Huntingtonova choroba, máte ji v rodině?

inule1
9. dub 2016

Máme v rodině riziko Huntingtonovy choroby a po komplikovaném procesu přes IVF a PGD se nám podařilo mít krásnou a ZDRAVOU dceru bez rizika huntingtona. Nyní řešíme, zda podstoupit další náročnou asistovanou reprodukci s PGD, abychom měli druhé dítě. Asi nás nebude mnoho, ale je tu nějaká spřízněná duše, která má tuto zátěž v rodině?

dzeta
10. lis 2017

Dobrý den. Jedna spřízněná duše by se našla. Můžu se zeptat jak jste dopadli? My po 1IVF 0 dobrých embrií ze3 po PGD ☹

inule1
autor
11. lis 2017

Zdravim, nakonec jsme další ivf nepodstupovali. Dost jsme to řešili. Ale byli jsme nuceni přihlédnout i dalším okolnostem. Uz nejsme nejmladší a jako na potvoru se mi tvori jen malo vajíček, takze vzhledem k vysoke eliminaci embryí a mému věku by šance byly minimální. Manžel je v riziku huntingtona a nechceme dva roky běhat zase po doktorech. I kdyz ted prisla ohledně huntingtona povzbudiva zprava. Podařilo se chorobu dostat do prasat a mela by na ně fungovat nejaka lecba. A snad vas povzbudí, ze dvou embryí dorostlo jen 1 embryo a to prošlo eliminaci. Sice na treti pokus, ale povedlo se. Budu vam moc drzet pěsti. 🙂

dzeta
12. lis 2017

U nás jsem já v riziku. A doufám, že nějaká léčba bude v dohledu 🙂. Já mám dvou letou dcerku, z přirozeného početí. Bohužel gynekolog mě neposlal před plánováním těhotenství na genetiku i když ví co máme v rodině. A tak až v 11.týdnu těhotenství jsem se dozvěděla co je za možnosti již s embrii. Dcerku jsem nenechala testovat, nedokázala bych tenkrát jít na umělé přerušení v případě špatných výsledků. A nyní jsme s manželem neúspěšně absolvovali naše 1.IVF. A přemýšlíme jak dál...jestli nezkusit opět přirozené těhotenství s tím že v 11,tt bych nechala udělat odběr choriových klků. A nebo počkat až nastoupím do práce po MD a vydělám ty strašné peníze na další pokus. Ale to zase běží čas ☹

cernyandel
18. lis 2019

@inule1
@dzeta zajímá mě jak jste na tom....a po kolika ivf máte zdravé miminko 🙂

dzeta
18. lis 2019

dobrý den, po 1ivf jsem měla úplně rozhozený cyklus a ovulaci asi ve 40.tém dnu, byla jsem na vyvolání MS, doktor mi řekl, že bude ovulace a že se nemáme snažit, že to bude nekvalitní vajíčko a píchnul mi vyvolávačku, MS do 10.dní nikde a na nový rok mi bylo špatně no už mi tady běhá 15m.holčička. Podstoupila jsem v těhotenství odběry choriových klků ve 13tt. do 3 dnů mi volal můj genetik, že je vše ok. 🙂 (ten to snad prožíval víc než my). Čekání nekonečné, odběry bez problémů a ten pocit že čekám zdravé mimi k nezaplacení. Těhotenství jsem si pak užila 🙂. Taky máte HG v rodině? Klidně mi napište IP. Je to hrozná nemoc...

inule1
autor
18. lis 2019

@cernyandel Meli jsme nakonec veliké štěstí a po třech IVF se zadařilo. Dnes máme už pětiletou holčičku. O HN doma uz moc nemluvíme. Snažíme se žít normálně, dokud budeme mít tu možnost. Moc gratuluji @dzeta k holčičce 😉.

cernyandel
19. lis 2019

@inule1 tak to moc gratuluju..to je úžasný!!!my podstoupili 3IVF.při prvnim jsme neměli zdravé žádné a při 2 a 3 vždy jedno..které se mi ale nechytlo :( nakonec jsme to zkusili normálně,ale musela jsem v 15tt na vyvolaný potrat :( další už si nejsem jistá zda bych psychicky unesla.nemůžu se z toho nějak vzpamatovat a bojim se,že by bylo zase nemocné...mohu se zeptat,kolik Vám a manželovi bylo,když se zadařilo?

cernyandel
19. lis 2019

@dzeta tak to vám nesmírně závidím a gratuluju a moc přeju...jsem ráda,že jsem našla někoho,komu se s touto chorobou zadařilo 🍀 i když jsem četla,že u žen chroba není tak agresivní na přenos..nevím co je na tom pravdy,ale muži mají třeba milion spermii ku milionu.žena pouze jedna ku jené..