Je tu někdo, kdo otěhotněl s vysokým FSH?

bera28
9. říj 2007

Ahoj holky,
z hormonálního profilu mi zjistili vyšší FSH (10,4). Zároveň mi nedorůstá děložní sliznice a mám kratší cyklus (cca 22-24 dní) a před menstruací ještě několik dní špinění. jeden doktor mi řekl, že FSH není až tak hrozný, druhý zase že s takovou hodnotou nemám s otěhotněním moc počítat. Je mi 32 let. Tak teď nevím, jestli nemám jít rovnou do IVF, než zbytečně zkoušet IUI. Je tu něterá, která otěhotněla i vyšší hodnotou FSH? A hlavně jak? Díky moc za každý příspěvěk.

silvie_77
22. pro 2010

holky,na štědrý den vypustím lampion přání a budu myslet na nás všechny ,aby se nám to největší štěstí vyplnilo. Kdo si počká ten se dočká......teda aspoň doufám 🙂 Už se těším na ivf,pak totiž konečně budu vědět na čem jsem a bud se budeme snažit,nebo zjistí,že folikuly mám bez vajíčka a budu se muset s tím smířit ☹
Gabi,pročetla jsem tvoje snaženíčko a klobouk dolů,čím sis už prošla,držím palečky jako všem tady at se zadaří co nejdřív.
No synátor se mně snažil utěšit,že prý si mám počkat na vnoučata 🙂 ti puboši,to jsou samé perly fakt.

anezka37
23. pro 2010

Gábinko a Vám všem ostatním děvčátka, přeji ŠŤASTNÉ A VESELÉ!!! 🙂
At se nám splní ta nejtajnější přání!!!

gabikri
23. pro 2010

Všem kamarádkám-koníkovkám přeji ty nejpohodovější Vánoce a do nového roku těhulkám krásná a zdravá miminka a snažilkám aby z nich byly brzo těhulky 😵 😵

ppepina
25. pro 2010

také holky všem přeju krásné svátky a do Nového roku vše nej, zdravíčko a zdravé miminko, Gabi, neboj, určo to vyjde, není svět přece tak zlej, Silvi, díky za lampionky, budeš hodná kočko, že na všechny snažilky myslíš, věřit je důležité,
nevzdávat to.. Krásného Silvestra a zbytek svátků, teď odjíždím na hory a s těma vnoučatama mě to říká manžel také,
ale přijde mi to směšné v mým věku čekat na vnoučata a hlavně děcka budou si dávat určitě na čas v této době 😒
Pac a pusu všem 😉

veruncik
31. pro 2010

Ahoj holky,

nějakou dobu jsem se neozývala, protože nebylo, co psát, ale vše si vždy čtu 🙂 Přeji všem aby, naše plány v roce 2011 nám konečně vyšly!! Já se chystám od prvního týdne v lednu proto udělat maximum, budu chodit na akupunkturu, chci jít na nativ, objednala jsem si drmek, beru homeopatika, piju čaje atd.....Takže to nevzdávám!! 🙂

silvie_77
3. led 2011

ahoj holky,přeji vám všem v novém roce hodně zdravíčka,lásky a štěstíčka no a samozřejmě i toho mimíska 🙂 vypustila jsem na štědrý den lampion a na silvestra taky a přála si pro nás všechny to nejtajnější přání at se vyplní... FSH mám trošku nižší, než minulý měsíc,ale pořád dost vysoké,tak uvidíme.... Musím počkat až dostanu MS a objednávám se do centra,takže tento měsíc mně čeká inseminace a pak už stimulace,teda aspon doufám.

gabikri
10. led 2011

Ahoj berušky 😉

tak jsem byla dnes na gyndě a mám špatné zprávy 😒 KET jen tak nebude..............doktorka mi dělala UZ a našla mi 6mm polyp......prý bude lepší, když to půjde ven. Nabídla mi termín tady v Praze někdy v půlce února a pak byla tak hodná a zavolala mudr. Štelclovi do Reprofitu a poradila se s ním, co se mnou. Štelcl jí řekl, že můžu přijet do Brna teď ve středu a že mi to tam udělají. Tak mám po náladě...........to mě asi určitě nemine další šestinedělí 😒

veruncik
11. led 2011

@gabikri To mě moc mrzí, že se to takhle zase posouvá....

Já mám taky špatné zprávy. Včera jsem byla na nativu, FSH bylo v normě, folikul vypadal pěkně, odebrali ho a vajíčko tam bylo, tak jsem byla moc ráda. Ale dnes mi volali, že bohužel bylo nezralé, takže ho nemohli oplodnit ☹ Myslím, že ho odebrali moc brzo. Měly jste to také někdy?

ppepina
11. led 2011

@gabikri Gabi, to je hrůza, pořád nějaké komplikace, ☹ ale s darovanýma seTi to určo podaří a není kam spěchat, tak hlavně klídek.. A´t máš tělo připravené na vyživení mimča 😉

ppepina
11. led 2011

@veruncik Ahojky, no mě bylo řečeno, že vajíčka tam jsou, ale prasknou vždy před ovulací, prostě nedozrají, nejsou samo v každém folíku, třeba tak třikrát do roka se objeví, kdyby náhodou dozrálo a uvolnilo se, mají být sperm. přítomné, tak nevzdávejte stále i ten přirozený způsob 😵 i když je mizivá šance, ale je.. 😎

veruncik
11. led 2011

@ppeina Tak to máme podobné ☹ A já tak byla ráda, že tam to vajíčko bylo!! Chtěla jsem jít na nativ v prosinci a když to naplánovali a já si píchla pregnyl, tak bylo vyjíčko fuč....Stále váhám, co dál...Jestli jít již do darovaného nebo ještě nativ nebo minimální stimulaci?? Fakt je to děsný, a přitom FSH jsem měla 8,66!! Ale teď zas tvrdí, že to není to nejrozhodující...

ppepina
12. led 2011

@veruncik ahojda, no rozhodující není fsh prý, ale amh, fsh muže kolísat a nikdy nevíš, amh ukazuje přechod, norma je 1-5 a již deset let před přechodem mizí vajíčka, objevují se jen někdy, já mám do přechodu asi 6 let, mám pravidelnou MS, nevím, já se snažím přírodníma fytoestrogenama, buď to vyjde 🙂 , nebo ne.. ☹ S darovanýma počkej, na ty je času dost, s těma je určitě šance veliká.. Pořád jsem přemýšlela, ale manža nechce, že nám stačí co máme.. 😒

gabikri
12. led 2011

@ppepina : ahoj, no jasně není kam spěchat v říjnu mi bude 40 a nemám děti 😒

Jinak dneska mi vzali polyp a na KET mám počkat dvě MS, což je vzhledem k mému věku jako pro dvacetiletou holku dese let čekání 😝 😝 😝

ppepina
17. led 2011

@gabikri já vím, tak jsem to nemyslela, ale, že už se nemusíš nervovat s vajíčkama, víš, že to snad nezáleží pak už na věku, mimi může donosit ženská, která má dělohu v pořádku, ne? Já chápu, že máš nervy, jestli to vůbec bude, to je jasný...
Polyp máš pryč, to je fajn, já myslím, že fakt stárnou vaječníky a děloha je funkční stále, jde o ten přechod jen.. fakt, určo to dopadne, to by v tom byl čert, jsi si užila až až s tím doteď, už si zasloužíš štěstíčko 😉

gabikri
18. led 2011

@ppepina : já vím, že jsi to tak nemyslela, ale člověk má strach mít takhle pozdě děti, aby se vůbec dožil jejich dospělosti potom. Takže každý rok navíc je pro mě utrpení.

silvie_77
18. led 2011

ahoj holky,tak zítra jdu do Fertimedu a měla bych mít v pátek inseminaci,ale moc šancí tomu nedávám 😒 jsem zvědavé co řekne dr. na FSH ,že bylo nižší

veruncik
19. led 2011

@silvie_77 Držím palečky na IUI. Kolik jsi měla FSH?

@ppepina Díky za podporu. Jo, to mám taky nastudováno o FSH a AMH...Ale když jsem před 2.5 roky v CARu začínala, tak hlavní vodítko bylo FSH, teď taky říkají, že více AMH.

Jsem stále na vahách, co naplánovat dále. Jak jsem byla na nativu v lednu, tak folikul měl vajíčko, ale nepodařilo se ho oplodnit, prý bylo vajíčko nezralé. No, nějak mám smůlu, nejdříve jim uteklo, teď zase byl odběr moc brzo ☹

silvie_77
19. led 2011

@veruncik tak jsem nazpět,folikul tam je a v pátek jdeme na IUI .......
FSH jsem měla minulý měsíc kolem 21 což je děs a ted naposledy 2DC kolem 14 a 3DC kolem 16,dr. říkal,že je to kalamita,ale že folikul tam je i bez clostíku,tak jdeme do toho. Ještě mi našli nějakou bakjerii, tak mám léky at se to přeléčí a pak mně ještě čeká hydrolaparoskopie jestli nemám srůsty a potom už umělko.

veruncik
19. led 2011

@silvie_77 Jak mě nakonec teď přesvědčují, tak FSH není tak důležité, dokonce mi doktorka v CARu říkala, že měla pacientku, která otěhotněla v pohodě při FSH-16, takže neztrácej naději!!! 🙂

nadis.h
20. led 2011

Ahoj holky, 🙂

já taky otěhotněla v měsíci kdy jsem měla FSH 19,9.Já už se budu v budoucnu řídit jen mullerem. Kámoška měla fsh v normě, ale mullera 0,36...

petuska123
20. led 2011

@nadis.h ahoj a ten meller je co zase??,nejaky hormon??

nadis.h
20. led 2011

@petuska123 Ano. Je to taky odběr krve a jmenuje se to přímo anti muller hormon a to prokáže jak na tom tělo je s produkcí..

silvie_77
21. led 2011

Ahoj holky,tak hlásím první IUI mám za sebou a v neděli jdu hned na druhou. Folikul byl 20mm a píchli mi injekci na prasknutí.Moc šancí tomu nedávám,ale co kdyby 🙂 dnes mi dr. řekla,že by se spíš přikláněla k normální laparoskopii a ne k té hydrolaparoskopii ,kterou chce doktor,tak uvidíme.

linkilu
22. led 2011

@rebo
Ahoj, zaujal ma tvoj prispevokkedze aj ja mam zvyseny FSH posledny krat na 11,8 a mam 44, preto som chcela vediet ako Ti vsrtko dopadlo. Ja by som mala ist asi zaciatkom marca na IVF. Papa

silvie_77
23. led 2011

krásnou neděli holky přeji,dnes druhé IUI ,folikul má už 28mm a pořád neprasknul,takže jsem dostala ještě jednu injekci pregnylu,snad praskne ......Za deset dní kontrola,tak se uvidí ....

sealm
23. led 2011

Ahoj holky,psala jsem sem svůj příbeh na podzim, tak jen pro povzbuzeni zopakuji to hlavni: pri opakovanonem FSH 28 a beznadejnem AMH 0.4 se nam pri druhem IVF podarilo otehotnet. A ted (zatim naprosto bez jakychkoliv obtizi, ani nevonosti nebyly 😉 koncim 6.měsíc. Nepouzivala jsem zadne alternativni metody, zadne caje, ani cviceni...cista medicina. Stejne tak jsem v ramci stimulace i po ET normalne chodila do prace, nepracuji sice manualne, ale zato s intenzivne, od nevidim do nevidim🙂. Cisla, statistiky a průmery nejsou vsechno, na americkych serverech je spousta zen, ktere otehotnely s AMH hluboko pod hraniční hodnoty, tak jsem si proste nepripoustela, ze by "to" neslo. Nevim samozrejme, jestli bych zůstavala pozitivni, kdyby se dlouhodobe nedarilo, takze nechci delat "chytrou"..jen touhle cestou davam vedet, ze vyssi FSH ani velmi nizky AMH neznamena "konecnou", chce to snad jen sikovneho doktora, ktery to nevzda a podpori vas. PS: Pronatal do toho s nami nesel, ze to nema cenu, dr. Feldmar v Gennetu naopak ano a byl velmi podporujici, i kdyz mu take muselo byt jasne, ze ciste statisticky sance nejsou nic moc.

gabikri
23. led 2011

@sealm ahoj, děkujeme za povzbuzení, to je skvělá zpráva 😵 A gratuluji 😉

gabikri
23. led 2011

@sealm : to bylo Tvé první IVF a kolik z tebe vydolovali vajíček s takovým FSH ? Já měla taky 28 a při prvním IVF jsem měla při obrovských dávkách léků dvě a při druhém žádné 😖

nadis.h
24. led 2011

@sealm Ahojky, moc Ti gratuluji! 😵 Já mám náš zázrak také z Gennetu,ale z Liberce. Taky se na mě nevyprdli jen proto že nespadám do tabulek. 😉

sealm
29. led 2011

Ahoj, pri prvním ivf jsme meli 4 folikly, 4 vajicka a vsechna oplodnena, prodlouzenou kultivaci a 4. den zavadeli 2 hezka embrya, ale nechytla se. Na podruhe pak 6 foliklů, 3 zrala vajička, oplodneno 1, takze za dva dny transfer a povedlo se. Stimulovali jsem prve Gonalem, ale ke konci prvni stimulace mi to zmenili na Menopur, na ktery jsem reagovala lepe. Druhe IVF pak rovnou kratky protokol Menopur, myslim 375 jednotek 11 dni.