Je tu někdo, kdo otěhotněl s vysokým FSH?

bera28
9. říj 2007

Ahoj holky,
z hormonálního profilu mi zjistili vyšší FSH (10,4). Zároveň mi nedorůstá děložní sliznice a mám kratší cyklus (cca 22-24 dní) a před menstruací ještě několik dní špinění. jeden doktor mi řekl, že FSH není až tak hrozný, druhý zase že s takovou hodnotou nemám s otěhotněním moc počítat. Je mi 32 let. Tak teď nevím, jestli nemám jít rovnou do IVF, než zbytečně zkoušet IUI. Je tu něterá, která otěhotněla i vyšší hodnotou FSH? A hlavně jak? Díky moc za každý příspěvěk.

aja8
8. dub 2010

Ahojky holky..
Beatrice, díky moc za povzbuzení..
Jinak já mám u sebe od včerejška 2 jedničkové osmibuněčné embryjka.. 😉

beatrice7
8. dub 2010

Aji, tak držím palečky 🙂 , je to tvůj 1. ET ? Mně zavedli embryjka po 72 hod. Jedno s AH.

aja8
9. dub 2010

Ahojky Beatrice, jj, je to můj 1. ET, a kéž by byl i poslední.. 😉 .. já jsem měla AH u obou embryjek..

gabikri
9. dub 2010

aja : tak držím palečky, ať se jim u Tebe líbí 9 měsíců 😵 😵 😵 😵

aja8
9. dub 2010

Gabi, díky..a jak bylo na horách?

gabikri
9. dub 2010

aja : jééé, nádherně 😵 😵 😵 Vyšlo počasí, krásná lyžovačka, no dokonale jsem si vyčistila hlavu 😵 Teď se můžu vrhnout do dalšího boje 😉

rena31
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
aja8
10. dub 2010

Gabi, tak to muselo být super..to je potřeba pročistit hlavu..tak budu držet pěstě, ať to tentokrát vyjde.. 😉

rosienka
10. dub 2010

aja- tak drzim palce, to vyzera dobre s tymi dvoma 8-bunkovcami 😉
beatrice- ja som mala tiez "len" dve zrele vajicka, obe sa oplodnili aj ujali, i ked to druhe to v 9tt vzdalo, zostalo nam krasne dievcatko a s nim to snad uz dotiahneme do konca 😅 ...a mala som FSH medzi 7-22...

aja8
11. dub 2010

Rosi, díky moc..už začínám být nervózní z testování..mám strach, že se tam objeví jen jedna čárka..

beatrice7
12. dub 2010

Ahoj holky, nevadí že vám sem lezu ? 😎 Čtu vás ale od doby co jsem se dozvěděla, že to asi nepůjde, že mám vysoké fsh. Ale zareagovala jsem až teď 🙂 Když se to přece jen povedlo 🙂
Aji, kolikátý den po ET už jsi ? Já jsem testovala už 9. den, nemohla jsem se dočkat 😉

nadis.h
12. dub 2010

Ahojky holky,

Beo vítej. 🙂 Jsi po IVF? A kolik jsi měla FSH? Tady je celkem úspěch i s vysokým FSH. 😎

beatrice7
12. dub 2010

Nadis.h, jo jsem po ivf. Fsh jsem měla 11,5, ale dr. nám hned řekl, že nám moc šancí nedává, že v našem případě musíme mít dárce spermatu a možná i dárkyni vajíček . Ale že to jednou i přesto zkusíme. Tak jsme zkusili, a ono to vyšlo. Sice ICSI a já měla jenom 2 vajíčka. Jedno se oplodnilo a jsem těhotná 🙂 Mám pocit, že to byl zázrak...
A co Ty ? vidím, že se ti to má brzo narodit 🙂 Skvělý. Jak dlouho jste se snažili ?

mircalla
12. dub 2010

ahoj beatrice...ved 11,5 neni vobec taka spatna hodnota
v kazdom pripade gratulujem

beatrice7
12. dub 2010

Ahojky Mircall, já mám nejvíc radost z toho spermiogramu, tam to bylo daleko horší. Prý ani na ICSI nic moc a dr. nám vnucoval zálohu dárcem... to jsme ale nechtěli. Takže jsme šli na odběr s tím, že se tam třeba ani žádná pořádná spermie nenajde... A našla. Předtím přítel asi 2 měs užíval Macu a Profertil a ono se to fakt zlepšilo 🙂

nadis.h
12. dub 2010

Beuš jsou to mrzáci někteří dr v CARech že to ani nezkusí a hned odkazují na dárce. Ta Tvá hodnota si myslím na dárce vůbec ještě není. Já měla FSH kolem 20i a nikdo mi o dárkyni ještě ani neříkal. Jinak já poprvé do CARu přišla 15 dubna 2009 v červnu 2009 jsem měla první stimulku s Fostimonem,kterou mi stopli hned na prvním UTZ protože folíci vůbec nereagovali,pak jsem chodila každý měsíc na odběr FSH jak to s ním vypadá,v září mi vzali ještě i odběry na Antimuller hormon a v tenhle odběr jsem měla FSH nejvyšší za celou dobu 19,9 ale protože ten Antimuller mi vyšel jakž takž dobře tak jsem v říjnu 2009 stimuovala na 2 pokus s Gonalem a povedlo se a máme i 5 mrazáčků. 🙂 A ICSI jsme měli taky. Nějak se nám spermiogram zbláznil. :-O Nejříve v době prvního spermiogramu přítel hooodně kouřil a měl jen 3% pod normospermii a v den OPU kdy už nekouřil tak na 1 odběru nenašli ani jednu použitelnou spermii. 🙄 Naštěstí na podruhé to už na ICSI bylo a z 10 vajušek se oplodnilo 7 a ta už zůstala. 🙂

aja8
12. dub 2010

Ahojky..já jsem dneska 5.den po ET..a abych se vám přiznala, tak už jsem dneska testovala a nic.. 😒
Beatrice, já jsem měla teď FSH 14,9..to Tvoje FSH je ještě v pohodě..

nadis.h
12. dub 2010

Ajo já taky testovala 5 den po ET ( nepočítám den ET ) a prd. Ale druhý den už duch byl. 🙂

aja8
12. dub 2010

Nadis, tak abych se přiznala, tak jsem z toho rozladěná..začínám být nějak pesimistická..ale uvidím..zkusím to zase třeba až ve čtvrtek..a měla jsi nějaké příznaky?

nadis.h
12. dub 2010

Ajo já nevím s těma příznakama. Vím prd co patří jako těhu příznak, co bylo jen vsugerované a co bylo jen proto že to nemělo s těhu co společného. Ostatní holky my říkaly jako můj těhu příznak to, že jsem měla na začátku celkem dost návaly,špatně jsem spala,měla pitomé sny živé a píchalo mě v podbříšku a bolelo mě jako bych to měla dostat. A co jsem si všimla já o čem jsem četla, že je taky příznak těhu, že mám takové skleněné oči jakoby zaslzené. Jinak třeba bolest prsou ani náhodou.A špatně od žaludku mi začalo být až nějak mám dojem po 8tt.

nadis.h
12. dub 2010

Aji a rozladěná vůůůbec nebuď. Plašit můžeš až později, ale ne tak brzy. 😉

aja8
12. dub 2010

No o těch snech mi ani nevykládej..já taky divně spím, ale to je tím, že já teď musím chodit tak nejmíň 6x za noc čurat..No předevčírem se mi zdálo, že jsem byla v restauraci a šla tam na záchod a že jsem začala krvácet a šly ze mě nějaké čtverce, jak modelína a na tom byly kuličky a že jsem ty kuličky počítala kolikati buněčné embryjka ze mě jdou..masakr.. 😕

aja8
12. dub 2010

Já vím, díky za podporu.. 😉

nadis.h
12. dub 2010

Jo to jsem taky chodila pořád na malou.Tak tím pádem bych to viděla dobře.Ty sny byly fakt šílené. Mě se třeba zdálo že mě vlezly 2 myši do nohavic u kalhot a já jak je chtěla chytit přs nohavice tak se mi zakously do stehen a zůstaly mi tam jejich zuby.. 😀 Šílený blbosti.. 😅

aja8
12. dub 2010

No kdoví, co všechno obsahují ty léky, kterými nás dopují.. 😉
Možná, že i kdyby jsme hulily marjánku, tak takové sny nemáme.. 😀
Nadi, stejně Ti upřímně závidím, že už za chvilku budeš mít taky miminko..je to úplně super.. 🙂

nadis.h
12. dub 2010

Jo jo kdyby podávali konopné léky tak máme asi věčně veselé děti.. 😀
Aji dočká se každá. Miminek je spousta. Jen někdo tu cestu pro něj má delší.. 😒
Mě to často nedochází, že za chvilku s náma bude takový drobek.

aja8
12. dub 2010

Nadi, tak se zatím opatruj, já si jdu odpočinout..

nadis.h
12. dub 2010

Utíkej. Já jdu péct kuřecí stehýnka. Kája velký si je objednal. Papapa 🙂

rosienka
14. dub 2010

tak co aja, uz sa ti to krati 😉 , kedy ides na krv?

aja8
15. dub 2010

Ahojky Rosi, tak dneska jsem 8. den po ET a udělala jsem si testík, ale bohužel čistý jak lilie.. ☹ ..takže se začínám smiřovat s nejhorším.. 🙄