Je tu někdo, kdo otěhotněl s vysokým FSH?

bera28
9. říj 2007

Ahoj holky,
z hormonálního profilu mi zjistili vyšší FSH (10,4). Zároveň mi nedorůstá děložní sliznice a mám kratší cyklus (cca 22-24 dní) a před menstruací ještě několik dní špinění. jeden doktor mi řekl, že FSH není až tak hrozný, druhý zase že s takovou hodnotou nemám s otěhotněním moc počítat. Je mi 32 let. Tak teď nevím, jestli nemám jít rovnou do IVF, než zbytečně zkoušet IUI. Je tu něterá, která otěhotněla i vyšší hodnotou FSH? A hlavně jak? Díky moc za každý příspěvěk.

rosienka
2. bře 2010

sukubka- po clostile az 7 vajicok? wow, paradicka, supis, drzim palce nech sa dobre vyvijaju 🙂

nadi- no pupcisko teda rastie 😀 ...minuly tyzden som "panikarila, ze je male, ale tento tyzden jasne trci 😵 juj, konecne idem buduci tyzden na UTZa uvidim mojho drobceka po 5 tyzdnoch! 😠 Uz ti presli tie zvracania? bol to nejaky virus, ci co?

nadis.h
3. bře 2010

Rosi tak to jsi to samé! Já jsem taky jančila, že mam břicho malé!! 😀 Ale ted bych ho někdy klidně na chvilku odložila.. 😀 Ono celkově to jak je mi blbě je kombinace jednoho s druhým...I jak mě to břicho začíná na žaludek tlačit.. 😝 Ale už to celkem jde..

sukubka
3. bře 2010

ahoj holky tak dneska byl Et 2osmibuněčných mimisků další dva osmibuněční a jeden 4buněčný se kultivují a snad budou siláci na zamrazení!tak snad se nám taky zadaří 🙂

nadis.h
4. bře 2010

Sukubka tak to je super! Já měla taky 2 osmibuněčné bez PK. 😉 Tak držím palce moooc! 🙂

sukubka
4. bře 2010

nadish mooc děkuju budu je potřebovat. 😉 kolikátý den jsi testila?

nadis.h
4. bře 2010

Sukub já testila už od začátku.. 😅 Chtěla jsem vědět kdy bude pryč Ovitrele..Ale 1 // jsem měla 7 den po ET slabé co už byly z těhu..

sukubka
4. bře 2010

a kdy ti zmizel ten ovitrelle?já píchala pregnyl.a ležela jsi ty první dny po et nebo né?já totiž dlouho v posteli nikdy nevydržím 😀

kinguse
4. bře 2010

ahoj holky, tak nám dorazily výsledky z genetiky a je vše v pořádku, jen u mně mírně zvýšené riziko tromboembol.stavů a aterosklerozy,ale na příp.těhu to vliv nemá. Takže jsme objednaný na 12.3. do ARTu, zaplatíme zálohu a budem čekat na dárkyni....třeba se brzo dočkáme. Ještě se chci dr.zeptat,jestli už fakt nemám žádný vajucha nebo ještě by třeba šlo něco dělat...ale spíš asi ne. Tak se mějte,páááá 😀

gabikri
4. bře 2010

Ahojky 😉

kinguse : Tak super, můžeš začít! Moc držím palečky, já teď čekám na telefon od mé dárkyně, snad bude v pořádku 😵

sukubka : moc držím palečky, ať se jim u tebe líb 9 měsíců 😵 😵

nadis : ahoj těhule, tak jak se cítíš..co Kája..snad maminku moc nezlobí 😉 Jak dopadla ta kámoška s darovanými??

nadis.h
4. bře 2010

Sukub 3 den po ET už byl test čistý. A neležela jsem. Po ET jsem asi na hodinku usnula a pak jsem šla i nakoupit. Já jsem byla nějaká splašená taková tak mi být v klidu nešlo. 😅

Kingu a u Tebe to už "vzdali" zkusit se svojema vajíčkama?

Gabi ahojky, no začíná mi být "zvláštně".. 😝 😀 V noci se mi blbě spí a mám pocit, že mi rupne kůže a je mi často blbě od žaludku jak se mi začíná tlačit břicho na žaludek nebo já nevím.
Kamarádka nedopadla. Měla 2 blastocysty po PK a nejspíš se nechytila. ☹

gabikri
4. bře 2010

nadis : tak to mě mrzí 😅 Jinak už aby nám tady bylo všem taky "zvláštně" 😵 😵

kinguse
4. bře 2010

Nadis, já byla už u třech dr a všichni se shodli,že už mám seschlý vaječníky a nejsou tam žádný vajíčka a hodnota FSH (45,7) na to taky ukazuje,takže mi v ARTu nabídli jen darovaný. Ještě se chci na to dr. příští týden znova zeptat,jestli už ta šance fakt je nulová!

sukubka
4. bře 2010

nadis tak ty jsi opravdu experimentátor to já bych na to neměla nervi dělat test kdy zmizí ovitrele no fakt tě obdivuju 😀

holkly držím vám všem pěstičky 😉

nadis.h
5. bře 2010

Kingu aha tak takhle to je jasný. 😒 45 je vysoký číslo. Já měla problém vyplodit vája už s hodnotou málo přes 10.

Suku njn jsem se doma nudila tak jsem si krátila čas. 😀

nadis.h
13. bře 2010

😕

rosienka
15. bře 2010

no veru, kde ste? dufam, ze vas nechytila nejaka depresia a beznadej...i ked cakanie je asi to najhroznejsie 😔

nadi- tak mame parik aspon my dve Kaju a Milenku 😉

nadis.h
16. bře 2010

Ahojky Rosi. Jee tak máš nevěstu jo pro Káju? 🙂 Gratuluji. 😵 A jak se cítíš? je všechno v pořádku?

labus
16. bře 2010

Rosi gratulujem tak dievčatko...to je krásne
Nadi tak už máš aj nevestičku pre Káju..
všetky vás moc pozdravujem už na koníka nechodím ..učímsa žit bez neho..dnes pri kafíčku som mrkla a tak vás aspon pozdravým.Hysteroskopia dopadla dobre ,len v piatok som mala kontrolne sono prsníkov a cysty ktore mám na oboch sa znova po stimulke zvačšili a museli mi niektore odsat 1 šla a dve nie..no des tak manžel povedal že už žiadne hormony..takže končím zo snažením .Idem odniest v stredu tu žiadost na kupele a trošku sa dat do kopy .
Gaby Ty ako pokračuješ?

nadis.h
17. bře 2010

Ahojky Labusko,

je mi líto, že Tě trápí takové potíže. 😒 Přeju Ti at se dáš brzy do kupy.

rosienka
17. bře 2010

nadi- no veru urcite to bude krasna nevesticka, uz mi ju tu ine chceli zobrat pre svojich synacikov 😅
citim sa super, ziadne velke problemy, klop klop klop, babulka zatial velmi nevystraja a brusko pomaly ale iste rastie

labuska- dakujem 😵 tiez sa velmi tesim. daj sa dokopy, to je to najdôlezitejsie, babo aj tak potrebuje zdravu maminu a nehadz este flintu do zita 😉

gabikri
20. bře 2010

Ahoj děvčata 😵 😵 😵

Na čas jsem se odmlčela, protože když se nic u mě nedělo, tak nevím, co bych sem psala.
U mě je nové to, že té mojí dárkyni dopadly testy z genetiky dobře, teď čeká na MS a pak ji začnou stimulovat.
Až ji odeberou vajíčka, tak prý mě budou kontaktovat z laboratoře, takže teď budu hypnotizovat telefon 😵 😵

Jinak byli jsme s mm na výletě v Londýně, bylo krásně, doporučuju 😉

rosi : jéé, tak holčička, gratuluju 😵 😵 😵

labus : to je mi líto, ale přesně jak píšeš, člověk nemá nic hrotit, a za cenu, aby ses sama odělala, to nemá cenu. Drž se holka 😉

nadis : to je prima, že má Kájík nevěstu a ještě ve Schweizu, to bude mít super 😀

richt
24. bře 2010

Ahojky,
tak to tady pročítám. V pátek mi ve zlíně doktor oznámil,že má zvýšené FSH na 15,5. Jinak všechno vyšlo v pohodě. Ale vždy 5 dní před tím něž to dostanu trochu špiním tak nevím jestli to může být i tím hormonem. Doporučil nám umělé oplodnění. Tak to máme promyslet.

gabikri
24. bře 2010

richt: ahoj, moc Tě zdravím, jsem asi poslední skaut na této diskusi, buď to holky vzdaly, nebo otěhotněly a chodí jinam 😝
15 je podle doktorů vysoké FSH, ale ne zas až tak. Je jasné, že na to umělé bys měla jít co nejrychleji, protože ze to může zvyšovat. Ale záleží, koli Ti je let, taky Ti to může kolísat jako Nadis..nech si to nabrat vícekrát, než se rozhodneš pro IVF 😉
Když máš vyšší FSH než 20, tak tě rovnou směřují na darovaná vajíčka..tak neotálej😉) Jo a s tím špiněním, takhle špinit jsem začala cca před třemi lety...si říkám co to je..nikdy jsem to neměla? Ale asi to souvisí s tím vysokým FSH..holky tady to popisují 😉 Takže neváhej a jdi do toho co nejdřív 😉

richt
25. bře 2010

Ahojky gabi,
dík za informace. Je mi 27 let. Můj doktor se zmiňoval o darovaní ale říkal, že máme zkusit první IVF. Taky mi řekl, že je možnost i IUI ale tam je jen 10% že se to podaří.
Taky mě v poslední době bolí vaječníky tak nevím jestli to s tím muže taky souviset.

richt
25. bře 2010

Gabi ,psala jsi o nějakém čaji, chtěla jsem se zeptat na co je dobrý a jestli pomáhá. Dík

aja8
25. bře 2010

Ahojky holky, po dlouhé době se hlásím..dnes jsem začala se stimulací..a FSH se opět zvýšilo.. 😠 ..poprvé jsem měla 13,4 a dnes už 14,9.. ach jo..ale dostala jsem vysoké dávky hormonů, tak uvidíme jak budu reagovat..holky jaké jste měly dávky?..já jsem dostala píchat Puregon a mám si píchat 275 jednotek..
Richt, já také chodím do Zlína..

aja8
25. bře 2010

Jo a pred menstruaci taky tak tyden spinim..

richt
25. bře 2010

Ahojky ajo8 a ke komu chodíš? Já k dr. Křenkovi.
Dnes jsem byla u svého gynekologa, ale ten mi neřekl nic nového. Jen čím dřív se do toho pustím tím líp.

gabikri
25. bře 2010

richt : čaj se jmenuje kotvičník, no mě zatím nepomohl, ale určitě to stojí za to zkusit😉)

Kdy kotvičník pomáhá
Oblast užití této byliny je opravdu rozsáhlá, vyberme ty nejdůležitější:

- u žen značně zvyšuje hladinu estrogenu - ženského pohlavního hormonu
- zvyšuje ženskou plodnost - podporuje dozrávání vajíček..