Je tu někdo, kdo otěhotněl s vysokým FSH?

bera28
9. říj 2007

Ahoj holky,
z hormonálního profilu mi zjistili vyšší FSH (10,4). Zároveň mi nedorůstá děložní sliznice a mám kratší cyklus (cca 22-24 dní) a před menstruací ještě několik dní špinění. jeden doktor mi řekl, že FSH není až tak hrozný, druhý zase že s takovou hodnotou nemám s otěhotněním moc počítat. Je mi 32 let. Tak teď nevím, jestli nemám jít rovnou do IVF, než zbytečně zkoušet IUI. Je tu něterá, která otěhotněla i vyšší hodnotou FSH? A hlavně jak? Díky moc za každý příspěvěk.

silvie_77
10. únor 2011

@petuska123 byla jsem na IUI 21.1 a hned na druhé 23.1 ,ale povedlo se asi až po té druhé,protože tam byl ještě neprasklý folikul při druhé a píchali mi znova pregnyl,takže jsem asi 18 dní po IUI a od poslední MS mám 32 dní to je tím pádem pokud dobře počítám 4 +4

ami33
10. únor 2011

@silvie_77 no já nevím, všude sem četla že i víc jak 10 dnů, asi je to výjmenčé,ale i prej 14 dní. Nevím ten pregnyl před OPU byl do břčicha po ET do zadku, nevím jestli v tom je rozdíl, asi pregnal bude furt pregnyl a spíš záleží na těch jednotkách. Jak píše nadish s tím gestačním váčkem, to by měla přece vidět kde je, ale tomu vůbec nerozumím,tak daleko ještě nejsem. Vyčkej týden a hlavně buď v klidu ať se miomískovi u tebe daří. To už chodíš je svojí dr že?

petuska123
10. únor 2011

@silvie_77 18 dni po iui a ty nevies este vysledok??

silvie_77
10. únor 2011

@nadis.h já ji říkala,že holky po něm mívají pozitivní testy ještě i 12 den ...No nevím celkem mě vylekala s tím mimoděložním,ale snad je vše o.k ,fakt je ještě brzo aby bylo něco vidět,tak snad za týden 🙂 No a to se mi zdá taky divné když je gestační váček v děloze ,tak proč by mělo být těhotenství mimoděložní,ona je moc hodná paní doktorka a až moc opatrná,jenže nevěděla co k ní přišla za vyplašenka ,která hned zmatkuje,že je něco špatně. Zítra si budu volat na hcg tak jsem zvědavá,snad stoupá,jak má...

silvie_77
10. únor 2011

@petuska123 no řekla mi,je to potenciální těhotenství,ale vyhráno ještě nemáme,musíme počkat až tam uvidíme srdíčko abychom mohli potvrdit,že těhotenství není mimoděložní,viděla tam akorát zatím 4mm gestační váček.

petuska123
10. únor 2011

@silvie_77 aha tak uz som pochopila vyzera to na dobrej ceste ...a na kolky krat sa podarilo iui??

silvie_77
10. únor 2011

@ami33 nene dneska jsem byla v centru,chtějí si mně prý pohlídat,ale asi si ještě i zítra zajdu ke svému gynekologovi na krev at jsem přes víkend klidnější,že to hcg stoupá jak má 🙂

silvie_77
10. únor 2011

@petuska123 napoprvé ,doktorka i sestřičky měly tak upřímnou radost,že jsem se tam málem rozbrečela,prý mají úspěšnost strašně velkou,že se jim daří ted hodně těhotenství hned po inseminacích. Šla jsem na IUI jen tak aby se něco dělo,než mi udělají všechna vyšetření před ivf no a ono se povedlo,musím upřímně číct,že jsem tomu nedávala žádnou šanci.

ami33
10. únor 2011

@silvie_77 no já v neděli testím a v pondělí asi hned naběhnu na krev ke svojí gyndr, myslíte, že se musím objednat?

petuska123
10. únor 2011

@silvie_77 ty brdo to je ale stastie!!!!!!!!!!a sa vam nedarilo prirodzene??lebo ty uz mas dve deti..aky ste mali problem???a nahodou hodnoty upravenych spermii nevies???myslim pocet a pohyblivost

silvie_77
10. únor 2011

@ami33 já jen zavola a sestřičce jsem řekla,že potřebuju odebrat krev na hcg jelikož jdu do centra až za týden a to nevydržím 🙂 🙂 ,tak mi řekla,přijdte,protože věděla,že nemá cenu mně odbýt ani by se ji to nepovedlo 🙂 no a do centra jsem se objednávala vzali mně hned nejbližší volný termín

ami33
10. únor 2011

@silvie_77 no já tam asi zajedu na drzáka, oni jsou tam ochotní a odpo po práci tam není většinou nikdo. Teď mě napadá to je lepší jít asi ráno na ten odběr ne?

silvie_77
10. únor 2011

@petuska123 dvě děti mám z prvního manželství - dva syny 8 a 11 let , s druhým manželem jsme chtěli strašně moc mimi,tak jsem předloni vysadila antikoncepci a do tří měsíců otěhotněla,ovšem těsně před vánocema začala krvácet a bylo to zamlklé těhoítenství,naštěstí revize mně minula,ale od té doby kalamita s hormonama, ms jsem už mí ´vala co dva týdny a ovulace vymizela úplně,tak po půl roce mi dr. nasadil clostilbegyt a utrogestan,tělo se nakoplo sice a i jsem ovulovala ,ale mimi pořád nikde,tak mi udělal hormonální profil a bylo vymalováné FSH 21.1 tak jsem se hned objednála do centra ,chtěli mně hned ještě před vánocema objednat na inseminaci ,ale manža nedostal volno v práci,tak jsme šli ted v lednu a ono se zadařilo,takže mně minula laparoskopie a ivf,teda aspon doufám,pokud vše dobře dopadne
No a počet spermií se u manžela dost měnil poprvé měl po´čet 30 mil. z toho 52% pohyblivých a pak v centru měl už jen 3 mil. a 58%pohyblivých,prý nic moc.

silvie_77
10. únor 2011

@ami33 záleží jak to u vás chodí,u nás když přijdeš ráno tak to posílají do laborky ale odpoledne si to musím odnést sama.

nadis.h
10. únor 2011

Silvi tak už vím.Ona nemyslela mimoděložní těhu, ale zamlklé těhu pokud mluvila o srdíčku. 😉

silvie_77
10. únor 2011

@petuska123 to jsem ti psala spermiogram ale hodnoty upravených nevím,akorát sestřičky si dnes dělaly srandu,jestli holky v těch laborkách do toho něco nepřidávají,že jsou natolik úspěšné inseminace 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

silvie_77
10. únor 2011

@nadis.h nene řekla mi přesně,že musí potvrdit jestli to není mimoděložní a ještě mně upozornivala,že kdyby mi bylo zle at okamžitě jdu do nemocnice,že je mimoděložní moc nebezpečné pro můj život.

petuska123
10. únor 2011

@silvie_77 diky za odpoved mne tiez zistili fsh 12,72 ale pri druhom odbere som mala 9 takze ma objednali na iui a teraz uz len cakam..my mame zas problem ze muz ma zly tvar spermii tak hadam v labaku ich riadne narovnali a trafili na vajko ktore uz v den iui tam cakalo.po zakroku sme potom videli na sone aj spermie taka biela machula.

silvie_77
11. únor 2011

tak hcg ze včerejška mám 4734,prý to roste jak má 🙂

petuska123
11. únor 2011

@silvie_77 😉 😉 super

petuska123
11. únor 2011

@silvie_77 takze je vsetko v poriadku.u mna ziadne zmeny niesu ..este aj BT klesla dnes

silvie_77
11. únor 2011

@petuska123 tak jsem přemýšlela,že ta psychika asi fakt dělá hodně. U prvního syna jsem nemohla rok a půl otěhotnět a když nám dr. vypsal žádanku do centra,tak jsem se úplně uvolnila a uklidnila a ten měsíc se zadařilo. Ted jsem byla v nervech,že jsem o mimi přišla asi rok a nic,no a jakmile jsem se dala do klidu a smířila jsem se,že s takovým vysokým FSH se už určitě miminka nedočkáme,tak se opět zadařilo,nevím ale asi na tom něco pravdy bude. Jenže nejde na to nemyslet,když se mimi nedaří,to znám 😒
Ve čtvrtek jdu na další kontrolu,tak snad bude vše o.k . O vánocích jsem vypustila tolik lampionu přání s napsanýma přáníčkama o mimi,že není možné, aby to nezabralo a miminka jsme se nedočkali 🙂 🙂

nadis.h
11. únor 2011

Silvi prima! Moc gratuluji! 😵

silvie_77
11. únor 2011

@nadis.h děkuji ,ale stejně nedokážu být klidná 😒 děsně se pořád bojím,ale to určitě znáš

silvie_77
12. únor 2011

@ami33 ahojky,tak co už jsi testovala nebo to fakt vydržíš až do neděle?? 🙂

ami33
13. únor 2011

@silvie_77 Ahojda, vydržela jsem až do dneška, teda testovala jsem ve 3 hodiny ráno, takže chvilku neděle hehe...a byli tam // najeli strašně rychle a jsou stejně silné, aby to nakonec ještě nebyli dvojčátka. Jsem strašně šťastná. 🙂

silvie_77
13. únor 2011

@ami33 tak to je super,strašně moc gratuluji a dávej na sebe pozor mamčo 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

ami33
13. únor 2011

@silvie_77 Díky, snad půjde všechno takhle hladce jak celý IVF.

jitkabokule
15. únor 2011

AHOJ HOLČINY 🙂
SILVIE ..... chápu to dobře že tobě se podařilo s FSH 21 otěhulit přirozeně?Že jste se chystali na ivf a nakonec jste nemuseli?No v každém případě gratuluju a držím palce at vše je jak má být.

petuska123
15. únor 2011

@jitkabokule ahoj silvia podstupila iui a tam sa podarilo