Infekce HPV a jeho původ. Poraďte!

adelka89
11. srp 2008

Ahojky holky, zakladam nove tema, protoze dneska me doktorka touto dg totalne sokovala.
Mam staleho pritele, kdyz jsme spolu zacali pohlavne zit byla jsem panna a on panic, jeho vernosti jsem si 100% jista.
Kde jsem k hpv prisla????
Cytologicke vys. vyslo negat. cipek OK, jen ty vyssi hodnoty HPV...
Holky mate s tim nektera zkusenost?
Bojim se, ze by to mohlo dojit az tak daleko, ze budu muset jit na konizaci del.cipku kvuli rakovine. Taky jsem slysela, ze zeny s HPV by mely co nejdrive otehotnet, kvuli moznemu odebrani delohy...
jsem z toho cela nesva.
prosim o rady

haaaluska
22. říj 2012

ahojte,mne tiez vlani vysiel hpv test pozitivny.mudr ma odbil indonalom nikde viac ma neposlal aby skumali ak typ mam.ja som nevedela či a kde sa mam pytat niekde inde na podrobnejsie vysetrenie.vlani v oktobri cyto II a teraz v septembri uz III.odporucili kolposkopiu a doktor hned ze treba biopsiu urobit.ale zobral mi stery a mam slabsie pozitivne mykoplazmy hlavne ze pred mesiacom som si vkladala macmiror a teraz zas len pozitivne.predpisal mi lieky a aj partnerovi,po ms kontrola a potom asi uvidi ci bude treba tu biopsiu.aj na hpv mi bral znova ster ale to este neviem az v piatok budem mudrejsia ci ho mam ale predpokladam ze ano ked sa mi cyto zhorsila.nikde cloveka neposlu,nepocuvaju ked nieco chce a ked je neskoro tak ti povedia kde si bola.a rozhodne sa staram o to co tam dole mam,to je pre mna najdolezitejsie.ku predoslemu dr som chodila ako domov a az teraz som prisla nato ze vobec nevie liecit a nikam neposiela.

irennn
22. říj 2012
https://www.youtube.com/watch?v=CAMUZDZWwfA

to by vás holky mohla zajímat....takže žádn přenos bazénem a jiné kraviny 🙂

mariar
22. říj 2012

mne zdravotná sestra povedala, že na HPV nie sú žiadne lieky. A že ho máme v tele každá žena a pri oslabení imunity sa prejavý.S partnerom sme spolu 10 rokov a viem, že ma nepodviedol so žiadnou ženou, Tak nevie ako som ho dostala.

mrazulkav
22. říj 2012

já jsem byla konizaci kličkou před 2 měsíci... 2 roky před tím jsem byla "sledovaná", začalo to vřídkem na čípku a pokračovalo postupně se zhoršující cytologií (tedy jednou lepší, dvakrát horší, zase malinko lepší atd.)... když už jsme s manželem začali uvažovat o miminku, doktorka nám to zamítla a poslala do nemocnice na "velké vyšetření"... tam si se mnou rovnou domluvili termín operace (abych řekla pravdu, ulevilo se mi, že padlo konečně nějaké rozhodné řešení a vyřešení)... Operace proběhla rychle (ani bych to pořádnou operací nenazvala - lokálka, druhý den den domů a celkem mi nic nebylo) a teď bychom se rádi pustili do toho miminka...
Myslím, že nemusíš mít z ničeho strach... Ještě že ty kontroly jsou a doktoři umí tyto problémy odhalit včas (většinou) a zasáhnout... Zvýšené hodnoty ještě nic neznamenají, třeba se s nimi tvé tělo dokáže vypořádat! Držm pěsti.

anulinkak
23. říj 2012

Ahojky, já měla HPV vysoké hodnoty 2 roky... ( můj ex byl zlobivka a podváděl mně) Po těch dvou letech jsem zkončila u onkologa, biopsie, operace a ozařování.. Říkal mi že nekteří muži mají tento virus vrozený.. a přeléčení není možné.. No každopádně to nakonec dopadlo dobře a s novým přítele čekáme miminko..
Pokud jsou kontroly 2x za rok tak je to v klidu, navíc i mně říkali že se s tím tělo ve většině případů vyrovná, já to štěstí bohužel neměla..Ale něvěš hlavu.. To se zpraví, hlavně nemyslet na nejhorší..
Držím pěsti a pokud možno žádné stresy 🙂

evulinkab
23. říj 2012

@anulinkak A jaktože jsi nakonec zkončila u onkologa a ozařování??..Vždyt když se to hlídá, tak PRY by se to vubec nemelo zvrtnout v rakovinu.

haaaluska
23. říj 2012

neviem naco cakali dva roky.az dovtedy kym to nebolo vazne a zle.ale ma stastie ze je to ok a caka miminko.

evulinkab
23. říj 2012

A holky,, která máte ješte zkušenosti s tim Indonalem??

haaaluska
24. říj 2012

ja som ho brala ale potom som prestala.mozno teraz ma to neminie ale len indonal sa berie na to hpv.ale poznam ze to brali pol roka a bolo to ok.uplne sa to nevylieci,ostane to v tele ale je to lepsie ale asi zalezi aj natom ci je to rizikove alebo nie to hpv.

kacaba85
24. říj 2012

@evulinkab: ptala jsem se na nej vcera doktora a doporucil mi, at si za ty penize radsi koupim neco hezkeho na sebe. Ze efekt bude stejny...

evulinkab
24. říj 2012

@kacaba85 No jo, clovek neví, cemu verit...na netu na to ctu samou chvalu a doktoři to nedoporučují...tak pak si vyber...

kacaba85
25. říj 2012

@evulinkab: rekl, ze mne od toho odrazovat nebude, protoze mi to neuskodi, ale ani nepomuze

evulinkab
25. říj 2012

@kacaba85 Dekuju, že jsi to sem napsala, chtela jsem vedet alespon názor od lékaře na to...Sama jsem se na to sve gynekoložky nezeptala, protože když mi pred týdnem oznámila, že mám pozitivní HPV, tak jsem byla v šoku a otázky na ní me napadaly až doma...

Jinak holky, nevite jak je to s Pharmatexem?Používáme ho jako jednu z antikoncepcí a ted nevim zda to mužu používat, když mám zhoršenou cytolog.+ ten HPV.

haaaluska
26. říj 2012

ahojte,platili ste za podrobnejsi rozbor hpv aky typ mate a ak ano kolko?

anulinkak
30. říj 2012

@evulinkab Ahojky, to bylo prostě zanedbání gynekoložky ☹ Už mám jinou a vše je o.k...
v dnešní dibě najít pořádného a pěčlivého gynekologa je fakt těžké

jenjanka
25. led 2013

Ahoj,chtela jsem se zeptat jestli nevite jak se provadi to vyšetreni na zjisteni hpv moc dekuji

haaaluska
28. led 2013

@jenjanka ahoj,povies dr.ze chces aby ti zobral ster na hpv.ako pri obycajnom stere ked ti berie to je.

seraa
31. led 2013

@

ahojte baby,

mne gynokoligicka raz povedala ze je ich viac stovky a stovky a ze niekedy zmiznu same a nikedy zevraj porodom,
niektore len tak ostanu ale nic sa nedeje a len neiktore sa konvertuju na rakovinu, vtedy sa len kusocek odstiepi, urobi sa maly zakrok
takze nebojte neni to nebezpecne len to treba sledovat

michelleuk
7. bře 2013

caute baby mne vyslo tiez hpv typ 100,74 ze vraj velmi zle ze mam rakovinotvorne bunky na krcku,,uz idem na operaciu buduci tyzden na odber s krcku chirurgicky,,,dr mi skoro nic nepovedal a netvaril sa extra nadsene,,viete mi o tom niekto povedat viac co bude dalej?

lemonnka
7. bře 2013

Ahojky, mě stále vycházela špatná cytologie, pak mě pan doktor udělal biopsii a byla mi doporučena konizace děložního čípku. Zákrok byl v pohodě, lokální umrtvení, ale tři dny v nemocnici. Vůbec jsem nekrvácela, měla jsem s sebou v nemocnici jen tanga a slimky do nich🙂 Po 4 týdnech mohl být sex. Po třech měsících jsem byla opět na cytologii a zatím prý v poho. Kdyby měl někdo nějaký dotaz ráda odpovím když budu vědět.🙂

simah
1. dub 2013

@irennn Ahoj.. dakujem vyskusam to aj ja.. myslis ze moze ked mam zvysene HPV a este aj cytologiu na 3 ??? strasne sa bojim Dr. mi spomenul konizaciu a ja chcem mat este deti.. Dakujem za kazdu radu a komentar🙂

simah
1. dub 2013

@haaaluska Ahojky, ja mam ist na podrobnejsie testy a budem platit okolo 50 eur..

irennn
1. dub 2013

@simah Zkus to,za to nic nedáš.Mně to opravdu pomohlo..jedli jsme oba dva ten Indonal Partner, každý den plus každý den tbl.listovky a B-komplexu....za 3 měsíce jsem měla histolku dobrou a to jsem měla hroznej strach,protože už jsem byla těhotná a když se ta histolka zhorší v těhotenství,někdy se čeká,ale někdy se s čípkem musí jít hned,tudíž asi potrat.....já bych to vyzkoušela,asi se ti to úplně neztratí,ale může se to zmenšit a rozhodně zpomalit než budeš mít děti!

simah
2. dub 2013

Dakujem.. Inak u nas je nejaky vypadok Indonalu.. neviem.. neda sa kupit ten partner.. ani cez internet mi ho neposlali.. cudne nie?

stanka1979
8. dub 2013

Dobrý večer, bol mi diagnostikovaný HPV vírus. Dlhodobo sa snažím vyliečiť bradavice na ľavej päte. Pred dvomi mesiacmi som absolvovala konizáciu a zároveň som absolvovala liečbu dusíkom + roztok Verucal už spomínaných bradavíc. Od operácie beriem Wobenzym, hlivu ustricovú+ echinaceu, zyýšenú dávku vitamínu C a Indonal . Po cca 10 ošetreniach sa zdalo, že bradavice sú vyliečené. To bolo pred mesiacom. Dnes ráno som si pätu kontrolovala a zdá mi , že bradavice sa vracaju. Pani lekárka na kožnom mi povedala, že ak dusíková liečba nezaberie predpíše mi Isoprinosine. Viete mi niekto poradiť čo ešte mám vyskúšať , trápim sa s týmto už pár rokov a vždy sa to vráti. Vďaka za odpoved

pajush
28. dub 2013

@irennn myslím, že histologie se v těhotenství nedělá. Spíš cytologie. Histologie se totiž dělá ze tkáně čípku a je to invazivní zákrok, který se v těhotenství nedělá a pokud by sek tomu doktor odhodlal, tak by to bylo proto, že by vyšla velmi velmi špatná cytolka (změny typu HSIL - nelze vyloučit invazi).

pajush
28. dub 2013

@simah Pokud ti udělá konizaci, tak to neznámená, že nemůžeš potom otěhotnět. Jen se to potom víc hlídá.

simah
3. kvě 2013

@pajush Dakujem, to si ma upokojila🙂 ale budem na rizikovom tehotenstve vsak? :(

kacaba85
4. kvě 2013

To nemusíš být. Záleží v jakém stavu bude čípek. Rizikové hrozí stejně tak nekonizovanym jako konizovanym. Někdy spíš hrozí problémy u porodu, kdy je jizva na čípku pevná a nepovolí. Ale vše je individuální takze se tím netrap předčasně a zbytečně

mywiel
16. kvě 2013

HPV je mozny liecit homeopatiou. Su to dózy EBV a Infodyn Cytomega. Berie sa to 1vy, 7my, 14sty, 21vy, 28my, 35ty, 42hy a 49ty den 1 dóza z kazdého. Riedenie kazdého je prvy den 7CH, 7my den 9CH, atd. 15CH, 30CH, 200K, MK, XMK, LMK.