Je tu někdo, kdo otěhotněl s vysokým FSH?

bera28
9. říj 2007

Ahoj holky,
z hormonálního profilu mi zjistili vyšší FSH (10,4). Zároveň mi nedorůstá děložní sliznice a mám kratší cyklus (cca 22-24 dní) a před menstruací ještě několik dní špinění. jeden doktor mi řekl, že FSH není až tak hrozný, druhý zase že s takovou hodnotou nemám s otěhotněním moc počítat. Je mi 32 let. Tak teď nevím, jestli nemám jít rovnou do IVF, než zbytečně zkoušet IUI. Je tu něterá, která otěhotněla i vyšší hodnotou FSH? A hlavně jak? Díky moc za každý příspěvěk.

gabikri
7. pro 2009

jak mi řekla babička...jó holka, měla jsi mít děti v osmnácti..teď se nediv 😝

gabikri
7. pro 2009

rosi : a kolikátý to bylo den ???

nadis.h
7. pro 2009

Gabi ale houby!!!!Pokud by k tomu došlo na darovaná vajíčka tak např v našem Gennetu máš dárkni za chvilku.Kamarádka to zrovna řeší. V listopadu byli vplnit požadavky na dárkyni a už ted bere antiko na srovnání cyklu s dárkyní a na konci ledna jde na transfer. Já to četla,že Apoli to má takhle. A možná je to tím,že bohužel dárkyně když už do toho jdou tak jdou do CARu kde za to dostanou vysokou odměnu. U nás se platí 29 tis dárkyni než aby šli k Apoli za 8 tis.
Ale neházej flintu do žita. Ještě není konec! 😉

Rosi no teď si zase počekám 3 týdny. 😨 Ale už jsem klidnější a nebudu mít tak černé myšlenky.

nadis.h
7. pro 2009

tak to by bola uplna pecka nevraveli ti nic o moznych dvojkach? vyzera to fakt snubne

ja som mala v utorok depku, ale potom sa mi zazdalo, ze sa predsa len nieco deje, ale strasne slabucko, nic okate, tak som bola na pochybach. A vies co je este na tom najlepsie? Dnes rano mi vysiel negativny test!!??

Tak jsem to šla najít a Ros byla 12 den po ET když šla na krev.

gabikri
7. pro 2009

nadis : díky, ty jsi detektiv babočka 😵

rosienka
7. pro 2009

nadis- uz sa mi zdalo, ze zacinas sa ucit po slovensky...a potom ma napadlo, ze to mna citujes 😀
veru tak, bola som 12D od ET a 14 DPO. ty so kolky den gabi?

rosienka
7. pro 2009

a nestrachuj sa este, ved nastimulovat dve vajicka je OK, to by som skusala aj dalej, az po 3.pokuse do darcovskych

labus
7. pro 2009

Gabi moc ,moc ma to mrzý ☹
Ros ja netrvdím že tie lacnejšie lieky su zle..len ja mám alergiu na tu mliečnu laktozu teda neznášanlivost laktozy čoi znamená že moje telo ju neštiepi a sposobuje mi to hnačky a rozne podobne problemi a už mám otestovane že mi to v tom prípade nezaberá ani antibiotiká.. no a ako na potvoru len GONAL a Puregon ten mnohohydrát laktozy neobsahuju ..preto nechcem riskovat..
ale už som na liekoch dohodnutá našla som fajn kočku dokonca sa ponukla že počká do výsledku tohto IUI..aj ked ja už viem dopredu výsledok..tak sa pripravujem na stimulku
a Gabi mne tiež už nukali darkinu ale ja som sa rozhodla že pokial nejaká to vajíčko vydupem ..a ozja málo tak skusim ešte takto ...mi velmi darkinu nechcem to bude až tá najposlednejšia možnost..aj to sme už preberali zo sestrami že ktorá pojde na odber 😀 😀 😀 no nukali sa obe len neviem ked príde na lámanie chleba...čo na to povedia

rosienka
7. pro 2009

labus- aha, som nevedela, ze Merional obsahuje laktozu, sa mi zdalo, ze v pribalovom letaku pisu len o cistenom FSH a LH

gabikri
7. pro 2009

rosi : já jsem 12 den od ET, ale nevím co je DPO??? 😕

To víte, že to budu zkoušet, co se dá, dárkyně je až ta nejkrajnější možnost 😖 No ale lepší než adopce 😒

Kruci, kdyby mí bylo tak o pět let míň, tak bych tak nevyšilovala 😒

nadis : a kolik bude celkem ta kamarádka platit? To je jako IVF a jen si zaplatíš to vajíčko???

rosienka
7. pro 2009

DPO je day past ovulation, cize den po ovu 😉 ...takze si dnes tak ako ja na teste, kedze si bola na ET po dvoch dnoch od OPU

nadis.h
7. pro 2009

Gabi když máš pokus na pojišťovnu tak se platí 29 tis s tím,že ted bych kecala,ale nevím zda je už v téhle částce poplatek za léky jakože doplatek. A plus pak 7 tis za ICSI do 10 vajíček + částka pak za mražení případně PK když někdo chce. 5íkala něco kolem 40 tis že je to výjde komplet.I s mražením když bude.

gabikri
7. pro 2009

rosi: a ty jsi tedy ten 12tý den měla negativní test? A za jak dlouho jsi měla pozitivní??

rosienka
7. pro 2009

gabi- potom som si urobila uz len zo srandy po 3.dnoch a uz bol pozitivny, ale tiez nie strasne vyrazne a to som mala na dalsi den hcg uz 2140, ci kolko...

gabikri
7. pro 2009

rosi : oni ne nadarmo radí testovat až tak 14 - 15tý den. Za jedno se ta žena tolik nenervuje a za druhé na špatné zprávy je vždy času dost. No měla jsem to vydržet 😝

nadi : u nás psaly holky, že ty vajíčka dávají holky, co jdou na IVF a mají jich hodně. To mi přišlo
absolutně šílené, jak může žena, co má problémy sama otěhotnět být zároveň dárkyně??
Jinak ta cena..to jsou palby, už abychom začali šetřit 😕

nadis.h
7. pro 2009

Gabi mě taky sprdli v CARu,když jsem se přiznala,že jsem testovala už 7 den. 😅
Já to taky nechápu. Já jsem říkala,že bych moožnááá darovala někdy časem,ale až bych věděla,že děti nechci další.Ale spíš ne. Já bych blbě žila s pocitem,že je někde "mé" dítě a přemýšlela bych jak se má a tak... 😕 Vím,že bych někomu pomohla ke štěstí,ale zatím jsem k tomu ještě nedospěla.

gabikri
7. pro 2009

nadis : to musí být vážně divný pocit, to nevím, jestli bych do toho šla. Asi spíš jen, kdyby to mělo pomoct v pořadníku třeba kamarádce nebo tak 😉

Další IVF se dělá za tři cykly? To jako teď už mám jeden za sebou, takže koncem ledna by to mohlo být znovu?
Myslím si to dobře?

nadis.h
7. pro 2009

Gabi Ty jsi to už dostala?Jakože teď po tomhle IVF? 😕
Jojo chtějí 3 mrchy.

gabikri
7. pro 2009

nadis : no právě že nedostala 😝

labus
7. pro 2009

Ros mnohohydrat laktozy je ako pomocná látka žial...

nadis.h
7. pro 2009

Gabi tak až bys to dostala tak to by byla 1 mrcha. Ne ta co jsi měla před IVF.

rosienka
7. pro 2009

gabina- len pekne vydrz, kym tu nie je mrcha, je vsetko v pohodke 😉
posielam tehu virusy, aby sa na teba nalepili 😉
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

nad darcovstvom vajicok som este nikdy neuvazovala, ale nebrala by som to ako moje dieta, len ako moje vajicko...to skôr darovanie embria by bolo nieco ine, to by bolo moje a muzove, ale vajicko je len jedna cast...

gabikri
8. pro 2009

ahojky 😉 😉 😉 😉

Tak je to v háji, ráno jsem to dostala 😅 😅 😅
Zítra tedy zavolám do CARu, co bude dál. Snad mi ty dva pokusy ještě udělají a to co nejdříve.
Akorát když si představím celý ten kolotoč znovu...ach jo ☹
Přes svátky jedu na hory..tak se tam dám psychicky dohromady a třeba to pak vyjde. Dělala
jsem si starosti, jak budu jako těhule lyžovat..no a je po problému 😖

nadis.h
8. pro 2009

Gabi ahojky,

to mi je líto. 😒 Ach jooo. No každopádně Ti třeba zěmní protokol a bude to třeba lepší. 😉 Mě 1 pokus stopli už při stimulce a druhý vyšel. Tak moc přeju at jsi stejný případ!! 🙂

gabikri
8. pro 2009

nadis: díky, moc jste mě holky tady držely 😉 Manžel pořád ať sem nechodím, ale mě to strašně pomohlo..nedokážu si představit těch 14dní to nemít s kým probírat..to bych se asi zcvokla 😝

nadis.h
8. pro 2009

Gabi přesně. Mě tohle drbání taky strašně pomáhalo. Zabavila jsem tím den a dozvěděla se plno užitečných věcí. Já si neumím představit být bez netu.

gabikri
8. pro 2009

nadis : jéé teď jsem si všimla Karolínka 😵 😵 😵 😵

nadis.h
8. pro 2009

Gabi já jsem chtěla od mala Vanesku. Ale neprošla doma.Přítel je Dušek tak aby to šlo k příjmení. A on je Karel tak mě to napadlo dle jeho a zalíbilo se mi to jméno. 😵 Ale kluka asi nevymyslim. 😝

gabikri
8. pro 2009

nadis : Karolínka je moc hezké jméno 😵 😵 😵 Manžel je Petr, tak kluka bych asi dala Petra a holku jsem měla vymyšlené tolik jmen, ale jak všechny kamarádky těhotněly, tak mi to vyfoukly. 😖 Líbí se mi Andrea, Veronika, Tereza, Valentýna, Klára... 🙂 My máme taky typické české příjmení ke kterému by bylo nějaké cizí jméno jak pěst na oko 😀

rosienka
8. pro 2009

hmmmm ☹ ☹ ☹ ☹ gabiiii 😒 😒 😒 je mi to luto, ze to hned nevyslo, viem ako sa citis, dva.krat som to tak ja prezivala... je to tazke ked je to cerstve, ale som si ista, ze sa skoro zotavis a postavis na nohy a pojdete dalej skusat...je to o tom. Neboj sa veku, urcite este natvoris pekne vajka, aj ked nie kvantum a jedno sa raz zahniezdi 😉

nadi- my uz tiez dumame nad menami, vlastne sme zacali uz pocas stimulky a zatial sme sa zhodli len na Elle a Sofii, ale mne sa posledne zapasila aj Milada, alebo Milena, proste by som chcela nieco slovanske i ked priezvisko je nemecke. Este sa mi paci aj Stela a Nela. Z chlapcenskych je pekne Julius, ale to muz nechce, len kompromis Julian by vraj slo 🙂 Inak aj jeho meno Dominik je pekne, ale nechceme dat nase mena.