Jak se léčí cysty? Vždycky jde o operaci?

utajena
22. lis 2006

Ahoj všechny snažilky, těhulky i maminy. Byla mi zjištěna cysta na jednom vaječníku. Jak se cysty léčí? Musí se jít vždy na operaci? A dá se s tím vůbec přijít do jiného stavu? Máte s tímto některá zkušenosti? Napište. Určitě se s tím netrápím jen já. ☹

marketakoh
12. bře 2016

@jinajana držím pěstičky,ať to dobře dopadne!!

marketakoh
12. bře 2016

petaov-a ty s cystou pokračuješ jak? Dostala jsi už menzes?

jinajana
13. bře 2016

@marketakoh
Diky,mimco je v poradku,tak snad se s tou mrchou doktori poperou.

jinajana
13. bře 2016

@petaov Doktorka uz po ni nikdy dal nepatrala,na UZ sledovala jen miminko. A kdyz jsem tam pak prisla v bolestech,a prave ze me napadlo,jestli to nemuze byt cysta,tak ani UZ nezapla. No,holt jsem nemela zaplaceny nadstandardni tehotensky balicek,tak jsem si tu peci nezaslouzila:-\

petaov
13. bře 2016

@marketakoh ještě ne. Chystám se zase k doktorce a pak už se asi nevyhnu té vyvolávačce. Doktorka říkala, že by po ní měla ta cysta prasknout. Myslím, že měla nějakých 8 cm, tak snad se nebude zvětšovat. V těhu jsem měla tu cystu asi 4 cm a doktorka ji sledovala a říkala, že kdyby se zvětšovala, tak se musí laparoskopicky odstranit. Naštěstí se sama vštřebala.
@jinajana Neuvažuješ o změně doktorky? Myslím, že to docela zanedbala. Měla tu cystu sledovat a měřit.

jinajana
13. bře 2016

@petaov To si pis,ze uz tam nikdy nepujdu,jen ji oznamit jaka je krava a pak koncim.

marketakoh
13. bře 2016

@jinajana tak to je mazec..ja bych takovou kozu kopla do zadnice..to uz neni mala cysta..tak at uz to mas za sebou a vse je v poradku!!!

marketakoh
13. bře 2016

@petaov tak to je celkem velka cysta pokud ma 8cm..a bolesti nemas? Tak uvidis..ja mela vyvolavacku nekolikrat a neni to zadna hruza..

petaov
13. bře 2016

@marketakoh Jen občas mě chytne nějaká křeč do podbřišku, jinak se to dá. To ráda slyším, tak se nebudu bát.

marketakoh
13. bře 2016

@petaov určitě se neboj..není proč..

idrial
16. bře 2016

Ahoj, ráda bych se poptala, zda může cysta způsobovat samovolné potraty v 6 - 7 tt? a zda můj gynekolog nepochybil (jen ať nejsem za bl.ce). V posledních 14 měsících jsem je měla tři samovolné potraty, poslední před měsícem. Před 10 dny mě trochu skolila bolest v pravém podbřišku (snad jako by mě tam bodli) a okamžitě jsem klusala k obvoďákovi, udělal mi na statim krev a moč a všechno bylo čisté. Zeptal se kdy jsem byla naposledy na gyndě a řekla jsem, že v únoru, tak obtíže za gynekologické nepovažoval. A poslal mě na urologii, protože už mám po opakované plastice moč. cest (vše v pořádku). Samotné mi to nedalo a v pondělí jsem si na gyndu zašla, po prohlídce, mi lékař řekl, že mi praskla cysta na pravém vaječníku. Byla jsem překvapená, že co? Protože jsem o žádné cystě vůbec nevěděla, zjizvené místo není velké jen něco přes 2cm. Léčí se to nějak, když už praskla? Kdy se pokoušet znovu a mohli ji lékař vidět už dříve? Pan doktor neměl moc náladu odpovídat na dotazy, takže zvažuji změnu lékaře, ale chci se poptat co a jak, Vás ostatních se zkušenostmi z běžného života. Díky za odpověď

petaov
16. bře 2016

@idrial pokud si potratila dřív, než Ti ta cysta praskla, tak by to s tím nemělo souviset. Doktorka Ti v době těhu neříkala, že tam máš cystu? Jestli ne, tak se Ti tam pravděpodobně vytvořila až později. Ostrá bodavá bolest, jako popisuješ, je prasknutí cysty. Neléčí se to nijak. Mi se zřejmě dělají cysty na konci cyklu, pak prasknou (ostrá bodavá bolest a křeče) a pak přijde MS. Teď mám cystu, která tvoří nějaké přepážky a MS se ještě nedostavila. Doktorka, ale říkala, že to nic není. Jen cystu sleduje.

marketakoh
22. kvě 2016

Ahoj vsem,pisi jak jsem dopadla. 13.5.jsem byla na laparoskopickem odstraneni celeho praveho vajecniku i s vejcovodem. Operace dopadla dobre tak se nemuselo rezat. Nemuseli delat ani 4 rez,jak byl mudr sikovny. Malem mi tu operaci sice odlozili(dostala jsem menzes) ale vzhledem k rizikovemu nalezu a ze bych zase cekala minimalne 4tydny me nakonec odoperovali. Histologie potvrdila nastesti benigni cystoadenom(nicmene rizikovy,casem by se zvrhnul v maligni). Jsem velice stastna a opravdu se mi ulevilo. Mejte se krasne a dekuji Vam za podporu!!!!

kacka.l
22. kvě 2016

Tak super.

hankapera
20. čer 2016

Dobrý den ,plánujeme s manželem miminko nejdříve jsem mela v lednu cystu praskla po injekci,ted mam zase cystu podle doktora dvoukomorová 5cm, v polovině cyklu jsem 3dny slabě krvácela ted mam 2dny zpoždění,mate s tím někdo zkušenosti?

petaov
11. črc 2016

@marketakoh opožděně hlásím, že MS už nedorazila. Jsem zase těhotná, takže to bylo kvůli tomu 🙂 Přišlo se na to docela pozdě. Cysta se už vstřebala. Takže u mě zatím byly 2 cysty = 2 těhu. Tak příště už budu vědět 😉

msimankova
4. lis 2016

Prosím o radu - už několik let (i přes těhotenství a porod) mám cystu, která byla ok, ale po porodu začala zlobit a gynekoložka mi dala injekci na její prasknutí. Hned tu noc mně bolelo nejen místo vpichu v horní části zadku, ale i záda. Ráno se přidala bolest v pod křížem a teď druhý den to bolí tak, že už mám problémy chodit. Mám pocit, že to může souviset, máte někdo takovou zkušenost?

sodovka2010
26. kvě 2017

dobrý den, mám dotaz .,.. mám cysty na obou vaječnících mám jít na operaci ale mám taky jít na umělé oplodnění jak dlouho trvá rekonvalescence po operaci cyst ?

lenkaatynka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz