Jak je úspěšná léčba PCO?

spagatice
14. bře 2009

Ahoj holky, mám PCO, zítra začínám svou první hormonální léčbu, tak by mě zajímalo, jestli mám nějakou šanci. Můžete se prosím podělit o vaše zkušenosti?
1) jak dlouho se snažíte
2) kdy jste se dozvěděly, že máte PCO
3) jak dlouho se léčíte
4) kdy se vám podařilo otěhotnět
5) nastala po prvním těhotenství nějaká změna (např. druhé dítě již bez problémů)?
Moc vám děkuju. 🙂

spagatice
autor
14. bře 2009

Začnu jo:
1) květen 08 (takže právě probíhá jedenáctý měsíc)
2) únor 09
3) od března 09
4) zatím ne
5) ---

bosorkajarka
14. bře 2009

Ahoj tak zatim tehu nejsem tak ti neodpovim na bvsechno ale aspon na neco.
1.- unor 2008
2.- leden 2009
3.- lecila jsem se v srpnu az rinu 08 ale to jsem jeste nevedela ze mam pco takze e zrovna spravne a uspesne
4.- zatim ne
5.- ---

ted zacinam druhe kolo clostlu ale dle vyrazu dr. to asi nebude moc uspesne ☹

spagatice
autor
14. bře 2009

to je mi líto a kolik jich máš naplánováno? Já dva a teprve potom jdu CARu, už se nemůžu dočkat.

bosorkajarka
14. bře 2009

no ja jsem se o pco dozvedela prave az v caru muj puvodni gynekolog je debil 😠 ten me nasadil clostyl bez uvz kontroly (muzu byt rada ze to dopadlo jenom cystou) ten jsem brala tri mesice ale podle vseho (bt) jsem ovulku nemela, tak ted ho dr. v caru nasadila ze alespon zkusime ale hormony mam pry blby.
tobe pco zjistili jenom z laparky nebo i hp?

achalteke
14. bře 2009

1) cca 2 roky
2) cca po roce s kombinací HAS
3) od dubna 08
4) po 8 měsících léčby
5) zatím nevím 😀

více k léčbě (medikace) mám v albu 😉

spagatice
autor
14. bře 2009

Mě na to přišli z laparky, HP mi nedělali. A můj doktor mě taky hlídat nebude, tak jsem zvědavá jako to dopadne. No kdybych měla minimální náznak nějakého problému, okamžitě jdu na ultrazvuk.
Achalteke gratuluju, alespoń vidím, že šance je, super.

bosorkajarka
14. bře 2009

Spagatice ja na tvem miste bych si ten uvz vydupala, sestra mela hyperstimulak po clotylu a skoro skoncila v nemocnici a dobre toi dopadlo jenom diky tomu ze ju doktpr sledoval, fakt bych to nepodcenovala. Mozna by bylo nejlepsi jit rovnou do caru tam te pohlidaji urcite a hlave kdyz te nebude sledovat jak mas vedet jestli vubec reagujes. A navicu pco je riziko hyperstimulaku nebo nejake jine komplikace vetsi.
A co se tyce hp tak ten je pro diagnostiku pco taky dulezity (hlavne pomer LH a FSH a ladina testosteronu)

achalteke
15. bře 2009

Spagatice určitě - šance je vždycky 😉 jsou ženy, které jsou na tom mnohem hůř s než my s PCO. Mě na to přišli z HP a UTZ a první na co mě můj mudr poslal bylo vyštření průchodnosti vejcovod. Mohla jsem si vybrat - buď laparku nebo HSG. Šla jsem na HSG (dopadlo dobře) a hned pak mi nasadil metformin, který mi do dvou měsíců obnovil činnost vaječníků 😉

zoe2201
31. led 2011

1) jeden rok
2) pred rokom po vysetreni, lekarka si hned vsimla zvysene ochlpenie, zvacsene vajecniky, akne a urobila mi HP a ten ukazal vyssiu hladinu muzskych hormonov, a tiez na vajecniku som mala prasknutu cystu
3) lekarka ma nelieci, rok ma len sledovala, ovulacia prisla tak 2x do roka....teraz po roku by som mala zacat hormonalnu liecbu, ale vela som sa dozvedela na americkych strankach, kde vedci tvrdia, ze PCO do velkej miery mozu ovplyvit: strava, sport, menej stresu....tak som prestala fajcit, pit kavu a sportujem, stravujem sa zdravo (potraviny s nizkym GI, aby som znizila rezistenciu na inzulin), kvapkam si Gynex (bylinky) a pijem vela ocistujucich bylinkovych cajov + vitaminove doplnky, este sa chcem s lekarkou dohodnut, aby ma aspon stvrt roka sledovala a az potom pristupim na chemiu
4) este nie som tehotna, ale verim, ze budem a velmi rada by som toho dosiahla prirodzenou cestou, mam 27 rokov, tak este som na tom psychicky v pohode, aj ked vykyvy nalad a sezonne depresie su mi blizke, ale to pripisujem rozkolisanosti hormonov
5) ----

mmmk
14. únor 2011

1) Snazili jsme se temer presne tri roky
2) asi po roce snazeni
3) tri roky
4) po hormonalni stimulaci vajecniku v 5. stimulovany cyklus
5) naskocila sama MS, i kdyz ne kdovijak pravidelna.

leeena_4
26. říj 2011

Ahoj 🙂
1) 17 měsíců
2) po půl roce
3) rok
4) po 14 měsících díky IUI, bohužel jsem musela těhotenství kvůli vývojové vadě ukončit
5) po třech měsících těhu, revizi a šestinedělí sama přišla ms.

sanicka
4. lis 2011

Ahoj,
1) 15 měsíců
2) po 6 měsících snažení
3) 10 měsíců
4) zatím ne
5) --

spagatice
autor
29. led 2013

Tak můžu taky znovu přispět a odepsat i na ty poslední otázky 🙂

4) otěhotněla jsem měsíc po tom, co jsem založila tuto diskusi 😀 , tedy druhý měsíc s hormonama
5) podruhé jsem otěhotněla bez problémů v druhém cyklu po ukončení kojení; teď zkoušíme od května třetí a zatím nic

Takže druhé těhotenství byla si velká náhoda a PCO tu bude strašit pořád 😒

zdenule25
5. únor 2013

Prosím a to je PCO nevyléčitelný?

84kaca
6. srp 2013

ahojky, nevim zda si to jeste přečtete, ale víra umírá poslední
1) 4 roky
2) 2011
3) nedal mi žádnou lečbu, poslal mě na laparoskopii a pak na IVF 12/2012 a 3/2013 neuspěsně
4)měsíc po IVF sem otěhotněla spontálně, sem ve 4 mesici a zatim vš v pořadku
hold nám to trvá dýl ale dočkame se, drzím vám palečky at se taky zadaří 🙂

vrk
30. kvě 2014

Ahojky, je super cist tyhle pozitivni prispevky!! My to diky pesimistickym doktorum prirozene skoro ani nezkouseli. Nyni jsem po 2ivf a 4x Et KET a vsechny neuspesne. Rozhodli jsme dat tomu cas. Jeste mame 7 embryjek v mrazaku a kdyz nic, tak v zari nejdrive planujem dalsi ket, ale verim, ze se zadari. Holky a ms vam chofila po vysazeni ha pravidelne?