Je tu někdo, kdo otěhotněl s vysokým FSH?

bera28
9. říj 2007

Ahoj holky,
z hormonálního profilu mi zjistili vyšší FSH (10,4). Zároveň mi nedorůstá děložní sliznice a mám kratší cyklus (cca 22-24 dní) a před menstruací ještě několik dní špinění. jeden doktor mi řekl, že FSH není až tak hrozný, druhý zase že s takovou hodnotou nemám s otěhotněním moc počítat. Je mi 32 let. Tak teď nevím, jestli nemám jít rovnou do IVF, než zbytečně zkoušet IUI. Je tu něterá, která otěhotněla i vyšší hodnotou FSH? A hlavně jak? Díky moc za každý příspěvěk.

nadis.h
26. lis 2009

Labus mě to taky řekla primářka, že většinou to při OPU je mnohem lepší než to vypadá na utz. A u sebe možná bych řekla,že to bylo tím,že jsem měla dost i malých folíků,kterým nedávala šanci,protože si myslela,že nemají šanci dorůst a asi dorostli. 🙂 A čím jsi stimulovala při tomhle nepodařeném pokusu?

gabikri
26. lis 2009

No k tomu má sklony každý...ve vzteku se řekne ledacos ☹ Umět to ovládat..protože zpátky už to do pusy nenatlačíš. Já taky dokážu být jedovatá. 😝

labus
26. lis 2009

Gabi ahoj 😉 No teda to si neviem predstavit aby mi muž vyčítal čo sme do IVF vrazili a to si ma bral rozvedenu z detmi len on nemá vlastne..najmladšieho si osvojil sme spolu 11-ty rok a za cele roky sa stará o chalanov ako o svojich a teda ani raz mi nespomenul že ja som na vine že on nemá deti..všemožne ma podporuje..len raz sme sa rafli a to v den ked som po prvom IVF dostala mrchu a to som ja začala..obaja sme boli z toho neštastný a krikom sme sa vyventilovali..ale naštastie to netrvalo dlho..

gabikri
26. lis 2009

Když už jsme u té jedovatosti..úplně mě vytáčí známí, které jsem za poslední dobu potkala a do očí mi s úsměvem nahlásí" jéé, ty jsi nějak přibrala" Tohle já bych tedy nikomu neřekla i kdyby to byla 100 x pravda.

labus
26. lis 2009

Gabi presne tak aj ja som po stimulkách pribrala a tie reči mi išli riadne na nervi...a najhoršie bolo že aj kolegine ktore vedeli čo podstupujem to komentovali...

labus
26. lis 2009

Nadi stimulovala som clostilom 1x2 tabl.5dní a plus od začiatku 2ampl.menopuru k tomu

gabikri
26. lis 2009

labus : ahojky. tak to máš zlatého mužského, to jak popisuješ..toho se bojím..co bude když to nevyjde. To nechci ani domyslet 😒 že to se mnou nebude k vydržení ☹

labus
26. lis 2009

Gabi ano mám užasneho manžela a preto to všetko podstupujem chlapcou v podstate so mnou vychoval a jedno vlastne by som mu strašne chcela dat ... ☹

gabikri
26. lis 2009

labus : jako by to člověk nevěděl sám 😒 Je to fakt hnusný 😒 Už takhle se ta žena cítí hrozně a ještě poslouchat tyhle blbý připomíkny 😒

gabikri
26. lis 2009

labus : to vyjde, uvidíš 😉 😉 😉 😉

labus
26. lis 2009

Gabi presne tak máš sama čo robit aby si si zvykla na kg navyše-ja som musela komplet vymenit šatník 😀 😠 a ešte tie komentáre...
Gabi keby si tak mala pravdu ja už mám tolko trapenia za sebou že už ani nedufam v zázrak .Po prvom IVF mi zaviedli z dvomi embrijkami aj dve bakterie a mala som 40-tky teploty..a hned bolo po nádej 5 den po transfere a to bolo jediný krát čo som mala dve embrijká..z troch folíkov.potom jedno embrijko to už v Brne ..bolo klrásne ale nechytilo sa nakoniec som začala mat problemi amyslela som si že mám hemoroidy museli mi operovat konečník to bolo hrozne..a dlho sa to hojilo vždy pred menzesom týžden som mavala ukrutne bolesti nakoniec som lietala po vyšetreniach...konečník sa zhojil tak šup další NATIV vtedy sa vajíčko ani neoplodnilo... nakoniec som už mavala take bolesti že sa nedali vydržat tak ma moja lekárka poslala docentovy Bielikovi na laparku mala som plne brucho zrastou a docent sa pokusil spriechodnit mi jeden vajíčkovod- a mal zlate ručičky to sa mu podarilo..potom 3 mes. som musela čakat či je to dobre zrastene..a je tak možem ist na IUI len zasa to FSH...

rosienka
26. lis 2009

caute baby, ste toho tu dnes naklabosili, ze ani neviem, kde zacat reagovat 🙂

Kedze my sme sa dlho pokusali o dietatko a od zaciatku vedeli, ze je problem v muzovych spermiach, tak prislo na rad aj darcovstvo spermii, do ktoreho sme po dlhom uvazeni sli. Bol to mm napad, ja som si najprv na to dlho zvykala a premyslala. Sila po dietati vsak zvitazila, kedze mm uprednostnil toto pred TESE o ktorom si nasiel na nete hororove fotky a informacie. Skusili sme teda 4x IUI a nastastie sa nepodarili. Ale boli sme s tym zmiereni a vyrovnani. V lete, po tom 4. pokuse sme prisli znova na napad IVF a ked uz, tak znova s vlastnymi spermijkami. Mm teda podstupil TESE a lepsie sme urobit ani nemohli, vysledok vidite sami 🙂 Aj doky vravel, ze maju s tese sperm. 60% uspesnost 😅 . A vzdy sme to riesili ako NAS problem a nie len jedneho, ci druheho, lebo nakoniec aj ja mam svoje problemy, napriklad tu znizenu odozvu vajecnikov na stimulaciu. Nakoniec sme vsetko prekonali, i ked som to bola najmä ja, ktora sa hnala vpred s vierou, ze sa to podari a nie je to zbytocne, musela som tahat aj mm, lebo to je skeptik a pesimista v tomto a furt sa chcel zmierovat s tym, ze nebudeme mat ziadne deti a blabla, ze to musim aj ja prijat, ze co mame znasilnovat prirodu, ked to nejde... lenze ja som na neho nedala a par krat mu tiez naznacila, ze mat deti je pre mna velmi dôlezite a ked nechce, nech si ide, alebo odidem ja. to ho samozrejme vzdy vyplasilo 😉 a urobit vsetko podla mna. A teraz je stastny, ze na mna dal a nevzdal to 😵

A co sa tyka blbych pripomienok okolia, tie treba zakontrovat este blbsimi a drzejsimi odpovedami a tak ich umlcat...nastastie som sa s tym velmi nestretla, ale o mna by si len tak hocikto hubu neobtieral, to ja sa nedam 😀

labus
26. lis 2009

Ros presne tak netreba sa dat ... a traba bojovat a vydím že aj tebe sa to vyplatilo augustove babatko by som brala aj ja hmmmmmmmmmmmmmm
a tiež si to nemala jednoduche no a slabu odozvu na hormony žial poznám až pridobre,som zvedavá ako budem reagovat na ten Gonal

rosienka
27. lis 2009

labus- hlavne je, ze sa seba nebudes klast velke naroky a nenechas sa stresovat, ze kolko folikulov maju statne...mna to dost skrelo, ze ich mam malo, ale nakoniec stacili aj dve dobre vajicka 😉 My si musime byt vedome, ze sice toho nenaprodukujeme vela, ale zato kvalitne...takze kaslat na 15 folikulov, ked sa dobre nevyvijaju, alebo su prazdne, alebo nezrele 😉

labus
27. lis 2009

Ros presne tak ja už viem čo od svojho tela možem očakávat a ak budem mat aj jeden folík budem štastná o dvoch vajíčkach ani nevravím pre mna dve fajíčka budu užasne mne stačí nech mám šancu mat ET z jedným embrijkom takže stresovat určite nebudem jedno vajíčko sa mi tvorí aj prirodzene bez hormonov takže viem že aspon to jedno snád bude ...a viem že vela ich mat nebudem takže pohoda som štastná že mám vobec šancu stimulovat...to stresovanie a porovnávanie som zažila pred rokom v oktobri pri mojej prvej stimulke ked všetky kočky z našej party hlasili 10-až 21 folíkov a ja tri 😀 😀 😀

rosienka
27. lis 2009

labus- presne, mna to tiez vzdy stresovalo, ze ostatne sa ledva pozru na 75 IU hormonov a uz sa vajeckiny blaznia s OHSS a produkuju jak sialene a mna stimulovali teraz so 600 IU a ledva boli tri vajicka v 5 folikuloch...ale co tam uz po poctoch, vysledky su dôlezite. Citala som o tom dost najmö na zahranicnych strankach, ze mala odozva vajecnikov nic nevypoveda o kvalite a praveze su z toho casto schopnejsie embrijka, ktore dobre preziju. Tak snad mam take teraz u seba a nepustim ich 😵

labus
27. lis 2009

Ros jasne že máš take u seba- 😉 Moju kolegynu dnes ráno vzali do nemocnice na rizikove nejak jej skákal tlak mala termín najskor koncom decmbra a potom jej opravili termín na Mikuláša tak som jej večer volala že ako sa má a nebrala telefon volala mi pred pol hodinkou a že maličký je už vedla nej skoro som odpadla ona už aj púorodila tak zajtra si ho idem pomojkat a snád sa tam nakazím 😀 😀 😀
a Ros podla mna je to presne tak nezáleží na kvantite ale na kvalite mne sa robí tiež máličko folíkov ale vajíčka vždy boli a boli kvalitne takže ...to jedno zlate sa tam snad ešte nájde aj pri vysokom FSH..ja napriek všetkým tým neuspechom tomu verím.. a to je podla mna základný kamen uspechu nevzdat sa a verit..
VY ste toho príkladom a som rada že som vás našla...dodáva mi to neskutočnu chut bojovat a pridat sa k vám...

gabikri
28. lis 2009

Ahojky kočandy 😵 😵 😵

Včera jsem nějak nestíhlala, byla jsem na tom pohřbu..to bylo teda psycho. Vidět tu její maminku,
to byl strašný pohled ☹ Je to strašné, že jsme se tam sešly holky, co už jsme se dlouho neviděly,
zrovna při takové situaci. Jsem si uvědomila, jak ten život letí 😒
Jsme teď na chaloupce v jižních Čechách..sice je už hnusně, ale odpoledne se chystám na procházku do lesa, vyčistím si tam vždycky hlavu. Budu muset jít sama, mm na procházky není..ten tak gauč...dálkový ovladač..ach jo,
vždycky jsem chtěla chlapa akčního a teď mám pravý opak. Ale ze zkušenosti z doby minulé Ti akční byli taky akční v běhání za ženskýma..takže člověk nemůže mít vše 😀
Taky jsem si nakoupila materiál na adventní věnečky..no nevím, vyjde to možná dráž, než bych je koupila hotové, ale chtěla jsem to zkusit..nějaká činnost, abych se rozptýlila a nemyslela na kraviny 😉 Odpolko se do toho pustím 🙂

Pobolívá mě podbřišek, takové tlaky jako při MS, jsem čtvrtý den po ET, holky měly jste to taky? To je asi normální, jen se moc pozoruju.

labus : přesně jak píš rosi, na mimi stačí JEDNO vajíčko a JEDNA spermie 😉 😉 😉
Co mimi od kamarádky??? 😵 😵

rosi : co je TESE?? 😕

rosienka
28. lis 2009

ahojte kocky!

labus- to je dobre, mne to tu tiez pomahal, ale rozbehli sme to tu az s nadis pred par tyzdnami, predty sem-tam niektora napisala a ziadne uspechy neboli... tak si to kamaradkyne miminko pekne pomojkaj aspon pocitis, co ta zachvilu caka 😉

gabi- krasa byt niekde na chalupe pri lese, sla by som aj ja 🙂 moj mm zas ma velmi rad chodit do hôr a na tury, ze to ja som skôr len lenivec, co ho brzdi a nechce sa mi...ale prechadzky mam rada, tak klud a pianko 🙂
Inak TESE je operativne odobratie spermii priamo zo semennikov, cize mu museli trosku gulky rezat a vies si predstavit, ake je to pre chlapov haklive a kay strach to pre nich predstavuje, ked sa nieco pokasle... 😨 no nastastie su komplikacie zriedkave a nic take sa nestalo. Inak to pobolievanie v podbrusku a pocity ako pred MS su normalne, aj ja som to mala.

nadis.h
28. lis 2009

Ahoj holky.
Ja jsem chcipak a porad lezim. Boli me cele telo a nic se mi nechce,tak porad spim kazdou chvilku.

Gabi jak se mas tehulko? 🙂 me zacalo bolet na mrchu bricho nekdy 3 den po Et. Je to normos. A boli me tak do ted.

Rosi jak se dari Tobe? Je Ti porad dobre?? 🙂)

labus
28. lis 2009

ahoj kočky - ja som sa dnes vybrala na nákupy z najmladším chalanom...manžel pracoval tak sme skočili do vedlajšieho mesta ...bolo super kupili sme aj darček pre drobca ale už som do tej porodnice dnes nešla skočím zajtra riadne miminko vymojkat snád sa nejak nalepí 😉
tak to som štastná že ste to tu rozbehli lebo mne dodávate kopec chuti a optimizmu do boja a hlavne ten pocit že sa to dá aj z našim FSH je užasný..normálne sa teším na začiatok stimulky a neberiem to že ..och nič s toho nebude..teda lepšie by bolo ak by som už stimulku nepotrebovala ...ale tomu až tak moc neverím.V pondelok idem na UTZ tak uvydím ako rastie folík a kedy bude IUI počítam tak koniec buduceho týždna predsa len rastie pomalšie ako pri normálnom FSH

nadis.h
28. lis 2009

Labus tak tak. Musim od zacatku myslet ve vsem pozitivne a vzdy si najit na spatnem to dobre. 🙂

gabikri
28. lis 2009

nadis : díky 😉 😉 😉 Bylo by to fajn, ale nemá smysl se na to upínat, každá to má jinak 🙂

labus
29. lis 2009

Gabi je normálne že po ET bolí bruško ako na mrchu ono sa roztahuje maternica .Myslím na teba 😉
krásnu nedelu vám želám 😉

gabikri
29. lis 2009

labud: díky 😉 už jsi viděla mimi?? 😵 😵 😵

rosi : to tedy Tvůj chlap je velký frajer 😵 😵 😵 To jsem vůbec nevěděla, že něco takového dělají 😕
Když jsem Tvůj příspěvek dalapřečíst mému manželovi, tak vykulil oči, zblednul..a po dlouhé odmlce prohlásil : Tak na to bys mě v životě nedostala 😝

rosienka
29. lis 2009

nadis- stale mi je dobre az mi je to podozrive...ale urcite je vsetko tak ako ma byt 😀 U teba ako, uz si niekedy rano "telefonovala" do misy? 😝

gabi 😅 no to ti verim, ze vypulil oci, to ten moj ich pulil tiez niekolko rokov, kym sa na to odhodlal...a neboj sa, aj tvoj by sa na to dal, keby prislo na lamanie chleba a nemali by ste inu sancu. Daju sa nakoniec na to skoro vsetci chlapi, len potrebuju cas, ale po tyzdni bolesti ked sa im zle chodi je to za nimi a nelutuju, lebo je tam vyssia sanca otehotnenia 😅 Ved vidis u nas, predtym boli tie spermie priamo z ejakulatu dost neschopne a uz "unavene" z cesty, ktoru museli prekonat a tie v semennikoch su tak povediac este panenske a lepsie, aspon doky tak vysvetloval. Ale je to samozrejme tazke rozhodnutie dat si odobrat kusok tkaniva... 😵

labus
29. lis 2009

Gabi nie včera som došla neskoro -kedže som bola na tých nákupoch -skočím tam dnes poobede.Už sa teším 😉

gabikri
29. lis 2009

rosi : " zle chodí" fíhaa...tak to před Tvým mužem smekám. 😉 😉 😉
Je vidět, že Tě má opravdu moc rád. Já bych šla do všeho..ženská je přeci jen statečnější,
ale u mm si fakt nejsem jista 😒 No naštěstí on je se spermiemi v pohodě 😵

nadis.h
29. lis 2009

Holky ja zhebnu. 😝

Rosi ja si taky rikala jestli je normalni ze mi bylo porad dobre. Tak ted to mam. S misou jsem povidala jen jednou. 😀 ale je mi uz 4 den spatne od zaludku. V kuse. Ve dne v noci a furt se zkracuji ty intervaly mezi tim kdy mi je docela dobre. :(

rosienka
30. lis 2009

cauko babky 😉
gabi- ved aj ja som na neho hrozne hrda a stale som ho hladkala a objimala a nazyvala ho mojim velkym hrdinom 😎 ...vies si predstavit ako narastol po tom pozitivnom vysledku 😅 Vraj hned sa citil ako chlap 🙂

nadis- fakt ti je tak zle? chudatenko, mne nic nie je, ale asi to este len pride... 😕