Je tu někdo, kdo otěhotněl s vysokým FSH?

bera28
9. říj 2007

Ahoj holky,
z hormonálního profilu mi zjistili vyšší FSH (10,4). Zároveň mi nedorůstá děložní sliznice a mám kratší cyklus (cca 22-24 dní) a před menstruací ještě několik dní špinění. jeden doktor mi řekl, že FSH není až tak hrozný, druhý zase že s takovou hodnotou nemám s otěhotněním moc počítat. Je mi 32 let. Tak teď nevím, jestli nemám jít rovnou do IVF, než zbytečně zkoušet IUI. Je tu něterá, která otěhotněla i vyšší hodnotou FSH? A hlavně jak? Díky moc za každý příspěvěk.

nadis.h
8. led 2010

Gabi v Gennetu je to 39 tis za vája+co je potřeba když je potřeba ICSI,PK apod. Jinak cena za IVF by měla být pro samoplátce stejná všude ne?

gabikri
8. led 2010

nadis : ale je to hned, ne ? No je to dost, ale vzhledem k věku bych to dala, o tom žádná 😉
Na horách jsem se seznámila s jednou ženskou, která mi dala kontakt na její kamarádku ( z Prahy) že prý se chystá darovat vajíčka a ať jí zavolám. Tak jsem jí teď poslala SMS, ale znáš to, jak je to přes tři lidi...no uvidíme, tonoucí se stébla chytá 😉

labus
8. led 2010

ahoj kočky 🙂
Gabi tak to budeme stimulovat tesne po sebe superrrrrrrrr a nedaj sa odradit skus všetky 3IVF a až potom sa rozhodni pre darovane a jednoznačne chod do centra kde sa nečaká tak dlho.Viem že moja známa od nás z mesta ide do Brna musím zisti do akeho centra ale nieje to moj REPROFIT a hned ako sa tam v oktobri-novembri nahlasilizačala brat antikoncepciu a potom jej volali že maju dárkynu a už teraz po sviatkoch jej volali že má vysadit a ked dojde mrcha začat brat lieky krtore jej napísali aby jej dorástla sliznica a pojde si po embrijka - tie budu oplodnene spermoškami jej muža to tam raz boli a spermie tuším zmrazili -ale to ti zistim aj tu cenu ale to je ešte čas. Ty to nebudeš potrebovat...
a teraz story mojho balíčka-ten sakriš nedošiel ani dnes... tak som hned šla na našu hlavnu poštu,že či je možnost že to ešte dojde alebo či vedia zistit podla čísla kde sa nachádza ,lebo kočka čo mi ho poslala mi včera písala že odsledovala z netu že už je to na Slovensku..a mala som štastie bola tam známa ja k nej doručujem poštu tak mi vravela že večer to može ešte dojst alebo zajtra ráno tak mi večer brnkla a bolo to tam..jupí tak sme sadli do auta a leteli po to.Inak by to došlo na našu poštu až v pondelok.Takže to mám doma komplet a už len čakám mrchu a teda už je za dveram,i..brucho ma už od včera pobolieva preto som stresovala že ak to nebudem mat doma a zajtra to doleze tak v nedelu nemám čo pichnut...

labus
8. led 2010

Gabi neboj Ty tu dárkinu nebudeš potrebovat...nebudešš

nadis.h
9. led 2010

Gabi to bys měla vůbec nejlepší. Kdybys přivedla svou dárkyni, tak jdeš hned. 😉 Ale i v těch soukr CARech to netrvá. Řekla bych do 3 měsíců jí máš. A to je dlouho. Ta kámoška jí měla během 14i dnů.

Labus super.Už jsem se lekla jak jak jsi začala psát, že to nedošlo, že se s tím něco stalo. 😠

Tak holčinky držím mooooc palce!!!!

labus
10. led 2010

Nadi dík.
Ja čakám každým dnom mršku a ona potvora sa hlási bolestami už od štvrtku a ked jučlovek čaká dáva si na čas ...ked ju nečakáte vobec dorazí aj o pár dní skor ..nuž darmo je to MRCHA 😠 😠 😠
Gabi čo som Ti písalal o tej kámoške čo ide do Brna a bude mat darovane vajíčka tak už dnes dostala mršku a ide stimulovat sliznicu a šup potom po babatka.Takže ide to aj rýchlo neboj...

minka051
10. led 2010

gabikri lábus má pravdu. Skús tú Repromedu v Brne. Tam nemusíš nijakú darkyňu vodiť tam ti dajú hneď. Ja od 16.11.09 som brala antikonc. a 4.1 mi kázali vysadiť a od dnes už lepím náplaste na slizicu. Lebo aj ked si darkynu zoženieš tak ťa to síce dá na prvé miesto v poradí ale ešte sa načakáš. Od nej vajíčka nedostaneš.

labus
10. led 2010

Minka ahoj 🙂 si zlatučká ,že si nás navštívila a osobne možeš Gabi vysvetlit otázky okolo darovaných vajíčok a hlavne kde íst a všetko...hoc ja verím že Gabi má na to ešte čas.. má lenjedno IVF za sebou a tie dva pokusi stojí za to vyskušat a o dárkyni má čas uvažovat potom.Ved aj mne ju už navrhovali a nedám sa.. kým nejake vajíčko vydupem...tak skušam 🙂

minka051
10. led 2010

Labus ved ak bude chcieť tak jej všetko napíšem ako to prebieha a hlavne koľko to všetko stojí lebo to je riadna suma.
Ja už nijaké vajíčka nevyprodukujem ale teba držím silno palce nech ich je aspoň 5 a pekných. Može mi napísať do IP .
Jaj tak mi je hrozne ale teší ma to, už sa mi trochu točí aj hlavalebo so mňa leje ako z vodovodu. No nečudo po takej dobe.

labus
10. led 2010

Minka neboj nepotrvá to dlho hormony zaberu a začne rást sliznica a bude po mrche.A Gabi Ti určite napíše aby si jej to popísala do podrobne 🙂 Mne bude stačit aj menej vajíčok aj dve -tri už to by bol uspech ..hlavne nech mám aspon jedno embrijko na vklad 🙂

gabikri
10. led 2010

Holky mě dneska umřela babička, sice jsme to všichni čekali každým dnem, ale jsem z toho dost špatná ☹ ☹ ☹

minka : moc díky, že ses mi sem ozvala 😉 To že nedostanu ty konkrétní vajíčka od dárkyně je mi jasné, ale jde mi spíš o čas. Můžeš mi prosím napsat, kolik to v Brně stojí a jak dlouho je čekací doba?? Jinak moooooc držím palečky, ať všechno vyjde 😵

labus : děkuju za podporu, já pevně doufám, že dárkyni nebudu potřebovat, ale je lepší raději počítat s nejhorším, než pak být smutná. Hele ono nám to oběma teď vyjde, víš??? Já to cítím 😉

Jinak ta kamarádka té známé mi napsala, ať s ní určitě počítám a že se mi v týdnu ozve, to je co??

labus
10. led 2010

Gabi viem ako sa ctíš moja ja som tiež svoju babku milovala a je to už 12 rokov čo zomrela ale nosím ju v srdci a každý každučký den si z láskou na nu spomeniem.Vieš dobre že život je raz taký všetci tam žial pojdeme ..treba si poplakat a vždy niekto odchádza a vtedy sa zrodí nový život takže u vás to bude u teba.. neboj.
Viem že je lepšie si naplanovat postup ako dalej...ked to nevýjde aj ja som to tak praktizovala aby si sa nezrutila z neuspechu ale mala svetielko niekde tam v zadu v mysli že takto pojdem dalej...ale GABI na darcovske je ešte čas a ver mi spolu to dotiahneme do uspešneho konca .. 🙂

gabikri
10. led 2010

labus : já vím, babičce bylo 80 roků a navíc byla těžce nemocná a bylo to pro ni vysvobození, ale člověk si to nějak nechce připustit. Doufám, že ta dušička tady zůstane 😉

Koukala jsem teď do Tvého albíka, to jsi tam neměla, že ne?? Jsi fakt kočka..na Slovensku jsou hezké pošťačky 😉

labus
10. led 2010

Gabi uvydíš že babička bude stále s tebou ..tá moja je .. a to myslím smrtelne vážne ..
a album už mám dlho aj som nan zabudla..ten sme si z kočkami z kamošky z oktobra2008 všetky pozakladali ešte ked sme začínali ..ja som nan aj zabudla 😀 😀 musím mrknut čo tam mám za fotky 😀 😀 -a dakujem za kompliment 😉

nadis.h
10. led 2010

Ahoj ženušky,

Gabi to mi je moc líto. ☹ My už tohle máme za sebou.Nám všichni umřeli postupně skoro v jeden rok. Začala prababička,pak děda,babička druhá babička dalaší děda.Děsný... 😒 Ale je to holt život no. 😢

Jinak super s tou dárkyní.ALe taky věřím,že nebude potřeba. Možná dobře že jsi se začala ubíat i tímto směrem.Teď budeš příjemně překvapená. 😉

rosienka
11. led 2010

ahojte kocky, nejako som na vas posledne zabudla 😢

gabi- je mi luto straty babicky, ale urcite je jej uz na druhom svete dobre, ved si tu pekny vek pozila a zostala v pamäti jej najblizsim. ja uz tiez ziadnych starych rodicov nemam, tiez posli behom roka a pol traja. hlavne ti budem drzat palce od konca januara, nech sa to tentoraz lepsie rozprudi a budes mat aspon tri pekne vajicka. mozno je dobre ze mas aj darkynu a beries do uvahy aj tuto alternativu, o to sa to snad ako na just podari s tvojimi 😵

labus. tebe tiez tfuj tfuj tfuj, ty uz to mas tiez za par...tak nech telo este poriadne zareaguje a zahniezdi zdrave embrijko 😉 lieky uz dosli?

nadi- no jasnacka, chlapcicok 😵 😵 😵 ...aspon uz vies, co ta caka 😉

tak a co sa u nas dialo... minuly tyzden som dostala depky, ze neviem, co sa deje, ze nemam skoro ziadne priznaky a UTZ az 18.1., co je 4 tyzdne od posledneho UTZ. tak som volala v sobotu do CAR-u a doky bol hned za to, ze ano, ze posledny termin bol uz davno a preco nemam skôr iny, ved to plodi len neistotu...bla bla bla. ja mu na to, ved hej, ale iny termin ste mi nedali... a dnes pekne vysvitlo jeho slendrianstvo, ze mi ho zabudol dat! vraj normalne objednavaju po dvoch tyzdnoch na kontrolu mi vravela ina dokyna. takze tak, zas ma len pekne nasrali a znova dokazali, aky v tom maju bordel 😠 A najhorsie je, ze som mohla byt uz tyzden kludnejsia, lebo sa potvrdilo, ze nas malicky chrustik s mini vacikom to vzdal a prestal rast... ☹ 😢 este stale je tam a vraj ho telo samo vstrebe. ale zato druhy milacik je krasne velky a vyzera, ze sa mu velmi dobre dari, ma uz 51 mm 😵 😵 😵 som bola teda aj trochu smutna, ale aj stastna, ze mame aspon to jedno krasne a tiez mam pocit, ze je to chlapcicok, podla toho ako sa usmieva. kuk do albumika 😉

nadis.h
11. led 2010

Rosiku ahojky, ostudo jedna. 😀 Jak na nás můžeš zapomenout.

S tím termínem to je teda síla! Já chodím také po 14 dnech. Ted jdu až po 3 týdnech do poradny, ale to proto že týden po poslední poradně jsem měla ten Screening a od něj mám další poradnu za 13 dní. Jsem rádaa, je to vždy takové fajn uklidnění když vidím,že je vše v pořádku. 🙂

S dvojčátkem mi je to moc líto. ☹ Ale věř že to příroda zařídila tak jak to je správné! A je dobře, že to vyřešila takhle brzy než aby později nedej bože byla nějaká komplikace. 😉

Jsem zvědavá s čím příjdeš Ty. 🙂 A zda nám ten pindík zůstane.

labus
11. led 2010

Ros ahoj moja aj mne je to luto z druhým chrobáčikom ale presne ako Nadi píše príroda vie čo robí a tak to treba brat a tešit sa z jedneho prosperujuceho babatka aspon nebude tehu take problematicke a budeš sa moct po porode drobčekovy venovat na plno a viež že mat dve naraz je ovela náročnejšie- držím palce a posielam pohladeníčko na dušičku.
No mne stále mrcha nie a nie dojst a krv negat. klasika.. tak už len sa modlím nech do zajtra dojde potvora.
a Rosi ano lieky už čakaju na den D.

nadis.h
11. led 2010

Labus to je pokaždé!!! 😝 Já měla mrchu vždy na den,ale jak jsem jí chtěla a čekala na ní tak nepřišla. 🙄

labus
11. led 2010

Nadi presne ..mne nikdy nehaprovala..chodila skoro na minutu presne doslova.. a ked tužiš aby nedošla ..príde a naopak..je to mrcha..hnusná.. 😀 😀

nadis.h
11. led 2010

Je mrcha mrchovatá... 😝 😝 Jsem ráda, že mám od ní pokoj.
Labus a kolik budeš píchat denně?A máš jen ten Gonal nebo jsi dostala ještě něco k tomu?

ellizabet
12. led 2010

ahoj holky můžu se k vám přidat. já měla FSH 13 a dr. normálně zahájil stimula na IVF, stimulovala jsem Penopur 275 jednotek a pak mi to navýšil na 300 takže dost vysoké dávky. odebrali mi 7 vajíček z toho bylo jedno prázdné tak mě 6 oplodnily a uchytlo se jich jen 5. dvě vajíčka byla skvělé ty mě zavedli, dvě horší a jedno špatné. asi po 12 densch jsem si udělala test //. asi po týdnu jsme test zopakovala, ale nísto aby druhá čárka sílila tak se začala ztrácet. bohužel těhu zaniklo takže IVF bylo neuspěšné. dr. mi jenom říkal, že jsme měla zvýšenou hodnotu FSH a jestli nechci uvažovat o dárcovství vajíček. podle mě je to asi ještě moc brzy přemýšlet nad dárcovstvím, když tady čtu, že hodnoty se můžou měnit každý cyklus. ted si dávam asi 2 měsíce pauzu a budeme to zkoušet přirozenou cestou. myslíte, že FSH mi může změřit i můj obvodní gynekolog?

nadis.h
12. led 2010

Ahoj Elizabetko,

FSH je sviňucha svinutá!!! Já jak jsem tady už psala. Od dubna co mi na to přišli jsem chodila na odběr krve kvůli tomu FSH každý měsíc při mrše.

Měla jsem to 10,03 - 8,16 - 10,3 - 6,96 - 19.9

První stimulku jsem měla v červnu Fostimonem 300iu a po 7 dnech stimulky mi to stopli protože mi nerostli folíci. Pak jsem zase chodila jen na odběry a v říjnu mi vzali krev na anti muller hormon,který prokáže spolehlivěji zda vaječníky jdou vážně do přechodu tudíž nemá cenu stimulovat svoje vajíáčka a nebo to ještě jde. Vyšlo mi to jakž takž dobrý. A paradoxně měsíc po tom co jsem měla FSH nejvyšší těch 19,9 jsem stimulovala Gonalem 300 iu.Folíci byli líní,ale ve finále jsem měla 10 zralých vajušek, 7 se jich oplodnilo 2 mi dali a 5 jich máme v mrazáčku. Takže by bylo NEJ jestli by Ti taky vzali krev na ten Anti muller hormon a vidělo by se zda skutečně potřebuješ darovaná vajíčka. Určitě bych to nezahazovala po prvním odběru a prvním neúspěchu. Je to pro doktory nejjednodušší odkázat na dárkyni,ale jak vidíš u mě tak mě stimulovali i s tím vysokým číslem a povedlo se. 🙂

labus
12. led 2010

Elizabet FSH Ti samozrejme može odobrast aj Tvoj gynekolog ono sa to robí v hormonálnom profile ,lenže ho upozorni že nech to ho spravý 1-3 DC lebo bežne robia gynekologovia až 5DC a to je už FSH vyššie a skresluje to ten výsledok .Viem to lebo sme to rozoberali .Pred 1IVF mi moja gyn robila horm.profil apovedala že je dobrý a potom som šla ku gynekologovy v našom meste ktorý sa zaoberá sterilitou a on mi robil druhý horm.profil na 1-3 DC a pekne mi to vysvetlil kedže je to kamarát a moja gyn. je tiež moja kamarádka tak som jej to povedala a od vtedy mi robý koli IVF HP tiež 1-3 DC

NADI MRCHA JE TUUUUUUUUUUUUUUU JUPIIII tak idembrnknut do Brna a zajztra prvý pichanec 🙂

nadis.h
12. led 2010

Labus jupíííííííííííííííí. Tak úspěšnou stimulku přejuuuu!!! 😵

Jinak úplně NEJ je se trefit do toho odběru hned 1dc. Já chodila nejdřív 2-3 dc a pak mi primářka řekla,že by to bylo nejlepší kdyby ten odběr vyšel vždy na 1dc.

labus
12. led 2010

Nadi ták mám začat a buduci utorok mám 1UTZ a mám ho v Brne je to posledná stimulka tak sme sa dohodli takto...
a Nadi vydíš ja som ho 1DC nikdy nemala skor vždy tuším druhý.. anaposledy neviem či nie tretí...myslíš že už aj vtedy vyskočí?

nadis.h
12. led 2010

Labus já jsem to taky stihla v 1dc jen asi 2x protože jsem to vždy jako na potvoru dostala o víkendu nebo v nějaký svátek. 😝 Ale myslím si, že zas nějak extrémní rozdíl to není v rozmezí těch 2 dnů.

labus
12. led 2010

Nadi asi to tak nejak je...ja som dnes zistila super novinu jedna kámoška začala včera stimulku je z mojho rajona-teda jej doručujem poštu a ona doostala GONAL takže..jej to v centre aj ukázali a pichá jej to sestrička tak dnes idemnanázornu ukážku 🙂

nadis.h
12. led 2010

Labus Gonal je pohodička.To zmákneš levou zadní! 😉

labus
12. led 2010

no to dufam... už si ho mala? treba ho na prvý krát aj pripravit vypustením dávky aby tam neboli bublinky alebo si ho rovno možem pichnut? a dávka sa nastavuje tam kde je šipka a ešte aj na tom cuplíku čo sa stlačí ako pero?