Je tu někdo, kdo otěhotněl s vysokým FSH?

bera28
9. říj 2007

Ahoj holky,
z hormonálního profilu mi zjistili vyšší FSH (10,4). Zároveň mi nedorůstá děložní sliznice a mám kratší cyklus (cca 22-24 dní) a před menstruací ještě několik dní špinění. jeden doktor mi řekl, že FSH není až tak hrozný, druhý zase že s takovou hodnotou nemám s otěhotněním moc počítat. Je mi 32 let. Tak teď nevím, jestli nemám jít rovnou do IVF, než zbytečně zkoušet IUI. Je tu něterá, která otěhotněla i vyšší hodnotou FSH? A hlavně jak? Díky moc za každý příspěvěk.

labus
11. srp 2010

@gabikri Gabi ano skusime odchytit vajuško v prirodzenom cykle bez hormonov.. Ja mám piatok UTZ u nás u mojej lekárky a do R. len telefonujem a Štelcl mi povie čo a ako..dalej za pokus tostojí ja zasa nechcem darcovske a mám kámošku z Brna ktoru nahovárali v inom centre na darcovske ..mala kopec pokusou za sebou a v R. ju Koudelka ukecal na prirodzene Nativy a je po 13 rokoch neuspechov tehulka nadruhý pokus takehoto NATIVU 😉

gabikri
11. srp 2010

@labus: a kolik je té tvé kamarádce? 😉

labus
11. srp 2010

@gabikri Gabi 35 alebo 36...

gabikri
11. srp 2010

@labus : tak to měla taky nejvyšší čas, ale já už ho nemám vůbec, tak musím sázet na jistotu 😉

labus
11. srp 2010

@gabikri Gabi si v tých najlepších rukách a tak verím že budeš uspešná... podla mna je Štelcl jednička...lepšieho lekára by si ani nenašla to mi ver ja nanho nedám dopustit je to zlatíčko 😉

gabikri
11. srp 2010

labus : mě na něho dala kontakt jedna kočka z Bratislavy, která se pokoušela 11 let, byla na 10ti pokusech ( z toho na třech s darovanýma) a povedlo se jí hned napoprvé v RF a teď čeká v 41 letech své první miminko -holčičku 😵

rosienka
11. srp 2010

ahojte kocky! tak sa konecne hlasim, sme doma z nemocnice a nasou malou Milenkou, narodila sa 6.8. a je nadherna 😵 Neskôr hodim nieco do albumu.

@labus - drzim palce na ten nativ, je to urcite dobra alternativa, nech ti to konecne vyjde 😉

gabikri
11. srp 2010

rosienka: gratuluji k Milence a ať vám dělá je radost a je zdravá 😵 😵 😵 😵

rosienka
11. srp 2010

@gabikri diky gabi, aj ty sa drz nech uz si tehu a môzem ti gratulovat, urcite sa to teraz podari 😉

nadis.h
12. srp 2010

Jeee Rosi tak moc blahopřeji maminko!!! 😵 😵 Těším se na fotečky.

veruncik
12. srp 2010

rosienka - přídávám se ke gratulantům, ať se Vám s Milenkou vše daří!!! 🙂

labus
12. srp 2010

@rosienka zlatinko blahoželám a teším sa na fotečky 😉 boskávam maličku a aký bol porod,
@nadis.h Nadi aj Karlíkovy posielam boštek 😉
@gabikri Gabi to je tiež super povzbudzujuci príklad. A já chodím k ŚTELCLOVY Už OD 2008 a lepšieho lekára by som nenašla široko daleko je to skvelý človek...proste jednička ,vela kočieksi chváli Koudelku a Macháča a tiež mám kámošku ktorá otehotnela u Macháča na 5 poku v 42 rokoch a už má dcerka pol roka...ale já by som ŚTELCLA NEMENILA ,viem že robý maximum a vždy si nájde na nás tolko času kolko treba len raznaposledy mi nemohol robit transfer moc sa ospravedlnoval mal konferenciu v španielsku a robila nám transfer Vitoušková a sa smiala ešte emailom jej písal aby nezabudla čo a ako proste skvelý.. a inak Vitoušková bola tiež fantastická acelkovo som na tom poslednom pokuse malapocit že výjde preto ma to tak vzalo...každopádne Gabi či už skusiš zo svojím vajuchom alebo darcovske určite budeš tehulka v R. robia zázraky na počkanie a Macháč raz povedal tej mojej 42r. kámoške že každá tam otehotnie čo to nevzdá... aja som v parte na vašej českej stránke neplodnost už od začiatku ako chodím do Reprofitu kočky ma prijali aj ked som z daleka sme super patra až na to že sme boli parta zufaliek netehotnel nikto a strašne dlho a teraz sa už u nás rodí a rodí a máme tamkopec tehuliek snažilky sme len 4 z množstva.. a podstane je jevačšina kočiek prešla z iných centier do R. a hlavne to nevzdali po mnohých nezdaroch tak sa nevzdávaj a bojuj stále je nádejako raz jedna moja kámoška gynekologička povedalaked som bola zufala..povedala mi Labus pokial máš maternicu vždy je nádej... vždy

richt
12. srp 2010

@rosienka - taky gratuluji k Milence.To je nádhera vědět, že přesto všechno se zadaří.Hlavně ať jste obě zdravé

labus
12. srp 2010

@nadis.h Nadi mrkla som fotečky a malý je prekrásny fakt nádherný
@rosienka Rosi máš nádherne tehu fotečky ešte sa teším na fotky maličkej 😉

nadis.h
12. srp 2010

Labusko ahojky ráda Tě vidím a moc děkuji!! 😵

apole
12. srp 2010

ahoj ženy,jak to tu tak pročítám,tak jsem vlastně ráda, že někdo o FSH mluví. je milé vidět úspěchy. mám FSH 12, k tomu problémy s buněčnou imunitou- alergie na sperma manžela a i po léčbě prednisonem nic moc zlepšení a za sebou jen neúspěchy. při prvním OPU devět vajíček, ICSI nedoporučovali, že má manžel dobré sperma a druhý den mi zbyly jen oči pro pláč, když volali, že se neoplodnilo ani jedno a že to asi dík FSH a špatné kvalitě vajíček. následovala imunologii praha, prednison a druhé OPU, sedm vajíček, ICSI, pro transfér zbyla dvě embrya. ale nechytla se. chodím do pronatalu teplice a mám pocit,ž e moc nevědí co se mnou. někdy je pro ně FSH důležité, někdy na něj zapomínaj, tak nevím. další odběry mi už nikdy nedělali. když koukám jak jste spokojené s brnem...fakt tam dělaj zázraky ? 🙂

labus
12. srp 2010

@apole Apole ahoj vítam Ta ja som z Brnom konkretne z Reprofitom nadmieru spokojná a moje FSH je vyššie a nikto ma neodpísal vraj až ak by bolo nad 20 tak je moc zle aj ked by malo byt do 10.Nezufaj ak niesi spokojná alebo len pochybuješ zmen CAR nájdi si lekára ktoremu budeš verit amat pocit že robý maximum ja vrelo odporučam Mudr. Štelcla v R. ja dochádzam 300km tam a 300 spat a nelutujem aj ked zatial uspech nemám doktor robý maximum a centrum je super 😉 Vajíčok máš kopec tak ver že to jedno prave kvalitne sa nájde na zufalstvo máš kopec času ...a hlavne na týchto stránkachsa dočítaš o tolkých zázrakoch.. že to na chut do boja musí stačit 😉

labus
12. srp 2010

@nadis.h Nadimalý je fakt kuzelný a táto vaša nova fotečka je fak superrrrrrr bočenkaj fešáčika 😉

gabikri
12. srp 2010

Ahojte 😉

labus : moc hezky jsi to napsala, mám teď velkou sílu do dalšího boje, doufám že to tentokrát vyjde 😵

apole : FSH 12 už je zvýšené, ale není to tragické a jestli jsi měla sedm vajíček, tak je to krásné. Jestli jsi nespokená v Pronatalu, tak zkus změnit CAR, někdy to pomůže 😉

nadis : to je krásná fotka, úplně z ní sálá, jak jsi šťastná 😵 😵 😵

nadis.h
13. srp 2010

Holky děkuji. Labusko Ty jsi to tak krásně napsala. 😵

labus
14. srp 2010

ahoj kočky...
takže u mna to nakonic predsa len padne vajucho na 9DC malo len 8mm a Štelcl že málo... tak to nechám tak... a ešte som na rehabke prechladla a bolel ma UTZ mám tam slabý zápal tak mi dala lekárka antb. na močove cesty.. tak je po nádeji..

gabikri
15. srp 2010

labus : ach jo, ty máš taky smůlu holka 😔 Co dál? Budeš to ještě zkoušet s Nativem?

labus
16. srp 2010

@gabikri Gabiahoj moja ... no ten zápal?? skor prechladnutie ..lebo teploty nemám mi to skomplikoval a tak som práve písala Štelclovy či sa možem ozvat o mesiac.. ten liek čo mi v patok dala moja lekárka nezabral a tak nechcem nič riskovat... ale ten jeden pokusby som o mesiac skusila...
práve včera sme z manželom konštatovali že na rehabke som aj predtým vždyprechladla je tam prievan a klíma... len vtedy bola zima tak som myslela že preto.. ale človek je tam dlho vyzlečený a denne a takto som dopadla..

richt
16. srp 2010

@labus - jo prochladnutí to je hruza. U mě je to podobné jen mě přejde trochu zima a zánět je tady.
Holky tak mě napadlo k tomu mému zvýšenému FSH, nemohlo by být vyšší právě kvůli zánětum. 2x Když mi brali krev jsem měla zánět v vždy byl vyšší a jednou jsem měla zánět vyléčený a byl v pohodě. Tak jsem si říkala jestli to nebude třeba tím. Teď mě chytil zase zánět a tak jsem objednaná na středu na gyndu. Zkusím to nechat přeléčit a pak 3dc si nechat vzít zase krev

nadis.h
17. srp 2010

Ahojky,

Labusko mrzí mě to. ☹ Ach jo holky proč musíme mít takové trápení. ☹

Richti to je dobrá úvaha!! To by mne také zajímalo zda by to mělo vliv. Páč mě pak v těhu doktor našel v moči nějaký zánět a jen tak nešel vyléčit. Dal mi jedny antibiotika silná a ani prd. Pak nechal udělat podrobnější rozbor aby věděl co to je a co na to nasadit tak mi dal další ant. a zda se to vyléčilo už nevím páč jsem pak porodila. Ale říkal že tam musel být už delší dobu tak třeba v tom byl vážně zakopaný pes.

Až nebudu kojit tak si nechám udělat odběr na FSH at vidím zda se něco změnilo.

richt
17. srp 2010

@nadis.h - zítra jdu na gyndu tak se na to zkusím zeptat. Ono vlastně když máš zánět tak to tělo může brát jako nějaké poškození. No uvidím co mi řekne. To není špatný nápat zkusit si nechat udělat FSH , třeba z toho zjistíš jak to vlastně bylo

gabikri
18. srp 2010

Holky s těmi záněty je to pravda, já měla nedávno zánět zvukovodu, a měla jsem jít na tu hysteroskopii a šla jsem k obvodní pro předoperační a když jsem se jí mimoděk zmínila o tom, že mě bolí ucho, tak mi pak to potvrzení vůbec nechtěla dát. Že prý každý zánět v těle udělá velkou paseku a že tam mám jít, až si ucho vyléčím. Jsem to nechápala tenkrát, jsem šla na gynekologickou operaci a co s tím má společné ucho, že jo? No nakonec jsem ji ukecala, začla jsem hysterčit, že se na to objednává půl roku dopředu, že to není velká operace, že je to jen diagnostika, která se dělá bez narkózy a to potvrzení je jen pro sichr, kdyby ta narkóza byla potřeba. Ale moc se ji nechtělo mi to dát.

natulaaa
18. srp 2010

Holky prosímvás,kdo se v tom vyzná,nejde o mě,ale o jednu kočku,má FSH 3,9což je krásné ale AMH 8,5 a prý je to špatné,co vy na to ,já totiž tomu AHM nerozumím,

Jinak já přešla z unicy do repromedy,ted do pátku čekám na výsledky z genetiky a vysazuji HA a příští týden bych měla začít stimulovat 😵 ,dostala jsem krátký protokol abudu píchat puregon a přišlo mi,že celkem vysoké dávky,a to nejdřív 300j a pak 225j,takže tak noo.

richt
18. srp 2010

tak jsem byla na té gyndě a ptala jsem se na to kolísání FSH. Tak prý to může být zánětem, ale taky je to tím, že neprobíhá ovulace každý měsíc. Jsou prý cykly kdy ovulace není vůbec proto je FSH zvýšený. Proto je prý dobré nechat si to udělat třeba 3 měsíce po sobě a pokud to kolísá tak to není problém, ale pokud je zvýšený pořád tak je to špatné.

rosienka
18. srp 2010

kocky dakujem za gratulacie, konecne som spravila Milenke album, tak sa pozrite 😉

vsetkym snazilkam drzim palce, labus dobre napisala, ze sa netreba vzdat, ak babo naozaj velmi chceme.
@natulaaa ale ved AMH 8.5 nie je zle, urcite nie take, ktore by poukazovalo na zlyhavajuce vajecniky, to by muselo byt pod 1. nad 8 znaci skôr PCO. inak drzim palce na kratky protokol, ja som mala este vyssie davky 😅