Hormonální profil a anovulace

jullli
12. zář 2016

Dobry den, uz jsem bezradna? a hlavne nejak nechapu sve telo...
Mam anovulaci potvrzenou kazdy mesic i UZ i krvi kde kazdy mesic klesal hormon progesteron tudiz jsem nikdy neovulovala
tak me dr poslala na hormonalni profil ale ten vysel dobre vse v norme posilam foto i stitna zlaza.
Takze 11.10 jsem objednana na laparoskopii a hysteroskopii.. bojim se..
A hlavne nechapu jakto ze je vse ok ale neni ovulace? teda az na ten progesteron na to mi dr dala duphaston...
setkal se nekdo s timhle a co pomohlo??

Odeslání výsledku přes CGM:

Výsledek: hormonální profil v normě, taktéž hormony štítné žlázy v normě

Prosím neodpovídejte na tuto zprávu.

Kopie originálních výsledků:

07335 S_FSH 7.0 (3.5 - 12.5)

11245 S_LH 11.7 (2.4 - 12.6)

07506 S_Progesteron 0.503 (0.181 - 2.840)

07299 S_Estradiol 168.0 (45.4 - 854.0)

07497 S_Prolaktin 355 (105 - 647)

03048 S_TSH 2.600 mIU/l (0.270 - 4.200)

01835 S_T4 volný 15.5 pmol/l (12.0 - 22.0)

09481 S_anti-TPO 26 (5 - 34)

Provedené výkony: DG: Z02.9 ,Výkony: 09513

Mgr. Lenka Chvátalová

popelucha
12. zář 2016

Buďte v klidu, laparka a hysteroskopie určitě pomůže odhalit příčinu. Sama jsem ji letos absolvovala.

jullli
autor
12. zář 2016

@popelucha no me se prave do toho moc nechce ale co mi zbyva kdyz vse ostatni je ok .. tak je potreba se podivat do vnitr.. a mate podobnou zkusenost??

popelucha
12. zář 2016

@jullli není se čeho bát, byl to taky můj první pobyt v nemocnici a první zákrok, ale opravdu "omrkli", zda je vše, jak má být. Případně evidují nějaké anomálie. Z počátku jsem měla také anovu cykly, v levého vaječníku jsem myslela, že také neovuluju a nebyla to pravda - v době zákroku jsem ovulovala vážně z levého vaječníku...a po 4 měsících od zákroku se mi povedlo přirozeně otěhotnět.

jullli
autor
12. zář 2016

Dekuji za povzbudiva slova ja uz jednoho raracha doma mam o o jedno jsme prisli a ted se rok nedari vzhledem k tomu ze vsechny cykly anovulacni . a udivuje me ze je hormonalni profil v poradku jen jsem se nedozvedela zda se tedy jedna o PCOS nebo ne ten mi chtela dr budto potvrdit ci vyvratit

popelucha
12. zář 2016

@jullli a tímhle se to potvrdí nebo vyvrátí a najde se nejvhodnější řešení. Zákrok není tak hrozný, mně na tom nejvíc vadil cca 3 dny CO2 v břiš, že to tlačilo pod klíční kostí, ale jinak mě nic nebolelo a na bolest jsem v den OP dostala dvě kapačky a jinak jsem už pak nic nepotřebovala. Akorát mi podráždili sliznici v děloze, a já tak krvácela i s následnou MS skoro 4 týdny, ale většina žen jen špiní. Zvládnete to a brzy se dočkáte 2. uzlíčku ;)

lutu11
12. zář 2016

Hele, taky pry nemam ovulaci. A povedli se nam 2 deti. 4 a 6 mesicu snazeni. Ale mela jsem to podobne jak ty. Ovulaci jsem UTZ nikdy nemela potvrzenou. Zkus jeste ovulacni testy. Ty mne pomohli, trochu se zorientovat v cyklu. Nicmene po oba razy jsem otehotnela pri negativnim OVU testu, den po skonceni MS. Drzim palce. Jeste bych to nechala na prirodu.

jullli
autor
12. zář 2016

@lutu11 vzhledem k tomu ze jsem z prahy a na operaci bych znovu cekala buhvi jak dlouho tak urcite pujdu jen mam strach no a co se tyka ovulace tak mam opravdu anovulacni cykly a to hlavne prokazane prave diky tomu progesteronu 🙂 ovulacni testy delam bezne a nikdy jsem se nedockala syte druhe carky a ani teplota niky nestoupla cely cyklus plus minus stejne

lutu11
12. zář 2016

@jullli taky jsem na OVU testech nemela druhou carku stejne silnou jako kontrolni. Jenze to bychom musela testovat 3x za den, a to jsem nedelala. Drzim palce, at se zadari.

jullli
autor
13. zář 2016

@lutu11 jj vim ze nekomu to uplne nezesili a pritom ovu byla ale to ma prokazane jinak no. ja tim ze ani Bazalni teplota ani krev a ani testy tak je to jaasny anovulak ... ale diky snad pomuze kouknuti se tam a treba se zjisti pricina

lenusaak
13. zář 2016

@jullli a nezkoušeli jste léčbu clostilbegytem ( lék na dozrání folikulu) a následné píchnutí injekce Pregnyl ( injekce, která vyvolává ovulaci - ne však ve všech případech) ??? já mám za sebou gynekologických operací víc a při nich mi bylo zjišteno, že ovulaci nemám .. tak mě doktorka léčila tímto -- krásne mi rostli folikuly po léčbe a pak mi píchla tu injekci a my se tři dny snažili. U me však nebyl problém jenom v ovulaci. Nakonec jsem musela podstoupit 2xIVF a po těch dávkách hormonu, se mi tělo zmátořilo a ovulaci už normálně mám ...
Jinak se laparoskopie vůbec neboj, jelikož bude spíše diagnostická než operativní, tak to vůbec nic není... do dvou dnů budeš zase jako rybička 🙂 je to malý zákrok a jen ať tě pořádně očíhnou a popř,poupraví 🙂 držím pesti 🙂

alcar
13. zář 2016

Take jsem mela anovulacni cykly (syndrom PCO), ale s tim rozdilem, ze jsem mela hormonalni profil naprosto v poradku, k tomu realne priznaky ovulace s pozitivnimi ovulacnimi testy a ovulace stejne neprobihala. Vzdycky rikam, ze ani ovulacnim testum se neda verit. Byla jsem na laparce, kde mi udelali skarifikaci vajecniku a hned dalsi cyklus jsem uzivala Clostilbegyt a pichla Pregnyl. Prvni cyklus se nezadarilo, ale druhy uz ano. Laparka a nariznuti vajecniku je v pripade syndromu PCO (nevim ale, jestli ho mas) rozhodne asi nejlepsi prvni volba.

jullli
autor
13. zář 2016

@lenusaak ano stimulovali me 3mes ale bez uspechu nikdy nebyly velke Takze leky vysadily...diky snad bude vse ok

jullli
autor
13. zář 2016

@alcar ja mam prave hormonalni profil taky v poradku ;) proto mi nesedi ty PCO pry jsou u nich hormony zvysene...jen nevim ktere.. Me maji delat drilling nevim jal ae to pise Takze v podstate to co tobe

alcar
13. zář 2016

@jullli tak ja jsem ukazkova vyjimka se syndromem PCO beze zmen v hormonalnich hladinach i bez inzulinove rezistence. Gynekolog byl z toho sam prekvapeny a neumel mi to vysvetlit. Kazdopadne laparka byla v pohode. Rano na lacno jsem nastoupila k hospitalizaci, dopoledne me vzali na sal, noc jsem si polezela ve spitale a druhy den rano vytahli dren a sla jsem domu. Bolesti v podstate jen odpoledne po operaci, pak uz v pohode. Nic jineho krome toho PCO mi nenasli, tak mi udelali drilling. Myslim, ze kombinace drillingu a hormonalni stimulace mi pomohla otehotnet lepe, nez treba kdybych brala jen samotne hormony.
Preji hodne stesti, laparky se fakt neboj. 😉

jullli
autor
13. zář 2016

@alcar je tak to jsi tam byla chvilicku? kde jsi byla na zakrok? hrozne mi vadi to ze mi rekli ze me tam budou drzet 4dny po zakroku to si nedovedu predstavit nastupuju v utery kdy ma byt i operace... Dekuji snad to pomuze a neco zjisti...

alcar
13. zář 2016

@jullli ja jsem byla v Bilovci, ale to mas asi trochu z ruky. 😀 To teda cumim, nechapu, proc tak dlouho?! Jako dva dny nereknu, ale ctyri? To si jeste zjisti, proc te tam chteji tak dlouho drzet. Nebudes nahodou nekde na soukrome klinice?

jullli
autor
13. zář 2016

@alcar no mam to napsano v papirech a jeste na to upozornovali :( nene v praze nemocnice Bulovka

jullli
autor
13. zář 2016

@alcar taky nechapu jako co tak dlouho vaude maximalne 3dny

popelucha
14. zář 2016

@jullli já měla nástup v úterý ve středu, OP a po mém naléhání mě pustili až v neděli, chtěli až v pondělí...k tomu jsem měla do pátka hladovku a byla jsem bez komplikací - rozrušili jen srůst střeva s pobřišnicí...ono co špitál, to jiné praktiky...

alcar
14. zář 2016

@popelucha to uz jsi mela ale zakrok na streve a to uz se bere jinak. Tam ten tyden odpovida.

@jullli pokud pujde jen o jednoduchy drilling a ne neco vice (srusty apod.) a bude to bez komplikaci, tak tam by mely stacit opravdu tri dny maximalne.

jullli
autor
15. zář 2016

Dekuji tak snad, jeste nehazim flintu do zita jeste mam pred sebou tenhle mesic :D samozrejme nejsem blahova a procento je nula nula nula :D ale kdyz se stesti unavy sedne i na blbce no ne? :D Dnes jsem 6DC 🙂 tak uvidime jestli se ovulace neumoudri

alcar
15. zář 2016

@jullli takze tento mesic budes mit normalni cyklus a laparka bude az po ms? Drilling je optimalni delat v obdobi po skonceni ms a pred ovulaci. Uz mas domluveny termin?

jullli
autor
22. zář 2016

@alcar ahoj laparka bude pred ms pry aby nenarusila cyklus ted bude normalni cyklus dnes 13dc uz testuju na lpr..jdu 11.10

alcar
22. zář 2016

@jullli aha, tak mne dr. G o tom obdobi mezi ms a dalsi ovu, ze je ta doba optimalni. No to je jedno. Kazdopadne drzim pesti, at se zadari jeste tento cyklus! 😉 A kdyz ne, tak at se laparka povede! 🙂

jullli
autor
22. říj 2016

Ahoj holky tak uz mam dvanact dnu po laparoskopii dalo se to prezit poslu vam sem svuj dotaz snad mi ho nekdo zodpovite 🙂 jinak jsem to dostala hned v den po operaci jelikoz jsem na zakrok sla 31dc byla jsem na to upozornena ze se mi rozjede ms taky ze jo no ale ke svemu dotazu tedy

jullli
autor
22. říj 2016

Ahoj holky prosim jeste neni uplne pozitivni ze?? Dnes 12dc a je to tedy i 12dni od laparoskopie.. V pondeli mam jit na kontrolu jak rostou folikuli ale mam strach ze ovu prosvihneme a bohuzel manzel chce se sexem pockat az na pondeli kde dr rekne jak jsem na tom... Jinak na laparce mi odstranili srusty nic jineho tam nebylo a na pravem mi udelali drilling trosku popostrcili. Obu jsem nemela asi rok a pred tim rokem ovu byla cca 17-²ⁿdc jak kdy. Kazdopadne mam dalsi otazku merim i bt a zaskocilo me tedy ze z niceho nic teplota skocila ba 36,8 proto jsem test delala i hned rano. Zachytila jsem zrovna probihajici ovu? Kdyz uz byla i teplota nahore? Pritom vcera ten 11dc vecer vidite na fotce jak to vypadalo.. Jo a jine teda priznaky nemam zadne boleni nic.. Diky za kazde info

jullli
autor
23. říj 2016

Tak dnes teplota zasen 36,2 tak pocitam ze k ovulaci jeste nedoslo

nagojka
23. kvě 2020

@lenusaak Dobry den🙂lecbu clostikem budu tento mesic absolvovat...ja na ultz mela v patek krasnou dominantni folikulu ale hle hormonalniho profilu mam vysoky hormon AMH a diky tomu se mi tvori extreme moc vajicek ktere se dostanou do te folikuli,nebo nevim takhle sem to pochopila od mudr..kdyz mam tedy ovulaci je z folikuli pry jen prazdny vacek...tak sem z toho jelen...znamena to teda ze mam taky anoovulacni cykly?tato diskuze je starsiho data tak snad se jeste nekdo chytne🙂