Je tu někdo, kdo otěhotněl s vysokým FSH?

bera28
9. říj 2007

Ahoj holky,
z hormonálního profilu mi zjistili vyšší FSH (10,4). Zároveň mi nedorůstá děložní sliznice a mám kratší cyklus (cca 22-24 dní) a před menstruací ještě několik dní špinění. jeden doktor mi řekl, že FSH není až tak hrozný, druhý zase že s takovou hodnotou nemám s otěhotněním moc počítat. Je mi 32 let. Tak teď nevím, jestli nemám jít rovnou do IVF, než zbytečně zkoušet IUI. Je tu něterá, která otěhotněla i vyšší hodnotou FSH? A hlavně jak? Díky moc za každý příspěvěk.

veera2
19. zář 2009

Ahoj Bettynko, díky za radu. Zrovna tento týden jsem soi šla pro výsledky z genetiky a vše bylo naštěstí negativní, i mna trombofilní mutace. Měla jsem velkou radost, tak jsem hned nesla výsledky ke svému Dr. na umělko tam jsem se zas dozvěděla to vysoké FSH. Takže jsem se dlouho neradovala. Ty máš FSH 6-7? To by nebylo ještě tak strašné.
Chtěla bych se zeptat, tento měsíc si dělám ovulační testy,ale ta testovací čárka je světlejší než kontrolní. Na testu píšou , že má být stejně barevná, nebo dokonce silnější. Tak nevím co to znamená, jestli mám vůbec ovulci? Podle teplot to taky moc nepoznám. Sice mi teplota stoupá,ale není zas tak vysoká.
Bettynko, přeji ti štěstí ve snažení o miminko. Snad se to ještě srovná. Jak dlouho se snažíte,

nadis.h
23. zář 2009

Ahoj holky,
tak se hlásím Vám. 😝 Sledují mi FSH každý měsíc už od března. Pořád mi to lítá nahoru a dolu. Už jsem stimulovala Fostimonem 300IU denně a zastavili mi cyklus, protože jsem neměla žádné folikuly...Teď jsem měla v srpnu 6,96 tak jsem měla v září stimulovat, ale šla jsem 1 DC na krev ještě i v září a FSH zas nahoře 19,9... 😝 Vůbec nevim proč to tak je. Je mi 26... 😒

veera2
25. zář 2009

Ahoj nadish, to je zvláštní jak ti to takhle skáče. Kolikátý den chodíš na odběry? Na tom hodně záleží, protože FSH se během cyklu mění a mne říkali, že mám přijít na odběry 2.-5. dc, ty píšeš, že jsi byla 1.dc ,ale to se mi zas nezdá, že by jeden den udělal takový rozdíl v hodnotách. Takže jsi teď vůbec nestimulovala? Držím ti palce

nadis.h
26. zář 2009

Ahoj Veri, já jsem z toho sama jelen. Kdybych měla jít do přechodu tak přece jsou nějaké příznaky...Ale já se cítím naprosto fit.. 😕 Já chodím 1-3 DC na odběry jak kdy mi to výjde. Ale většinou 2 DC jsem byla. A nestimulovala jsem už 2x. Jednou mi to zastavili při ultrazvuku kdy jsem neměla folíky a ted mi ani nedovolili vůbec začít...Ach jo... 😔

nadis.h
30. zář 2009

Holky FSH "vyléčeno"... 😀

nadis.h
30. zář 2009

jupí jupí... 😅

latunka
30. zář 2009

hoj hoj 🙂 já teda problém s FSH nemám,ale četla jsem tuhle diskuzi ze zvědavosti - nadis.h ty jsi těhotná "po domácku?"

nadis.h
30. zář 2009

Latunka ale tak to zas ne, že by až taková radost. 😅 Já nemám vejcovody. Ale vaječníky si daly asi říct a začaly fungovat tak jak mají.. 😉 Od března se to FSh se mnou táhlo. Ale už je snad vše tak jak má.

bettynka222
1. říj 2009

veeri ahoj 🙂
no s ovu ti moc neporadim, mne po tom durhom potrate odisla uplne. teploty mam tiez uplne o nicom. no to fsh by bolo ok, ale podla dokiho prave kvoli otmu nemam ovu....teda aj kvoli otmu, ze je to fsh v nepomere k lh. al eosm rada, ze vysledky mas ok, mozete sa pustit do dalsieho obja.
no a co sa tyka nasho snazenia...my sme sa nai poriadne nestihli snazit a hnd dalsi mesiac sme otehotneli. a potom prisiel potrat, potom dalsi a odvtedy prelso uz 5 mesiacov a moje telo je z toho ete stale dost mimo. sa bojim, ze sa to uz nikdy neopravi....a zu to bude rok, co sme chceli mat babo ☹ ked ot takto pojde dalej, tak neviem ako sa k nemu dopracujeme ☹ ☹ ☹

jeeeej nadis, to je super. ratulujem 😉 tak nech je z toho krasne babatko 😵

rosienka
1. říj 2009

baby, ja som bola teraz v auguste na HP a vraj ma uplne super vysledky hormonov, aj FSH, tak neviem co to bolo pred 2,5 rokom s tym FSH 22?! Napriek tomu budem stimulovat s maximom davok, lebo este nejaky iny ukazovatel cinnosti vajecnikov (myslim ze Anti Müller Hormon) je trochu zvyseny, ale ze sa da prekabatit 😉 No, uz aby som sla konecne na to a vyslo to, aspon trochu zdvihnem statistiky 😵

nadis.h
1. říj 2009

Bettynko děkuji.. 😵 U nás je to na dlouhé lokty, ale teď už snad bude vše tak jak má. 😉

Rosienko kde Ti dělali ten Anti müller hormon? Mě ho dělali také teď v září a mám ho prý v pořádku. 1,669.. Nejvyšší FSH jsem měla 19,9 ale to bylo díky stim. lékům..Jinak max 10,3... a teď v srpnu konečně 6,95.. 😝

rosienka
1. říj 2009

nadis - ja som vo Svajciarsku, takze tu mi ho robili a hodnotu mi presne nepovedal, len ze je to mierne pod normou, ale este nie alarmujuce. Mal by byt nad 1.6 ng/ml. FSH mam asi medzi 5-8 IU, ako aj minuly rok, kedze boli spokojni, ani som sa nepytala kolko presne 😅

jenny
5. říj 2009

Ahoj, tiez mam zvysene FSH 11. Absolvovala som uz 4x IVF, zial neuspesne. Taketo zvysene FSH mi zistili az pri poslednej stimulacii. Ako a cim ste stimulovali, prip. aky protokol mam doki predpisal pri zvysenom FSH.

gabikri
5. říj 2009

Ahoj kočky..😉) Tak jsem si tu hodnotu nechala změřit ještě v CARu a je to místo 20ti 30 😒 K tomu mám prý nějaké cystičky na vaječníkách, takže mě nemůžou stimulovat..a ještě jsem se dnes dozvěděla špatné zprávy o babičce, co je v nemocnici a má prý metastáze ☹ Všichni radí, že je důležititá psychika..ale bohužel to nejde vypnout knoflíkem 😒

rosienka
6. říj 2009

jenny - ja mam vzdy kratky protokol, vraj ten je pre nas vhodnejsi.
gabi - to mi je luto, to nevyzera dobre...ale babicka sa mozno este z toho dostane, hlavne ze uz nieco robia

veera2
7. říj 2009

Ahoj holky, nějakou chvíli jsem tu nebyla, tak budu odpovídat postupně.

Nadish, píšeš, že FSH vyléčeno🙂 Jak čím, nebo se jen hodnoty umoudřily a ty jdeš teď do stimulace? Budu držet palce!!!

Bettynko, já jsem si teď poctivě měřila teploty a dělala ovu testy a nakonec tam ta druhá čárka byla stejně silná jako testovací, takže ovulka proběhla. Pan léčitel, co k němu chodím mi na zvýšení teplot nasadil koenzym Q10 a na vyvážení hormonů vitamin E. Krom toho beru další preparáty na vyčištění organismu a popdpory ženských orgánů. Jestli ti můžu radit, zkus i něco alternativního,ale hlavně to nevzdávej! Já si přeju miminko už 9 let a z toho 3 roky se snažím intenzivně,ale věřím stále.

Rosienko, jsi živý důkaz toho, že se FSH může snížit i s takové hodnoty. Nechápu, co nám to ti doktoři pořád vnucují, že je hodnota FSH nevratná, že naopak jen stoupá.Na ten hormon Anti Muller se zeptám, nikdy jsem o něm neslyšela.

Jenny, já měla vždy krátký protokol. Nejdřív jsem stimulovala Puregonem,ale to jsem měla jen 4 vajíčka, z toho se povedly oplodnit jen 2 . Druhou stimulaci jsem měla Menopurem se skoro maximálníma dávlkama a výsledek byl o hodně lepší. 6 vajíček, 5 oplodněných. 2 mi z toho zavedli a 3 mám zmražená, pro které si tento měsíc jedeme.

Gabikri, to je mi moc líto, že se ti hodnota tolik zvedla. Ale doufej stále, je tu plno holek, který se zase snížila. S babičkou mne to taky mrzí, ale to je krutý život. Snaž se to brát pokud to jen trochu jde, snadhledem.

Jak už jsem psala, jdu si tento měsíc pro mrazáčky. Chtěla jsem se vás jen zeptat, jestli jste při KET měli nějakou minimální stimulaci , nebo jestli vám jen sledovali sliznici a pak vám je vložili? Díky

myskulaeva
7. říj 2009

gabikri ahoj,tak jsme na tom úplně stejně,v červenci mi bylo 38,dítě ještě nemáme,včera mi řekla dr.že mám FSH 23 a našla mi na UZ cystu.Tak jsem vyfasovala antikoncepci na jeden měsíc,musím doufat,že cysta zmizí a pak mně bude prý stimulovat na krátký protokol vysokýma dávkama.moje vaječníky prý vypadají moc dobře.Tak nevím.V květnu na laparoskopii mi řekli,že mám ovulaci normální a je to ok.Nechápu tu zvýšenou hodnotu FSH.Strašně mně to rozhodilo,jak dr. začala mluvit o dárcovství vajíček.Začala jsem brečet v ordinaci aa pak i po cestě domů jsem se nemohla uklidnit.Já,takový tvrďák a optimista!!!!! 😉
jinak Vás tady všechny moc zdravím!! 🙂

momani
7. říj 2009

prominte že vám sem tak vpadám ale bohužel mám problém s FSH nejde nějakým způsebem snížit ted jsem čekala na nasazení Letroxu na štítku tak nevím co semnou zamýšlí nemá někdo zkušennost ☹

gabikri
10. říj 2009

myskulaeva: tak to je opravdu stejný osud...mě bude v říjnu 38 😉 Navíc jsem ještě po opreaci myomu..před dvěmi lety. Já si také svoje probrečela, ale nějak pořád doufám v zázrak. Ty darované vajíčka..to mi taky naznačovali 😒

bettynka222
13. říj 2009

veeri dakujem za povzbudenie....ale pred par dnami mi dr. diagnostikoval hemoragicky tumor....nastastie mi z jrvnych testov vyslo, ze je nezhubny...ibaze teraz budem 3 mesiace cakat, kym sa vstrebe a uz zase mam rozhadzane hormony ako po potrate.....asi sa z toho kolotoca nikdy nevyhrabem...ach. ozaj a kontaktovala osm homeopata, tak ten mi snad pomoz. tkau alternativnu medicinu si myslela?

panther
16. říj 2009

Ahojte dievcata! Mate kazda svoju pravdu, ale nezabudajte, ze statistiky dokazuju aj to, ze dnes sa chodi na IVF AJ preto, ze sa malo sexuje. ☹ Poznam 'par' mladych dievcat, co si dali urobit obidve deti IVF, pretoze neverili, ze mozu otehotniet prirodzene... podla mnohych pripadov to druhe uz ide akosi samo... no asi jednoduchsie je ist na kliniku ako doma znasilnovat pravidelne partnera, vsak?! priznajme si to! 😉 🙂

romy01
16. říj 2009

ahojte baby
ja mam FSH zvysene uz dva roky vkuse a ide mi hore. Teraz mam 33 rokov a FSH mam 11.8 AAAAAAAA
vcera som si nasla // - je to moje prve IVF a dufam ze to dotiahnem do konca. Dievcata drzim kazdej palce.

ps " nechapem ako sa FSH lieci, lebo mne aj moja doktorka a aj v centre tvrdili ze sa to neda

oliras
16. říj 2009

ahojky holky moje FSH květěn 9 v prosinci bylo už 16,8 a v dubnu jsem našla svoje // a to bylo přirozené počatí takže věřím že to jde i s vyšším FSH to že to nedopadlo a potratila jsem je druhá věc ale pořád věřím že ty // nakonec znovu najdu i bez IVF byla jsem na dvou a v obou případech při vysokých dávkách gonali jen 3 vajíčka první IVF Et přežilo dvoudenní kultivvaci jen jedno a při druhém IVF jen dvě takže nevzdávat a bojovat

rosienka
16. říj 2009

panter- tak zase dobra blbost, sorry...neviem, co to poznas za "pary", ale to je asi jeden z milion, ktory ide miesto prirodzeneho sexu prekonavat niekolkomesacne tortury do CAR-u, lebo vsak co sa budu "znasilnovat", ze? jezisi, to je kravina jak mraky, s tymto sem fakt chodit nemusis.

veera- to hej, som zivy dôkaz, ta hodnota je naozaj zvratna ak bola vysoka len vynimocne a nie pocas viacerych merani. Ono je to dost podmienene psychikou a ja som mohla mat v tom case dost zle obdobie, stresy...a vtedy som si este babo velmi nepriala. Ta tuzba rastla az po tom, co mi ho namerali. Sama nechapem, a ani lekari, ze teraz mam uplne normalne hodnoty FSH, i ked ten AMH je nizsi a to tiez nie je dobre ☹

romy- liecit sa to fakt neda, bud sa znizi same, alebo sa uz len zvysuje...konkretne sa neda robit nic...ale ved ty si uz tehula, tak si za vodou a ja pojdem snad tiez 😉

oli- ak ma manzel v poriadku spermie, tak je samozrejme mozne otehotniet, FSH robi problemy najmä pri stimulacii na IVF

nadis.h
27. říj 2009

Ahojky holky,

tak jdu Vás trochu povzbudit. Budu se opakovat pro ty co mě už četly,ale ve zkratce to shrnu celé znova od začátku až do konce.

Takže:

V dubnu jsem měla 1 horm. profil a FSH 10,03 tudíž nedoporučená stimulka a odběr znova v květnu.
Květen FSH 6,95 tudíž mohla jsem v červnu začít stimulovat (fsh už neměřili) měla jsem Fostimon 300iu denně a 7 dc na utz folíci tak malé,že mi stimulku stopli.

červenec byla pauza.Srpen další odběr fsh a hodnota 10,3 takže opět nic.

Září jsem dostala léky na stimulku Synarel a Gonal s tím,že 1dc půjdu na fsh a dle toho se uvidí a dyžtak ještě v ten cyklus začnu. No jo jenže šoking pokračoval.V září FSH 19,9 takže pro mě konečná a smířila jsem se s dárkyní vajíček.Nechtěla jsem to za každou cenu hrotit a ztratit tak zybtečně pokus.

V tom zářijovém odběru mi rovnou vzali krev i na Anti muller hormon,který prokáže spolehlivě víc než FSH zda jsou mé vaječníky v přechodu. A výsledek antimullera byl,že vaječníky mám v pořádku,tudíž v CAR nebrali už dál ohled na fsh a v říjnu jsem mohla začít stimulovat.

Prvních 7 dní jsem měla Gonal 262,5 iu a 1 utz.Na utz jen 2 folíci jakž takž.Menší než mají být, ale dalo se to. Zbytek co byl tak sice folíků bylo hromada, ale malé.Takže jsem začala nabírat a bát se, že mi to zas stopnout. Ale jelo se dál. Zvedli mi Gonal na 300iu denně a za 2 dny jsem šla zase na utz zda to k něčemu bylo to zvýšení. Na utz 2-4 folíci jakž takž. Ale pořád menší než měli být a malých nepoužitelných už tam byla celá hrouda nalepená na sobě. Pokračovala jsem dál s pícháním 300iu s tím, že aspon ti 2-3 co vypadali nějak se zkusí odebrat a uvidí se. Celkem jsem píchala Gonal 14 dní takže nic moc na peníze.Celkem to bylo 3637,5 iu...

No a včera v pondělí bylo OPU a jaké bylo překvapení moje i primářky CAR co mi OPU dělala,když oderali místo 3 folíků 14 a z toho máme dnes 7 oplodněných embryjek,které se hezky dělí jak mají.

Takže se modlím, aby to zvládli a nebyla další stimulka už potřeba.

Nic mě nevyléčilo. Na to léčba není. To jsem se předtím v jiném příspěvku špatně vyjádřila. Je to spíš zázrak,že moje tělo toto vyprodukovalo. Čekala jsem v podstatě na stimulku od března až do teď a během té doby jsem měla v cestě dost překážek,které bránili bezproblémovému řešení téhle mé situace, ale nevzdala jsem to a čekala a čekala jestli se mi tělo umoudří a zatím to vypadá,že mě tělo nezradilo.

Holky hodně moc štěstí přeju a hlavně trpělivosti,které je potřeba hodně v tomhle.

😉

nadis.h
27. říj 2009

😵

rienok
27. říj 2009

😵 😵 😵

nadis.h
29. říj 2009

Ahoj holky, tak jsem doma po ET. Mám s sebou 2 zlatíčka a 5 jich je u ledu. 🙂 Primářka mého CAR mi dnes řekla, že jsem zázrak vědy díky tomu. Tak to nevzdávejte a držím moc moc moc palečky ať to dopadne jako mě. To zda těhu budu či ne už s FSH nemá nic společného a zařídí to jen a jen příroda to jak to dopadne. 😉

nadis.h
31. říj 2009

Koukám nikde nikdo. To je určitě jedině známka toho,že všechny vesele těhulíte a stimulujete bez potíží a FSH ať si trhne nohou. 😀

rosienka
1. lis 2009

nadis- to je super, ale fakt nechapem, ze ti na seno videli 3-4 folikuly a nakoniec odobrali ovela viac...potom ich uz na UTZ videli pri OPU? fakt cudne, ale aj ja v to dufam, lebo teraz stimulujem a na 1.kontrole mi doky napocital 5 trochu väcsich folikulov a vraj nejake mensie, tie neratal. Predtym som mavala ason 8-9 vajicok, tak by som zas rada tolko mala, snad ich este najdu pri OPU ako tebe 🙂

drzim velmi palce, nech ti to vyjde, je to nadej pre nas tazko stimulovatelne. Ja mam inak davky 600 UI denne, tak nakoniec pridem urcite k nejakym 5500 UI! 😖