Hysteroskopie, máte zkušenosti?

hankamisa
27. bře 2013

Ahojky. Prosím o radu ohledně hysteroskopie.Chceme další dítě a kvuli jistotě,že děloha je po císařích ok mě chce mudr. poslat na hysteroskopii.Četla jsem ,že při ní může dojít k poškození dělohy a okolních orgánů,které mohou mít za následek ,že další dítě už nemusím mít.Měli jste někdo při a po zákroku nějaké problémy?Mám z toho docela strach,protože další dítě chceme. Jak dlouho jste potom byli v pracovní neschopnosti?

katja77
27. bře 2013

Ahojky, já jsem na hysteroskopii byla.... Je to jen prohlédnutí děložní dutiny kamerkou... Vůbec z toho nemusíš mít strach!!! U žen, které chtějí děti oni volí tu nejmenší možnou kamerku, takže Tě ani neuspí... Byla jsem na tom u Apolináře a všechno to bylo ambulantní, ráno tam, po obědě už na cestě domů🙂 Opravdu se neboj.... Bolest asi jako když si na důkladnější prohlídce na gyndě, nebo jako když máš silnou mensku, prostě -- vydržet se to dá! A po zákroku nic necítíš.... Já jsem se toho strašně bála, a ten strach byl úplně zbytečnej.... Kdyby ses toho jó bála, tak oni by Tě uspali, ale pokud nic nebudou uvnitř dělat a budou tam jenom koukat, tak je to fakt zbytečný.....🙂

katja77
27. bře 2013

@hankamisa Neschopenka -- jeden den🙂 Ale jinak doržet vše jako v šestinedělí... žádnej bazén, sex.styk apod.

brsh
27. bře 2013

Přesně jak píše Katja 🙂 otázka jednoho dne, dodržet šestinedělí. Zrovna jsem tři týdny po hysterce a je to procházka růžovou zahradou proti letní laparoskopii. Já jsem tedy byla uspaná a nikdo se se mnou o možnosti neuspání nebavil. Ale dělali mi hsk asi půl hod, kontroloval mi dr právě dělohu, jak se zahojila po operaci. Určitě bych se nebála 😉

hankamisa
autor
27. bře 2013

@brsh
@katja77
dík. mě dr. říkala,že by to bylo pod narkozou.ono asi záleží na nemocnici.o tom šestinedělí vím. já chodím do práce a zvedám těžké věci a někde psaly,že to chce aspon 3týdny klid,tak nevím.laparku mi dělat nebudou,pruchodnost by měla být ok.

katja77
27. bře 2013

@hankamisa Jestli zvedáš těžký věci, tak si myslím, že je lepší zůstat doma... já mám sedavý zaměstnání, takže u mě to bylo jinak.... Ale fakt je ten, že oni k tý narkóze dávají vždycky aspoň tejden doma... ... ale fakt se toho neboj...

brsh
27. bře 2013

@hankamisa Taky bych zůstala doma, týden Tě v práci nezabije a přijdeš alespoň ve formě 😎 Tak držím palce, po hsk se tomu zákroku zasměješ 😉 na celý hsk je pro mě nejhorší zavedení kapačky, to tedy fakt nemusím

hankamisa
autor
27. bře 2013

@katja77 @brsh - já s tím týdnem počítám-šetřím dovču, ale tři-neschopenka, to by bylo moc hlavně vzhledem k penězům,když chci pak být co nejdřív pokud to bude ok těhu a to u mě znamená ihned na rizikový.

hankamisa
autor
28. bře 2013

@brsh
@katja77
tak mi psala jiná gyn.dr. a ta mi hysteroskopii nedoporučuje,po tom co jsem ji napsala vše kolem svého zdrav. stavu.je to moc velké riziko a v případě následků už bych já další mimi neměla.ty poranění se stavají.takže uvidím za 14 dní jak se domluvím s mudr.ale jinak dík za povzbuzení. 🙂

hankamisa
autor
10. črc 2014

@katja77
@brsh
tak mám za sebou hydrolaparoskopii a hysteroskopii. zjištěna nepatrná endometrioza ,srůsty ,a částečně neprůchodný jeden vejcovod. no zatím bolí vše ale už to pomalu ustupuje,byla jsem včera.jediné od čeho mi to zatím pomohlo vím,že je bolest jednoho bodu na zádech nad pánví trvající přes půl roku. oni asi jak tam hrabali tak udělali asi něco co mě od té bolesti pomohlo,nebo se uvolnilo. tak doufám,že to tak i zůstane a pomůže to hlavně k mimi. srůsty ani endošku neodstranovali.jen udělali lehčí průplach vejcovodů. vzala jsem si dovču na celý příští týden. no dr. říkala,že bych měla být schopná zítra jít do práce ale to vím,že fakt nebudu.

nevíte za jak dlouho můžu dělat výplach spodku např. rosalginem? abych třeba pomohla hojení? za jak dlouho jste se snažily?