Je tu někdo, kdo otěhotněl s vysokým FSH?

bera28
9. říj 2007

Ahoj holky,
z hormonálního profilu mi zjistili vyšší FSH (10,4). Zároveň mi nedorůstá děložní sliznice a mám kratší cyklus (cca 22-24 dní) a před menstruací ještě několik dní špinění. jeden doktor mi řekl, že FSH není až tak hrozný, druhý zase že s takovou hodnotou nemám s otěhotněním moc počítat. Je mi 32 let. Tak teď nevím, jestli nemám jít rovnou do IVF, než zbytečně zkoušet IUI. Je tu něterá, která otěhotněla i vyšší hodnotou FSH? A hlavně jak? Díky moc za každý příspěvěk.

aja8
26. bře 2010

Richt, já chodím k doktorce Slovákové..v pondělí půjdu na ultrazvuk, tak uvidíme, jak se to vyvíjí..

richt
26. bře 2010

gabi moc děkuji, odpoledne se stavím v zdravé výživě a koupím ho. Snad pomůže.

nadis.h
26. bře 2010

Ahoj holky,

jsem strááášně lenivá tak na net moc nechodím. 😝

Richt já jsem měla FSH nejvyšší 19,9 a nikdy jsem nešpinila. Ani před ani po ani v těhu teď.. Takže to s tím asi nemá nic společného bych řekla.
Nechej si pokud to půjde odebrat Anti muller hormon. Je to lépe prokazatelné jak jsi na tom s vajíčky. A taky nedejte na 1 odběr.Zkuste aspon ještě jeden a uvidíte. Já to měla jeden měsíc nízké a druhý vysoké..
Pokud i ten další odběr bude "špatný" tak do toho určitě jděte co nejdřív.

Ajo- já jsem měla Gonal 300 iu denně a stimulovala jsem 15 dní s ním. 😝 A k tomu sprej do nosu Synarel..

Gabi držím palce na další pokus!! 😵

richt
26. bře 2010

ahojky,
nadis dík za rady. Zkusím doktorovi navrhnout odběr toho Anti muller hormonu.

richt
26. bře 2010

nadis ještě jsem se chtěla zeptat kdy se ten hormon odebírá. Taky na začátku měsíčků. Díky

nadis.h
27. bře 2010

Richt ano. Stejně jako HP 1-3 den cyklu. Já měla přijít pokud možno vždy 1 dc ale není určitě žádný rozdíl pak den dva později.

aja8
27. bře 2010

Nadis, a nebylo Ti z toho špatně?..já jsem si začala ten Purogen píchat ve čtvrtek a od pátku je mi blbě od žaludku a mám průjem.. ☹ .. a to jsem se těšila, že bych mohla skrz ty hormony konečně přibrat..

aja8
27. bře 2010

Richt, mně brali ve Zlíně krev 2x a pokaždé jsem měla FSH vysoké..a když mi sestřička ve čtvrtek vysvětlovala, jak si píchat ty hormony perem, tak říkala, že mám na svůj věk hodně velké dávky..ale co naděláme, že?

rosienka
27. bře 2010

gabi- no zas az taky posledny mohikan tu nie si, mas nasledovatelky 😉 ...a dalsia stimulka to isti 😵

aja- no zas az take "vysoke" tie davky nemas, ja som mala brutal, ze 600 IU denne 10 dni a pritom som mala na zaciatku stumulacie FSH asi 7...ale pred 2 rokmi FSH 22 a Anti Müller tiez na hrane, takze tak...ale zadarilo sa! 😀
richt- to FSH este nemas alarmujuco vysoke, zeby si mala ist na darovane vajicka, urcite by som skusila najmenej jedno IVF aby si videla ako reagujes

richt
27. bře 2010

ajo, mě brali krev jen jednou a hned mi navrhli umělé oplodnění. A kolik ti je let , jestli se teda můžu zeptat? Mě je 27 let

Nadis, díky za info zkusím se poptat.

aja8
28. bře 2010

Richt, mně je 30..zítra jdu na kontrolu, jak to vypadá, pak podám hlášení..Rosi, tak to jsi měla opravdu vysoké dávky..u toho Puregonu jsou nejvyšší dávky 400 IU..no doufám, že mi je zítra nezvýší..ale na druhou stranu, ať je klidně zvýší, jen kdyby se to podařilo.. 😉

gabikri
28. bře 2010

aja : já při prvním IVF měla 9dní Fostimon 375jednotek denně 😖 Každý ne to vyvalil oči, když jsem si to šla píchat na ambulanci. Myslela jsem, že vyšší dávky nemůžou být, ale Rosi mě z toho vyvedla 😉

aja8
28. bře 2010

Gabi a kolik se Ti z toho vytvořilo vajíček?..no Rosi je jednoznačně vítězka.. 😉 🙂

rosienka
28. bře 2010

aja, gabi- no radsej by som bola vitazka v najmensej davke, stalo to cely majland 😖 ...a boli z toho 2-3 vajicka 😔 Predtym som 2-krat pichala medzi 450-675 IU a bolo 8-9 vajicok 😕 ...ale vyslo to az teraz z toho najzrelsieho, ktore by sa mi podla mna aj v native vytvorilo 😵

gabikri
28. bře 2010

aja : no právě že jenom dvě ☹ A zavedli jen jedno, to druhé bylo špatné 😒 Podruhé taky takové dávky ( akorát že Menopur
a vajíčko ani jeno..dva prázdné folikuly)

richt
28. bře 2010

Ahojky holky
aji, držím pěsti.
Dnes mi volal brácha, že švagrová zjišťovala nějaké info ( je porodní asistentka) a v Karlových varech je nějaký špičkový doktor. Který má hlavně zahraniční pacienty. Ale je to dost z ruky. Takže nejspíš se budu muset zpolehnout na ten Zlín.

aja8
29. bře 2010

Ahojky holky, tak dneska doktorka našla 7 pěkných vajíček..říkala, že při takovém FSH, jaké mám, je to moc pěkné.. 😉 ..tak doufám, že všechny pěkně porostou..

gabikri
29. bře 2010

aja : tak to je paráda, gratuluju! 😵 😵 😵

richt
30. bře 2010

aja : to je super.

aja8
30. bře 2010

Ahojky holky, děkuji..já jsem to ovšem včera špatně napsala, nenašla 7 vajíček, ale 7 folikulů..kolik bude vajíček se uvidí, ale snad nebudou prázdné.. 😉 ..no ve čtvrtek jdu zase na kontrolu, tak uvidíme..no a taky mi o trošku snížila doktorka jednotky - z 275 IU na 250 IU..
Gabi, a jak to vypadá s tou Tvojí dárkyní?

gabikri
30. bře 2010

Ahojky, píšu jen v rychlosti, ráno odjíždíme na hory 🙂
Dnes jsem byla v caru, vyfasovala jsem léky, cca za 14dní mám jít na ultrazvuk, jak mi roste sliznice a až někoho vyberou, laboratoř zavolá a jde se na to 😵 Holky hezké VELIKONOCE 😵 😵 😵 😵

rosienka
1. dub 2010

aj ja prajem peknu Velku noc a pekne si oddychnite 😵
gabi- tak sa ide na vec? juj parada, nech teda dobru babu vyberu 😉
aja- ved 7 folikulov je dobre, mne posledne tusim len 5 dorastalo , urcite tam najdu kopec dobrych vajok, ved ide Velka noc 😉

aja8
2. dub 2010

Ahojky Rosi, tak včera jsem byla na kontrole a už jich tam bylo krásných 9.. 😉
A také vám všem přeji krásné Velikonoce..

richt
2. dub 2010

Ahojky, taky přeji hezké Velikonoce

nadis.h
3. dub 2010

Ahojky holky,

tak jak pokračujete?
Také přeji příjemné velikonoce. 🙂

aja8
4. dub 2010

Ahojky holky, tak dneska jsem byla na odběru a vysáli ze mě 9 folikulů..zítra si mám volat, jak to s něma vypadá..tak se mějte zatím hezky..

richt
4. dub 2010

oni pracují i v neděli a o velikonocích? Tak držím pěsti

nadis.h
6. dub 2010

Ajo taky držím palce! 🙂

aja8
6. dub 2010

Ahojky, tak jsem tam včera volala a z 9 se 8 oplodnilo..zítra jdu na transfer, tak jsem zvědavá, kolik bojovníčků vydrží.. 🙂
Ale pořád trochu špiním a mám divné tlaky v podbříšku.. 😒

beatrice7
7. dub 2010

Ahojky holky 🙂 Ptáte se jestli se dá otěhotnět s vysokým fsh ? Moje odpověď je - ANO 🙂 Mám vyšší fsh, 11,5, zdálo se, že by to neměl být až takový problém, ale byl. 1. stimulaci mi stopli kvůli tomu, že jsem na hormony nereagovala. U 2. stimulky mi nasadili 4 ampulky Menopuru po dobu 5 dní a ono zase skoro žádná reakce... Byla jsem z toho hotová. Znamenalo by to že musíme uvažovat o dárkyni. A to u nás nepřipadalo v úvahu. Takže dr. se rozhodl stimulovat dál i když tam byli jenom 3 folikuly. Prý co kdyby náhodou ... Takže po celou tu dobu ( asi 14 dní ) 4 ampulky menopuru a šlo se na odběr. A výsledek ? Nakonec byly jenom 2 folikuly, z toho 2 vajíčka, obě se oplodnila a teď čekám miminko. 🙂

Neztrácejte naději, i zázraky se dějí 😉