Jak se může chlap dostat ke kontrolnímu spermiogramu?

Ahoj koníkové holky,

chtěla bych se zeptat, jak se může chlap dostat ke kontrolnímu spermiogramu? Jako pro sichra, abychom věděli, na čem jsme - jestli je aspoň manžel oukej. Musí k tomu mít doporučení? Hradí to pojišťovna? Můžeme tam jít jen tak na blint?

kytkakvete
9. led 2014

Mělo by být doporučení urologa nebo gynekologa, nechat si testovat krev na pohlavně přenosné choroby a 3-5 denní pohlavní abstinence.

kaculka46
9. led 2014

U nás stačí telefonicky objednat a hradila to pojišťovna. Zavolej do pár repro center a tam ti určitě řeknou.

honeypet
9. led 2014

aby hradila pojišťovna musí být doporučení, bez doporučení si platí sám. Jinak jak doporučují holky, kouknout na stránky repro center, najdeš jak ceny, tak většinou i poučení.

dehors
10. led 2014

Přítel se sám a bez doporučení objednal sám na sexuologii. V den objednání tam šel, provedl se první odběr (ještě jeden bud ekontrolní, protože můžou být výkyvy), za 2 dny měl výsledky. Zaplatil 30 Kč (prostě poplatek u doktora). Nic víc. Na nic se prý neptali, nic neřešili (proč, kdo, co,....).

vlajka1
10. led 2014

Memu chlapovi vysel prvni spermio spatne, takze primo na miste nam doporucily vitaminy a za 3 mesice kontrola. Pro doporuceni jsem si zasla ke svemu gynekologovi. Neplatili jsme nic.

dotinka
10. led 2014

Ahoj pritel byl tento tyden a mel doporuceni od meho gynekologa a vysledek mel za 2hodiny a nic neplatil....jsme z Teplic

svoba
10. led 2014

v Centrech asistované reprodukce dělají běžně. Ale upřímně - moc se na to nevázejte. Mému manželovi řekli, že skoro živé spermie nemá a přitom počal dvě děti.

kattyd
11. led 2014

sla jsem ke sve gynekoložce a napsala mi doporuceni na spermiogram pro manžela. S tím papírem se tam pak objednal a nic neplatil.