Je ok snažit se o mimi při užívání antibiotik?

petramarie
7. črc 2012

Holky, asi neni ok pokouset se otehotnet, kdyz beru antibiotika, nebo? (KLACID) Mam nejakou virozu..bolest hlavy, v krku, zvysena teplota. Tehu a antibiotika nejdou moc dohromady, je tak?

lili1986
7. črc 2012

Ty příznaky které zde popisuješ jsem měla taky než jsem zjistila ,že jsem těhotná 😀 Jsem si myslela ,že jsem nemocna a cpala se paralenem a byla jsem těhotná. No já nevím asi bych to nepokoušela antibiotika jsou svinstvo a jak sama vím stači jen málo aby jsi potratila nebo by to ohrozilo plod který je do 3 měsíce nejcitlivější a léky mu škodí i když by to bylo zatim jen oplodněne vajíčko. Raději by vitamínky než svinstvo 😀 Raději ten měsíc vydrž 😉

ined77
7. črc 2012

tak jsou ATB které můžeš i v těhu...jde spíš o to, jestli máš v takovém stavu chuť něco zkoušet 😀 .
jinak si nemyslím, že by to něčemu vadilo 😉 .
ale jaká je pravděpodobnost otěhotnění při nemoci, netuším 😉 .

ruda
7. črc 2012

osobně myslím, že Klacid nevadí, vadí hlavně tetracyklinové ATB a to pak samozdřejmě i u partnera, my když se začali snažit, museli jsme počkat, manžel užíval tetracykliny na boreliozu,ale není nic jedniduššího, než se zeptat u doktora, já si tehdy volala a psala někam na diskuzi

mourovata
11. črc 2012

Taky užívám ATB na boreliozu a snažení máme zakázáno. Mimi by mohlo být postižené. Kamarádka má postiženého chlapečka jen proto, že měla v 1.trimestru obyčejnou chřipku a virus se malému uhnízdil v očičku. Takže nejen léky, ale samotné viry jsou nebezpečné. Podobných případů mám kolem sebe více, takže jsem docela vystrašená ☹