Je tu někdo, kdo otěhotněl s vysokým FSH?

bera28
9. říj 2007

Ahoj holky,
z hormonálního profilu mi zjistili vyšší FSH (10,4). Zároveň mi nedorůstá děložní sliznice a mám kratší cyklus (cca 22-24 dní) a před menstruací ještě několik dní špinění. jeden doktor mi řekl, že FSH není až tak hrozný, druhý zase že s takovou hodnotou nemám s otěhotněním moc počítat. Je mi 32 let. Tak teď nevím, jestli nemám jít rovnou do IVF, než zbytečně zkoušet IUI. Je tu něterá, která otěhotněla i vyšší hodnotou FSH? A hlavně jak? Díky moc za každý příspěvěk.

nadis.h
13. říj 2010

Gabi znám. 🙄 Ale dopadne to dobře!! MUSÍ!!!! 😉

Trotel a anti muller hormon Ti nezkoumali? Ten je lepší jak FSH.

bobi3
13. říj 2010

@tortelinka a môžem sa opýtať koľko máš rokov? mne vravel doki, že vekom sa to bude len zhoršovať ☹

@gabikri držíme palčeky!!!

tortelinka
13. říj 2010

mam 27 ale problem s hormonmi u mna sposobuje ine ochorenie, ale to by som uz bola od temy, mne sa urcite zlepsili hodnoty, viem ze kazdy hovori ze sa to zhorsuje, ale nemusi to tak byt vzdy

rosienka
13. říj 2010

@gabikri drzim velmi velmi palce, nech to konecne vyjde pfuj pfuj tfuj 😵 😵 😵
@tortelinka uf to su teda riadne hodnoty FSH, drzim palce, aky mate dalsi postup?

sedmikraska_z
16. říj 2010

Ahojte Holky,
tak se tu po delší době zase ukazuju... nějak jsem se nedostala a pak si nemohla vzpomenout,jaké tu mám přihlašovací heslo 😝

Gábi:koukám,že v Brně je to na dobré cestě,tak to mooc moooc budu držet pěsti,ať to okolo toho 25.10. dobře dopadne 😉

nadis.h : koukám,že Kája roste jako z vody, je to fešák 🙂

A co se týče mě, FSH mi kleslo,hodnoty jsou v normálu,ale za to mi lítá Lh... nějak neví,co mi ty hormony tak blbnou.. takže teď jsem dostala žádanku na ct a magnetickou rezonanci..tak uvidíme... docela ráda bych už věděla na čem jsem,či nejsem... doktor říkal,že čím by se to dalo zjistit,by byla možnost začít se stimulací... pokud by byly vajíčka o.k. mohla bych posloužit jako dárkyně,ale pokud ne,přišla bych o jednu ze 3 možností a i tak by byla škoda nechat vajíčka být,tak by měla být oplodněná.. jenže v situaci,ve které teď jsem... je to pro mě docela "risk"... tak nevím,co dál bude či nebude...při kontrole ovulace min.měsíc byla...tento měsíc jsem na ni objednaná nebyla,ale doktor řekl,když jsem tam byla na kontrole 15.den cyklu,že zkusíme ultrazvuk,jestli je,či bude... protože si opravdu nejsem jistá,zda k ovulaci došlo...podle tloušťky stěny sliznice říkal,že si myslí,že nebyla...ale že vypadá,že by možná mohla být až pozděj kolem20.den cyklu... no tak jsem zvědavá... vážně nevím,co to moje tělo blbne... 🙄

Mějte se všechny krásně 😉

anezka37
19. říj 2010

Ahoj berunky, všem moc děkuji za povzbuzení a za reakce..omlovám se že nepíšu, nějak jsem ze všeho špatná..ale nevzdám to...

Veruncik tak máš takytoho za sebou dost!! Člověk dělá co může, aleněkdy se taky cítím bezmocná a vysílená...
ted navíc jsme byla zase na testech, nebralajsem clostík, FSH bylo 14....ale byl folík bez stimulace clostíkem, 20mm, to je taky zajímavý..ovšem zda v něm bylo vajíčko to se nedovím. ..jedině až půjdu na nativ..snad ještě nějaká vyjíčka budou..nemámena to ted peníze...je to v pr...
čas tlačí , ale nemůžu do toho jít ted... ☹
minule jsme bralaclostík a FSH bylo 3, tak to vážně kolísá a takyna to ty léky mají vliv..
ty píšeš že ti nabízela mudr taky clostík?že to snižzje FSH?
nebo je to jiný lék?

Veru, a vy ostatní děvčátka, neznáte nějakýho dobrýho odborníkana akupukturu v Praze? a homeopatika? chci zkusit ještě toto.

Byla jsem už v b-rně, doktor tomu šanci dádá, ale zase nás to přijde na 15-20tis, to nám řekl, takže je to náročný i takto. Vzal mi krev 1DC, nebot jsme to dostalav den kdy jsme tam jeli...pozval mě na UZ, aby se podíval zda ovuluju atd, ale nikam jsme nejela, protože jsme byla u gyndaře a už 9DC jsme měla folík 20, tak jsem mu volala a posunul mi to, protože bych tamjela zbytečně, už jsme byla 15DC, tedy dávno po ovulce...
normálně mám cyklus 28-29 dní a ted to přišlo po 25dnech...a minule zase zpoždění 5dní...je to fakt na palici..
taky jsme byli u Ulčové , zabývá se imunolog neplodností, řekla mi že vlastní dítě mít spíš nebudeme, že neotěhotním, když viděla všechny hodnoty a diagnozy...tak prý si má me zažádat o adopci...ikdyž jsme o tom již uvažovali i atk to byl šok, slyšet to natvrdo...jsme tam bulela... ☹
prý ale bojovat budeme, ale che abychom se jistili....což má pravdu. jinak byla moc zlatá a lidská. vzali nám krev a udělají 42 testů každému a pak ještě mám jet na ovulační hlen test...je to vše na dlouý lokte..bohužel toho času je málo, ale mezi tím čekáním si to objehávám...
ve čtvrtek jdu do Motola, uvidím co mi tampoví..ale asi nic dobrýho...
přeji všem úspěšné snažení a maminkám zdravá miminka 🙂
Gábi- moc ti přeji aby se to vše povedlo a a abyjsi se konečně dočkala //!!!!máš zas ebou dlouhou a náročnou cestu, tak tfuj tfuj!!! 🙂
Sedmikrásko, přeji ti at se ovulka ještě dostaví!! 🙂

anezka37
19. říj 2010

Nadisko, to je zajímavé s těmi nezralými vajíčky...mě nic takového v genentu v Praze nenabídli, třeba to dělají automaticky..když je nějaké vajíčko nezralé tak ho zkusí dopiplat...nevím...no hlavně aby nějaká vajíčka vůbec byla... 😔
Nadisko máš krásnýho broučka 🙂

Tortelinka, přeji ti aby to byla jen hormonová porucha a aby se zadařilo!!! 😉
hezký den všem 😀

nadis.h
19. říj 2010

Ahojky děvčata. 🙂

Anežko tak to nejspíš dělá jen Liberecký Gennet. Zkus se na to zeptat. 😉

A děkujeme za pochvalu. Je to naše sluníčko buřtíkaté. 😅

mili78
21. říj 2010

ahojte babulky....ak sa nenahnevate pridam sa aj ja do vasej temy....akoby toho nebolo dost, okrem PCO a zrastov mi totiz teraz zistili vysoky FSH - 11,9 😢 .... ake mate s tym skusenosti? da sa to nejako upravit? ☹

nadis.h
22. říj 2010

Ahoj Mili,

i když nerada tak Tě vítám. Raději bych Tě vítala v jiné diskuzi. Když trochu počteš tady tak zjistíš že FSH nemáš vůbec tragické. Já otěhotněla s FSH 19,9.. 😉

gabikri
22. říj 2010

@mili78 : ahoj, přesně jak píše Nadish, ta hodnota už je malinko nad hranicí, ale IVF dělají i při hodnotě 20 ( to byl můj případ) 😉

mili78
22. říj 2010

@nadis.h ....ahoj Nadis.h....ale predpokladam, ze to otehotnenie nebolo prirodzene, ci sa mylim? a nevies da sa nejako ten blby fsh znizit, alebo sa s tym musim zmierit? ☹
@gabikri .... Gabika takze prirodzene otehotnenie nehrozi? a mali ste svoje vajicka, ci darovane?

nadis.h
22. říj 2010

Mili to,ja nemam vejcovody takze jsme to ani prirozene zkusit nemohli.
Bohuzel lecba na to zadna neni.

mili78
22. říj 2010

@nadis.h .... no ja mam okrem zvyseneho FSH aj PCO a zrasty a ktovie co este...takze tiez ziadna slava... a vajicka si mala svoje ci darovane? ja som teraz 2 cykly brala clostil, pri prvom som mala "až" jedno vajko a pri druhom nič, ani clostil nezabral ☹

gabikri
22. říj 2010

@mili78 : no přirozeně můžeš otěhotnět i s vyšším FSH, ale čím vyšší je ta hodnota, tím míň máš vajíček a horší kvality. Já měla při posledním pokusu jen dvě vajíčka při IVF při hodnotě 20 a tak už jsem došla k závěru, že je lepší netrápit tělo a zkoušet to s minimální šancí na úspěch a teď čekám na darované. Ale při posledním UZ mi doktor říkal, že tam nějaké folíky rostou........ale já už na to prdím, je to záhul na psychiku a vzhledem k věku si nějaké experimentování nemůžu dovolit 😉

gabikri
22. říj 2010

Holky dneska bude na CT 1 v 12 30 povídat doktor z REPROFITU o darovaných vajíčkách, tak koukejte 😉

nadis.h
22. říj 2010

Gabi ja koukat chtela ale musela jsem ven s urvankem. kouknu pak na netu.
mili vyslo to s mojema. 1 pokus mi stopli pac jsem nereagovala na leky,ale 2 pokus uz vysel.

mili78
22. říj 2010

@gabikri .... Gabi ja nie som este nato psychicky pripravena, aby som pristupila na darovane....ale ak nebude ina moznost, tak to samozrejme nevylucujem...kolko sa uz snazite?
@nadis.h ... tak to je skvele, ze ti to vyslo s tvojimi....takze myslis, ze tych mojich 11,9 nie je az take katastrofalne?

gabikri
22. říj 2010

@mili78 : no to se nedivím, že na to nejsi připravená, na to asi není nikdo dvakrát moc připravený.............já ale jinou možnost už nemám, pouze pak adopci a do toho by manžel nešel, takže chvála bohu, že něco takového existuje 😵 Snažíme se cca 4 roky 😉 Myslím, že s Tvou hodnotou máš vysokou šanci.........ale je třeba rychle jednat, to FSH se může zvyšovat 😉

mili78
22. říj 2010

@gabikri ....Gabi drzim ti velmi palce,aby sa vam to podarilo....ja by som aj jednala, ale moj chlap je tvrdy oriesok...on nechce ani do CARu ist....cize v prvom rade ho musim presvedcit 😖

gabikri
23. říj 2010

@mili78 : děkuju...........Tobě taky hodně štěstí.....hlavně v přesvědčování manžela 😉 Ono znám plno chlapů, co tam nechtěli jít ani za nic..............ale pak nakonec vyměkli 😉 Je to pro ně dost potupné, to je fakt. Ten můj se tam sice hrnul, že jako pohoda jazz, ale když měl dát kelímek, bylo po hrdinství a nastal docela problém 😒 Teď trnu hůzou, protože má jet v pondělí na odběr do Brna, tak snad to klapne 😝

cleapatris
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
gabikri
24. říj 2010

@cleapatris : ahoj, tak to si myslím, že je předčasné, nech si nabrat FSH vícekrát a i ten AMH 😉 Hodně štěstí 😉

sealm
25. říj 2010

Ahoj holky, chodila jsem si na konika čerpat informace a ted se rozhodla napsat par slov o tom, jak se nam i pres vysoke FSH zadarilo. 🙂 V listopadu 2009 mi po cca roce snazeni gynekolog nameril FSH 12,7 a odeslal nás do Pronatalu. Tam jsme se domluvili na kontrolním odběru mezi vánoci, ze ktereho vyšlo FSH 8,6. První IVF pak proběhlo v unoru 2010 a jak jsme se zpetne dozvedeli, FSH bylo ještě vyšší, na 13,8. Měla jsem krátký protokol a při 225jednotkách Gonalu prvních dest dní a následně čtyři dny stejná dávka s Menopurem na dozrání, jsem nastimulovala 4 folikly, ve kterých byla 4 vajíčka. Prodlouženou kultivaci zvládla 2, obě zavedli, ale nepodařilo se. Měla bych ještě dodat, že manželovo spermio kolísalo od 6 milionů, na 17 milionu, v den IVF na 3 miliony, takže ICSI byla jasna volba. Byli jsme v pohode, protože po vsem, co jsem si tu precetla, jsem popravde necekala, ze by se napoprve povedlo😉 V dubnu jsem chteli pokus zopakovat, jenze FSH vyslo na 27,6, což znamenalo stopku zatim pro tento cyklus. Květnová kontrola potvrdila FSH 28,8 a můj první anti-müller ukazoval na průšvih: AMH 0,414 (je mi 32 let). Pronatal mě odmítl stimulovat, ale protože jsem jinak uplně zdravá a na alternativní léčbu málo trpělivá, domluvila jsem se na paralelní konzultaci v Gennetu. Tam nás vzali jako výzvu 😉 a poté, co jsme absolvovali vyšetření genetiky a štítné žlázy jsme v srpnu začali stimulovat 375jednotek Menopuru 12 dní. Měla jsem 6 foliklů, ze kterých nakonec byla jen 3 vajíčka. Nicméně při zmíněném AMH, jsme i toto považovali za velký úspěch. Pro uplnost opet dodam, ze manzelovo spermio bylo nejhorsi za celou dobu, jen 200tisíc. No, nebudu napinat, oplodnilo se jen jedno vajíčko, které mi po 2 dnech zavedli. V uspech jsme tentokrat moc neverili a byli o to prekvapenejsi nad pozitivnim testem. Neverim tomu vlastne porad, takze si snad kazdy tyden nechavam delat ultrazvuk s fotkou jako důkaz 😀 Jsem ted v 12 týdnu, příští týden jdu na screening v prvním trimestru, ale i kdyby to z nějakého důvodu neklaplo, budu verit, ze i s naprosto marnymi hodnotami stoji za to bojovat. Tak, toto celé jsem nepsala proto, ze mě tak baví psat 😉, ale protože vim, jak jsem sama hledala pozitivni priklady toho, jak se nekomu s podobnym problemem miminko podarilo. A krome nadis.h jsem je nasla jen na americkych serverech. Tak vsem preji, abyste brzy slavily uspech i vy 🙂

bobi3
26. říj 2010

@sealm si skvelá, ďakujeme, takéto správičky nám určite dodávajú silu a chuť ďalej bojovať... blahoželáme a držíme palčeky do úspešného konca! 😉

gabikri
26. říj 2010

@sealm : to je krásný příběh se šťastným koncem.........gratuluju 😵 😵

Holky tak moje dárkyně měla včera 9 vajíček, z toho 8 použitelných.........opodňovali je čerstvými spermijkami metodou ICSI, tak snad z toho bude nějaká úrodička.....dneska si mám volat laboratoř, tak mi držte palečky 😵 😵 😵

nadis.h
26. říj 2010

Ahoj holky,

Gabi no príma!! To je super úrodička!!! 😵

gabikri
26. říj 2010

@nadis.h : ahojky, díky.......tak dnešní zprávy: šest oplodněných 😉

nadis.h
26. říj 2010

@gabikri to je bezva!! 🙂 A máte PK?

gabikri
26. říj 2010

@nadis.h : jj, transfer v pátek 😉