná ☹ nejsem i když bych byla opravdu ráda... zítra ráno jdu na gyn...tk dám vědět 😉 zaím papa děvčata 🙂 🙂 a DĚKUJU

andrejka93
27. únor 2014

Zdravím 🙂 mám uplně stejny problém :(
Já teda miminko nečekám.
Ale menstruaci už mám 11 den :( už nevím co mám dělat :(
možná je to moje chyba :/
minulý týden jsem byla na gyndě :/ šla jsem tam stím že jsi jdu pro prášky (Sunya)
a nakonec mi řekl že mám zánět :( tak mi dal i Macmiror :/ už je mám po 4 :/
No ale jde o to že já jsem to měla dostat a vědela jsem o tom :/ a vzala jsem jsi antinu :/ a nepřestala jsem brala jsem to dál cely tyden tak jestli to neni kvuli tomu :(
a ani u mě to nevypadá že by to mělo přestat :/ uplně normálně mě bolí i břicho :/ nevím jesti mám jít na gyndu nebo počkat :/

aklin
3. bře 2014

Nejste jediné komu trvá dlouho MS, když se to tak vezme tak druhý měsíc mě MS trvá 8 dní, a konec vidím až ve čtvrtek dohromady mi bude opět trvat 12 dní. Je to pěkně otravné, díky tomu se mi zmenšuje šance na otěhotnění. Podle doktora mám ovulaci 12 den. Příští týden jdu na gyndu a tam mu všechno řeknu. Když jsem byla před dvěma týdny, řekla jsem mu o tomto problému a zeptal se mě jestli to dostávám v termínu. Já řekla, že jo a to, že mi to trvá tak dloho ho nezajímá. Prý důležité je jestli to dostávám v termínu. Normálně to dostávám přesně jak mám, ale MS mi trvá dlouho.

321ludmila
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
hel20
6. bře 2014

Ahoj holky potřebuju pomoc. Už 7 měsíců se snažíme s přítelem o miminko. po vysazení HA jsem trpěla nepravidelným cyklem, kolikrát jsem to vůbec nedostala. Od září 2013 se mi cyklus upravil vše bylo v pořádku ale miminko pořád nešlo. 20.2 jsem začala menstruovat ale menstruace i stále trvá. ještě dnes pořád krvácím ☹ nevíte čím by to mohlo být? Jsem z toho nešťastná, už se bojím že se nám to miminko nepovede ☹

hel20
6. bře 2014

@spagatice jémine to bych si taky přála abych přišla na gyndu a doktor mi řekl, že jsem těhotná🙂) alespon jedina dobra zprava od vas co doda nadeji ze by se to konecne mohlo povest🙂 spis se na internetu docitam same negativni zpravy:(

veverice27
7. bře 2014

Ahoj holky i mě se tělo asi zbláznilo. Od prosince se také snažíme o prcka, dr. mi předepsal Utrogestan a kys. listovou. HA neberu 2 roky. Minulý měsíc jsem to díky "utroši" dostala poprvé včas (6 dní), 14dní na to mají přijít plodné dny, místo toho však přišla MS (6 dní). 9 dní nato měla přijít MS normálně a taky přišla (opět 6 dní) a 5.3. jsem měla mít ovulaci, ovšem opět přišla místo ovulace MS. Jsem zoufalá, mám pocit, že takhle k tomu uzlíčkovi nikdy nedojdem..:(

aklin
11. bře 2014

MS mi nakonec trvala 11 dnů a za 3 dny mi začala znovu, slabá a trvala jen 2 dny, ještě ke všemu v době "ovulace", teda měla bych ji mít. Možná to bylo ovulační krvácení. Musím se na to v pátek doktora zeptat. Taky se už 2 roky snažíme o štěstíčko, ale zatím marně, protože ta mrcha chodí sice teď už v termínu, ale za to se pěkně protahuje až do ovulace. Podle dr. bych ovulaci měla mít.

leninka98
11. čer 2015

Zdravím,chci se optat jestli je normální,že mě MS "otravuje" už 7. den ..nikdy jsem to takhle dlouho neměla a i když beru HA (regisha) tak mi to nikdy problémy nedělalo ☹

teretere1990
8. lis 2015

Ahoj holky, naprosto vas uklidnim. Ja jsem brala HA osm let. Pri prvni jsem mela menstruaci ok, ale pak jsem ji z duvodu migreny musela zmenit. Zacala jsem pri jine HA spinit, tak jsem jich vyzkousela vice, ale spinila jsem dal. Tak jsem ji vysadila. To byl rok 2011. Po vysazeni jsem zacala mit menstriluaci 22 dni, 15 dni jsem spinila a zbytek normalni krvaceni a i presto jsem otehotnela. Ze zdravotnich duvodu jsem musela na potrat v roce 2012. Po sestinedeli moje nesnesitelne dlouha menstruace pokracovala...rok na to jsem otehotnela znovu, za devet mesicu prisel na svet muj syn. Po trech mesicich jsem zacala opet menstruovat 18-20 dni a pokracuje to do ted...zkusenost?? HA bych uz nikdy nepozrela...☺☺ otehotnet se da, ale museli sme se o mimco snazit i kdyz jsem trochu spinila...jinak to neslo...☺☺☺

andreajkab
23. únor 2016

Ahoj holky,snad jeste nekdo dotaz precte. Holky,mate nejakou radu ,jak srovnat cyklus krom HA? Jsem pres 2roky po porodu a posledni rok ms strasne dlouha ☹ Prvni 3,4 dny spinim,pak 2-3normalni krvaceni a pak dalsich 5-10dni spineni ☹ Uz jsem z toho nestastna,u dr.jsem byla a vse v poradku,jedine co poradil byla HA ,ale to nechci. Mate nejake rady? Predem dekuji. Pomalu planujeme druhe mimi a ja vubec nevim ,jak vlastne pocitat plodne dny pri takove ms ☹ Dekuji moc a pekny den vsem.

mirin89
22. bře 2016

@andreajkab Mám to podobně, také 3,4 dny špiním, pak tak 2 - 3 dny normálně krvácím a pak zase špinění 2 - 4 dny a tento měsíc úplný extrém 10 dní špinění, vypadalo to, že to ustává a dnes přišla menstruace, tak jsem zvědavá, jak dlouho to bude trvat tentokrát.... Před měsícem jsem byla na gyndě a gynekoložka mi řekla, že bez antikoncepce ta menstruace bývá nevyzpytatelná a že do 10ti dní to je normální, udělala mi ultrazvuk a řekla, že je vše v pořádku, tak teda nevím, kde je chyba ☹ Uvažuju nad kontryhelem, ten prý upravuje cyklus, ale nevím, jestli se nemusí začít pít hned první den cyklu nebo jestli to funguje i když začnu v průběhu.... Přišla jsi na nějaké řešení, Jak ms zkrátit?

andreajkab
22. bře 2016

@mirin89 No tak to mame teda hodne podobne a vidim ,ze i gyndari se schodli 😀
Uz sem zadavala dotaz na jeden web ,a tam mi pan doktor napsal,ze souhlasi s radou meho dr a take by doporucil HA ☹ Pokud by se nezlepsilo ani po HA,tak nechat udelat krevni rozbory na hladinu hormonu v tele ...
Ja tedy cca mesic uzivam PUPALKU,ale zatim beze zmeny ☹ Je tady dalsi MS a k dnesnimu dni to uz je 11ty den ☹
Snad se jeste nekdo pripoji a poradi nam 🙂

veverun
22. bře 2016

Já tedy neporadím, můžu se jedině přidat, jen s tím rozdílem, že děti už neplánuju, jen mě dlouhá mens. obtěžuje...
Nejen, že cyklus je dosti nepravidelný, navíc po druhém porodu se krvácení prodloužilo celkem tak na 10-12 dní. Moje doktorka po utz konstatovala, že můžu mít malé cysty na děloze, předepsala ascorutin na zpevnění cév. Ten se ale už zřejmě nevyrábí, koupila jsem něco podobného (je to vlastně rutin s vit. C), ale beru to teprve krátce, tak uvidíme... HA už nikdy. Sice jsem v té době měla pravidelný cyklus, ale chuť na sex menší, byla jsem podrážděnější a rozhozené hormony po vysazení. Tak za to mi to nestálo.

werumka
22. bře 2016

@mirin89 Ahoj, menstruace se počítá až od začátku pravého krvácení, špinění se nepočítá. Pokud špiníš před menstruací delší dobu, je možné, že máš nedostatečnou hladinu progesteronu, nechala bych si udělat hormonální profil 🙂

mirin89
23. bře 2016

@werumka To jsem tady četla kolikrát, ptala jsem se na to i gynekoložky a ta mi řekla, ať počítám menstruaci od prvního špinění, chodím k ní s menstruačním kalendářem, mám tam vyznačeno, kdy jsem špinila a kdy menstruovala a už jsem se jí na to ptala 2x a vždy říkala počítat to špinění jako první den menstruace, tak tedy nevím..... 😖

werumka
23. bře 2016

@mirin89 To je blbost, menstruace začíná ve chvíli, kdy se začne odlučovat sliznice a ta se odlučuje až s krvácením, protože teprve tehdy dojde k tomu zásadnímu poklesu progesteronu. Víš kdy ovuluješ? Jak dlouho po tom dostaneš menstruaci?

mirin89
23. bře 2016

@andreajkab No, tak nejenom, že se shodli naši gyndaři, ale i naše menstruace 😀 Tenhle cyklus mám tu menstruaci asi úplně nejdelší - 10 dní špinění + dnes 2. den menstruace, uvidíme, kdy už konečně skončí, už mě to nebaví, deset dní jsem čekala, kdy se rozjede, nakonec ustalo i to špinění a najednou přišla menstruace v plné parádě 🙄 Od příštího cyklu zkusím pít ten kontryhel, četla jsem o něm jen samá pozitiva, tak snad pomůže....

mirin89
23. bře 2016

@werumka Když budu počítat menstruaci od pravého krvácení, tak bych řekla, že ovuluju 16-20 den cyklu (dle bolesti vaječníků neměřím teplotu, ani netestuji, takže na 100% to nevím) a pak za 12 - 14 dní přichází menstruace (pravé krvácení), před tím je třeba špinění 2 - 4 dny, akorát teď se to táhne takhle dlouho, že mi vyšlo špinění na 10 dní, s tím, že jsem myslela, že už je po všem, že to bylo jen slabší, protože mezi špiněním se objevilo i slaboučké krvácení, ale fakt jen lehké, takže jsem myslela, že teď měla menstruace slabší průběh, ale místo toho, aby to špinění úplně ustalo, přišla menstruace, ta teď trvá druhý den. Obvykle mám špinění, 2-3 dny silnější menstruace a opět pár dní špinění.... A cyklus mám dlouhý 32 - 36 dní.

mirin89
23. bře 2016

@veverun Mně doktorka také dělala ultrazvuk a žádné cysty nenašla, řekla, že vše vypadá ukázkově, tak nevím, kde je chyba....

werumka
23. bře 2016

@mirin89 Luteální fáze (ta, co následuje po ovulaci) by by měla být dlouhá průměrně 14 dní. Nejčastější rozptyl je mezi 10 a 15 dny, přičemž každá žena jí má konstantně dlouhou (zkrátit jí může třeba nemoc nebo stres, ale třeba jen v rámci jednoho, dvou dnů). Podle toho, co popisuješ, bys jí musela mít dlouhou třeba jen 8 dnů (pokud bychom počítali menstruaci podle špinění). Což není moc pravděpodobné. Zkusila bych ten kontryhel, mohl by s tím špiněním pomoct. Můžeš koupit i pupalku. Případně ten hormonální profil na progesteron.

mirin89
23. bře 2016

@werumka Díky za rady a myslíš, že je jedno kdy ten kontryhel začnu pít nebo už to teď nemá cenu, když jsem první den cyklu prošvihla? A nemáš zkušenost za jak dlouho by se mohla ta změna projevit? Nejdřív zkusím ten kontryhel, případně pořídím i tu pupalku a kdyby to nepomohlo zajdu si na odběr krve, aby mi zjistili ten hormonální profil.

werumka
23. bře 2016

@mirin89 Klidně začni teď, pij ho do ovulace. Přírodní progesteron najdeš v přípravku Sarapis.

mirin89
23. bře 2016

@werumka Dobře, díky! 🙂

katerina1414
30. bře 2016

Ahoj potrebuju se zeptat nekoho zkušenějšího... MS jsem mela 23 dnu a po tydnu prichazi zas... Minuly mesic jsem ji nemela vubec. Nevim na koho jineho se mam obratit.

hanickatoma
30. bře 2016

@katerina1414 je spise bolestiva nebo neni? Citis bolest i pri pohl. styku?

katerina1414
30. bře 2016

@hanickatoma Bolestiva neni, ale to moje MS nebiva... Jinak boleti nemam.