Je tu někdo, kdo otěhotněl s vysokým FSH?

bera28
9. říj 2007

Ahoj holky,
z hormonálního profilu mi zjistili vyšší FSH (10,4). Zároveň mi nedorůstá děložní sliznice a mám kratší cyklus (cca 22-24 dní) a před menstruací ještě několik dní špinění. jeden doktor mi řekl, že FSH není až tak hrozný, druhý zase že s takovou hodnotou nemám s otěhotněním moc počítat. Je mi 32 let. Tak teď nevím, jestli nemám jít rovnou do IVF, než zbytečně zkoušet IUI. Je tu něterá, která otěhotněla i vyšší hodnotou FSH? A hlavně jak? Díky moc za každý příspěvěk.

gabikri
10. únor 2010

zlaba : mě řekl gynekolog, že hodnota do 10ti je v normě, takže podle mého názoru v tvém případě nemůže být o vysokém FSH řeč 😉

nadis.h
10. únor 2010

Gabi coo? Braly bychom takové FSH že? 😀

zlababa07
10. únor 2010

holky, díky moc. Já se asi zbytečně vyplašila. Snad to teda nic nebude, ale po pravdě mě docela vyděsil právě ten dr 😒 Povídal, že norma je do 8 a všechno, co je nad už je pro ně signál, že to není v pořádku.

nadis.h
10. únor 2010

Prd. Norma je 10 a i já s mojema 19,9 vyprodukovala šiukovná vajuška. 😉

gabikri
10. únor 2010

přesně jak píše nadis...prd 😀 😀 😀 Můžeš být v klidu 😉

nadis.h
10. únor 2010

😅

ivus16
10. únor 2010

zlababa : myslím, že tvoje FSh je v normě a když píšeš, že s oplodněním nebyl problém tak je to v poho, myslím že když potratíš hraje tam roli zase hormon HCG, který se zvyšuje délkou těhotenství, ale je to jen můj názor nejsem odborník.
Já jsem před rokem měla taky zamlklé těhu, podle těhotenského testu // ale pak mě strašně bolelo v podbřišku a začala jsem špinit, trvalo to asi 14dní.Gynekolog mě prohlédl, říkal něco o vysoké sliznici a taky že když začnu víc krvácet okamžitě do nemocnice, naštěstí jsem nemusela.Tam by mě čekal výškrab fuj fuj 😠

gabikri
11. únor 2010

Ahoj kočky.

Tak jsem teď přišla z CARu. . Bohužel jsem se dozvěděla verdikt, který jsem více méně očekávala. Že zkoušet další IVF to nemá cenu. Že pro to udělali maximum a že když byly dvakrát tak mizerné výsledky, dál je to zbytečné.
Doktor mi to řekl s citem a myslím, že docela na rovinu. Zbývají tedy už jen darovaná. Mám tu dárkyni, co je známá známé, která tam kvůli mě šla ( to je co, vůbec se neznáme) a ta tam byla 20.1. Příští měsíc si má jít na výsledky z genetiky a když budou o.k. tak jí další měsíc začnou stimulovat. Počkám si na to a kdyby jí to nevyšlo, tak bych šla asi do soukromého CARu, kde to bude rychleji. Doktor mi to řekl jasně, pokud je pro vás důležitější čas než peníze, doporučuji soukromý CAR. ( když neseženu dárkyni)

nadis.h
11. únor 2010

Gabi to je mi líto. 😖 Ale je dobře, že víš na čem jsi a díky tomu že máš ještě IVF na pojištovnu to nebude tak vysoká částka za to.

gabikri
11. únor 2010

nadis : a co ta Tvá kámoška, jak dopadla s darovanýma? 😕

nadis.h
11. únor 2010

Gabi teď jde na druhý utz dárkyně myslím že dnes a to se rozsekne kdy bude OPU.

gabikri
11. únor 2010

nadis : jé, tak to mě musíš informovat, jak to probíhá 😵 😵 A to perou hormony jen do té dárkyně, do kamarádky ne, že ne ? 😉

sukubka
11. únor 2010

ahoj holky mám taky vysoké FSh mívám věčinou kolem 10,5 ale max hodnota byla i 13.
Absolvovala jsem 2ivf bez úspěchu.Ted navštěvujem Reprofit v Brně s minimální stimulací.ikdyž minulý měsíc vůbec nedošlo k Et protože bojovníček to před Et vzdal(s té minimálky není moc vajíček ale může se na ni každý měsíc mi měli jen 1embrijko)Při IVF bylo vajíček kolem 8 ale na zamrazení nikdy nic nezbylo.Od příštího týdne jdu na svoji 2minimálku tak doufáme že vajíček bude víc jak 1a dojde k Et a ke // holky někdy vás čtu a doufám že budu mít takové štěstíčko jako nadis atd

gabikri
11. únor 2010

sukuba : držím palečky, Tvá hodnota ještě není tak vysoká, určitě to vyjde 😉 😉

nadis.h
11. únor 2010

Gabi dárkyně jede normoš stimulku a kámoška brala ted jen 2 měsíce antiko aby to pak ted dostaly stejně. Možná má jen estrimax či nějaké podobné tabletky na slízu a pak už bude brát jen utrouš před ET.

Sukub ahojky, moc Ti držím palce!Minimálka a Nativ je dobrá věc.Ono přece jen šetřit peníze úak na celá IVF... 😝 Hodně štěstí přeju a přijď nahlásit výsledek! 😉

sukubka
11. únor 2010

moc děkuju holky.Do toho jsem měla problémy se štítkou ale jím leky a chodím pravidelně na endokrynologii a doktorka říká že je vše v normě a nemělo by to k otěhotnění vadit.jinka minimálka je dobrá věc protože 2ivf pokusy máme za sebou a ten 3pokus si chceme šetřit kdyby náhodou musela být dárkyně.Ale věříme že to výjde a budeme zkoušet tu minimlku.jste názorný důkaz že to jde.
nadis a kam jsi chodila do CAR?

gabikri tebe jsem četla i v jiné diskusi.držím pěstičky at se brzy dočkáš miminka.

nadis.h
11. únor 2010

Sukub máš velkou výhodu v tom Tvém FSH. Není nijak vysoké tak by to mělo pěkně šlapat u Tebe.

Já chodím do Gennetu v Liberci.

gabikri
11. únor 2010

sukuba : já mám FSH daleko vyšší než Ty 😉 Jednou jsem měla 20 a podruhé dokonce 30 😖 Navíc je mi už 38let..tím je to dané 😖
Překopíruji, co mi odpověděl náš doktor z CARu, když jsem mu napsala do poradny :

Vysoké FSH vypovídá o malé zásobě vajíček ve vaječníku. Sebesilnější stimulace nevzbudí více folikulů, než kolik jich je připraveno ve vaječníku zareagovat.

Bohužel ještě horší, než ten snížený počet, je s ním spojená nízká životaschopnost vajíček . Proto s věkem matky přibývá vrozených vad, potratů a proto se snižuje nadeje na otěhotnění.

Při FSH nad 20 je otěhotnění skoro zázrak.

sukubka
11. únor 2010

četla jsem si tvé album,taky sis toho prodělala.i já se tenkrát vzbudila po operaci(ale jiné než ty-mimoděložní)a neměla jsem vejcovody no hrůza když řekli že mě čeká IVF a já koukala jak puk co je to za skratku.
Akorád mě zaráží že ti nekdy k vůli už zvýšenýmu FSH 10,5 řekli že stimulovat nebudeš to mě se nestalo.No snad to bude dobrý a taky se nám zadaří.držím moooc pěstičky at je vše do konce v pořádku 😉

sukubka
11. únor 2010

někdy s ebojím že třeba k vůli FSH ty vajíčka nebudou tak kvalitní,ale snad jo

nadis.h
11. únor 2010

Sukub já jsem s tím šla už smířená že mi určo vezmou vejcovody. Tak to šok nebyl,ale přece jen ve mě naděje byla,že se to nějak vyřeší.

A s tím, že mi nedovolili stimulovat s 10,5 bylo proto že jsem měla jednu stimulku stopnutou už. Moha jsem si říct,že i tak stimulku chci,ale zas jsem na to nechtěla nějak spěchat, aby to nedopadlo jako ta první stopnutá stimulka. To mě hrozně rozbilo a měla jsem strach,že to dopadne pokaždé stejně.

sukubka
11. únor 2010

nadis a máte taky někerá kračí cyklus?já mívám tak 22-26 ale doktorovi sem to nikdy neřekla,neptal se myslíte že by to měl vědět?

gabikri
11. únor 2010

sukubka: já měla cyklus normálně celý život 25. Teď se mi zkracuje..naposledy 19 😖 Dělá to prý to vysoké FSH..prý to u mě už lepší nebude 😖

nadis.h
11. únor 2010

Sukub já měla vždy 28 dní..jen když se řešilo umělko tak jako na potvoru se mi to jednou zdrželo asi o 14 dní a pak asi 2x 3x tak o 2 dny.Ale to FSH nebylo-to spíš moje nerves- 😀

sukubka
11. únor 2010

já mívám věčinou těch 25,no rači to doktorovi řeknu jak pojedu na folikulmetrii ale myslím že na stimulku by to nemělo mít vliv.
nadis a kolikrát jsi absolvovala Et než se zadařilo?

nadis.h
11. únor 2010

Sukub no jedno IVF jsem měla stopnuté ještě před odběrem protože mi nerostli folíci..pak dlouho nic-chodila jsem každou mrchu na odběr krve na FSH a povedlo se hned na poprvé z 2 pokusu. A ještě máme 5 mrazáčků.

sukubka
11. únor 2010

tak aspon že s epak po tom všem zadařilo na první transfer.to já takové štěstí neměla,no snad se ted už zadaří!doufám že to nedopadne jak minulý měsíc že nám nezbylo embrijko na ET.

rosienka
11. únor 2010

ahojte kocky

gabi ☹ je mi luto, ze vam zostala "uz len" darkyna, ale ajtak vam prajem vela stastia a najmä skore skore otehu. Asi by som sa podobne rozhodla na tvojom mieste...i ked nejake svetielko nadeje je vzdy, len je otazne, ci sa treba na neho spoliehat a ma to vyznam, alebo to zobrat pragmaticky...tazke rozhodnutie

zlababa- podla mna FSH okolo 10 nema nic spolocne s potratmi, tie sa stavaju aj zdravym zenam a okrem toho ho nemas nejak zvlast vysoke, urcite to skoro vyjde 😉

sukubka- drzim palce pri nativoch, su urcite dobra alternativa, ked zena normalne tvori 1-2 folikuly. Cim ta vlastne stimuluju? Len Clomifenom, alebo pichas minimum?

nadis- ty ako? zachvilu ides na velky morfologicky UTZ 😅

nadis.h
11. únor 2010

Rosi ahojky,

já dobré. Už prcka i cítím.Tak je to hned lepšejší! 🙂 Mám za sebou tripply v pořádku a zítra jdu už na cukrovku. 😝 Noo a za cca 3 týdny na ten velký utz.

A jak se máš Ty???

rosienka
11. únor 2010

no ja este nic necitim a tak rada by som uz, snad koncom tyzdna, alebo buduci 😅 😕 Teraz mam dlhsiu pauzu, az 11.3. idem na ten velky UTZ a inak nic, ziadne poradne ani testy...mne tu totiz kvôli IVF ziadne krvne testy nerobili...myslim tie tripple, ci AFP, ci nieco podobne. no ale aspon sa nemusim znervoznovat, urcite je bambulka v poriadku 😵 Vcera som definitivne "odpisala" posledne nohavice, ktore mi boli pôvodne o 2 cisla väcsie a kupila som si tehotenske. Inak sa mi zda, ze moc priberam a vsetko mi chuti 😝 ...ale kaslat na to, potom schudnem 😉