Je tu někdo, kdo otěhotněl s vysokým FSH?

bera28
9. říj 2007

Ahoj holky,
z hormonálního profilu mi zjistili vyšší FSH (10,4). Zároveň mi nedorůstá děložní sliznice a mám kratší cyklus (cca 22-24 dní) a před menstruací ještě několik dní špinění. jeden doktor mi řekl, že FSH není až tak hrozný, druhý zase že s takovou hodnotou nemám s otěhotněním moc počítat. Je mi 32 let. Tak teď nevím, jestli nemám jít rovnou do IVF, než zbytečně zkoušet IUI. Je tu něterá, která otěhotněla i vyšší hodnotou FSH? A hlavně jak? Díky moc za každý příspěvěk.

gabikri
21. led 2010

labus : tak to jsem zvědavá, kolik jich budu mít já. 😉 Mám strach, že jak se ten cyklus zkrátil, že se to FSH ještě zhoršilo a nebude nic 😒 Každopádně ty jsi mě dost nakopla..je to super, držím palečky ať všechny dorostou!!! 😉

labus
21. led 2010

Gabi neboj bude to dobre pozri mne funguje jeden vaječník... avyzerá tonádejne.. tak hlávku hore a hurá do bojas 🙂 potom Ta tu budem já podporovat o sto šest

rosienka
21. led 2010

labus- paraaada, to je vyborne, ta dokyna urcite videla vajicko vo folikule a nie folik, aj mne to doky raz ukazal 😉 do pondelka urcite dorastu, to je este vela casu

chanelka- ahoooj, ja viem, ze moc nepisem, ja nie som velmi na IP, ale som velmi rada, ze si ma prisla pozriet 😵 ty ako pokracujes? dufam, ze budes do jari tehulka 😝

nadi- no ty brdo, ako to robis, ze ma o 20cm hrubsi pas a ani kg navyse??? kam to ty baba davas? ja mam asi 2kg hore, ale po stimu som schudla, tak je to tak nejak vyrovnane, ale citim sa ako tucniak 😀

gabi- nestrachuj sa, FSH nevypoveda a pocte vajicok, najlepsie je, ked stimulujes v cykle, kde pracuje akurat ten lepsi vajecnik. ja mam pravy lepsi, ale sme to zial nevymakli, preto som mala "len" 5 folikulov, ale chyba aj bola, ze tie ostatne nedali poriadne dozriet, tak boli ledva dve zrele vajicka...nastastie to dopadlo dobre, ale uz do toho CAR-u nikdy nepôjdem 😠

labus
21. led 2010

Rosi tak tak špatne som to napísala 🙂

minka051
21. led 2010

labus ahoj
tak už mi písali darkyňa má OPU 23.1. a vklad je plánovaný na 27.1 alebo 28.1. ešte mi v útorok upresnia čas. tak od pondelka mám začať brať Utrogestan tak sa už dám na PN. Ved aj tak budem z toho spať. mám braž 2x3 tabletky.

nadis.h
21. led 2010

Rosi to netuším kde to mám. Mimiňous je nějaká modelka štíhlá asi. 😀

Minka ahojky.Držím Ti palce moc! 🙂

gabikri
21. led 2010

minka : moc držím palečky 😉 A jak to probíhá, to tam jde toho 23.1. Tvůj manžel taky?

nadis.h
21. led 2010

Mě co říkala kamarádka která má dárkyni u nás v Gennetu tak v den OPU tam půjde manža dát zbrojnoše a na ET snad už nemusí.

minka051
21. led 2010

Gabikri nie není. My sme už spermie odovzdali sú v priadu a oni urrobili kryokonzervciu. tak ich len rozmrazia oplodnia metodou ICSI a ja prídem teda ideme spolu len na ET.

gabikri
21. led 2010

No tak to je všude jinak. No já kvůli tomu, že by se tam mohli s tou dárkyní potkat 😉

nadis : zbrojnoše 😀 😀 😀

labus
21. led 2010

minka superrrrrrrrrrr tak to budeme mat transfer naraz ja mám v pondelok OPU a o 3 dni vklad tak 27. alebo 28.1 čiže naraz 😀 😀 to je čooooooo?možme ist spolu 😀 😀

nadis.h
21. led 2010

Gabi nad tím jsem taky myslela.Ale zas tam nebude jediná ženská tak je to asi nenapadne že je to zrovna ona.A nebo půjde dřív a zmrazí je jako u Minky.

No zbrojnoši..u nás to byli už zbrojnoši po bitce při OPU. 😝

rosienka
21. led 2010

minka- tak super, drzim palce buduci tazden, budete s labus spolocne cakat na test 😉

nadi- no mimco ma tak ci tak len par gramov, ale co sa ti tam potom nafuklo? 😲 😅

nadis.h
21. led 2010

Rosi to nevím. 😲 Douáfm, že to nejsou nějaké zaražené prdíky. 😀 😀 😀

gabikri
23. led 2010

Ahoj kočky 😉

Tak už mám čtvrtý den injekce, v pondělí jdu na UTZ, tak se docela bojím, co se tam ukáže 😒 Jinak po tom Menopuru bych pořád spala a spala. Jsem, jako by mi upír vycucnul 10 lirů krve 😝

Byla jsem na té magnetické rezonanci s těmi zády..tedy fuj, to je hnusné vyšetření, už jsem tedy na tom asi dvakrát byla, ale doufám, že už nikdy víc. Není to nic pro lidi, co mají lehkou klaustrofobii..zajedete do takového úzkého tunelu..si člověk připadá jak v rakvi 😖 Měla jsem celou dobu zavřené oči...jinak bych to asi nedala ☹
Ale výsledek stál za to...holky mě ten výhřez zmizel!!! 😵 😵 😵 Vůbec to nechápu..prý se to v ojedinělých případech stává, že to zaleze zpátky. Ta bolest co mám, tak tam mám malý výstupek, který tlačí na nerv..ale to je brnkačka oproti vyhřezlé plotýnce!! Ani nevíte, jak jsem z toho šťastná!!

labus : v pondělí na Tebe budu moc myslet, ať je vše, jak má!!!! 😵 😵 😵 Už se nemůžeš dočkat viď 😉

labus
23. led 2010

Gabi ahoj moja .Blahoželám k výsledku magnetickej -a máš pravdu je to hnusne vyšetrenie aj ja som už bola aj moj Robko -najmladší bol...
a Gabi tak Ty už picháš? parádička strašne moc držím palčiská páčilo by sa mi keby sme tu boli všetky tehulky 😉
Gabi a presne aj ja som tak uplne ako by mi všetku krv vycucali totálne som slabá a ospalá celý čas....darmo hormony si robia čo chcu ale neboj ked som to zmákla ja a vieš ako mi bolo... Ty to zvládneš. Ja už mám posledne dávky injekcii za sebou celkom to bola dnes švanda GONAL som mala na 10 dní po 225j a v každom pere pozostávalo tak dnes 11 den som to postupne z každeho odpichal takže na 3x jednu dávku aby bolo 225j ale aspon sa nevyhodila ani kvapka 😀 😀 😀 😀 hoc ešte zopár fakt kvapvočiek tam zostalo ...ešte štastie že v tých perách je vždy trošičku viac ...a potom hodinku na to som si šla piuchnut 4 vpich CETROTIDE 😀 😀 n
no už len večer pichnem o 22,00 pregnyl a končím a už len nech bje pondelok.
Inak Gabi mala som CETROTIDE 4 s expirkou 12/2009 a dva 4/210 a 7/2010 tak som to pichala najskor 9 potom 4 znova 9 a potom dnes tu najdlhšiu expiráciu doktory aj tak vravia že pol roka po expirke su lôieky ešte použitelne a tak mi tie dva prošle CETROTIDE zostali ak by si ich potrebovala rada Ti ich pošlem je mi luto ich vyhodit... jáj ale Ty to máš asi cez poistovnu a tak CETROTIDE dostaneš...no ak chceš su Tvoje je mi luto ich vyhodit jeden pre samoplatcu stoji 1500ks a to je dost...snad by ešte niekomu pomohli...

gabikri
23. led 2010

labus : jé ty jsi zlatá, ale já vůbec nevím, co je CETROTIDE?? Já to mám na pojišťovnu, tak asi všechny potřebné léky dostanu, ne? Minule mi nestačil tedy Fostimon, tak jsem doplácela asi 7000,- ale teď mám Menopur a v kartě napsáno, že při doplatku léků Merional. K tomu zobu Tamixofen a zítra jednu včeličku Orgalutranu.
Jinak dnes jsem píchla čtvrtou injekci 😉

labus
23. led 2010

Gabi CETROTIDE cetrotide je to iste ako ORGALUTRAN aby vajucha nepraskli skor ako maju a jasne ked to máš cez poistovnu tak dostaneš všetko .Ja som samoplatca tak som si všetko zhánala a prosím ta ten Tamixofen je čo? niečo ako clostilbegyt?a kolko Merionalu denne picháš?

gabikri
24. led 2010

labus : Tamoxifen se používá hlavně na léčbu rakoviny prsu, ale je prý i na dozrávání více vajíček. to mi řekli v CARu, taky z toho nejsem moudrá, ale bere ho víc holek, takže asi jo 😉 A Orgalutran mám píchat jeden dnes, takže vše v pohodě 😉 Jinak píchám denně 375m.j. Menopuru...dávka jak pro koně, co???

rosienka
24. led 2010

gabi- tak si zacala so stimulkou, tiez drzim palce, Menopur aj Orgalutran som mala pri 2.IVF aj ja a nemala som problemy, vtedy som pichalava od 525 IU az po 675 posledny den, takze to boli konske davky...toto tvoje je pohodicka 😉 A gratulujem k chrbtu, ze je viac-menej v poriadku, to ti urcite odlahlo 😉

labus- uz to mas teda za par...zajtra najdu urcite vela peknych zrelych vajicok 😉 kedy by si sla potom na ET?

labus
24. led 2010

Gabi fuha tak to máš mega dávku... noooo aspon bude viac vajíčok super a ten Tamoxifen to som počula od Teba 1x
Rosi hej už to počítam na hodiny 😀 😀 😀 😀 konečne lebo už som ako mech 😀 😀 😀 večer napíem ako som dopadla ..máme to daleko takže cesta spat potrvá .. a transfer pravdepodobne vo štvrtok 🙂

gabikri
24. led 2010

rosi : jéjda, tak do Tebe to prali tedy ještě víc než do mě 😕 😕 Tak to já už si nestěžuju 😝

labus : zítra na Tebe moc moc budeme myslet..ať je hodně kvalitních vajíček !! Určitě pak napiš. 😒 A šťastnou cestu 😉

nadis.h
25. led 2010

Labusko držím palceee!! 😵

gabikri
25. led 2010

Ahojky 😉

Tak hlásím dnes UTZ..mám tři folíky..což není moc, ale v mém případě úspěch 😉 Žádné léky už si nemusím přikupovat..ve středu už jdu na OPU..takže teď to vzali fofrem 😵

nadis.h
25. led 2010

Ahoj Gabi, tak suproš. To držíém moooc palce. 🙂

labus
25. led 2010

kočky dík a Gabi neboj 3 je super aj mne vydeli 4 folíky a nie v každom je vajuško ...a nakoniec zo mna neviem akám zázrakom vydolovali 5 vajušok...bože 5 to je zázrak neskor vám to opíšem cele len som unavena teraz sme došli idem si lahnut zatial ahojte

gabikri
25. led 2010

labus : super!!!! To by bylo aby z těch pěti něco nebylo 😉 Tak odpočívej, nech se od všech rozmazlovat a až Ti bude lépe, napiš 😉 😉

nadis.h
25. led 2010

Labus parádaa!Já věděla, že to bude dobré!Jupí! 🙂

labus
25. led 2010

ani nevravte babulky... som ako v sne od štastia... 🙂
hned ako ma na sále prebrali mi moj užasný zlatý lekár vravel,že to vyzerá moc dobre a potom aj sestrička ..to znamenalo že bolo viac folíkov ako su u mna zvyknutý... ved vždy jeden a raz dva .. 😀 😀 aj to jeden prázdny...
a ani som nekrvácala ani ma nič nebolelo až neskor v aute bruško ale sediet 4 hodiny v aute po pukcii....a predsa je to zákrok..
potom došiel lekár na izbu a už som vedela že je dobre lebo sa usmieval...bolo vydno že aj on sa velmi teší 🙂
ked povedal že 5 vajušok musela som sa dva krát spítat či dobre počujema hned mi tiekli slzičky ale tento krát odštastia predsa len som bola zvyknutá trpnut či sa to jedno vajuško oplodní a raz bolo krásne a bol transfer a naposledy sa ani neoplodnilo takže pri 5 mám vačšiu nádej..je to skvelý pocit 🙂
sliznica je vraj velmi pekná a spermiogram dobrý...a ak všetko pojde ako má ET vo štvrtok...a moj lekár je fakt neskutočný najužasnejší akeho som medzi lekármi kedy stretla 🙂

gabikri
25. led 2010

labus : vidíš, ja věřím, že na každého se v životě to štěstí usměje..jen někdy to trvá déle 😵 😵
Ty chudáku musíš ještě ke všemu jezdit takovou štreku..a ještě jednou na ET. Takže teď už to vyjde..nám oběma 😉 😉 Ten Tvůj doktor musí být fakt zlatý..to já od nás z CARu neznám, takový individuální přístup..jó státní nemocnice..tam to jede jak na běžícím páse.

Já jdu za chvíli na injekci Pregnylu. 🙂