Je tu někdo, kdo otěhotněl s vysokým FSH?

bera28
9. říj 2007

Ahoj holky,
z hormonálního profilu mi zjistili vyšší FSH (10,4). Zároveň mi nedorůstá děložní sliznice a mám kratší cyklus (cca 22-24 dní) a před menstruací ještě několik dní špinění. jeden doktor mi řekl, že FSH není až tak hrozný, druhý zase že s takovou hodnotou nemám s otěhotněním moc počítat. Je mi 32 let. Tak teď nevím, jestli nemám jít rovnou do IVF, než zbytečně zkoušet IUI. Je tu něterá, která otěhotněla i vyšší hodnotou FSH? A hlavně jak? Díky moc za každý příspěvěk.

labus
23. lis 2009

Gabi a ak sa smiem spítat kolko máš rokov? ja mám 38.a ak by som mala z dvoch folíkov dve vajíčka tešila by som sa .. hlavne nech sa oplodnia..neboj nič...-držím palce
a ja som prve IVF- riadne velke nie NATIV mala 3 vajíčka ale nepítali sa ma nič proste všetky 3 oplodnili a jedno sa neoplodnilo vobed -proste sa nedelilo ale dve mi vkladali...

gabikri
23. lis 2009

labus : tak to jsme stejně staré 😉 Jsem 1971 🙂

labus
23. lis 2009

😀 😀 😀 jasne ja tiež 😉

labus
23. lis 2009

ja som sa dnes telefonicky dohodla z mojim užasným lekárok v Brne že idem na IUI tak sa teším a výsledok HP bude v stredu tak som na to moje FSH strašne zvedava..

nadis.h
23. lis 2009

Gabi tak supeeer. Je fajn,že v obou folíkách bylo vájo! A jestli bylo spermo super,tak se není čeho bát! 😎

myskulaeva
23. lis 2009

Zdravím holky,mooooc jste mně potěšily!!!Zatím nám to tady všem jde výborně.

gabikri ty jsi za mnou v cyklu jen o 5 dní,já byla na OPU ve středu,tak se musíme holka sledovat jak nám to jde,jedeme skoro na stejný vlně 😉 😉

Chodím do Gennetu v Praze a jsem hrozně spokojená.
Včera mně píchalo v břiše jak na MS.Tak jsem pořád kontrolovala jestli nešpiním,no prrostě nervy.dneska je mi dobře,mám dobrou náladu a celkově jsem taková zklidněná,všichni jsou udivení,rptože já jsem hrozný nervák a k tomu mám manžela Řeka,takže někdy je to slušné rodeo. 🙂 🙂 😉

nadis.h
23. lis 2009

Myskul ahojky,teď se daří všude kam chodím. 🙂 Já chodím také do gennetu,ale libereckýho.Je dobře,že se cítíš dobře a pozitivně.To je dobrá známka a je to určo lepší než být vystreslá. 😝

gabikri
23. lis 2009

myskulaeva : to je super, můžeme se navzájem podporovat 😉 A jak píše nadis, pozitivní myšlení, polovina úspěchu 🙂 jo a nejsi sama, co má doma rodeo 😀 Já sice nemám Řeka, ale Jihočecha, ale nerváci jsme oba taky, takže někdy taky veselo. Ale už myslím jsme se naučili spolu žít, ale ty začátky.. dvě zabedněné povahy a nikdo neustoupil 😝

nadis: díky za podporu, tak to by bylo, aby to nevyšlo 🙂

labus: pak napiš, jak Ti dopadl HP 😉

copak rosi, jak si asi užívá tu hezkou novinu 😵

labus
23. lis 2009

Gabi jasnačka a ja budem čakat a nakukat ako sa maju tvoje embrijka a držat palce

rosienka
23. lis 2009

gabi- no vyborne, mas to za sebou a drzim velmi velmi palce, aby sa ti oplodnili ode vajka...ved vies, ja som mala tiez len dve pouzitelne, tretie bolo nezrele a obe sa oplodnili a zda sa, ze sa aj vyvijaju 😅

inak to mije "uzivanie"...musim sa lopotit v otrasnej praci, poobede ma zacala boliet hlava 😢 ale inak som samozrejme stale este natesena z mojej super spravicky 😀

tesim sa na dalsie dobre spravy od ostatnych, co sa pridali 😉

gabikri
24. lis 2009

ahojte berušky 😉

Tak jsem tam teď volala a je použitelné jen jedno. To druhé je k ničemu. Zítra jdu na transfer.

nadis.h
24. lis 2009

Ahoj holky,

Gabi držím palce dál ať se prďolka pořádně zahryzne! 😵

myskulaeva
24. lis 2009

gabikri vůbec nechápu co to je u tebe za systém?Včera jsi byla na OPU a oni ti řekli ať příjdeš zítra na transfer?Mně 1.den po OPU řekli,kolik se jich oplodnilo,druhý den mi řekli,jak se vyvíjejí-rýhují,to vidí až 2.den a čekali jsme další den,protože se vyvíjeli pomaleji a tak se muselo čekat.Nakonec se z těch 5 oplodněných vyvíjely dobře jen 2,zbylé 3 se zastavily a byly nepoužitelné.Embryolog říkal,že kdyby se bývaly nerozjely ty 2,tak by dělal prodlouž.kultiv.Samozřejmě,že ti držím palce ze všech sil!!!!!!!!!!!! 😉 😉

labus
24. lis 2009

Gabi tak držím palce tomu jednemu nech sa krásne delí ale naozaj je to skoro už zajtra ja som mávala jedno a jeden den som volala či sa oplodnilo- druhý ako sa delí a tretí bol transfer a aj to kedže to mám do Brna 300km tak kázali ráno zavolat či sa delí a potom sme vyrážali - no ale snád vedia čo robia- držkaj sa a hlávku hore aj jedno má velku šancu stat sa krásnym babatkom 😉

gabikri
24. lis 2009

Tak to jsem z toho jelen, co jste mi tu napsaly 😕 😕 😕

gabikri
24. lis 2009

myskulaeva : překopíruju odpověď jedné kočky od nás z CARU : Pokud má některá žena hodně vajíček a pak i embryjek, tak je obvykle zavádějí po více dnech. Ne každé tu dobu v laboratoři přežije, ale přežijí ji ta nejkvalitnější embrijka. Ale pokud má žena málo embryjek 1,2,3, tak jí je radši zavedou brzy. Není na co čekat. A je dost pravděpodobné, že v bříšku se mu bude líbit více a třeba přežije i takové embryjko, které by to v laboratoři vzdalo. Takže doktoři vědí, co dělají.
Taky jsem tu četla příběh holčiny ze soukromého CARu. Měla tuším 6 nebo 7 embryjek a dělali jí prodlouženou kultivaci, no a nakonec nepřežilo žádné, takže ani transfer neměla. A přitom, kdyby jí je šoupli do bříška, tak už mohla být třeba i těhulka.

nadis.h
24. lis 2009

Gabi buď v klidu.Je to postup bez PK.Moje kámoška co je po IVF taky PK neměla protože měla poslední 2 bojovníky a měla ET 48 od OPU a je těhu. Já jsem PK taky neměla a ET jsem měla 72 hod po OPU.Někde se PK počítá od těch 48 hodin a u nás se počítá PK až od těch 72 hodin.

labus
24. lis 2009

Gabi vobec sa netrap vravím,že lekári vedia čo robia..a ja som PK nikdy nemala a presne ako píšeš ani by som ju pre tie dovody nechcela ani keby som mala vela vajíčok..len som napísala že v mojom centre to funguje takto OPU-druhý den voláš či sa oplodnilo-další či sa delí a tretí den je ET
ale v brušku je v brušku a treba embrijku verit

rosienka
24. lis 2009

ahojte baby. pridam aj ja svoj nazor, kedze som sa tym posledne vela zaoberala a citala po nete, kedy je najvhodnejsi cas na ET. PK sa robi fakt az ked je aspon 7-8 vajicok, inak hrozi, ze ani k transferu nedôjde. Klasicky sa vklada na treti den od OPU, ale ja som si vycitala statistiky, ze najmä pri minimalnom pocte vajicok je najlepsie vkladat po dvoch dnoch a tak som sla aj ja...a vidite, dobre som urobila, embrijkam sa naozaj ovela lepsie paci v maternici ako v sklicku... Statisticky prevedene na zive pôrody je po 48 hod. najväcsia sanca a s PK najmensia, lebo tam casto ani k ET nepride a uplne zbytocne sa premrhaju mozno schopne embrijka... takze PK je pre mna zbytocnost.
gabi, dobre robia, ze ta volaju zajtra na ET, budem velmi drzat palce, bolo by to uzasne keby sme tu jedna za druhou tehotneli...aj labus sa este prida, ze? 😉

nadis.h
25. lis 2009

Ahojky holky, 🙂

Gabi držím palce moc!! 😉

Rosi je to tak jak píšeš.Však jsme toho obě důkazem,že bez PK "to jde". 🙂

rosienka
25. lis 2009

ahoj nadis- ako sa citis, mas uz nejake nevolnosti?

gabika ma uz embrisiaka asi v brusku 😅

nadis.h
25. lis 2009

Rosi no je mi často špatně od žaludku.Celý den. Ale zvracela jsem zatím jen jednou.Tak se držím. 😅 A co Ty?

gabikri
25. lis 2009

rosienka: hlásím, že mám 😵 😵 😵 😵 😵

Jak se cítíte, holky-těhulky?? 😉

Já si koupila listovku a nezbývá, než čekat 😉

Manžel má dnes lístky na koncert Rammstainů, jsou to pro něj bozi 😕 Já tu kapelu úplně nesnáším,
ale slíbila jsem mu, že tam s ním půjdu. To jsem ale nevěděla, že to vyjde zrovna na den ET.
Tak mám dilema..jít tam s ním..strašně se na to těší, jak malej kluk( což nechápu) nebo zůstat doma?
Máme lístky do lóže, ne do kotle..tak by to mělo být v pohodě, ne?
Mám jen strach, aby to nebylo jak na Madonně, tam byla tlačenice, až hrůza. Ale tohle je do Sazka Areny, tam to mají snad lépe zorganizované.. 😉

nadis.h
25. lis 2009

Gabi tak super.Za pár dní budeš hlásit //. 😵
S tím koncertem bych teda měla strach.Ale snad to zvládneš. 😉

gabikri
25. lis 2009

nadis: díky 😉 No kdyby to alespoň byla muzika, co se mi líbí, ale Rammsteiny když slyším, tak mi hrůzou vstávají vlasy na hlavě 😀 😀 😀 Ještě ze začátku, když jsme spolu začali chodit, tak když jsme někam daleko jeli, tak mě tím mučil v autě..teď už to má zakázané 😀 😀 😀

gabikri
25. lis 2009

Jak zazní první tóny " Ich will" dávám si špunty do uší 😀 😀 😀 😀

nadis.h
25. lis 2009

Gabi no já bych nešla ani z donucení na ně. 😝 Hlavně si opatruj bříšo.Ono tlačenice určitě bude než se dostanete dovnitř. 😝

gabikri
25. lis 2009

nadis: 😀 😀 😀 jo holka, pro lásku se člověk musí obětovat 😀 😀

labus
25. lis 2009

Gabi tak už máš bobáčika v brušku super ...budeme držat palce...a na koncert možeš íst ak vydržíš tu hudbu počuvat...na embrijko to vpliv mat nebude často sa stane že ked si prehnane dávame pozor práve vtedy sa to nepoadrý...hlavne bud v pohode a pohlad bruško 😉
ja idem dneska pre výsledky HP tak som zvedavá ake FSH mi vyskočilo ☹ ☹

gabikri
25. lis 2009

labus : tak to jsem moc zvědavá, držím palce, aby poskočilo, ale směrem dolů 😉 😉