Je tu někdo, kdo otěhotněl s vysokým FSH?

bera28
9. říj 2007

Ahoj holky,
z hormonálního profilu mi zjistili vyšší FSH (10,4). Zároveň mi nedorůstá děložní sliznice a mám kratší cyklus (cca 22-24 dní) a před menstruací ještě několik dní špinění. jeden doktor mi řekl, že FSH není až tak hrozný, druhý zase že s takovou hodnotou nemám s otěhotněním moc počítat. Je mi 32 let. Tak teď nevím, jestli nemám jít rovnou do IVF, než zbytečně zkoušet IUI. Je tu něterá, která otěhotněla i vyšší hodnotou FSH? A hlavně jak? Díky moc za každý příspěvěk.

natulaaa
3. črc 2010

Nadi já vubec nevím,myslím,že by se právě měli poradit oni telefonicky a informovat jak co vypadá,jestli je to vhodné nebo néé,na to se chci ještě zeptat 😉

natulaaa
3. črc 2010

Nadi já právě celkem zvažuju ICSI ,já ti furt nevím,i když na 99% asi joo,manža má jen 5% vadných spermijek a jinak spermiogram ukázkový ,ale i přesto a pro větší šance nam to doporučili,ale já ti nevím,furt si říkám větší jistota ,ale víš jak to je ,tak by nám víc peněz zbylo přinejhorším na další pokus,i když doufám,že další nebude 😵 ,jo bude za rok u dalšího prcka 😀 😀

nadis.h
3. črc 2010

Ja jsem taky PK nemela. Ale ja ji sama nechtela. Vsadila jsem kartu na to ze u me jim bude lip a nastesti to klaplo. Ale mit jen 1 prcka tak to take prehodnotim at mam pocit,ze se udelalo vse co slo.

Naty do Icsi bych sla. Je to pecka,ale i s dobrym spermem je lepsi Icsi mit. Znam pary co i s normospermii dopadli blbe bez Icsi.

nadis.h
3. črc 2010

Ja bych taky chtela jeste druhe,ale pritel nechce. Nebo ted nechce. Treba zmeni nazor casem. Doufam. Mame jeste i mrazacky. Tak bych chtela pak zkusit je a pripadne pak se na to vyprdnout. Ale je mi lito je nechat znicit. To je az nepredstavitelny. A na darovani bych nemela psychicky.

natulaaa
3. črc 2010

Nadi tak já bych chtěla ,kdyby se poštěstilo dvě embrijka ,ale víš jak,to už bych chtěla moc já budu vděčná za jednoho prdolku 😉 🙂

nadis.h
3. črc 2010

Ja taky mela davana 2. Budu hnusna ted,ale jsem rada,ze je z toho jen ten 1 prdisek. Bala bych se komplikaci v tehu a i pece pak by byla tezka. Jsem sem nastehovana,tak by nemel kdo pomoc a nejsem jista zda bych to sama zvladla.

natulaaa
3. črc 2010

Nadi tak já díky bohu mám koho,kdo by mi mohl pomoct,bydlíme v jednom baráku s rodiči,oni v přízemí,my v podkroví a mamka by mi hodně pomohla to vím,tak toho bych se nebála,ale těch rizik u dvojčáátek je víc,ale zase je větší šance ,že vyjde aspon jedno,tak to risknu,víš jak,podaří se jedno,budu štastná a podaří se dvě budu taky štastná,

nadis.h
3. črc 2010

No jasan. Ja zas tak hrozne proti dvojcatkum nebyla,abych premyslela ze chci dat jen 1. Zvladli to jini,zvladla bych to taky. A Ty to mas nejlepsi,ze mas pomoc takhle nablizku. Me by taky mamka pomohla,ale bydleji daleko.

gabikri
3. črc 2010

Holky vy jste se teda rozjely 😀

natulaaa : ten kotvičník jsem taky pila, prý je to dobré, ale mě to nepomohlo. Ještě jsem taky pila kotvičník, ten prý FSH taky snižuje. Jinak já zatím chodila do státního CARu v Praze k Apolináři, ale mám ještě jeden pokus na pojišťovnu a rozhodla jsem se změnit centum a vyhrálo to u mě Brno Reprofit. Darovaná vajíčka i s léky mě vyjdou asi na 40000,- ( ale to mám zčásti hrazené pojišťovnou) Jinde je to možná levnější, ale tady mají nejlepší výsledky a ne tak dlouhé čekací doby 😉 Navíc tam otěhotněla jedna moje známá, která před tím měla 11 pokusů a nic a v Reprofitu se to povedlo napoprvé. Je to asi taky trochu štěstí, ale u mě to v rozhodování rozhodlo😉

gabikri
3. črc 2010

já píšu jak debil..........ne kotvičník, ale drmek 😉

nadis.h
3. črc 2010

Gabi a tech 40 tis je i s Icsi a tak? Icsi snad pry musi byt nebo co?

gabikri
3. črc 2010

nadis : doktor mi napsal toto :
Cena
> s pojišťovnou je 4.900 léky + 6.000 kultivace + 8.000 ICSI + 15.000
dárkyně
> + 5.000 injekce Diphereline (nebo Decapeptyl) - pojišťovna Vám ji nehradí
v
> balíčku léků: tedy 38.900,- Kč.

nadis.h
3. črc 2010

Gabi tak to neni vubec spatny dle meho. Ja si porad predstavovala buhvi kolik se za to neplati. Je fajn,ze jsi do toho sla s pokusem hrazenym. V Brnicku to vyjde. 🙂

gabikri
3. črc 2010

nadis : děkuju, já v to moc doufám 😉

nadis.h
6. črc 2010

Ahojky. 🙂 hazu info,ze jsem uz od 7 v porodnici a trpime tu. Snad to nebude dlouho trvat a Kaja bude brzy v poradku na svete. 🙂

gabikri
6. črc 2010

nadis : jůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůů!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Držím palečky těším se na Kájíka!!!!!!!!!!!!!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

natulaaa
7. črc 2010

Nadi fááááááááákt ,tak držíp palečky a pa budeš vyprávět 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 ,Ja už taky chciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 😵
Gabi mužu jednu otázku,jak asi dlouho se čeká na darovaná vajíčka,já o tom četla na unice a bylo to zajímavé čtení,ale není tam napsána čekací doba 😉

rosienka
7. črc 2010

@nadis.h super, uz to ficiii, drzim palce, nech to ide co nejlepsie a najhladsie 😉

ja som momentalne chora a mam strasne hnacky, poobede idem po nemocky zistit, ako sa ma babo a zajtra k lekarovi, mozno mi da ATB na tu crevnu bakteriu ☹ , je to otras!

nadis.h
7. črc 2010

Ahojky. Tak v 8.20 se nam Kajuska narodil. Vazi 3 kg. Na cm ho nemerili. Je krasny a hodnoucky. Vubec neplace. Tatka prijel jen tak tak na posledni zatlaceni. 🙂 holky byla to bolest jako prase. Nebudu kecat,ze ne. Trochu jsem zahystercila a chvilema se bala ze to proste nezvladnu.:-P
ale uz mi otrnulo a sla bych domu. 😀

richt
7. črc 2010

nadis, tak to moc gratuluji. Jo prý porod bývá děsný, ale určitě to za to stojí. Tak hlavně zdraví tobě i Kajovi. Držte se a neboj doma budete dřív než se naděješ

rosienka
7. črc 2010

nadis- no krasa, gratulujem, potom hod fotky 😉 pekne sa Kajik poponahlal na tento krasny datum 😵

u mna je nastastie vsetko v poriadku, CTG ukazkove, kontrakcie nie su, akurat este tie falosne, Milenka rastie ako ma, vazi vraj okolo 3200g, takze bude asi dobry cvalik 😀

gabikri
7. črc 2010

nadis : tak moc moc gratuluju a ať je Kája zdravý a dělá vám velkou radost!!!!!!!!!! 😵 😵 😵 A těším se na fotečky!!! 😉

natula : to se nedá takhle jednoznačně říct, každý CAR má to čekací dobu jinou. Např. u Apolináře, kam jsem dosud chodila, je čekací doba dva roky. 😖 Je to proto, že ta odměna pro dárkyni je asi poloviční, než v soukromých CARech a moc se jim tam těch dárkyň nehrne. Ale zase to tam stojí jenom 8000,- Já teď budu mít dárkyní z Brna a čekám zhruba 6 měsíců. Mají tam sice dárkyň hodně, ale zase je tam velký nával, protože jsou tam hodně dobří. Taky záleží, co si vyplníš do dotazníku. Když si dáš jaka " bezpodmínečně nutné" vysokou modrookou blondýnu s dvěmi vysokoškolskými diplomy, tak asi budeš čekat hodně dlouho 😉 Chce to si zkontaktovat jednotlivá centra a zeptat se, jak dlouho se u nich čeká.

gabikri
7. črc 2010

rosienka : držím palečky a těším se na Milenku!!!!!!!!!!! 😵

natulaaa
8. črc 2010

Nadi veeeeeeeeeeeeeeeelka gratulace a moc moc ti závidííím 🙂
Gabi děkujíí ,no já jsem v Unice a tak jsem něco četla na jejich stránkách a prý se nečeká dlouho 😒 ,ale není tam napsáno přesně,ted už vím proč,když si mi to vysvětlila a v UNICE to stojí 17000 😕 .
ježiš na co se to ptám,snad to nebudu potřebovat,včera jsem byla u svého gynekologa na kontrole ještě po laparce,tak mi taky říkal,že ta hodnota 8,4 není nijak veselá,ale néé nejhorší 😒 ,šance prý je velká,tak uvidíme nooo

gabikri
8. črc 2010

natulaaa : ty to vůbec neřeš, nějaké darované sTvou hodnotou otěhotníš levou zadní 😉

richt
8. črc 2010

natulaaa, gybi má pravdu to nic není. A navíc se ti to může snížit třeba jako mě. Ná měla 15,5 a teď 3,5. Nějakým dárcovstvím bych se být tebou teď ještě vůbec nezabívala

malevil
9. črc 2010

Ahojte baby, posledný týždeň som dychtivo čítala všetky vaše staré aj nové príspevky. Našla som Vás vďaka otázke či sa dá otehotnieť aj s vysokým FSH. Vďaka Vám som trochu pookriala na duši, lebo v utorok mi po prvom teste na hormonálny profil zistili, že som v 37 rokoch asi pravdepodobne na prahu prechodu. Dosť ma to vydesilo, mala som FSH okolo 23 a po ultrazvuku mi Dr. oznámil, že sa mi netvoria žiadne folikuly a mám sa zamýšľať nad darovanými vajíčkami. Netuším akú som mala hodnotu AMH, ale zobrali mi hneď krv na ďalšie testy a pri ďalšej menzes mam prísť na 2. deň zasa na krv kvôli novému profilu. Som dosť zvedavá ako to dopadne, už dlhodobejšie mi pri rôznych ovulačných testoch vychádza, že pravdepodobne mi funguje len jeden vaječník a pri prvom profile mi krv brali práve v čase menzes z tohoto asi nefunkčného. S manželom túžime po vlastnom dieťati, ale manžel súhlasil aj s darovanými vajkami. Ja sa však nechcem vzdať vlastných, ibaže teraz naozaj neviem, či sa oplatí do toho boja púšťať, myslím snahu stimulovať produkciu vlastných(vek, financie atd). Cca 10 rokov som brala antikoncepciu a myslela som si, že keď prestanem, tak sa budem skôr musieť báť štvorčiat a nakoniec po dvoch rokoch zistím, že možno nebude ani jedno. Pred dvoma rokmi som bola za svojou gynekologičkou s problémom pre mňa netradičného "špinenia" pár dní pred menzes, a už vtedy spomínala hormóny, ale na ultrazvuku nejaké vajká videla, možno keby ma už vtedy odporučila na hormonál. profil...stále hľadám chyby, ktoré sa mohli stať(ja viem, že teraz je to už asi zbytočné), ale ja sa proste neviem uspokojiť, kým nezistím príčinu a nenájdem nejaké riešenie problému. Ďakujem Vám za vaše rady, hoci neboli mierené na mňa, ale už aj informácie mi pomohli sa trochu zorientovať. Držím Vám/nám všetkým palce, hádam sa šťastie unaví....

kinguse
9. črc 2010

ahoj holky,chodím sice do jiné diskuze,ale sem k vám si to dost často chodím pročítat,protože se mě tenhle problém hodně týká. Mám jedno dítě (tenkrát jsem otěhotněla hned první měsíc po vysazení HA 🙂 ) a už 2roky se snažíme o druhé. Když jsem opět přestala brát HA,tak se vůbec nedostavila mrška a nepřišla ani po injekci,takže nasadili hormony. Tenrkát dr říkal,že tam vidí hodně malinké folikulky a že to vidí na IVF.Jenže já byla tvrdohlavá a říkala jsem si,že když to šlo jednou,musí to jít i podruhý. Vysadila jsem hormony, začala brát Femigard, asi 3x jsem TO dostala,sice hodně nepravidelně,ale pro mě to byl úspěch,pak se to opět zarazilo a musela jsem zpátky na hormony. Změnila dr,ten mi nabral hormon.profil a poslal do ARTu v ČB. Tam mi opět nabrali krev, zjistili FSH 45!,takže jedině darovaný vajíčka ☹ Dost dlouho mi trvalo se s tím smířit.
Samozřejmě jsem si nechala nabrat krev znova, FSH 35, opět podle UZV žádné folikuly a vaječníky prý seschlé! A to je mi 32! By mě fakt nenapadlo,že se vejdu do 1% 😀
Jo a taky jsem zkoušela gynex,měla jsem ho na 3měsíce, dneska jsem byla znova na krvi,tak jsem zvědavá,jestli se něco změnilo.
Jinak čekaci doba na darovaný vajíčka je 6měsíců a cena se vším všudy nám byla řečena 38000,-.

zubajda
12. črc 2010

Ahoj všem,
chtela bych se zeptat, zda bych se mohla k vam obcas pridat?

Mám za sebou 2IVF neuspesne. Nikdy jsem nevystimulovala vice jak dve vajicka. Ted naposledy v kvetnu pouze jedno. V Gennetu v Praze mi zjistili z krve, ze mam strasne nizky ten mulleruv hormon, nejakych 0,338,.. coz je v podstate predcasne ovarialni selhani.. Je mi 32 let a nechci tomu uverit.. (((... k tomu endometrioza, stitna zlaza a polypy v deloze.....
Resila jste to nektera?.. Neznate nejaky jiny zpusob?.. Premyslim o darkyni?.. Jak to probiha?.. Za jak dlouho najdou takovou darkyni?...
Doufam, ze se tady nejaka dobra duse, ktera poradi z vlastni zkusenosti,.. Moc dekuju predem, ....

nadis.h
12. črc 2010

Ahoj Zubaj. To mi je moc lito. ☹ u kazde nove kdo sem prijde mi to je lito,ale nevzdavejte to holky!! Stoji to za to! Zubi moje kamaradka co chodi do libereckeho Gennetu ma mullera nejakych 0,86 a uz take musela mit darkyni. V listopadu sjednali podrobnosti a do 3 tydnu mela darkyni. Ale neklaplo to. Nejspis se na to darkyne ve finale vyprdla,ale behem par dnu pro ni meli nahradnici. Tak si myslim,ze to slape rychle.