Je tu někdo, kdo otěhotněl s vysokým FSH?

bera28
9. říj 2007

Ahoj holky,
z hormonálního profilu mi zjistili vyšší FSH (10,4). Zároveň mi nedorůstá děložní sliznice a mám kratší cyklus (cca 22-24 dní) a před menstruací ještě několik dní špinění. jeden doktor mi řekl, že FSH není až tak hrozný, druhý zase že s takovou hodnotou nemám s otěhotněním moc počítat. Je mi 32 let. Tak teď nevím, jestli nemám jít rovnou do IVF, než zbytečně zkoušet IUI. Je tu něterá, která otěhotněla i vyšší hodnotou FSH? A hlavně jak? Díky moc za každý příspěvěk.

silvie_77
31. led 2011

ahoj holky,tak mi to samozřejmě nedalo a udělala jsem si test,jsou tam dvě // sice slabá ale je tam. Jsem 9 den po IUI fsh jsem měla kolem 16 ten měsíc,takže jsem v šoku,že by to mělo vyjít,nedávala jsem tomu šanci ani trochu. Spíš jsem čekala úspěch u ivf. No uvidíme zítra jak dopadne kontrola v centru,třeba je to planý poplach a já se tu zbytečně raduju .

petuska123
31. led 2011

@silvie_77 tak gratulujem uz len aby sa to pptvrdilo..noja budem dnes vediet ako dopadol fsh po druhom odbere krvy poobede mi budu volat.a to som prekvapena ze tebe iui schvalil lekar.mne rovno povedal ze ak budu vysoke hodnoty tak ideme rovno na ivf.takze je tam sanca aj pri iui?to by som mohla vyskusat aspon raz iui kym budeme cakat na schvalenie od poistovni.a aj si brala nejake lieky pred zakrokom??

silvie_77
31. led 2011

Nebrala jsem žádné léky,dr. řekl,že to zkusíme když normálně ovuluju,pak že teprve zkusíme ivf. No uvidím zítra,může to být taky cysta,ta prý dělá falešně pozitivní testy těhotenský 😒 Být tebou tak IUI zkusím než se vrhnu na ivf,já myslela,že je to zbytečné ,ale než zbytečně čekat a nic nedělat,tak jsem souhlasila s doktorem a udělali jsme IUI pak jsme byli domluveni na laparoskopii a pak na ivf. Jo a u nás v centru se dělají dvě IUI za jeden cyklus takže jsem byla 13 DC a hned 15 DC. Moc se mi tomu nechce věřit,ale zítra budu chytřejší.

silvie_77
31. led 2011

tak jsem se ještě dočetla,že pregnyl může ukázat falešně pozitivní test ☹ tak jsem se radovala asi zbytečně ☹

petuska123
31. led 2011

@silvie_77 ☹ hej ze zvykne pregnyl oklamat v tom to..tak uz len ti ostava cakat na lekarske vysetrenie.a preco ides na laparku ?,vsak pri ivf nieje potrebna.ci??

silvie_77
31. led 2011

já se taky divila proč chtějí dělat laparoskopii,když je to zbytečné,ještě se na to chci zítra zeptat,jestli to je fakt nutné to dělat,nejradši bych šla hned další měsíc už do ivf pokud to ted nevyjde.

jitkabokule
1. únor 2011

Ahoj snažilky,
chtěla bych vás tu všechny pozdravit.Jsem tu nová a narazila jsem na tuhle diskuzi.Taky se potýkám s otěhotněním oři vyšším FSH.Měla jsem ho kolem 15.Mudr mi ani neřekl přesnou hodnotu a hormon.profil mi dělal jen jednou.Tak člověk doufá že to třeba byla jen vyjímka ta vysoká hodnota......ale nejspíš ne.Nasadil miClostibegyt - máte ho tu některá taky?Mák ho ted 2 cyklus,v tom prvním mi udělal cystu ale otěhu se nepovedlo....
Holky jste tu některá která se snaží přirozenou cestou s takovým fsh?A povedlo se to někomu?
ahoj všem jitka

petuska123
1. únor 2011

@jitkabokule ahoj aj mne pri prvom brani hormonou na 3dc som mala zle vysledky fsh 12.72.tiez mi dal clostylbegyt a teraz som bola naopakovanom odbere krvy ci sa to potvrdi a ysledky som mala ok.tak teaz idem v piatok na folikom.ako reagujem na clostyl a podla toho sa rozhodne co dalej.

sukubka
1. únor 2011

ahoj holky,jen bych vám chtěla říct že i já jsem měla vysoké FSH nikdy nebylo mín jak 10 věčinou kolem těch 12! jezdili jsme na umělé oplodnění (ale to k vůli tomu že jsem přišla k vůli mimoděložnímu těhotenství o vejcovody) no a tedka mám doma skoro 2měsíčního chlapečka.Kdysi jsem na tuto diskusi také přizpívala a bála se že neotěhotním ael doktoři to v centru umělého oplodnění neviděli vůbec drasticky!!!!Držím vám všem pěstičky!!!

ppepina
2. únor 2011

ahoj holky, nepsala jsem, koukám mnoho dalších holčiček je tady, i fajn pozitivní zprávy, to je milé číst vždycky.. 😅
Gabi, já vím, že je to tak, ten věk a dospělost dětí, ale takhle daleko nepřemýšlej, mimčo vychováš, máma se vyštengruje na max. zase tak stará nejsi 😉

známá mi teď říkala, že její kama otěhotněla s vysokým FSH má dvojčátka, 5let a byly uměle a teď po pěti letech
otěhotněla přirozeně uplně náhodou, nepomysleli už, ale nechávají si to štěstíčko jsou vděční za zázrak. To je hezký taky 😉

jitkabokule
3. únor 2011

@ppepina
to je zajímavý a super 🙂 že se kámošce povedlo otěhulit přirozeně.Zajímalo by mně jestlipak jí i před tímto těhotenstvím měřili fsh? 😉

ami33
3. únor 2011

Ahojte holky, tak mě při hormonálním profilu vyšlo FSH 10,2..takové hraniční, žádná hrůza,ale mohlo by to být taky o dost lepší...právě jsem po prvním pokusu IVF-ICSI a mám u sebe už skoro týden 2 embrya a na testování mám ještě 10 dní čas, tak doufám, že to vyšlo...a nebojte nic...četla jsem holky co měli daleko vyšší fsh a otěhulili, takže hlavně bojovat a nevzdávat se...pápá

11112
3. únor 2011

@ami33 ahoj já mám FSH 18 tak si myslím že nemám žádnou šanci na otěhotnění,je tady někdo komu se to povedlo?Díky Martina

silvie_77
4. únor 2011

holky myslíte,že ještě i 13 denpo pregnylu může být pozitivní test ,není to duch, ale slabá čárka trošku silnější než včera. V úterý tam byl duch,ve středu a čtvrtek stejná čárka a dneska malinko silnější.

ami33
4. únor 2011

@11112 ahoj, hlavně to nevzdávej, nejsem doktor, ale co sem četla o fsh, tak dost kolísá, asi to chce sledovat...musíš pořád věřit.
@silvie_77 ahoj, pregnyl ovlivňuje pozitivně těhotenský test do 10ti dnů, takže 13tý den jestli máš pozitivní test, tak to gratuluji, povedlo se. Já třeba měla včera poslední injekci pregnylu a testovat mám 13.2. takže 10 dnů od poslední injekce.

silvie_77
4. únor 2011

@ami33 ahojky,tak pokud se tom povedlo,budu další komu se povedlo otěhotnět s vysokým FSH. Měsíc před jsem měla 21.1 a ted 16:8 ... pořád nemůžu věřit,že by se fakt povedlo. Nedávala jsem IUI vůbec žádnou šanci,spíš jsem do toho šla jen tak aby se něco dělo než budu mít po všech vyšetřeních a začnou mně stimulovat na ivf. No pokud čárka nezmizne do pondělka,zajdu na krev a budu chytřejší.

ami33
4. únor 2011

@silvie_77 tak to je super, to nás fshačky těší, když vidíme, že do jde, fakt to fsh jeden měsíc je třeba 15 a další 10.
Sice jsem neměla moc vajíček s tím fsh, za to doufám, že byli kvalitní a taky věřím, že se snad povedlo...uvidím toho 13 tého. Dřív nemá cenu testovat kvůli tomu pregnylu.

silvie_77
4. únor 2011

@ami33 držím palečky at to dobře dopadne a dokážeme,že i s tak vysokým fsh to jde. Deset dní uteče jak voda a pak hned dej vědět 🙂

nadis.h
4. únor 2011

@11112 Ahojky Martino, já otěhulila v měsíci s FSH 19,9.. 😉 Takže hlavu vzhůru a zahoď takkové chmury!! 😵

veruncik
4. únor 2011

Ahoj holky, nějakou dobu jsem tu nebyla, všem kterým se zadařilo gratuji a @silvie_77 moc držím palečky!!

To já jse moc štěstí neměla ☹ Už si přestávám myslet, že 2011 je pro mě šťastný. Včera jsem absolvovala moje poslední IVF s minimální stimulací, FSH jsem tentokrát měla 8.6, vše se vyvíjelo slibně, na ultrazvuku byly 2 pěkné folikuly, které prý krásně dorostly. Včera jsem byla na OPU a ouha folikuly byly prázdné...Je Vám jasné, jak jsem zklamaná. Nějak to nemá cenu. Už jsem toho podstoupila moc, ztrácím sílu...Chtěla jsem svoje mimi! Budu se muset smířit s tím darovaným, nic jiného mě již asi nezbývá.............

silvie_77
4. únor 2011

@veruncik moc děkuji,snad to tentokrát vyjde. Moc mně mrzí,že ti to nevyšlo,taky jsem se toho bála,že jak půjdu na odběr vajíček před ivf,budou folikuly prázdné ☹ řekli mi v centru,že se to může stát ☹ Já uvidím jak do pondělka a když tak jdu na krev a pokud by to nevyšlo,doufám,že ivf už vyjde... Se jdu z toho zbláznit,že nevím jak na tom jsem,zas musím vydržet do rána na testování ach jo. Prsa bolí jak čert a podbřišek jak před MS ,takže se pořád chodím kontrolovat jestli se mrcha nerozjela

veruncik
4. únor 2011

@silvie_77 To vypadá moc slibně, myslím, že jsi na dobré cestě 🙂 Budu držet palečky!

ppepina
4. únor 2011

@jitkabokule ahoj, ano,měla ho právě vysoké, nevím kolik, neznám jí, ale říkala mi to kama.. Někdy ten organismus vyplodí vajíčko, nemyslím, že by byly naše šance uplně v háji.. I přírodní cestou, jen je to složitější a důležité je to AMH..

ppepina
4. únor 2011

@veruncik ještě neztrácej hlavičku, snad to bude ještě se vyvíjet jen k lepšímu a nějaký folík bude plný, dávají Ti ještě šanci? Další stimulace??? Nejhorší je, když řeknou, že už ne. 😖 . Já furt věřím přírodě a když ne, tak se nedá holt nic dělat, děti máme, i když ne spolu, tak se budu muset smířit, někdy chytnu noční splín a je vymalováno..na dva dny..minimálně.. ☹

veruncik
4. únor 2011

@ppepina Díky za podporu. Já jsem věřila na přírodu celou dobu, teď již nějak přestávám věřit úplně všemu ☹ Už jsem toho absolvovala poměrně dost, taky mě tlačí věk, je mi přes 40, takže vše si hradím. Oni mě již delší dobu tlačí právě k tomu darovanému a já jsem doposavad odolávala...Teď si dám asi pauzu a pak uvidím....

11112
4. únor 2011

@nadis.h ahoj a děkuji za za povzbuzující písmenka.Dívala jsem se na fotečku Tvýho zlatíčka a je moc roztomilej snad budu mít taky to štěstí.Nikdy mě nenapadlo,že dítě budu muset řešit tímhle způsobem.Jako mladá jsem otěhotněla dost nečekaně a neplánovaně,pak jsem přirozenou cestou otěhotněla znovu a čekala dvojčátka,bohužel o ně přišla a tak mě ani ve snu nenapadlo,že jednou budu mít tenhle problém.Vím že už nejsem nejmladší,ale i tak ☹ ☹

11112
4. únor 2011

@ami33 děkuji za písmenka budu tomu věřit,ale vím že šance je malá.Pak si říkám aspon nebudeš tak zklamaná,když to nevyjde,ale vím,že to pak obrečím. 😒

silvie_77
5. únor 2011

dobré ranko holky,tak hlásím na testu dálnici jak hrom 🙂 ted už jen aby vše dobře dopadlo a ne jako minule ☹

nadis.h
7. únor 2011

@silvie_77 Paráda! Mo gratuluji! 😵

@11112 Moc děkuji! 😵

silvie_77
7. únor 2011

@nadis.h děkuji moc,jsem štastná,ale zároven mám hrozný strach,aby vše dobře dopadlo...