Je tu někdo, kdo otěhotněl s vysokým FSH?

bera28
9. říj 2007

Ahoj holky,
z hormonálního profilu mi zjistili vyšší FSH (10,4). Zároveň mi nedorůstá děložní sliznice a mám kratší cyklus (cca 22-24 dní) a před menstruací ještě několik dní špinění. jeden doktor mi řekl, že FSH není až tak hrozný, druhý zase že s takovou hodnotou nemám s otěhotněním moc počítat. Je mi 32 let. Tak teď nevím, jestli nemám jít rovnou do IVF, než zbytečně zkoušet IUI. Je tu něterá, která otěhotněla i vyšší hodnotou FSH? A hlavně jak? Díky moc za každý příspěvěk.

gabikri
8. pro 2009

rosi : moc mi dodává sil, když tady čtu holky, že to vyjde třeba až na třetí pokus. Kdybych tyhle informace neměla, tak nevím, jestli bych do toho znovu šla, měla bych strach, že je to zbytečné.
a Ty jsi měla IVF hned všechny tři za sebou, nebo jsi si dala pauzu?

rosienka
8. pro 2009

mala som dlhe pauzy. 1.IVF oktober 2007, 2.IVF maj/jun 2008, potom 4xIUI december-jun 2009 a 3.IVF teraz...medzitym som sa potrebovala pozbierat a mysliet na ine. Po 2.IVF som bola dost na dne, lebo som tomu strasne verila a tiez sme zostali len s jednym embrijkom, ktore sa zial napriek vsetkym predpokladom- malo 10-buniek na 3.den, neujalo...tak sme tiez mysleli, ze to nema vyznam a mm prisiel s tym darcom, zevraj jeho spermky su na nic a taak... ale nastastie ani to nevyslo a skusili sme to cez TESE a bum, je to tu 😉 tak nezufaj, i ked to bude velmi tazke 😵

gabikri
8. pro 2009

rosi : když se štěstí unaví, sedne i na vola ( a nebo na mě) a to by bylo, aby nebylo 😝 😝 Jsem teprve po prvním IVF, ale nevím, jestli takhle optimistická bych byla po druhém. Nechápu holky, co jsou tam třeba pošesté..berou si na to půjčky..zadluží se...že to psychicky ustojí. 😒
Jo a Ella a Sofie se mi taky moc líbí 😵 😵 A co holka Dominika 😉

nadis.h
8. pro 2009

Já právě po přítelovi jméno nechci,protože on, můj a jeho táta a můj děda jsou Karlové,tak by jich bylo moc a stejně se mi to jméno moc nelíbi. Valentýnku má kamarádka. To je také hezké jméno. 😵

nadis.h
8. pro 2009

Rosi vyber krásné cizý jméno,když můžeš. Já nechci dávat česká jména,ale máme české příjmení a přítel nechce nějaké jméno co by k příjmení nešlo. ☹ Mě vadí,že dám jméno a stejných bude plno kolem. 😝

A Charlotka se mi líbí...Okoukáno od Gotta.

Gabi já taky obdivuju holky co to zkouší dál a dál a jak říkáš berou si půjčky apod. Ale nevím jak bych na tom byla já,kdyby se pořád a pořád nedařilo.

labus
8. pro 2009

Ahoj kočky ja len tak narýchlo nakukam čo nove ,lebo som uplne utahaná z práce...
GABI je mito strašne luto,ale ked to bol len prvý pokus ...máš obrovsku nádej mne moj lekár- raz povedal že prvý pokus je taký skušobný a málokedy výjde lebo telo je zblbnute z hormonov a nevie čo od neho chceme.. takže neboj druhý pokus bude lepší Nadi je príkladom..
noooo diskusia o menách ma zaujala my ked sme šli na prve IVF muž chcel NELKU ..chlapca sme neriešili tých máme doma ale bol by kedže by to bolo mužoive jedine dieta po nom Ivko teda Ivan a ja stále aj nad dievčatkom špekulujem Ivanka sa mi tiež páči ..a ked sme začali chodit do Brna tak sme si našli česke meno Šárka a ja som sa don zamilovala a ešte mám aj Johanku... moja starká bola Jolana ale to je take tvrde tak som si to zmenila na Johanku a to by mi ju pripomínalo ..
tak teraz neviem musím trhnut rekord a mat aspon trojčátka 😀 😀 😀 a chlapčenske sa mi neskutočne páči Adamko ale muž ani počut nechce...máme už Andyho-teda Andrejka

rosienka
9. pro 2009

tak baby moje, mame to iste, su tam naozaj dvaja krasni pampusici s bijucimi srdieckami 😉 😉 😉 😀 😀 😀 😵 😵 😵 zial sme to nemali so zvukom, ale snad nabuduce 21.12....inak "usla" som z kliniky a vraj mi mali robit dalsie vysetrenia, ale doky tak plietol, ze sme nepochopili, ze to uz dnes, tak sme odisli. neskôr mi sestricka volala, ze ma hladali 😒 😖 no klasika chaos 🙂

gabikri
9. pro 2009

Ahojky 😉 😉 😉

rosi : júúúúúú, gratuluju k dvojčátkům 😵 😵 😵 😵 😵 😵 Tak budeš teď vymýšlet jména dvě 😀

nadis : můj bývalý byla Karel a tam měli v rodině také samé Karly, byli na to náležitě pyšní, říkali si Karel první, druhý, třetí.. No hrůza mě jímala, když jsem si představila, že bych s ním měla třeba Karla sedmého 😀 Ještě že jsme se rozešli...má prý co jsem slyšela fakt kluka Káju 😀

labus : tohle přesně mi napsala jedna kočka od nás z CARu..že druhý pokus bude lepší..takže musím být optimista 😉

Holky dneska ráno ze mě vylítnul takový kus( asi 4cm) že jsem se hrozně vyděsila, co to je. Volala jsem do Caru, tak mám za ty tři cykly zavolat na další IVF a ten cucek prý je nějaká sražena..no nevím...šťourala jsem do toho a byla to taková bílá hmota..bleeee..co to mohlo být? Nemohly to bát zbytky toho gelu??

rosienka
9. pro 2009

gabi- no to fakt, dufam, ze to bude parik 😵 Inak zo mna tiez raz vysla taka biela zrazenina a boli v nej hnede kusky, ze som si myslela, ze to su embrijka...asi to bol ten gel, mala som tiez Crinone. Tak super, druhy pokus byva lepsi a kludnejsi, lebo vies, co ta caka a ako to prebieha, takze na jar sa ide na to?

gabikri
9. pro 2009

rosi : holky psaly, že to dělá Crinone...a já myslela, že je to UFO 😝 Další pokus vychází koncem ledna 😉

rosienka
9. pro 2009

takze vo februari uz budes stimulovat? no ved to je zachvilu, to su necele 2 mesiace... 🙂

gabikri
9. pro 2009

rosi : no snad to vyjde..není na co čekat..v mém věku 😝 A přeju ti ten párek...jééé to by bylo fajn 😵 😵 😵

nadis.h
9. pro 2009

Rosiiii gratulujiiii. 🙂 🙂 🙂 🙂 Jeee to je kuásný. 😅

Gabi no já si to teda numím představit,že by se tak kluk jmenoval. 😝 To je ujetina,když už jich je tolik. 😕

Gabi přesně však tu ani já ani Rosi neotěhulily na poprvé. 😉 Já na po 2 a Rosi myslím na po 3? Ted už budou vědět co a jak a i Ty. A klapne to už!!! 😎

gabikri
9. pro 2009

nadis : to je hotová věc 😉 😉 😉 😉

labus
9. pro 2009

Rosiii blahoželám to je nádhera....užasne ...
Gabi neboj teraz idu sviatky ani sa nenazdáš a budeš stimulovat... 😉

rosienka
9. pro 2009

dakujem kocky 😉 😉 😉
veru gabi, ani sa nenazdas apride nova stimulka, ktora bude urcite uspesna
labus- ako sa citis po IUI?

labus
9. pro 2009

Ros všeliak...neviem...už mám strach si vobec niečo mysliet po tolkých neuspechoch...a mám náročnu prácu-ako doručovatelka sa namakám a hlavne tento mesiac tak ani nedufam... teda ale vobec
dneska mi došlo špatne po kávbe...teda to sa mi ešte nestalo...a stále mabolia vaječníky ..a dnes stále chodím cikat...lenže kedže stále prší a včera som mala nohavice mokre po kolená skor to žial bude prechladnutie ako zázrak.. ☹ ☹

nadis.h
10. pro 2009

Ahoj holky,

mě je zase dneska zle. Tak mooc chci,aby to už uteklo do toho 12tt a doufám,že pak už mi bude fajn. 😒

Labus buď na sebe opatrná!

rosienka
10. pro 2009

labus- tak radsej ani nemysli, nepozoruj sa, to bude najlepsie 🙂 Aj tak sa tie priznaky nedaju vypozorovat, len to zbytocne zatazuje. Hlavne sa nepretazuj a odpocivaj, kedy sa da, aj v praci

nadi- o jeee, este mas aspon 3 tyzdne, ale mozno to za chvili skonci...Neviem co poradit okrem zazvoru- vraj aj cerstvy sa moze nastruhat a tusim zaliat ako na caj a sem-tam nieco male zjest

nadis.h
10. pro 2009

Rosi no já se pořád utěšuji,že mi je "jen" špatně. Jiné holčiny co znám zvrací od třeba 5 tt a do ted a jsou třeba 20tt... 🤐 Takže já jsem ráda,že to mám tak. A na zázvor bacha.Nemělo by se ho moc.
Tobě taky pěkně naskakují ty tt. 😵

rosienka
10. pro 2009

no nech pekne naskakuju, sa mi uz zdalo, ze vsetkym idu tak rychlo a mne to stoji 😉 Ja sa teda vôbec nemusim stazovat, az na to, ze som malatna a vsera som uz o 11h doobeda doslova zaspavala. Neviem co by som robila, keby som musela pracovat 😲

nadis.h
10. pro 2009

Rosi ani já si to neumím momentálně představit chodit do práce. Akort když je mi špatně. To mě vždy tak položí,že jen lehnu a ležím a nic nejsem schopná udělat.

nadis.h
11. pro 2009

Ahojky,já měla den. Včera mě začal bolet zub a přes noc mi natekla dáseň tak mi dnes přítel zařídil zubaře kamaráda a šla jsem na trhání. 😨 Ještě nikdy mi zub netrhali tak jsem byla pěkně vyklepaná,ale dobrý.Vůbec jsem to necítila. 😅

rosienka
12. pro 2009

boze nadis, co ta to furt nieco trapi! 😲 😖 mne inak trhali uz 4 zuby, tak pohodka, ale posledne dve minuly rok 😒

my sme boli vcera kupovat bezky na Vianoce, tak som bola vecer utahana, dnes sme mali ist ku kamosom do Bernu, ale mm je nejaky nakapaty, tak sme nesli a ja som rada, lebo mi tiez nie je na vyskakovanie... 😖

nadis.h
12. pro 2009

Ahoj holky,

Rosi mě ten zub trápil už dlouho a nemohla jsem sehnat žádného zubaře co by mě vzal. 😝 Ale co mám to konečně za sebou. U nás začalo sněžit tak jsem taky ráda,že jsem doma.

aja8
12. pro 2009

Ahojky holky, mam take problem s FSH..a ke vsemu ma manzel hodne spatny spermiogram..takze v lednu bych se mela zacit pripravovat na ICSI..kdyz mi moje doktorka sdelovala vysledky, tak se u toho FSH netvarila nejak vazne, tak jsem si myslela, ze to neni nic vazneho, ale jak si postupne zjistuji informace, tak je to docela sila..FSH mam 13,4 - takze hodne vysoke..jake jste mely hodnoty vy a podarilo se vam otehotnet?

nadis.h
12. pro 2009

Ahojky Ajo.

Neměj strach a neházej flintu do žita takhle brzy. Já jsem měla FSH takhle:
10,03-8,16-10,3-6,95-19,9 a když jsem měla 19,9 tak měsíc na to jsem začala stimulovat. 1 stimulku mi stopli,protože folíci nebyli tak velký jak by měli být. A druhou stimulku jsem měla Gonalem 262,5 jednotek 7 dní a 300 jednotek pak dalších 8 dní. Stimulovala jsem déle než "normálně" a na posledním ultrazvuku před odběrem vajíček jsem měla pouze 2-3 použitelné folikuly,ale při OPU mi jich nakonec odebrali 14 z toho bylo 14 vajíček,10 jich bylo zralých a z těch 10i se s ICSI oplodnilo 7 vajíček a ty už zůstali. 2 mi transferovali z toho jedno se chytilo a 5 jich máme v mrazáčku na příště. 🙂 Takže vždy to může dopadnout dobře. 🙂

rosienka
13. pro 2009

aja- je to individualne a dnes uz sa neriadi len podla vysokeho FSH, lebo to nie je spolahnlivy ukazovatel, ale podla Anti Müller Hormonu AMH. Nech ti urobia rozbor toho hormonu pred stimulkou a budu lepsie vediet ako asi budes reagovat a ako to s tvojimi vajecnikmi naozaj vyzera. Ja som mala rôzne hodnoty FSH, raz 22, potom 5.4, 8.9,7.1...

aja8
13. pro 2009

Holky, diky moc za odpoved..no uvidime, koncem ledna bych mela zacit stimulovat, tak uvidim, co mi reknou..pred tim mi jeste budou brat krev, tak snad to bude chytrejsi..

rosienka
17. pro 2009

ahojte- kde vsetky ste?

nadi- do akych tem este chodis?