Je tu někdo, kdo otěhotněl s vysokým FSH?

bera28
9. říj 2007

Ahoj holky,
z hormonálního profilu mi zjistili vyšší FSH (10,4). Zároveň mi nedorůstá děložní sliznice a mám kratší cyklus (cca 22-24 dní) a před menstruací ještě několik dní špinění. jeden doktor mi řekl, že FSH není až tak hrozný, druhý zase že s takovou hodnotou nemám s otěhotněním moc počítat. Je mi 32 let. Tak teď nevím, jestli nemám jít rovnou do IVF, než zbytečně zkoušet IUI. Je tu něterá, která otěhotněla i vyšší hodnotou FSH? A hlavně jak? Díky moc za každý příspěvěk.

gabikri
16. led 2010

nadis : jo jo, to je on 😀 😀 😀

gabikri
16. led 2010

labus : budeme jíst krůtí 😉 Krůta to prý má naprogramované tak, že roste sama rychle a kdyby se jí začly dávat růstové hormony, tak by chcípla. proto krůtí dražší..nemůžou to tak rychle vykrmovat 😉

nadis . je kousek od Poděbrad..fakt jsem nechápala, ale tito lidé asi jsou trochu podivíni 😝 No hlavně že jsem se nemusela svlíkat a neošmatával mě..to bych utekla 😀

gabikri
16. led 2010

Nejvíc mě dostal, když jsem se ho ptala, co říká na Mojžíškovou, tak mi odpověděl " jako není to špatné, ale já to umím rychleji" Ha ha...tak to chci vidět.
Prý : Všechno jsem Vám srovnal, tak otěhotnění nebude problém 😉 Byla jste celá nakřivo..

gabikri
16. led 2010

labus : a kde je tedy vápník, když ne v mléku?

aja8
16. led 2010

Ahojky holky, moc vam dekuju za podporu..mam z toho totiz takove smisene pocity..a taky mam velky strach z toho, ze si budu muset pichat injekce.. ☹ .. a nejhorsi je, ze si o tom s nikym nemuzu popovidat, protoze jsme to zatim nikomu nerekli, ze se snazime o miminko a ted, ze pujdeme na umele oplodneni..dokazu si totiz predstavit, jak by se kazdy vyptaval, jestli uz se podarilo atd..jeste ze existuji takove diskuze..
no to by me taky zajimalo, kde je jeste vapnik..ale o tom mleku jsem taky slysela, ze je to hodne spatne..ja stejne skoro vubec mlecne vyrobky nejim, je syry..mleko bych nevypila ani za nic..
gabikiri, uvidis, ze to tentokrat klapne..treba ma ten lecitel neco do sebe..clovek uz zkousi vsechno..co by jsme pro to miminko neudelaly, ze?

nadis.h
16. led 2010

Ajo to je jasný že máš strach všechny jsme ho měly a máme pořád. Ty injekce jsou v pohodě.Řekla bych že to je to nejmenší na tom všem. Pro mě bylo nejhorší ten stres jak to dopadne a vůbec jestli budu mít vája. Kvůli přítelovi to byla jediná šance jak mít děti.Adopci ani dárcovství nechce.

labus
16. led 2010

takže kočky
vela vápnika je v : figy, čínska kapusta- a dokonca to som čítala že tehulka by mala zjest za šálku denne , v lieskových orieškoch , mandliach,sezame ,listova zelená zelenika hlavne brokolica a kel, sardinky v oleji,
a vraj kozie mlieko je uplne ine zložením a podoba sa materskemu mlieku

labus
16. led 2010

Ajka na to sme tu aby sme si pomáhali ludia čo to nepodstupuju to aj tak nepochopia a žial ani chlap sa nevie vcítit do toho ako s tebou mávaju hormony. Neboj nieje to nič hrozne a zvládneš to a ten pocit ked ideš po transfere domov s babatkami v brušku za to stojí a to nevravým o tom ked nájde // na teste. 🙂
A strach ten máme všetky .. to mi ver ..

aja8
16. led 2010

Holky, ja vim, ze ted mam strach z injekci, pak to bude strach z toho, aby byly nejake vajucha a pak aby se mimi uchytilo a bude to pokracovat dale a dale..ale je fakt, ze ten strach i vsechno kolem stoji za to, aby jsme mely jednou mimi v naruci..ale my to vsechny zvladneme.. 😉

labus
16. led 2010

Ajka presne tak 🙂

labus
16. led 2010

a zabudla som aj na mak tam je kopec vápniku a ešte slnečnicove semiačka

aja8
16. led 2010

holky, jeste jsem se chtela zeptat..nez pujdu na odber vajicek, tak musim mit nejake predoperacni vysetreni?

nadis.h
16. led 2010

Ajo jojo to Ti dají v CARu papír pro obvodní a ta ho vyplní.Je tam odběr krve,musíš donést moč,ona Ti změří tlak apod krávovinky,musíš jít na EKG a to je vše.

gabikri
16. led 2010

labus : já tedy kozí mlíko nemůžu ani pozřít, ale pozor na ně, až budeš těhule 😉 Podle knihy " Velká kniha o matce a dítěti, ( Johnson & Johnson) kterou mám doma asi deset let ( a dítě nikde) není v těhotenství dobré 😉
Stojí tam " Nepijte nepasterizované kozí mléko a nejezte výrobky z kozího mléka, protože mohou obsahovat parazity způsobující toxoplazmózu"

aja : udělala jsi dobře, žes to nikomu neřekla, já to při prvním IVF všem vyzvonila, a pak bych si za to nafackovala. Neustále mi drnčel v těch 14ti dnech po ET telefon a všichni " TAK COOO ?" Já takhle nervy a ještě mě stresovalo tohle. To fakt nedělej. Teď se chystám na druhé IVF a nikdo nic neví. Řekla jsem, že možná někdy zkusím další a mám pokoj 😉 A těch injekcí se neboj, to je fakt to nejmenší. 😉

nadis.h
16. led 2010

Gabi tu knížklu mám doma.Dostala jsem jí do "Ježíška"... 🙂

gabikri
16. led 2010

nadis : já ji dostala od bývalého 😀 😀 😀 Došlo naštěstí jen na knihu, byl to pěkný blázen 😀 😀 Ale knížka se šikne 😉

nadis.h
16. led 2010

Toi jooo.Je tam toho hodně. 🙂

labus
16. led 2010

Gabi tu knižku mám aj ja a kozie mlieko nepijem lebo ja mám neznašanlivost laktozy a kozie tiež obsahuje laktozu.. ja skor acidko znesiem ale posledne som všetko mliene vypustila a ešte TIP ja si kupujem min.vodu MAGNAVIA OBSAHUJE VELA HORčíKA A VAPNIKA

gabikri
16. led 2010

labus : jo, jo..u nás je to Magnezia a kupuju ji taky. Akorát málokde mají neperlivou a já bublinky nesnáším 😉

labus
16. led 2010

Gabi ja tiež 😀 😀 😀

labus
16. led 2010

Gabi a MAGNEZIA je aj u nás ale tam nieje asi ten vápnik v tejto je to kombinácia vapnik-horčík a určite bude aj u vás je v litrových flašiach a belenie su 4 flašky ale dá sa kupovat aj po kuse... skus sa na nu mrknut v obchode napr. u nás ju predávaju len v HYPERNOVE a KAUFLANDE

gabikri
16. led 2010

labus : aha, tak to je něco jiného, to neznám. Až půjdu do Kauflanlandu, tak se podívám 😉

gabikri
19. led 2010

Ahoj vespolek 😵 😵 😵

Kde jste všechny?? 😉

Já mám zase dilema. Dneska jsem to dostala, ale od té doby, co jsem byla na prvním IVF, tak mám hrozně krátký cyklus. Normálně jsem ho měla krátký celý život ( 25/5) ale teď jsem měla jeden 23 a teď 21 😕 😕
Někde jsem četla, že to dělá to vysoké FSH..že se cyklus zkracuje a zkracuje..až pak není vůbec 😖
Mám si píchat ty léky od druhého dne MS, ale jak to teď budou počítat, když se mi to takhle zkrátilo??

nadis.h
19. led 2010

Ahoj Gabi,

no budou mít fofr. 😕 Ale když budeš mít standartní počet dnů stimulky tak to neva.

gabikri
19. led 2010

nadis : v pondělí mám jít na UZ, tak to tam raději nahlásím. No mám pěkné nervíky..aby vůbec bylo co stimulovat. 😒 Při prvním IVF mi dávali ty náplastě a to jsem dostala přesně na den, jak řekli ( 28)

gabikri
19. led 2010

Tak mi to nedalo a zavolala jsem do CARu, dřív než začnu stimulovat, aby to třeba nebylo na škodu. Tak mi řekli, že mám normálně začít, že si myslí, že ten cyklus už budu mít takhle krátký. Tak to jsem na to celé zvědavá 😕

nadis.h
19. led 2010

A Ty dc počítáš jakože komplet od 1 dne mrchy až do dalšího 1 dne další mrchy?Takže dejme tomu máš pauzu mezi mrchama nějakých 16-18 dní?

gabikri
19. led 2010

nadis : hmmm, přesně tak 😉 Teď 16 dní 😖

nadis.h
19. led 2010

dneska měla Labus utz jestli se nepletu? 😉

labus
19. led 2010

ahoj kočky áno dnes som mala UTZ ale je to strašne daleko tak až nedávno sme došli
táák mám 4 vajucha 1-13mm a 3-11mm takže vo štvrtok další UTZ a punkcia asi v nedelu pondelok aby dorástli. No na moj jedenfunkčný vaječník je to super ja som mala len na prvom IVF 4 vajucha a inak len 1 a raz 2 ale ked boli dve tak jedno prázdne a jedno sa ani neoplodnilo... tak snád je teraz nejaká nádej..