Jak na roupy (mrle)?

maajaa
31. říj 2007

Ahoj holky, potřebovala bych poradit. Je to zhruba rok co jsem zjistila, že trpím na roupy. Nikdy jsem s ničím takovým problémy neměla, hygienu dodržuji velmi úzkostlivě ☹ Po dlouhém přemáhání jsem se odhodlala zajít k obvoďačce, ta mi předepsala Zentel - napoprvé zabral, po půl roce se však můj problém vrátil a tentokrát mám pocit, že léky nijak neúčinkují. Nemáte někdo zkušenosti třeba s nějakou přírodní léčbou? Děsí mě i možná souvislost tohoto problému s nechopností otěhotnět. O mimčo se snažíme už skoro dva roky. Jsem fakt zoufalá 😢 😢

nika70
31. říj 2007

Maajaa,zkus Pyrvinium, je to sirup volně prodejný v lékárně, je důležité ho opakovat po tuším 4týdnech, kdy se ve střevech objevuje druhá generace roupů....možná, že máš problém s tím, že to nemáš zaléčené,jestli rozumíš. Měla jsem s tím dobré zkušenosti i u dětí,doporučuji.

expertka8
31. říj 2007

...prelozte mi to prosim do nasko jazyka??? 😅

eli77
31. říj 2007

nie su to nahodou mrle? 😒

consti
31. říj 2007

pyrvinium podle mě zase tak nefunguje. Podle mě je nejlepší česnek, co už jsem maaje psala do ip.
Jinak nevím, jak je to po slovensky 😀 .

consti
31. říj 2007

nika a tuším, že pyrvinium není volně prodejné...nebo ano? 😎

nika70
31. říj 2007

Já nevím, už je to dlouho,co jsem to kupovala, ale určitě bez receptu...no jestli se to teda nějak nezměnilo. Jinak ten česnek by měl být také dobrý.

maajaa
autor
31. říj 2007

Holky díky za rady, Pyrvinium bylo sice volně prodejné, ale teď se už prý přes rok nevyrábí ☹

expertka8
31. říj 2007

...co na to DOKTORKA???

Určitě byste ve stravě měl omezit konzumaci bílého rafinovaného cukru, který je pro růst cizopastníků nepostradatelný. Naopak byste měl jíst celozrnné obiloviny a hodně zelené listové zeleniny, která přispívá k prevenci. Dále byste měl užívat Lactobacilus acidophilus, který přispívá k obnově narušené střevní mikroflóry a jíst česnek, který je přírodním antiparazitálním prostředkem ( pokud vám vadí jeho zápach, můžete si zakoupit Garli care - česnekové tablety).

consti
31. říj 2007

maaja a navíc není moc účinné..jinak je na roupy vermox, ale taky nevím..je určitě jen na předpis, ale podle mě ten česnek funguje ze všeho nejlíp... 😉

nika70
31. říj 2007

expertka-ano, ale obávám se, že jako první krok je třeba těžší kalibr zbraní, to další už je prevence.
Jestli už se to Pyrvinium nevyrábí, tak je asi nahraženo tím Zentelem....nevím,zkusím něco pohledat....

maajaa
autor
31. říj 2007

consti díky, určitě to zkusím 🙂

nika70
31. říj 2007

áááá, tak expertka už našla....super. 😉

expertka8
31. říj 2007

🙂 🙂 🙂

emjee
26. lis 2007

mrla • Včera o 19:19
Dobrý deň.
Neviem ako sa spýtať. Existujú mrle alebo niečo podobné, ktoré sa nasťahujú tam???
Myslím, že sa nasťahovali. Hambim sa ako pes. Prestahovali sme sa. Caka ma komplet nova lekarka aj gynekologicka. Hambim sa ist s takym problemom hned na zoznamenie sa. Neviem ako sa tam mohli dostat. Hygienu dodrziavam.

V stolici som nevidela nic podozrive. Ak to mam tam, tak musim mat aj v stolici?

Pouzivame kondom, ale predsa sa k sebe tulkame. Hrozi nejaky cervik aj manzelovi?

Neviem co robit ☹ ☹ ☹ ☹

Mali ste niektora takyto problem? Ako sa to riesi? (tabletky, cipky???)

Mozme mat v rodine nejaku predispoziciu - ze nas organizmus proste nerozozna a cervika pripusti? Moja sestra po prestahovani sa mala mrle (v stolici) 2x za sebou. Zmena prostredia a bum (isla do zahranicia, takze s lekarkou to riesila na dialku a dohodli sa, ze ked sa to opäť bude opakovať, tak ju pri dovolenke v SR navstivi, lebo ze to nie je normalne, ale viac sa neopakovalo). Moze to mat suvis so zmenou prostredia? (ze v novom obidli je nieco naco organizmus nebol zvyknuty?).

Proste nechapem a strasne sa hambim. 😒 ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

bihan • 1d • Včera o 19:30
Jeden zaujímavý článok k mrliam http://www.inzine.sk/article.asp?art=9509
"Tam" sa nasťahovať nemôžu, pretože žijú v črevách, ale ak u teba došlo ku "kríze", je možné, že precestovali z konečníka, ale rozmnožovať sa nemôžu inde ako v zažívacom trakte...
Mohla si sa nimi nakaziť (teda ak sú to mrle) pokojne v reštaurácii alebo u niekoho, kto ich má, pretože vajíčka prežívajú aj po "vysušení"...
Dá sa ich zbaviť jednoducho dvomi dávkami sirupu, decká to dostávajú v škôlke alebo vškole pomerne často a riešiť by si to mala čo najskôr, lebo riskuješ nakaziť celú rodinu (ak sa tak už nestalo 😔 )

mrla • Včera o 20:27
Velmi pekne dakujem.
No v reštikách a pod. sa snažím nesadnúť na záchod, ale určite som niekedy sadla 😒
A existuje niečo podobné čo by žilo tam? Predminule (2 mesiace dozadu) sa mi zdalo pri menštruácii, že na gaťkách bola mrla, ale na 100% som si istá nebola. Odvtedy čumakujem a nikdy nič. Až dnes som dostala menštruáciu a na vložke na 1000% to nebola žiadna biela špinka, ale niečo živé.
Zadok ma nesvrbí.

Dúfam, že v lekárni dostanem sirup bez predpisu a že bude pokoj. A dufam, že sirup nie je velmi hnusný 😀 No mužičkovi asi budem musieť povedať čo sa deje. Viem, že to prežije. Napriek tomu mi je to trápne. Tento rok je náročný - v lete sme riešili vši (muž má krátke vlasy, takže len u mňa) 😖 Po prečítaní neviem či to nesuvisi s tou zmenou prostrdia, lebo sme odkúpili byt v dezolátnom stave a už ako sme sa sťahovali, tak nová suseda povedala, že po tých nájomníkoch, že to tam je samá cholera. No nejak mi to začína zapadať do seba. 😖 ☹ No mužík bude mať pocit, že si asi vzal cigánku 😀 😀 😀 😒 No jo srandičky, ale je mi do plaču čo ma ešte tak môže čakať 😢

Ešte keby mi niekto vedel povedať, že keď nebodaj cestovali aj tam, či tam za sebou nemôžu nič nechať či mi tam niečo zdevastovať - proste či bábo o nejaký ten čas prichádza do úvahy bez ujmy a problemov ☹

antonia1 • 1d • Dnes o 07:47
my sme mali tiez podozrenie,ale u nasho 2 rocneho synceka-bolelo ho brusko....jeho doktorka,povedala ze to mozu byt aj tie male potvorky a ked som na nu zacala cumiet 😕 ukludnila ma ze to sa stava,hlavne v lete v piesku alebo deti si to podavaju s hrackami 😒 ....dali sme vzorku stolice, ale dopadlo to dobre 😉 povedala nam ale ze ak by boli odporuca sa dieta-ziadne sladke,cesnak a kysla kapusta 😉 dietku mozes vyskusat aj ty,ved idu sviatky

emjee
20. srp 2008

houska • Dnes o 15:50
Moc prosím o radu pro svou přítelkyni. Je v 30 tt těhotenství a zjistila, že má roupi. Už se léčila i dříve, ale zase se to vrátilo. Prosím, nemáte někdo zkušenosti s nějakou přírodní léčbou. Léky do sebe cpát nechce. Jinak je odhodlaná vyzkoušet cokoliv.

paseky • 2d • Dnes o 15:52
zkušenosti nemám, ale jako těhule by měla jít k lékaři. určitě jí poradí.

bambusko
20. srp 2008

tekvicove semena maju ucinok proti crevnym parazitom

bihan
21. srp 2008

Určite s tým treba ísť k lekárovi.. keď som bola malá, skúšali na mňa milión babských receptov, ktoré nikdy nezabrali.

sirinka
21. srp 2008

s tym by som sla k doktorovi, daju vypit sirupcek a hotovo...

krajcoanka
21. srp 2008

no, cesnak znižuje aj tlak, takže ludia s nízkim tlakom pozor! 😖

bibula
21. srp 2008

cesnak 😉

marselina
22. srp 2008

nám psávala na roupy VERMOX,je hodně účinný.

bibinka
22. srp 2008

Vermox doporučujem+prezliecť okamžite posteľné prádlo a riadne sa umývať po každej stolici! posteľné prádlo meniť najmenej 1x do týždňa, spodné aj niekoľkokrát denne.
Liečba Vermoxom trvá cca 4-6 týždňov, zoberie sa jen 2x po jednej tabletke v rozmedzí 4-6 týždňa, lepšie je ten 5-6,prípadne ešte tretíkrát zase za 5-6 týždňov.
A véééľmi často si umývať ruky antibakter.mydlom a nosiť kratučké a čisté nechty na rukách.

k4julka
23. únor 2009

ja mám problém s mrľami asi tak štyri dni už som skúšala aj sedieť na cesnaku s horúcou vodou jasne že tak aby som sa neobarila. včera večer som si jednu našla keď vyliezla von, keď som povedala priateľovi aby mi šiel niečo do lekárne kúpiť tak ho to pobavilo ako zo začiatku aj mňa ale teraz mi je strašne do plaču čo mám robiť??? skúšam jesť aj mak na noc odstaty vo vode a celé telo ma svrbí asi je to už paranoja poraďte mi prosím môže byť že som to dostala od malého 4r brata??? ale jemu nič nie je ale stane sa že keď vyjde zo záchodu tak si neumyje rúčky ke´d o tom viem posielam ho naspäť a stále mi dáva z ručičky niečo jesť dakujem za každú radu

andrea78
23. únor 2009

môže byť, ak to má niekto doma (v škôlke), poprenáša sa to . treba dobre dezinfikovať wc a umývať ruky.

v lekárni si kúp pyrvinium a užívaj podľa návodu, za pár dní máš pokoj, nezabudni dávku podľa odporúčaní zopakovať po nejakom mesiaci (v letáku to presne máš), lebo sa objavia zase. mám to už veľa krát odskúšané, dcéra "nosievala" zo škôlky bežne, takže sme užívali celá rodina. s vermoxom nemám dobré skúsenosti, je slabší a u nás nikdy nezabral 😉 rôzme "babské recepty" nezaberú (cesnak, sedacie kúpele........), treba to zlikvidovať z vnútra (cesnak môže byť preventívne, ale teraz vyliečenie ním nečakaj)

ukmima
23. únor 2009

...ja som niekde citala...a stare mami radia Slivkovy lekvar...zjest za lyzicu...a mrle su fuc 😀

andrea78
23. únor 2009

môže skúsiť....ak to zabrie, napíš sem!!!! som zvedavá 😅
slivkový lekvár bol asi jedibné, čo som vtedy s dcérou neskúšala...inak všetky "babské" recepty 😝 😅

k4julka
23. únor 2009

a chcem sa opýtať čo potom ak sa ich zbavím alebo ešte počas toho ako sa ich budem zbavovať už som za tie štyri dni vymenila dvakrát uterák sedela som na stoličke len v gaťkách bolo by asi dobré všetko poriadne vyčistiť však ako upratujem pravidelne ale teraz by to malo byť asi viac ???? mala som to naposledy keď som mala 5 a teraz mám 20 porazí ma občas som až prehnane čistotná a ešte otázka čítala som že sa to môže vrátiť ak budem po dome chodiť bosá je to pravda??