Je tu někdo, kdo otěhotněl s vysokým FSH?

bera28
9. říj 2007

Ahoj holky,
z hormonálního profilu mi zjistili vyšší FSH (10,4). Zároveň mi nedorůstá děložní sliznice a mám kratší cyklus (cca 22-24 dní) a před menstruací ještě několik dní špinění. jeden doktor mi řekl, že FSH není až tak hrozný, druhý zase že s takovou hodnotou nemám s otěhotněním moc počítat. Je mi 32 let. Tak teď nevím, jestli nemám jít rovnou do IVF, než zbytečně zkoušet IUI. Je tu něterá, která otěhotněla i vyšší hodnotou FSH? A hlavně jak? Díky moc za každý příspěvěk.

zubajda
12. črc 2010

@nadis.h díky,.. jsem ráda, že někdo reagoval... a mysliš, že nemám jinou možnost?.. že se nedá ten AMH nějak ovlivnit, aby byl vyšší?... nevím, jestli zkoušet dál po vždycky jednom vajíčku, a nebo jít rovnou do dárkyně,.. nedokážu se s tím nějak srovnat.. že to malé po mně třeba nebude mít dlouhý nos, nebo cokoliv jiného ....ale je fakt, že pro to mrně, udělám cokoliv...

nadis.h
12. črc 2010

Ach jo Zubi. Uplne vim jak Ti je. Ja nad timhle zacala uvazovat hned jak mi prisli na 1 mirne zvyseni Fsh 10,03 a hned doktor,ze jsem v prechodu bylo mi 26 atd. Pak stornovana stimulka a ja se zminila doma o tehle situaci a reseni - darovanych vajicek a pritel by na to nepristoupil. Za coz ho nemohu odsoudit ze. Chce moje a jeho dite. Ma to proste tak hozene. Takze me to strasilo hrozne.
Bohuzel co vim,tak ani Fsh ani antimuler nejde nijak vylecit,vylepsit,srovnat. Nic. Ve Tvem pripade bych asi do plneho Ivf nesla. Zkusila bych dyztak minimalku s Tvymi vajicky a videla by jsi a to posledni Ivf na pojistovnu bych si nechala do zasoby,kdyby nic neklaplo a Ty jsi se rozhodla jit do Ivf s darkyni. Ono co si budeme povidat. Ivf na pojistovnu je uz tak nakladne,natoz pak s priplatkem za darkyni. A pak platit cele Ivf s darkyni jako samoplatci musi byt rana.

zubajda
12. črc 2010

@nadis.h o minimálce mi říkali.. asi to chvíli tak budu zkoušet... jj to 3 IVF si nechám s dárkyní,když to nevyjde jinak.. i tak to bude pálka..
Jooo, a jinak mooc gratuluji ke Kájovi 🙂))) Mluvím tady jen o sobě a ty jsi čerstvá maminka... 😉)) 😵 😵 😵

nadis.h
12. črc 2010

Dekuju Ti! 🙂) vsak to je nedavno kdy jsem tady brecela,ze mam vysoke Fsh a bala se,ze nebudu mit mimi. Tak Ti moc preji at i Ty brzy napises,ze jsi stastna maminka! 😉 ja si myslim,ze ve finale Ti bude uplne jedno jestli bude vajicko od darkyne nebo ne. Az Te prvne kopne a pak ho uvidis po porodu tak ho budes stejne milovat at to bude tak ci tak.🙂

nadis.h
14. črc 2010

Ahojky, posilam Kajusku. 🙂

zubajda
14. črc 2010

To je fešák 😉))))

rosienka
14. črc 2010

@nadis.h jeeeej, ten je zlaty, uz sa ani ja neviem dockat a brusko stale hladkam 😵

nadis.h
14. črc 2010

Holky dekuji. Nemuzeme se od nej odlepit.

Rosi tesim se na tu Tvou prdelku malou.🙂

Zubi i Ty budes mit takhle krasne miminko!

gabikri
14. črc 2010

nadis : jůůů, ten je kráááááásný !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵

nadis.h
14. črc 2010

Gabi dekuji! 🙂 taky si musis pro takove mimusko uz dojit. 🙂

rosienka
14. črc 2010

@zubajda este k tvojmu AMH- ten sa urcite zial ovplyvnit neda, je to nezvratne, ale stale môzes skusat este s 1-2 vajkami, ked ti daju vysokanske davky hormonov pocas stimulacie. ja som mala tiez len 2 zrele vajicka a obe sa oplodnili a uchytili, i ked jedno to potom vzdalo, lebo predsalen nebolo az tak zrele, ale staci niekedy aj to jedno, aby to vyslo. samozrejme su sance ovela mensie, ako ked ich mas 10, ale zase je to tvoje. darkyna je vzdy opcia...

richt
14. črc 2010

nadis.h - ten je sladký 🙂 🙂 🙂

natulaaa
15. črc 2010

@nadis.h máš nááááádherné miminko 😵 ,moc moc ti závidím 😵 😵

natulaaa
15. črc 2010

holky já mám ted dilema,já byla na první konzultaci v unice a včera jsem napsala do repromedy,napsala jsem jim tu moji hodnotu fsh a odepsali mi,že tato hodnota se nepovažuje ještě za vysokou a že by mi udělai nějaké testy,které dovedou předpovědět,jak bude muj vaječník reagovat během stimulky,to miv unice vubec nenabídli 😒 ,tak ted to musím rychle zvážit 😒 😉 🙂

nadis.h
15. črc 2010

Natul ahojky a dekuji mooc. Ceka na vsechny takovehle mimi.🙂 Asi bych presla. Ja nemam rada reseni typu zkusime Ivf ono to vse obejde,kdyz nevyjde tak sup do dalsiho... Ty 3 pokusy jsou sakra malo. Ja potrebovala videt,ze maji snahu resit muj problem a diky tomu jsem to vsechno brala lepe psychicky. Nejspis mysli mozna odber krve na anti muller hormon? Ten prokaze zasobu vajec a je lepsi jak mereni Fsh. Ale zbytecne se stresujes,fakt.😉

aja37
16. črc 2010

Baby, mohli by ste mi poradit, kde v CR robia odber na AMH? Chcela by som si to tiez dat odmerat, ale neviem, kam na to ist. Dakujem.

zubajda
16. črc 2010

@aja37 Mně ho dělali v Gennetu v Praze, aniž bych o to žádala... dělají to automaticky, když se tam člověk u nich zaregistruje....

nadis.h
16. črc 2010

Ajo me ho take delali v Gennetu,ale v Liberci. Zname ho brali i v Car v Motole,ale musela si za to extra zaplatit mam pocit 600.

natulaaa
16. črc 2010

@nadis.h no já se na to taky zeptám v unice 😒 a Nadi to je jako hormon,který ti jako řekne co?to je blbá otázka co? 😀

nadis.h
17. črc 2010

Nati je to podobne jako Fsh. Ale lepsi mnohem. Prokaze jak malo zbyva do prechodu. 1-8 je norma. Pod 1 je to v prd.. A nad 8 mam pocit,ze to znaci PCO.

nadis.h
17. črc 2010

A blbych otazek mej klidne 1000. Vsak ja taky vedela na zacatku kulo a furt se ptala a ptala.

gabikri
17. črc 2010

nadis : to jako ta hodnota se může lišit? Když máš vysoké FSH, tak co víc tím vyšetřením zjistí?? 😕 čím je to lepší?

natulaaa
17. črc 2010

@nadis.h já měla 8,4 😕 😕 ,takže PCO 😕 😕 ,ale to u mě nebylo nikdy prokázano,ani na utz,ani u laparky ,já chodila na folikulometrii a každý měsíc jsem měla jeden dva dominantní folíky a podle měření BT mívám ovulky a krásné teploty a u PCO je prý jen hodně malých folíku a žádný dominantní 😉 ,tak to díky bohu snad nemám.

nadis.h
17. črc 2010

Nati ale Ty pletes antimuller a Fsh. Muller kdyz je nad 8 tak by to melo znacit PCO. Fsh se bere jinak.
Nati a jak rikas Pco se projevuje ze neni Ovu,menzes a jine...

Gabi ono pri vysokem Fsh to nemusi hned znacit vycerpanost vajuch a tudiz prechod. Pro srovnani... Ja s Fsh 19,9 mela mullera 1,68 a znama s Fsh 21 mela mullera 0,3 tudiz konec.

gabikri
17. črc 2010

nadis : no jo, ale když jsem měla při prvním IVF jedno vajucho a při druhém tři folíky ale prázdné, tak to hovoří za vše, ne ? Nebo se na to mám v Brně zeptat?

nadis.h
18. črc 2010

Gabi u Tebe asi jo no.☹

rosienka
18. črc 2010

gabi ale mozno to bola nahoda, ze si mala jeden mesiac prazdne folikuly, mozno dalsi mesiac by boli tri ple, lebo pracuje iny vajecnik... urcite na ten AMH chod. ja som ho mala tusim nieco pod 1, ale neviem presne, lebo to bolo v inych jednotkach, ale ak si hobre pamätam, tak som to prepocitala na 0.9 a predsa to vyslo! cize az tak v prdeli to nie je ! 😀

rosienka
18. črc 2010

tri plne folikuly som myslela

rosienka
18. črc 2010

@natulaaa ved ti este AMH nemerali, tak ako vies ze je 8.4? 😉 😝 ...to je FSH, ako aj nadis pise.

gabikri
18. črc 2010

rosienka: no zkusím se na to zeptat 😉) A co Ty, jsk se cítíš, taky máte ve Schweizu takové vedro? To musí být utrpení být v devátém měsíci v takovém horku 😉 No už se dočkáš!!!!!!!! Moc držím palečky, ať vše proběhne hladce 😉