Jaké problémy můžou potkat snažilku s celiakií?

idoch
6. srp 2008

Ahoj, máte někdo zkušenosti, nebo víte o nějakých problémech, které můžou potkat snažilku s celiakií ? Dodržuji bezlepkovou dietu a žádné jiné zdravotní problémy nemám. Děkuji předem za Vaše příspěvky.

simous12
29. bře 2018

@jednaholkaa tak podle toho co píšete,tak to opravdu může být tak celiakie a kor,když ji máte v rodině u nás jsem jediná,která ji má. A víte co je sranda?přišel mi na to gynekolog.sám to navrhl,že mě otestuje na celiakii a kdyby to neudělal,tak dnes jakuba ještě nemáme...

jednaholkaa
30. bře 2018

@simous12 Tak to teda klobouk dolu s tim gynekologem! Ja tohle od zadneho doktora nikdy neslysela.. To jste mela stesti 🙂

simous12
30. bře 2018

@jednaholkaa to jsem měla velká štěstí a proto na něj nedám dopustit! 🙂 a i na porod jsem za něm dojela... Už když jsem se dozvěděla,že jsem těhotná,tak jsem věděla,že budu přenášet a že prostě mě odrodí můj doktor. 🙂 a taky že jo. a kam chodíte na gyndu?jestli se můžu zeptat.

jednaholkaa
30. bře 2018

@simous12 Poliklinika I P pavlova

simous12
30. bře 2018

@jednaholkaa a to je kde? 🙂 já chodím do Brna.

jednaholkaa
30. bře 2018

@simous1 Aha, v Praze. Neni to nic moc no, je tezky sehnat nekoho dobreho. Mela jsem typ na jednoho ale nebere uz nove pacienty. Radsi jsem si zasla na vysetreni do CAR a od gynekologa uz nic necekam..

simous12
2. dub 2018

@jednaholkaa tak budu držet pěsti...a kdyby něco,tak vím,že se v lékárně dá objednat domácí test na celiakii,on vám jen ukáže zda máte protilátky zvýšené nebo tak nějak a s tím pozitivním testem když zajdete k obvodákovi nebo někam jinam,tak by vám ten velký test na celiakii udělat měli.tak dejte pak vědět 🙂

jednaholkaa
3. dub 2018

@simous12 Dekuju! Zitra jdu na test vsech potravin tak uvidime 🙂 Premyslim ze i kdyby to vyslo ok, tak si dam 3 - 5 mesicu dietu bez lepku a mozna i bez laktozy. Nejak mam pocit ze ten muj problem je v zazivani ne gynekologicky. Tenhle mesic me bude 37 takze teda uz fakt casu nemam nazbyt..

simous12
4. dub 2018

@jednaholkaa tak at to dobře dopadne a vám se zadaří 🙂 budu držet pěsti a všechno nejlepší ;) já byla mladší než vy,když mi to zjistili.měla jsem 28 a v 28jsem otěhotněla a v 29porodila.

simous12
22. dub 2018

@jednaholkaa dobrý den. 🙂 tak jak to dopadlo?co ty testy? 🙂

jednaholkaa
22. dub 2018

@simous12 Ahoj, diky za optani 🙂 Cekam ted na vysledky krevni testu, budu volat zitra tak jsem zvedava. Nicmene, jednak jsem byla na celostni medicine kde me delali test na zateze na potraviny, vyslo me ze bych nemela jist zito, psenici, atd.. plus ani jogurty mliko, brambory, banany.. Pak rikal ze celiakii nemam ale ze na tyto potraviny mam zatez a nemela bych je jist. Pro jistotu jsem zasla za praktickou doktorkou at me udela jeste krevni test na celiakii. Byla to hruza! Rekla jsem ji o svych problemech se zazivanim, kloubech a hlavne to ze si me nedari otehotnet a ona me prosim pekne doporucila at jdu na inseminaci coz pry zvysuje sanci na poceti na 30 procent (coz je holy nesmysl - ty procenta i ta jeji rada). Jako delala ze me blbce ze pry potravinam prisuzuju moc velkou vahu 🙂 Jako hrozny.. nedivim se ze 9 z 10 lidi s celiakii o tom ani nevi, s takovym pristupem doktoru. Mazec. No at je to celiakie nebo ne, vysadila jsem lepek, laktozu i cukry pred cca 10 dny a vidim velkou zmenu - hlavne "v zachode" 🙂) A chodim na velkou tak z poloviny tak casto co pred tim. Jako uprime, ten lepek me urcite nedela dobre a mit takovy zazivani kdyz se clovek snazi otehotnet urcite neni ok. A ani pro tehotenstvi nebo kojeni by to nebylo ok.. Takze v diete budu pokracovat dal. Dam vedet jak dopadnou ty testy 🙂

simous12
23. dub 2018

@jednaholkaa ahoj, 🙂 páni...takže jsi měla dobré tušení..jako můžeš mít i alergii na tyto potraviny nemusí to být hned celiakie...a ty jsi trpěla na zácpy?jestli můžu dát radu-ted se nesnaž otěhotnět tělo se teprve léčí,dej mu čas tak 3m.a pak jestli poznáš na sobě,kdy máš ovulaci,tak si udělej testy na ovulaci a pak na to vlitněte. 🙂 tak jsem to měla já.náhodně jsem si udělala ovulační test a ten byl pozitivní a zkusili jsme to no a je z toho 15m jakub. 🙂 a to,že nesmíš mlíko nebo mléčné výrobky,tak to je i právě u té celiakie,takže se já hrozím kdy se mě toto ukáže... :/ každopádně DRŽÍM PĚSTI!

jednaholkaa
23. dub 2018

@simous12 Dekuju! Volala jsem na ty vysledky a celiakii nemam, uff.. 🙂 Nicmene je jasne ze ten lepek me nedela dobre, a musim ho vynechat. Jdu na celostni medicinu zitra, kde dostanu neco na zahojeni tech strev. Taky jsem si prave myslela ze i tak by bylo lepsi chvili pockat nez se do tehotneni pustime, ale za par dni me bude 37, tak myslim ze moc neni cas cekat bohuzel (navic jsem ted byla na srovnani kostrce a mesic snazeni jsme taky museli vynechat). Rikam si ze kdyz je to jenom alergie/intolerance, tak to snad nebude tak hrozny a nemusime cekat.. Pri celiakii bych urcite pockala jak rikas. Jinak za ty cca 2 tydny co drzim tu dietu, me uplne zmizel exem co uz mam par let na brise 🙂 Jo a s tou laktozou, to pry hodne lidi spatne travi... Zacpy ne, spis prujmy prave.. A muzu se zeptat jak je na tom tvuj syn s alergiema, exemem, astmatem atd? Verim ze kdyz prave matka tyhle alergeny neji, tak pak je na tom lepe i dite..

simous12
24. dub 2018

@jednaholkaa tak to gratuluji k dobrým zprávám 🙂 no,jako jakub jí lepek a nějaký alergie-zatím nic...ale od roku se mu ukazuje něco v hlavičce ve vláskách vypadá to jak kopřivka-je to náhodné a rychle to mizí...tak jdeme na kožní a pak asi udělají test na celiakii jelikož v 15m má jen 9,4kg. :( 37 let je věk,ale jsou i matky starší...jako já bych druhé chtěla do 35 pak už ne...ale to je jen o názoru každého člověka individuální 🙂

ivuska1986
24. dub 2018

@idoch ahojky, je dobre, ze dodrzujes dietu. Kamaradka nevedela, ze ma celiakii a nemohla vzdy pres rok otehotnet, a kdyz otehotnela, tak potratila, pri testech ji diagnostikovali celiakii, otehotneni v pohode, s dietou se objevila ovulace a ted je uz 22 tyden a vse o.k. jinak vzdy potrat do desateho týdne.

jednaholkaa
24. dub 2018

@ivuska1986 No ja sice celiakii nemam, ale alergii na lepek zrejme ano. Navic mam i rozhasene cele zazivani, takze to ted lecim. Prave jsem taky potratila cca 6. tyden. Myslim ze dieta by me mohla pomoct.
@simous12 On nemusi mit celiakii, ale treba mu vadi mlecne vyrobky, cukry apod.. Nemusi to byt lepek.
S tim vekem, no, je to pozde, ale bohuzel jsem mela napred jine priority, pak nebyl partner atd. Ted se rok snazime. Tak snad to jedno jeste stihnu 🙂

simous12
24. dub 2018

@jednaholkaa budu držet pěsti :* ale uvidíš,tede to půjde!!když to šlo předtím a nedopadlo to. :(

simous12
24. dub 2018

@ivuska1986 přesně,mě celiakii zjistili v 28letech na gyndě-nepravidelný cyklus,nemohla jsem otěhotnět,menstruace byla bud vyvolána nebo pod lékama...a jak píšeš,po dietě nastala i ovulace...

ivuska1986
24. dub 2018

@jednaholkaa určitě zkus dietu případně další testy, ať víš, čemu všemu se vyhnout, drzim palecky💕

jednaholkaa
24. dub 2018

@ivuska1986 Dekuju, vyhybam se vsemu :D Ted se spis musim naucit nove recepty abych mela co jist. Jim podle makrobiotiky od dr. Strnadove, takze zadny lepek, laktoza, cukr, brambory ..ovoce samostatne, k snidani zeleninova kase apod.. Snad z toho neporodim brokolici :D