Jak na roupy (mrle)?

maajaa
31. říj 2007

Ahoj holky, potřebovala bych poradit. Je to zhruba rok co jsem zjistila, že trpím na roupy. Nikdy jsem s ničím takovým problémy neměla, hygienu dodržuji velmi úzkostlivě ☹ Po dlouhém přemáhání jsem se odhodlala zajít k obvoďačce, ta mi předepsala Zentel - napoprvé zabral, po půl roce se však můj problém vrátil a tentokrát mám pocit, že léky nijak neúčinkují. Nemáte někdo zkušenosti třeba s nějakou přírodní léčbou? Děsí mě i možná souvislost tohoto problému s nechopností otěhotnět. O mimčo se snažíme už skoro dva roky. Jsem fakt zoufalá 😢 😢

k4julka
23. únor 2009

chcem sa opýtať čo počas leičby a po liečbe čo sa týka vecí v ktorých som bola alebo som sedela na stoličke treba to nejak zvlášť čistiť??? napr sedela som na stoličke len v gaťkách a tak prádlo treba vyvárať??? divím sa lebo som občas až prehnane čistotná a naposledy som to dostala keď som mala 5 teraz mám 20 je možné že to môže byť pravidelný problém?? myslím ako herpes keď ho už raz dostanete tak sa ho nezbavíte

andrea78
23. únor 2009

nemyslím, dcéra tým trpela v škôlke niekoľkokrát za školský rok a od 6 rokov nič, je pokoj

opäť sa ti to objaví, ak nedodržíš liečbu podľa letáku, teda nezopakuješ podanie lieku v príslušnom čase (tuším po mesiaci alebo 6 týždňoch, presne sa nepamätám a potom po čase ešte raz), pretože liek (je jedno, či vermox, či pyrvinium) "zabije", vyženie len tie mrle, ktoré sú už dospelé, vajíčka ostanú a práve tie "vyrastú" na zase dospelých jedicov za tie 4-6týždňov (preto je nutné opakovať). potom by si mala mať pokoj (liečiť treba aj brata).
ja som dezinfikovala len wc savom, vaňu, spodné prádlo prádlo prala na vyššej teplote, inak som neutierala ani stoličky, ani gauč, ani nemenila posteľné prádlo každé 3 dni, len normálne, ako vždy a je to o.k.

rihanna
9. led 2010

Hezký večer! Chtěla bych se zeptat, jestli máte některá zkušenosti s roupy v těhotenství? Jsem v 19tt a bohužel jsem je někde chytla. Byla jsem s tím u obvodního, ale ten mi řekl, že už existuje pouze jeden jediný lék, ale ten že nesmím. Poradil mi česnek, ale ten nezabral. Prý to můžem přeléčit až po porodu, ale to mi přijde úplně strašné ☹ Taková doba 😢 Styděla jsem se o tom říct svému gynekologovi (a nepokládala jsem to za nutné, když mi obvodní vlastně nepomoh a řekl, že to není možné nějak řešit), ale asi budu muset. Jsem už z toho pěkně nervózní, je to velice nepříjemné ☹ A po přečtení nějakých článků na netu, kde se píše o možnosti roznesení i do pochvy a močových cest 😖 jsem už úplně zoufalá..Prosím, přiho´dte zkušenosti s léčbou v těhu, pokud máte. Děkuji 🙂

petik77
9. led 2010

ja jsem slyšela ,že pomaha i kyselé zeli ,ale jestli to je pravda tak to určitě nevím nemam s tím skušenost

rihanna
9. led 2010

Ano, i to jsem zkoušela, ale to není nic, co by to vyléčilo. Chce to opravdu asi ten lék 😕 Proto jsem sem napsala, jestli ho nějaká těhulka brala nebo tak..

lucisa
9. led 2010

náhodou jsem narazila na tohle téma, nečetla jsem vše, jen mě překvapilo, že už se pyrvinium nevyrábí, dcera na to trpěla tak možná před rokem a ještě ho máme doma. a tehdy to zabralo.
co jsem ale chtěla říct z vlastní zkušenosti, já na roupy trpěla od dětství snad až do puberty se střídavými úspěchy léčby. bylo to nepříjemné, hrozně jsem se styděla, a snadno se mi to vracelo. jako dítě jsem brala pyrvinium, pak zabíralo zejména odbourání sladkého a česnek.
definitivně jsem se jich ale zbavila tehdy, kdy jsem chytla střevní chřipku a týden ze mě doslova tekla voda, nebyla jsem schopná nic sníst, zhubla jsem asi 6 kg, ale od té doby byl klid.
čímž chci říct, že nějakým nejkrajnějším řešením by mohlo být projímadlo, což je samozřejmě v těhu nereálné.

rihanna
9. led 2010

Díky moc, no projímadlo asi taky nebude možné. Uvidím, co ten dr. hned v ponndělí si tam zajdu. nějak se mi prostě nechce věřit, že to nejde ničím přeléčit 😒 Přece se nemůžu takhle trápit až do konce těhu a mám strach i o mimi, aby se to k němu nedostalo, ale snad ne 😔

dada_k
13. led 2011

Ahojte, ja som ich mávala a sem tam sa stane ked zjem veľa sladkého, že sa objavia. Neužívam lieky, lebo nie som ich zástancom a snažím sa všetko riešiť prírodou.
Ak máte tento problém mali by ste sa vyvarovať sladkým jedlám. Mne veľmi zaberá cesnak a potom zelenina a ovocie. Totiž tieto parazity znižujú imunitu. Dostatok tekutín je dôležitých - žiadne sladké brblaviny (Cola, Fanta, Vinea a pod).
Cesnaku ostávam verná a je to najlepší riešiteľ tohto problému.
Krásny deň prajem 😉

dadis
13. led 2011

@dada_k no neviem preco sa vyhybas liecbe...podla mna to u teba az take "ruzove" nebude, ked sa ti stale vracaju...podla mna ich v sebe mas a pri poziti sladkych jedal sa problem iba viac zviditelni... pri ich liecbe sa ma preliecit cela rodina liekmi, ktore mrle v traviacom trakte zabiju (myslim v 2 davkach) a treba spravit aj doslednu dezinfekciu domacnosti (pranie, zehlenie, umyvanie), ide o nakazlive ochorenie, ohrozujes aj svoje okolie...ale zase na druhu stranu, vyziva s minimom sladkeho, vela zeleniny a cesnaku je zdrava, v tom mozes pokracovat aj po prelieceni...

michaela5
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
angelrari
27. pro 2011

Ja mam bohuzial tiez tento problem :(... ale tak skusam tekvicovy olej a cesnak aj jest a aj si potierat otvor kde tieto potvory vyliezaju...

domushka20
29. bře 2012

prosim vas pomozte mi ja mam hlisty,zacalo sa to vtedy ked zistili ze mam hemeroidy a zlatu zilu a hambim sa to povedat niekomu je to premna ponizujuce a chcem to zacat sama riesit ale neviem ci mozem brat niejake tabletky pretoze kojim a ku lekarke ties nechcem ist to by uz bola posledna zastavka tak prosim piste dakujem

ivinkaivka
30. dub 2013

Mamičky prosim pomozte mi. Nemate niektora doma vermox na predaj???? mam 18rokov a hanbim sa ist k lekarke prosim:/ ozvite sa

wikule
15. led 2016

na roupy si můžeš koupit Vermophyt od české firmy, značka Phyteneo. máme s ním dobrou zkušenost, nám zabral. navíc nestojí moc a je volně prodejný, pokud se stydíš si ho koupit v kamenné lékárně, kup si ho přes nějakou e-lékárnu.

hlavinka
25. lis 2016

Zdravim.
decka maji asi roupy, ale neumi polykat tablety. Dela se Vermox i v sirupu?
A tan cesnek myslite v jake forme a jak casto?
Slysela jsem, ze se muze davat i do konecniku?
Diky

wikule
27. únor 2017

ahoj. zatím se Vermophyt v sirupu nedělá, ale slyšela jsem v lékárně, že to má výrobce v plánu. Moje holky taky nepolknou tabletu, takže jim tu kapsli vždy vysypu do jídla (třeba jogurt)..

kotec
21. kvě 2018

@wikule Ahojte, nevím, jestli je to u někoho ještě aktuální, ale vyzkoušeli jsme na doporučení kamarádky Vernikabon - je to přírodní, bylinný sirup s medem podle starých klášterních receptur. Je vhodný i pro malé děti, jen s nižším dávkováním.
Nesmí se brát v těhotenství a v době kojení. Obecně, co jsem kdy "načetla" - odčervování v tomto období NE.
Doporučila bych ale tak 3-6měsíců před plánováním těhotenství.
Ale pokud se doma u někoho objeví - měla by to brát celá rodina.
Po tom, co syn trpěl svěděním - vyloučili na alergolotii parazity a řekli, že má alergii na prach a dali mu Vermox…. 🙂 - vyzkoušeli jsme Vernikabon a zafungovalo...
Jeto dva roky a bereme to celá rodina opakovaně, vždy souběžně.
Tento sirup se totiž může brát opakovaně, když se objeví problémy.
Napomáhá eliminaci prvoků (lamblií) a hlístic (roup, škrkavka) z organismu, působí protiplísňově a antibakteriálně, pomáhá trávení, uvolňuje křeče a nadýmání.
Hlavně holky - paraziti nejsou jen o tom, že někdo nedodržuje hygienu, ale máme doma zvířata, cestujeme... To si vyčtete i na wikipedii.

Ale ať se nedostanu do nějakého sporu se skrytou reklamou a hraju fér - hlavně po vlastních zkušenostech a průzkumu českého trhu, kdy jsem nemohla najít nic přírodního, oslovila jsem výrobce a mám zastoupení pro ČR.
Výrobek je schválený jako potravinový doplněk a prošel Státní zemědělskou a potravinářskou inspekcí ČR.
E-m: vernikaboncz@seznam.cz

letadlo13
21. lis 2019

A jaké zkušenosti máte s přípravkem Vermophyt? Dali to volně manželovi v lékárně. Můj 5letý syn si začal stěžovat a Vykoukali jsme roupy. Berem to všichni, je psán od 5 let, ale ptal se na ročního syna a lékárnice mu dala toto. Bereme celá rodina od rána, já jsem opařila celý barák parním čističem jako vzteklá, ať si vajíčka na hračkách užijou moji tlakovou parní pistoli 😉 Samozřejmě netušíme, kde to malý vzal, ale určitě už to máme všichni. Vyprala jsem naprosto všechny textilie na 60 a do sušičky na bavlnu, koberce jsem taky ojela párou. Docela šílím, nikdy jsem nic takového nepotkala. Měníte denně i loźní prádlo? Vyprala jsem i přikrývku a vyžehlila matrace, ať potvory zdechnou. Teď do dětí cpu aspoň kyselé zelí a zákaz cukru, ale nehodlají mi to jíst 😀
Asi si dám panáka becherovky, protože po celém dni úklidu padám na zobák.