Je tu někdo, kdo otěhotněl s vysokým FSH?

bera28
9. říj 2007

Ahoj holky,
z hormonálního profilu mi zjistili vyšší FSH (10,4). Zároveň mi nedorůstá děložní sliznice a mám kratší cyklus (cca 22-24 dní) a před menstruací ještě několik dní špinění. jeden doktor mi řekl, že FSH není až tak hrozný, druhý zase že s takovou hodnotou nemám s otěhotněním moc počítat. Je mi 32 let. Tak teď nevím, jestli nemám jít rovnou do IVF, než zbytečně zkoušet IUI. Je tu něterá, která otěhotněla i vyšší hodnotou FSH? A hlavně jak? Díky moc za každý příspěvěk.

nadis.h
12. led 2010

Já ho měla ted při téhle úspěšné stimulce! 😵
A poprvé když jdeš píchat tak nastavíš klečko na myslím že je to 36,5 jednotek.Nevím přesně ted,vytáhneš nahoru ten píst a zmáčkneš aby ta bublinka zmizela.Pak už na podruhé to nemusíš dělat a nastavíš rovnou své jednotky,vytáhneš a ďobneš.

labus
12. led 2010

Nadi super dík a ešte nastavujem aj na tom piestiku tu dávku alebo len tam pri tej šipke?

nadis.h
12. led 2010

Nejprve na tom pístu!A bacha at to nejdřív nastavíš správně a pak až to vytáhni.Už to pak nejde opravit!

labus
12. led 2010

Nadi dík zajtra napíšem ako som to zmákla..sakriš..

nadis.h
12. led 2010

Zmákneš.Jsi holka šikovná!! 😵

labus
12. led 2010

Nadi dík ja sa nebojím toho pichnutia to zmáknem len si potrebujem byt istá pri tom nastavení dávky aby som to nepokašlala.

nadis.h
12. led 2010

Já jsem to zkazila jednou že jsem nastavila víc a pak byla pěkně naprdnutá na sebe... 🙄

labus
12. led 2010

sakriš Nadi a potom si čo spravila? pichla si vyššiu dávku? ozaj kolko jednotiek si pichala? a kolko si malavajíčok? už si to nepamatám

gabikri
12. led 2010

elizabet : ahoj, vítám Tě 😉 Já myslím, že pokud jsi měla sedm vajíček, rozhodně bych to zkoušela nejprve se svými vajíčky, já mám FSH daleko vyšší a taky tobudu zkoušet, dokud to půjde. Na darovaná je dost času. Záleží, kolik Ti je 😉

labus : držím palečky, aby Ti Gonal pomohl jako Nadis 😵 😵 😵

Holky já jsem dneska mluvila s tou mojí dárkyní a je objednaná na příští týden, tak to je bezva 😉 Je chudák až z Teplic..prý to není problém. U nich v Teplicích jí prý řekli, že už je na dárcovství stará ( 33let) a tady po ní hrábli všemi deseti. tak snad vyjdou všechna vyšetření 😉 Měja bych ji pak jako pojistku, abych mohla jít okamžitě 🙂

nadis.h
12. led 2010

Já jsem měla 7 dní 262,5 ale foliky malé tak dalších 8 dní jsem píchala 300 jednotek... A folíků jsem měla 14 z toho 14 vajuch,ale jen 10 bylo zralých,7 se jich přes ICSI oplodnilo a ty už pak vydrželi. A píchla jsem větší dávku a druhý den jsem o to píchla méně.

Gabi a zjistila jsi jak to je když do dárkyně nechceš jít ještě ted? Já měla za to, že jdeš na řadu když přivedeš dárkyni jen v případě že jsi v seznamu příjemkyn. Jako že musíš jít hned.A proto se to tak dělá.

labus
12. led 2010

Nadi tak si mala vyššiu dávku GONALU ja mám 225j ale zasa mám + ten Clostil atk je to skoro rovnako..

Gabi ja mám ten istý názor a vedomost o dárkyniach ako NADI spítaj ja na to nie že ty ju tam ako že dovedieš a ked budeš potrebovat povedia že si musíš doniest druhu ked si nešla hned.. zavoj im spítaj sa na to pre istotu

nadis.h
12. led 2010

Tak tak také si to myslím že takhle to nefunguje.

Labus no měla jsem strach z hyperstimuláku,ale dobrý zvládla jsem to fajně.

gabikri
12. led 2010

holky já dneska volala do CARu a tam mi řekli, že klidně může jít hned a já ji budu mít k dobru, až budu potřebovat 😉 Ty její vajíčka stejně nedostanu, tam jde spíš o to, že ji tam dotáhnu. Berou to jako kus za kus 😝

nadis.h
12. led 2010

Tak to je fajn!! 🙂 Jen jak to bude fungovat v praxi.Aby to "nezapoměli" pak časem! 😝

gabikri
12. led 2010

nadis : hmmm, taky si říkám...asi by bylo dobré, až tam půjdu se už přihlásit do registru a trvat na tom, aby si to tam poznamenali. 😝

nadis.h
12. led 2010

Nebo možná nějakou kratičkou zprávu.

gabikri
12. led 2010

nadis : jasně, co je psáno, to je dáno 😀 😀

nadis.h
12. led 2010

Přesně. 😀 Já na dobrý slovo nehraju! 😝 😀

rosienka
12. led 2010

nadiska- ja viem, hanbim sa 😝 😔 🙄 , najviac zavitam do augustoviek
ja viem, ze takto je to lepsie, ked priroda tak rozhodla, je to urcite spravne a lepsie teraz ako o par mesiacov, keby bolo babo velke... 😖 fakt ma hrozne nastvali v CAR-e, tolka neschopnost, uz som rada, ze odtial vypadnem, zoberiem vsetky vysledky vysetreni a ked budeme chciet dalsie babo, pojdeme inam, z tycho som znechutena 😠

labus- dakujem pekne, som v podstate v pohode, beriem to tak, ze to tak malo byt. tesim sa, ze ti prisla mrcha a konecne zacinas, budeme ta podporovat, neboj sa 😉

eliza- to ste este malo skusali, ako vidis, nam tie FSH-cka kolisali, ale nech ti spravia skôr Anti Müller hormon, ten viac napovie, ci vajecniky vyhasunaju, ci nie. O darcovstve by som este nerozmyslala, ved FSH 13 este nie je pohroma, ja som mala aj 22.

nadis.h
12. led 2010

Rosi hanbi se hanbi.. 😝 😀
Co jinak?Jak Ti je? byla jsi už na NT?Nebo ani nejdeš? Já si dnes volala na krev aje v pořádku. O další starost méně. 🙂

gabikri
12. led 2010

rosi : je mi to moc líto, co se Ti stalo, ale jak píše nadis, asi to tak mělo být..

rosienka
12. led 2010

nadi- idem az v pondelok 18.1. trochu sa bojim, aby bol chrobacik v poriadku, ked uz len jeden zostal bojovat. co vsetko ti premerali? tebe brali aj krv, ja ked som sa pytala, tak doky vravel, ze krv mi brat nebudu, ze som po IVF a hormony skresluju

labus
12. led 2010

Nadi teším sa že krvička je v poriadku 🙂 a máš pravdu ja tiež už na dobre slovo neverím .Nech to Gabi niekam zapíšu a ako to bude Gabi Ty tam ideš s tou kočkou tiež po prvý krát? alebo len ona povie že Ty si ju zohnala a si snažilka? alebo ako????????????

Rosi tak ta beriem za slovo v tom podporovaní a to znamená že k nám zavítaš častejšie 🙂

Eliza pri FSH 13 by somna darcovske nepristupila ..to je ešte skoro ja som mala najnižšie FSH 13,5 a už mám za sebou 1IVF a 2 NATIV a tiež už mi vraveli o darcovských a predsa mi povolili stimulovcat aj teraz mám vyššie dávky ale už aj FSH 17 ..nevzdaj sa a ak bude treba zmen centrum..ja napr. na REPROFIT V BRNE nedám dopustit a dochádzam tam 300km jedna cesta tam a 300 spat.. a inam by som nešla po skusenostiach tu..

gabikri
12. led 2010

labus : ona je tam objednaná na příští týden, to tam jde sama. Podle vyšetření teprve zjistí, jestli je vůbec vhodná. Já se jich až tam půjdu raději zeptám, jak by to bylo 😉 Prý tam volala a poznamenali si, že je to pro mě, ale věř tomu. 😝

rosi : chrobáčikovi přeji hodně štěstíčka 😵 😵 😵 😵 😵

labus
12. led 2010

Gabi aha..no len aby to tak potom aj bolo lebo to by človeka riadne naštvalo ak nie..dufam že si to poznačia riadne...Na to by mali mat nejake potvrdenie s ktorým potom prídeš...a basta..

nadis.h
12. led 2010

Rosi já už žádné léky neberu.Tak to se mi zdá jako blbost že by to zkreslovalo.Ani utrouš už neberu. A brali mi krev na ten nějaký Papp a na utz měřili šíjové projasnění a nosní kůstku koukali zda máme.

ellizabet
12. led 2010

holky díky za odpověď. zajdu si další cyklus dr. na odběr krve a uvidíme kolik naměří. příští měsíc bych měla chodit na mojžíšovu metodu, ale nevím jestli mě to pomůže, když je chyba v FSH. myslíte, že to k něčemu bude???

gabikri
12. led 2010

elizabet: taky jsem o tom uvažovala, mám problém s vyhřezlou ploténkou 😖 No rozhodně Ti to neublíží, jestli budeš důsledná a budeš cvičit ty její cviky, tak je to jen k dobru věci. Chystám se na to taky 😉

Jo a koukali jste na Ordinaci? Morávková má taky vysoké FSH..to jsem zvědavá, jaký ji napíší scénář 😝

ellizabet
12. led 2010

sakriš dnes jsem ordinaci prošvihla. třeba nám tam v příštím díle poradí 😀

labus
13. led 2010

Gabi já čeku ordináciu nepozerám..ale vy mi potom napíšte čo jej naordinovali siom zvedavá..u nás zasa na STV1 ide dnes 0 tuším 12,00 Dámsky magazín a tam maju hovorit o neplodnosti ak to chytáte tak sa na to pozrite