HPV HR a těhotenství, máte zkušenost?

lonelystar
6. únor 2013

Zdravím všechny a moc prosim o názor, zkušenosti...jsem 2 roky po konizaci čípku z důvodu HPV, tedy špatné citologie a následně nález CIN III. Ted mi zase vyšla špatná OC, byla jsem odeslána na centrum onkologické prevence a tam zjistili ze mám pozitivni vysoce rizikový HPV HR... :( musím jít na nejaky zákrok (myslím ze hysteroskopie...?) kde si prohlédnou celou dělohu... Jsem vyděšená, snažili jsme se o miminko a ted jestli jsem těhotná...tak nevím :( mate někdo zkušenost prosim at uz s HPV HR, jeho léčbou nebo následně tehotenstvim? Moc všem děkuji!

neominka
11. zář 2013

@lonelystar mam tezke zmeny na del. copku HPV1. Vysledky prisly v den kdy me doktorka potvrdila me prvni tehotenstvi. HPV nema vliv na tehotenstvi pouze na me. Bohuzel v 16tt jsem muslana vyvolavanyporod z divodu Downova syndromu ☹
Po sestinedeli me ceka zakrok del. cipku. Ale ja jsem pevne rozhodnuta pokud vysledky z cipku budou beze zmeny tak odmitam jakykoliv zakrok pokud nebude nutny a jdu do dalsiho tehotenstvi. Protoze HPV1 nema vliv na dite a ani rubeh tehu ale zkraceny cipek atd muze a nemusi delat pak potize (predcastny porod, potraty atd..., ale take nemusi a muze vse probihat v poradku to je uz individualni)
kazdy zakrok vede sebou rizika, ale ve vasem pripade asi musite na zakrok ☹((((
Uz ho asi mate i za sebou tak doufam, ze vse bylo v naprostem poradku

lonelystar
autor
16. zář 2013

Krásný den, ano zákrok jsem podstoupila na klinice v Brně, kde byli úžasní a všechno mi vysvětlili...ale HPV HR mám pozitivni, tak jsem rada, ze to miminku nevadi. Jsem v 15 tydnu, vsechna vyšetření včetně UZ a genetiky v pořádku...moc držím palečky at se těhu podaří a vse je v pořádku! Moc děkuji za odpověd! 🙂

jennyska
14. led 2014

Ahoj @lonelystar @neominka a ostatní snažilky, těhulky a maminky 🙂

Mohly byste se podělit o své zkušenosti s HPV virem do naší Wiki knihovničky Modrého Koníka, kterou si tady s maminkami společně tvoříme? 🙂

Tím, že svou zkušenost vložíte do https://www.modrykonik.cz/hpv-infekce/ pomůžete ostatním ženám, které si prochází stejným obdobím jako vy, mají stejnou diagnózu a na MK hledají Vaše cenné rady, tipy, zkušenosti.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all