Je tu někdo, kdo otěhotněl s vysokým FSH?

bera28
9. říj 2007

Ahoj holky,
z hormonálního profilu mi zjistili vyšší FSH (10,4). Zároveň mi nedorůstá děložní sliznice a mám kratší cyklus (cca 22-24 dní) a před menstruací ještě několik dní špinění. jeden doktor mi řekl, že FSH není až tak hrozný, druhý zase že s takovou hodnotou nemám s otěhotněním moc počítat. Je mi 32 let. Tak teď nevím, jestli nemám jít rovnou do IVF, než zbytečně zkoušet IUI. Je tu něterá, která otěhotněla i vyšší hodnotou FSH? A hlavně jak? Díky moc za každý příspěvěk.

vla77
22. črc 2014

@ivetice00 na čísla se vyprdni...FSH 21, AMH 0,01...v Gennetu v Praze mi doktorka řekla, že jsem "reprodukčně mrtvá"...milá, že? A jsem těhu...

ivetice00
22. črc 2014

@vla77 ježíš to je úžasný 😀 já jsem od včerejška pořád v šoku... i když se obávám, že moje čísla byli dvojnásobejk těch tvých. Nevzdávám se, jen to teď musím pořádně rozdýchat. Přišlo to samo a nebo si si "pomohla" cvičením, vitamíny a pod.

vla77
22. črc 2014

@ivetice00 nemám vyhráno ani zdaleka...mám hromadu dalších zdravotních komplikací, který celou graviditu strašně komplikujou 😨 tak, pokud máš AMH vyšší, jen dobře

jani2013
7. říj 2014

Holky rozhoduju se teď momentálně co dál a docela bych ocenila,pokud třeba máte některá už podobnou zkušenost.
Mám za sebou 2 x hormonální profil, FSH 10,2 a 10,4, což snad není velká tragédie, když si čtu příspěvky těch, kterým se to povedlo. Ale doktor mě strašil, že je to už na IVF. 😒 Do toho se mi logicky nechce, ale...je mi už 32, snažíme se téměř dva roky a poslední dobou opravdu začínám ztrácet optimismus.
Proto by mě zajímalo:
- Je důležité si teď nechat odebrat i AMH? Je to prý přesnější, ale může být ta hodnota třeba úplně mizerná, i když je FSH "jen" podprůměrné? (to mě zajímá momentálně nejvíc, protože zítra bych měla jít na odběry).
- Pustily byste se s takovou hodnotou už do IVF, nebo předtím podstoupily raději ještě laparoskopii? Oni doktoři tak mimochodem řeknou, že vlastně nemusím mít třeba průchozí vaječníky, ale stejně nabídnou spíš to IVF.
Díky za všechny odpovědi a vlastní zkušenosti.

rezinka9
6. lis 2014

@rezinka9 PRO VŠECHNY ZOUFALKY: V červenci jsem měla FSH 88,7 a za půl roku 18,7. Takže FSH MŮŽE KLESNOUT🙂. Výše uvedený příspěvek jsem psala před dvěmi lety 19. 12. 2012. Tenkrát jsem si nedovolila ani doufat, že by se snad mohlo zadařit a netušila, že jsem již těhotná 🙂. Ano, zázraky se dějí... Miminko jsem sice nedonosila...
A dnes mám hodnotu FSH ještě vyšší a to 114. K tomuto výsledku jsem se dopracovala jednoduše: vsadila jsem na kontryhelové čaje, Nosifoly, Femigardy, Gynexy, jestřáb ptačí, Inofolic, Sarapis a snad všemožné "zaručené"... Stálo mě to čas a peníze. Toho času lituji..... Takže se opět obracím na hormony v tabletách a stále věřím, že to opět výjde. Nevzdávejte to 😉

vla77
10. lis 2014

@jani2013 AMH přesnější? Akorát na depku a ani doktoři sami nevědí co to jejich AMH vlastně měří. FSH jsem měla přes 20, AMH 0,01...na základě dvou čísel mě doktoři odrovnali jako reprodukčně nepoužitelnou.... v CAR mi nedávali žádnou šanci, ani hormonální stimulace prý nepřicházela v úvahu...jedině "darované"vajíčko. Vsadila jsem na tradiční čínskou medicínu a ta mi moc pomohla. To jejich kouzelný AMH mi stouplo, což z lékařskýho hlediska není možný, a miminko jsme počali dokonce přirozeně. Nepíšu to tady, aby jsem se vytahovala, ale aby jsem pomohla ženám, který to vzdávají a ztrácí naději. Všem Vám strašně držím palečky, aby jste se dočkali svýho pokladíku 😉

jani2013
10. lis 2014

@vla77 To je krásný 🙂 a díky moc! Já na to AMH nakonec nešla, říkala jsem si, že by mě to určitě ještě víc vystresovalo, protože nevěřím tomu, že by mi řekli nějaký hezký výsledek. Jsem totiž trochu nedůvěřivá, vůči CARu, manžel měl vždycky spermiogram úplně v pohodě, i podle certifikovaných laboratoří - a sotva jsme udělali SPG tam, tak to byla hrůza a děs. Já chápu, že chtějí vydělat peníze na těch různých odběrech apod., ale občas je to tak očividné, že nemám chuť tam vůbec jít. Sbírají trumfy, aby mohli lidi tlačit do IVF. Omlouvám se všem rozumným doktorům, ale mám bohužel jen tu špatnou zkušenost.

copy
17. lis 2014

Ahoj všem,také napíšu svoji zkušenost.Hodnoty FSH si už nepamatuji,ale v CAR bylo podstatné AMH-hodnota 0,01....opakovaně na moji žádost 0,42...bylo mi řečeno,že jsem reprodukčně také mimo mísu a byla mi doporučena dárkyně a pokud bych přeci jen vyprodukovala nějaké vlastní vajíčko,tak bude nekvalitní a tudíž k nepoužití,.A také mi bylo řečeno,že děti mají mít mladé matky a ne tak staré jako já-v té době mi bylo 36r.(psal se r.2011)Nicméně jsme se rozhodli pro stimulaci(na prvý pokus konské dávky hormonů a nulový odběr vajíčka)rozhodli jsme se ještě pro jeden pokus a hormony mi zůstaly doma nepoužité,jelikož jsem byla těhu už přirozeně.(osobně si myslím,že jsem poprvé byla přestimulovaná!)V r.2012 se nám narodila zdravá,krásná holčička,aniž by mi provedli jakéko-li testy co se týče nějakého postižení.
A světe div se aniž by to člověk čekal a plánoval naše dvouletá dcera bude mít za pár týdnů sourozence.(a to jsem ještě kojila...)
Takže všem přeji mnoho úspěchů při snažení at už bez Dr. nebo s jejich pomocí a hlavně hodně zdraví.
Rozhodně to není o hodnotách,které na vás u lékaře vybafnou a člověla to srazí na kolena.Je to prostě o každém z nás,jak si s tím vším naše tělo a mysl poradí.Všem držím pěsti a nevzdávejte to.

estintore
4. pro 2014

Ahoj holky,
začátkem září jsem začala navštěvovat CAR.Udělali nám několik vyšetření (manžel sperma - v pořádku) a já několikrát na krevních testech, protože se paní doktorce nezdál první výsledek. V listopadu jsem si byla vyslechnout, co bude dál a jak to se mnou je. Oznámila mi, že mám hormonální výsledky na hraně (čísla nevím). Je mi 29 let a podle výsledků bych měla mít začínající přechod. Oznámila mi, že není čas čekat a že nejprve půjdu na inseminaci (což asi nevyjde) a pak na umělé oplodnění. Dost mě to sebralo, kamarádka mě přemlouvala ať se ještě nechám vyšetřit v jiném CARu..ale já měla strach, že na to není dost času a hlavně donutit manžela k dalším návštěvám lékaře ..není příjemná myšlenka.
Věřila jsem plně paní doktorce a čekala na začátek menstruace, abych mohla brát prášky na stimulaci vaječníků...a najednou jsem menstruaci nedostala a dokonce jsem na těhotenském testu měla dvě čárky. Ještě jsem nebyla u lékaře na potvrzení, tak tedy nevím jestli je vše o.k. Každopádně si teď nejsem jistá jestli paní doktorka pokud jde o výsledky mých testů mluvila pravdu a nebo jestli její hlavní motivací nebylo další úspěšné umělé oplodnění :(
Takž jinými slovy Vám všem držím palce a hlavně nepřestávejte doufat..ono to možná nemusí být tak zlé, jak nám tvrdí.

tere_
18. led 2015

Holky obnovuji diskuzi, Je mi 33 let, ahm mám 0,3. Do dvou měsíců jdeme na IVF. Každopádně já jsem i otěhotněla pčirozeně, ale vždy v 6tt potratila sama biochemická těhu. Manžel má skvělé spermio... Prosím otěhotněl tu někdo s tak nízkým AHM? Všechna vyšetření ostatní máme zatím v počádku na genetiku jdeme tento týden. Děkuji za reakce. Je to všechno opravdu těžké, včak víte...Půjdu i do darovaných vajíček, ale nejdříve až vyčerpým všechny jiné možnosti... Moc děkuji za reakce.

vla77
2. únor 2015

@tere_ amh jsem mělamnohem nižší, nedej se zdeptat jedním číslem...já přesvědčila doktory v CAR, že je to jen číslo a že se dá přirozeně otěhotnět i přes tu debilní hodnotu.i imunologii si dej udělat

tere_
3. únor 2015

Ahoj vla 77. Děkuju, imunologie ok, vše vlastně ok až na ahm a fhs...Ted cekam jestli mi vyšlo iui, zitra testuju..Ale moc to nevidim... ☹

jankamaminka1985
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
supermama2015
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
martinka7358
10. zář 2015

@sisi76 Ahoj sisi, je možné od tebe dostat kontakt na paní s kterou jsi řešila svoje tělo a duši přes energie? Byla bych ti za to ze srdce vděčná, já sama tyhle věci uznávám a i přes mé výsledky FSH 25, se nechci smířit ale chci naopak věřit. Je mi čerstvých 42 a letos v březnu jsme přišli o naši vytouženou holčičku ve 20 týdnu těhu. Děkuji a přeji tobě i tvým dětem zdravi,ahoj Marťa

bambula626
5. říj 2015

Rada by som všetkým snazilkam odporučila vyšetriť štítnu žľazu, čo určite urobili a potom určite zrážanlivost krvi!!! Dve moje priateľky mali obe po 2 potraty ( 2 a 3 tehotenstva) a nakoniec donosili este obe po 2 deti. Lekár ich poslal po potratoch na kliniku Hemomedika v Košiciach, kde im pani Primarka napriek tomu, že mali zrážanlivost hranične OK nasadila hneď od začiatku tehotenstiev každodenne injekcie na zrážanlivost krvi. Ono stačí mala tromba a plod odumrie, aj pre pôrodom sa to stalo ( poznám kolegyňu)- tzv infarkt placenty.drzim Vám všetkým palce, som rada že ja som problémy nemala. PS: skúste aj www.centrumjonas.com ( astrológ vyrátava vhodne termíny, mnohé neplodné si chvália) mne vyrátal po 2 chlapcoch dievčatko a vyšlo mi- aj susede. Vraj vie veľmi pomôct aj pri snazilkovani, je to expert. Žiadny šarlatán.ps2 mne vyrátal termín- vyšlo mi to na 2 deň MS a hoci som neverila,podarilo sa.

alzbetka11111
6. pro 2015
alica311
22. pro 2015

Ahojte, je tu niekto, kto absolvoval iui so zvýšeným fsh? má iui vôbec zmysel?

jana113
3. led 2016

Ahojte,
chtěla bych Vás poprosit o vyplnění krátkého dotazníku k mé diplomové práci, týkající se faktorů, které ovlivňují výběr reprodukčního centra. Dotazník je anonymní a neveřejný.

Adresa na dotazník:

https://faktory-ovlivnujici-vyber-ce.vyplnto.cz/

Děkuji mnohokrát Jana

edgara16
18. led 2016

SOS.... Jsem tyden po šokující zprave FSH 22,9 a AMH 0.55-doporučuji mi,ale skoro s nulovou nadeji IVF...,ale prý ať spis přemýšlím o dárcovském vajicku...Využívám teď čínskou medicínu která ale potrvá ještě dva měsíce-na druhou stranu se bojím aby ty hodnoty nebyly za 2 měsíce ještě horší....je mi 39 a v 38 jsem potratila v 9tem týdnu a teď v srpnu jsem měla chemické těhotenství-jedna strana tvrdí dochodit čínskou léčbu a druhá ať na nic nečekám-jsem zoufalá a nechci nic zanedbatelné nebo promeskat-vím a věřím,že zázraky se dějí, ale nevím jak postupovat dál.... ☹

vla77
8. únor 2016

@edgara16 a čemu věříš Ty? Protože to je ta jediná podstatná věc, na který záleží... 😉

vla77
8. únor 2016

@jana113 nevím, jestli Ti to někdo vyplnil, já se snažila, ale přes ot.7 mě to nepustí dál i když mám pořadí zvolené jenom jednou...není tam nějaká chba?

vla77
8. únor 2016

@jana113 aha...uz dobry

jana113
10. únor 2016

Ahoj holky,
ráda bych Vás poprosila o vyplnění dotazníku, týkajícího se problému s početím miminka.

Děkuji mnohokrát Jana emoticon

Odkaz na dotazník:
https://faktory-ovlivnujici-vyber-ce.vyplnto.cz/

martinka7358
16. únor 2016

@jana113 Milá Jani, vyplnit dotazník zabralo chvilku, ráda jsem pomohla🙂 Jen otázka č.7 není z mého pohledu zodpovězena úplně objektivně, a to protože jsem mohla známku od 1-11 použít pouze 1x, přestože bych některou z těch známek využila vícekrát, bohužel to nešlo:( přeji hezký den Marťa

jana113
19. únor 2016

@martinka7358 děkuji mnohokrát. Bohužel už tu otázku č. 7 nešlo v průběhu výzkumu opravit. Také přeji pěkný den Jana

rennik
27. črc 2022

@teletubies jsem na tom úplně stejně ,fSH 80. Měla jsem x let hormonální tělísko a teď když bych chtěla další miminko už to bohužel nepůjde. Snažím se taky nevzdávat ale myslim že je asi pozdě ☹

rennik
15. pro 2022

@teletubies kdyby se vám to podařilo dejte mi prosím vědět , já jsem na tom stejně