Je tu někdo, kdo otěhotněl s vysokým FSH?

bera28
9. říj 2007

Ahoj holky,
z hormonálního profilu mi zjistili vyšší FSH (10,4). Zároveň mi nedorůstá děložní sliznice a mám kratší cyklus (cca 22-24 dní) a před menstruací ještě několik dní špinění. jeden doktor mi řekl, že FSH není až tak hrozný, druhý zase že s takovou hodnotou nemám s otěhotněním moc počítat. Je mi 32 let. Tak teď nevím, jestli nemám jít rovnou do IVF, než zbytečně zkoušet IUI. Je tu něterá, která otěhotněla i vyšší hodnotou FSH? A hlavně jak? Díky moc za každý příspěvěk.

lola22
9. lis 2011

@evulatko Ahoj, ja jsem taky z Prahy a chodim do Pronatalu. To si moc nedovedu predstavit, jak to zvladas jezdit do Brna, ja jsem v Pronatalu kazdou chvili. A proc si se rozhodla pro Reprofit? Slyšela jsem chváu i na Repromedu v Brně, i když je možná dražší.

evulatko
9. lis 2011

@lola22, no ja jsem ted na materske a mam chapaveho manzela🙂 Ale mam na otehotneni jeste pul roku, pak se budu muset vratit do prace a s jezdenim bude konec☹ Reprofit se specializuje na darovana vajicka a ja je budu mozna potrebovat, tak jsem se rozhodla pro nej...

lola22
9. lis 2011

@evulatko A prvni dite mas z darovanych nebo ze svych? Jestli ti teda nevadi, ze se na to ptam.

evulatko
9. lis 2011

@lola22, prvni mame z vlastnich🙂 No a prave, ze kdyz to jednou vyslo, tak se mi do tech darovanych nechce. I kdyz, jak mi rekl doktor, jsem na ne vhodna kandidatka☹

lola22
10. lis 2011

@evulatko Ahoj, to chápu, že se ti nechce, když se jednou podařilo. A na zakladě čeho ti to ten doktor řekl? Kolik máš FHS a AMH?

evulatko
10. lis 2011
evulatko
10. lis 2011

@lola22, ja mam FSH 15, AMH 1,45 (mereno v dubnu), coz neni zadna slava, ale jeste by to s vlastnima jit mohlo. Ale hlavne blbe reaguju na stimulaci, pres velke davky hormonu malo vajicek☹ Takze na zavedeni mi vzdycky zustane jen jedno embryo, ale pred tremi lety se to jedno chytlo...🙂

lola22
10. lis 2011

@evulatko Hm, FSH máš nižší než já, a dělali ti ten hormon.profil opakovaně? Před těmi 3 lety si měla jaké hodnoty? Už tehdy si měla při stimulaci málo vajíček? A jak chceš teď postupovat?Aspoň, že máš už jedno doma, to máš velikou výhodu🙂

evulatko
10. lis 2011

@lola22, no myslim, ze i kdyz jsem ho vyssi nemela, tak jsem mela malo vajicek... No jeste to parkrat zkusim s vlastnima a kdyz by to neslo, tak pak ta darovana. A ty se podle me neboj, to FSH muze kolisat a kdyz normalne ovulujes, tak neni co resit a urcite to brzy klapne🙂

lola22
11. lis 2011

@evulatko Díky moc, taky ti moc držím palce, ať to brzy klapne.

lola22
25. lis 2011

Ahoj holky chci Vás povzbudit. Minuly mesic jsem mela FSH 16,2 a tento měsíc mi samo pokleslo na 10.2. Sice žádný zázrak, ale snad by to ještě šlo. No ale já chodím k jedné čínské doktorce, co mě léčí bylinama a ona mi včera říkala, že to FSH dokáže těmi bylinami snížit, tak si je teď budu měsíc vařit a za měsíc pujdu zase na odběry a když se to nezlepší, budu ještě další měsíc chodit i na akupunkturu, pak bych totiž chtěla zkusit IVF. Tak Vám dám vědět jestli to zabralo.

lola22
25. lis 2011

Našla jsem moc dobrý článek, dám sem odkaz (je v angličtině):
http://www.thefertilesoul.com/pages/Diagnostic_...

laura35
25. lis 2011

@lola22 Ahoj , tak to je povzbudzujuca sprava..a hodnota 10 je dobra na IVF. A co Ti naordinovala Tvoja cinska doktorka? Posles mi kontak? dakujem...ja sice neriesim fsh ale zas nizky antimuller hormon..☹

lola22
25. lis 2011

@laura35 Naordinovala mi zatim na tenhle mesic byliny, co si budu kazdy den varit podle navodu. Chodim do TCM Bohemia na Národní v Praze k Dr. Zhang (čti Džang). Tak to zkus, je fajn. A uplne me nabyla optimismem, ze to bude dobry.
.....a hodnota 10 je dobra na IVF....To byl dotaz? Nebo tvrzeni? No trochu je furt zvysena a i kdyz v mym CARu maji limit 12. Uvidim, co mi na tyhle hodnoty FSH reknou tam.

laura35
25. lis 2011

@lola22 dakujem za kontakt..Chodila som kedysi na Smichov k jednej doktorke, a myslim,ze spominala,ze pracuje obcas aj pre TCM Bohemia, tak sa im tam asi ozvem.. A k FSH, bolo to konstatovanie, myslim,ze 10 je stale dobre, ze Ti spravia IVF, niekde nechcu robit nad 12-14. A vies ,ake si mala AMH - antimuller hormon?

lola22
28. lis 2011

@laura35 Ten sem měla dobrý 2.2. Kolik ho máš ty? A kolik máš FSH?

laura35
28. lis 2011

@lola22 ja mam AMH velmi nizky, niekde medzi 0,5-0,7, a FSH v norme, medzi 5-7..a doktori hovoria, ze AMH je smerodajnejsie, pretoze FSH moze kazdy mesiac klesat ci stupat..

lola22
28. lis 2011

Tak to neni to AMH jeste tak hrozny. A co mas v planu podniknout? Jak dlouho se snazite?

laura35
28. lis 2011

AMH mas vyborne, mne ho namerali prvykrat pred tromi rokmi a uz vtedy bolo pod 1. V plane mam pokracovat v nativnych cykloch, lebo klasicke IVF sa neoplati, mala som vzdy malo vajicok, tak 2-3. Tak sa sustredim skor na kvalitu 🙂 ako kvantitu a najma pri nativoch nemusi byt prestavka 3 mesiace ako pri IVF.. Snazim sa uz asi 5 rok, a pocet nativov a ivf za ten cas uz radsej nepocitam..🙂

lola22
29. lis 2011

@laura35 Aha, tak to asi pěkně leze do peněz, ale co by člověk neudělal. Když to furt nevychází, fakt zkus nějakou tu alternativu k tomu, ať se to zlomí🙂

laura35
30. lis 2011

@lola22 hm..ja uz alternativu skusam posledne dva roky, cez bylinky, homeopatika, akupunkturu, masaze,vitaminy, jogu atd...a stejne nic nezabera ☹ asi sa za chvilu presuniem do diskusie darovane vajicka.. ..tak snad aspon Tebe ta alternativna liecba zaberie..drzim peste

malevil
16. bře 2012

Ahojte, uz som v tejto teme bola,predminuly rok, minuly rok s s pociatocnym FSH 24 a AMH na "hranici zvolitenosti" absolvovala 2xIFV, prvy pokus bol skusobny, aj tak dopadol, robili mi transfer 2 embryi, jedno malo 6 buniek a druhe len 2, no vopred jasny neuspech. V lete bol druhy pokus, vsetko vyzeralo idealne, 5 folikulov, v 4 boli aj vajicka, oplodnili sa len 2, embrya boli super, pekne sa delili, mali 8 buniek, ked isli dnu a zasa nic, asi ze mala sliznica. Dnes som v 8.dni stimulacie 3.IVF a moje az 2 folikuly od 6.dna stoja a nezvacsuju sa,neviem, uz ste to niektora zazila, alebo pocula? Lebo ja neviem, ci ma este zmysel v tom pokracovat ☹ Obdivujem vsetky, ktore to nevzdavaju, lebo ja teraz citim obrovsky hnev, ako sa clovek snazi, robi vsetko mozne aj nemozne a priroda dalej nepusti. Drzim Vam vsetkym palce a k teme znizenia FSH myslim, ze to ide,mne sa to podarilo. 3mesiace som kazdy den pila caj z kotvicnika pozemneho a FSH mi kleslo na 12. Akurat, ze mi je to ..platne, ked zasoba vajiciek je na nule. Vela zdaru, a drzte sa😉

evulatko
16. bře 2012

@malevil, ahojky, ja bych to jeste nevzdavala, muzou povyrust, mne se to taky jednou stalo, ze nerostly a za dva dny jsem sla na kontrolu spis jen tak pro jistotu a hned byly vetsi🙂 Moc Ti drzim palce, urcite Ti to nakonec taky vyjde🙂)))

nadis.h
23. bře 2012

@malevil Ahojky,já taky měla tenhle problém. S Fostimonem mě stimulaci stopli kvůli špatné reakci. Ale druhý pokus s Gonalem vyšel. 🙂 Měla jsem injekce 17 dní, takže mi to Dr protáhla tu stimulaci páč mám také líné folíky a dobrý.

lokiska
23. bře 2012

@malevil nevěš hlavu a nevzdávejte to. nám se podařilo až na šestý transfer, až jsem tomu nemohla uvěřit, embryjka se ti pěkně dělila, tak to nebude špatné. Před tím 6.IVF jsem jedla olivy pro kvalitu vajíček a avokádo na úpravu hormonů a správnou děložní sliznici a na výdledek se můžeš kuknout do mého alba . hodně štětstí 🙂

malevil
29. bře 2012

Ahojte vsetky babulky, dakujem moc za podporu, ale aj tak nam to nevyslo. Folikuly sice narastli, az neuveritelne 4 mm za jeden den, ja neviem, co tam ti lekari meraju, ked jeden den stoji a druhy den rastie ako blazon... 😒 ale aj to uz mi naznacovalo, ze to asi nie je vsetko ok. Nevadi, bola som smutna, uz ani moc nie, kamaratka mi dala novu nadej, ideme spolu do BRNA, aspon aby som mala nazor aj od ineho lekara, vraj sa tam udial uz nejeden zazrak 😉 . Moja lekarka mi naznacovala moznost neuspechu od zaciatku, vraj ked to teraz nevyjde, skusime soft stimulaciu, citala som tu o tom, ale priznam sa, neviem o co presne ide, len si tipujem.Dokonca sa spominalo, ze pre pripady ako ja je vraj vhodnejsia, tak nechapem, preco sme ju neskusili hned. Ale myslim, ze nebudem mat uz zaujem pokusat osud na rovnakom mieste(CAR). Chcela som sa len spytat, ci tu nie je riziko, ked beriem DHEA na podporu tvorby vajicok, ze ked mam nizku ovarialnu zasobu, ze ich vyminiem skor, ako mi ich budu moct nastimulovat v centre a odobrat...netusim, ci som si tie vysledky nepokazila tymto ☹

kikina9
29. bře 2012

@malevil ahoj, to mě mrzí, že ti to nevyšlo ☹ A nedošlo vůbec k OPU, nebo až k ET?
Můžu se zeptat, kolik máš AMH? Já mám 0.35, zkusili jsme tu soft stimulku, jak o ní píšeš, a za sebe ji můžu doporučit 🙂 Předevčírem jsem našla na testíku // 🙂 🙂
Spočívá to v tom, že užíváš obvykle 3. - 7. DC Clostylbegyt (to jsou tablety), a některé holky si ještě dopíchávají malé množství hormonů v injekci. Já jsem po tom měla 2 vajíčka, z toho se jedno podařilo oplodnit, přežilo kultivaci a vypadá to, že se ujalo 🙂 Zatím to ale ještě nemám potvrzené z krve, tak se moc neraduju 😉
Já si myslím, že to DHEA není ani tak na podporu tvorby vajíček, jako spíš na to, aby byly kvalitnější, takže tím určitě nic nepokazíš 😉 Zkus se ale zeptat přímo na této diskuzi, holky tam s tím mají zkušenosti https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/dhea-ale...
A do jakého CARu do Brna jsi se rozhodla jít? A teď jsi chodila kam?

malevil
30. bře 2012

Ahoj, si zlata, diky moc za tvoje informacie. No, ked mam pravdu povedat, ja vobec netusim, co vsetko po odbere oocytov spravili, lebo mi akurat po odbere na druhy den zavolali, ze k transferu nepride, lebo vraj nie je embryo, lebo asi ani vajicko nebolo dobre, takze ja neviem, ci vobec urobili ICSI alebo po ocisteni vajicka z obalov zistili, ze ani nie je na to vhodne. Este sme to neplatili, takze ani neviem, ci to bude treba, a tipujem, kedze im clovek aj tak nic nedokaze, ze sa budu tvarit, ze to spravili, a mozno aj ano, ale k oplodneniu neprislo a ani sa nezacalo delenie. Mam si dohodnut konzultacie s doktorkou a asi tam mi to budu vysvetlovat, ale ani neviem, ci mam chut to pocuvat. Uz im clovek ani neveri. Ak je pravda, co si myslim a ty si mi to aj tak trochu potvrdila, nechapem, preco ma tyrali tymi konskymi davkami hormonov a neskusali soft hned od zaciatku, ale viem, to tie prachy, ved preco by nezarobili vyse 3000€ len na skusani a potom uvidime, ci ta hlupana vydrzi a skusi nase dalsie pokusy. Moje AMH bolo 0,6. Ale to bolo minuly rok, takze teraz neviem, ci uz nie je aj nula. Preto chcem ist inde, ibaze nie tu na Slovensku, kde ma clovek pocit, ze nas beru ako ciarky do vykazov. Neviem, v ktorom centre pracuje ten lekar, ktoreho nam odporucili, kamaratka zistuje detaily. MAs nejake dobre typy? Ja ti strasne moc blahozelam 🙂 🙂 🙂 a drzim palce, to je uzasne, ze sa ti podarilo, je to dobra sprava aj pre mna, dodala si mi opat aspon trochu nadeje. 😉 Ked sa mi podari zistit nazov centra, dam ti vediet, aj ked ty uz to asi ani nepotrebujes. 😉 😉 😉

kikina9
30. bře 2012

@malevil Ahoj, ono je to těžko.... Já jsem si tu soft stimulaci taky spíš vynutila. Mám za sebou 2 klasické IVF s vysokými dávkami hormonů. Při prvním IVF nakonec taky nedošlo ani k ET, měla jsem jenom jedno vajíčko a to bylo špatné. Při druhém IVF jsem měla 4 vajíčka, z nich se 3 oplodnily, nakonec na zavedení zbylo taky jenom jedno. Otěhotnět se mi podařilo, bohužel v 9.tt zamlklý potrat ☹ Mě už spíš začínaly v CARu tlačit do darovaných vajíček, už jsem se s tím i smířila, ale domluvila jsem se, že zkusím ještě soft stimulaci,to šlo ale z mé hlavy, nikdo mi to nenavrhl, nevím proč..... no a pokud nevyjde, tak podám žádost o dárkyni. Vůbec jsem s tím nepočítala, že to vyjde, a zatím vypadá, že jo 🙂 Jenže.....testy jsem si dělala 9.den od ET, byly 2 čárky, 10.den od ET, zase //, ale pořád stejně silné, vůbec mi nepřipadalo, že by na tom další testu ta druhá čárka zesílila. Teď už mám strach dělat další testy a nechci se zbytečně nervovat, jestli čárka sílí, takže jsem se rozhodla počkat až na krevní test. Tam jdu v pondělí 😉
Jinak co se týče těch soft stimulek, tak si holky hodně chválí Reprofit v Brně (dr.Machač), já jsem chodila do Zlína, protože ho mám nejblíž 😉
Ale mě připadá divné, že ti ani neřekli, co se stalo. U nás to probíhá tak, že po odběru vajíček za tebou dojde doktor, řekne ti, kolik vajíček se podařilo odebrat, potom ještě mluvíme s laboratoří, ti řeknou, jak vajíčka vypadají.....Další den si voláme, kolik se jich podařilo oplodnit, a kdy máme přijít na ET. No a v den transféru zase mluvíme s laboratoří, ti řeknou, jak embryjka vypadají....Takže je to hodně o komunikaci. Neumím si představit, že by mi nic neřekli, a já vůbec nevěděla, na čem jsem ☹ To je opravdu hrozný přístup ☹ Asi bych opravdu utíkala do jiného CARu 😉

malevil
30. bře 2012

@kikina9 Ahoj, jej, aka rychlovka. NO, v podstate aj tu prebieha ta komunikacia podobne, po odbere ma zavolala embryologicka, povedala, kolko vajec ziskali, a ako to vyzera s nimi, aj teraz mi to povedali, ale k nejakej kondicii sa nevyjadrila, akurat ze bolo len jedno a vyzeralo dobre, ale kvalitu odhadnut nevie, lebo sa prave cisti od obalov. Ja som sa na to pytala hned, lebo sa mi nezdal ten rast folikulov, bala som sa, ci je dobre. Vedela som, ze bude len jedno, lebo doktorka to zistila podla hladiny E2(aspon si myslim, lebo z toho udaju vydedukovala ten pocet). Ked sa podarilo minuly rok vajka oplodnit, z 5 folikulov som mala 3 a 2 sa oplodnili, tiez mi to pri telefonate na druhy den povedali, a pri transfere mi povedala lekarka, ze mebrya vyzeraju dobre, aj sa pekne delia, takze doteraz v pohode. Myslim, ze detaily sa dozviem pri konzultacii s lekarkou, ta zavola aj embryologicku. A budu mi rozpravat, ze asi bolo zle vajicko a blabla.
Myslim, ze by si si nemala robit tie tehotenske testy, asi to nebude uplne presne, ked najcitlivejsia je aj tak krv a tu robia o 2 tyzdne. Aj ked chapem, zs si netrpezliva. 😉 Tak drzim palce, pondelok je za dverami 😀