Je tu někdo, kdo otěhotněl s vysokým FSH?

bera28
9. říj 2007

Ahoj holky,
z hormonálního profilu mi zjistili vyšší FSH (10,4). Zároveň mi nedorůstá děložní sliznice a mám kratší cyklus (cca 22-24 dní) a před menstruací ještě několik dní špinění. jeden doktor mi řekl, že FSH není až tak hrozný, druhý zase že s takovou hodnotou nemám s otěhotněním moc počítat. Je mi 32 let. Tak teď nevím, jestli nemám jít rovnou do IVF, než zbytečně zkoušet IUI. Je tu něterá, která otěhotněla i vyšší hodnotou FSH? A hlavně jak? Díky moc za každý příspěvěk.

gabikri
1. čer 2011

@ppepina : ahojky, nebereš léky jako na klasické IVF na stimulaci vaječníků, ale jen Estrofem na růst sliznice a pak Utrogestan. Mě dávali pak ještě injekci Dipherline na zastavaní funkci vaječníků + Prednison a Anopyrin. Jsou to sice menší jedy, ty hlavní cpou do té dárkyně, ale taky bohatě stačí 😒
Jinak vyplňuješ takový dotazník, věk, výška, barva očí, vlasů, krevní skupina, národnost, barva pleti a u všeho můžeš zaškrtnout " je to pro mě důležité", ale čím víc nároků na dárkyni, tím déle čekáš. Když nenapíšeš nic že je pro tebe důležité, stejně se snaží vybrat podobný typ, aby to nebylo jak pěst na oko.
S tou cenou to není tak, že to obecně stojí 100 tisíc, ty ceny jsou skutečně různé v každém centru.
Ale je to cca od 60 tis do 120 tis.. Podle toho, zda je pro tebe priorita čas a nebo peníze. Já byla na prvním pokusu v tom nejlevnějším státním caru a dodnes toho lituji. Zbytečně jsem si vyplácala pokus na pojišťovnu. To se se soukromým zařízením, konkrétně Reprofitem nedá vůbec srovnat.
Nám teď dali malou slevu, že už jdeme podruhé, no ale i tak je to děs, ale kdyby to mělo vyjít................ 😵
Tady si přečti víc : http://www.reprofit.cz/page.php?id=64&rodic=8&l...
To kolik bude mít dárkyně vajíček, je na přírodě, oni Ti garantují dvě embrya, ale může jich být i víc, to je sázka do loterie.
Ovulační testy zkouším, minulý cyklus ovulka byla, ale nic z toho.

ppepina
1. čer 2011

@gabikri To jsi hodná díky, vše si pročtu, já věřím, všude v soukromém zařízení se budou chovat slušněji a s lepším přístupem, to je víc než jasné, peníze jdou jim a ne do státního sektoru, to jim je v podstatě asi jedno, máš také něco na pojišťovnu, jo? To bych asi měla, mám zase záchvaty tři dny, strašný, člověk to dá, o to fakt nejde, kdyby to vyšlo 😝 jak píšeš, Ty jsi už musela projít takových hormonu a jsi v poho zdravotně? Prý se zauzluje i ŠŽ z toho, že jí musí vyndavat jak se t někdy splaší, já jsem takový smolíkář, že by se mi něco určitě stalo, tu funkci vaječníků Ti zastaví na čas? Se pak zase obnoví jak vidím, já myslím nech si udělat ještě test, muselo se Ti to trchu upravit, jsi fakt bojovnice, moc Ti přeju, aby v říjnu to máš viď, aby jsi byla těhulka.. 😅 to já vím, že jsi měla ovu, nic z toho, to mě zajímalo, no, třeba se ještě přes léto poštěstí.. Jak dlouho je třeba v tom Reprofitu čekačka? na vajíčko? 🙄 Díky za info 😉 moc

gabikri
1. čer 2011

@ppepina : čekací doba v RF je různá, ale cca 9 měsíců. No je to dost, jinde by to šlo rychleji, ale já si chci zajedno odpočinout, dát se dohromady a za druhé mám k nim největší důvěru. Jinak máš do 40ti let tři pokusy IVF na pojišťovnu. Pokud potřebuješ darovaná vajíčka, tak ten pokus za dárkyni strhnou tobě. Já už je mám v tahu, tak si vše platím. Poslední pokus jsem měla ještě na pojišťovnu a to jsem v Reprofitu doplácela 39tisíc. To ještě šlo 🙂 Zdravotně nevím, zatím nic se neprojevuje, ale je jasné, že tyhle sajrajty jsou hodně špatné. Obzvlášť, když máme rakovinu v rodině. Dost se toho bojím, ale touha po dítěti je silnější 😔

ppepina
2. čer 2011

@gabikri Jasné to chápu, já mám k těm hormonům uplně strašný blok, několik Mudr mi už říkalo, že katastrofa, ale rodí z IVF spoustu ženských, jsou v pohodě, jsem asi padlá na hlavu s tím 🙄 Dekuju za informace, já jsemsi myslela, že pokus s darovaným by nemusel být tak hormonálně podporován, no je to taky dost.. Ani jsi nepřibrala, nebo psychika, byla v pořádku? Přemýšlím, pořád se mi honí v hlavě, je dobře, že odpočíváš, jako to je třeba i po těch stimulacích, tělo se učí zpětně pracovat samo, čekačka možná, ale to bych neřešila, jen mě to zajímá.. 😅 a hlavně, že máš důvěru, o to jde, přece nebudeš chodit někam kde se necítíš, už tak je toho dost 😝

gabikri
2. čer 2011

@ppepina : to víš že jsem přibrala, od té doby, co chodím na různé IVF mám 12 kg nahoře 😖 Ale jsou holky, co nepřibraly nic, já to spíš přičítám tomu, že když jdu do další akce, tak začnu víct jíst, páč mám nervy a to jídlo mě uklidňuje 😝 Pak pokus nevyjde, držím diety, něco zhubnu a pak zase dokola 😒 Celkově můžu říct, že mě IVF totálně změnilo jak fyzicky, tak i psychicky. Co naděláš 😒

ppepina
3. čer 2011

@gabikri já to právě slyším od všech, známá nemá pas už vůbec, takova krasna holka a byla 5x a nic stejně 😝 Je to smula fakt, ale jednou se to povede, je třeba doufat a věřit. Já jsem takový malý psychopat, takže se k tomu potřebuju dopracovat, taky jím v nervech.. 😢 No tak to se těším, že budu psychicky zničená a ještě tlustá a bez pozitivního výsledku, ale aspoň budu mít pocit, že jsem pro to udělala všechno 😅

nadis.h
18. čer 2011

Ahojky,

jak se tady máte? My máme už fofry,Kájík bude každou chvilku chodit, tak pořád lítám a sundavám ho odněkud.

Taky jsem přibrala dost.Svedla bych to asi na Prednison?

lenka_21
26. čer 2011

Caute baby, tak sa pripajam do klubu ... moje FSH 9.54 ... cakam na vysledky AMH a potom sa uvidi co bude dalej ... trosku sa tych vysledkov bojim, lebo som verila, ze este jedno IVF s mm skusime 🙂 😉 🙂

Buduci cyklus si chcem dat urobit kompletny HP, aby som vedela ako to pokracuje, ale vraj to AMH je dost spolahlive ....

Tiez mam uz nieco za sebou 3xIUI (nespesne), 1xIVF (neuspesne), spontanne tehu, ale MA v 12tt 😢 😢 😢 a cakame s mm na adopciu 😉
Teraz pred pripravou na IVF mi zistili faktor Leiden V (zrazanlivost) a tak ak pojdeme do IVF budem pichat fraxik ...

nika009
27. čer 2011

@lenka_21 Ja mam FSH 13, a idem na prve IVF. Doktor sa tvaril optimisticky, dufam ze sa to podari. Ak nie, hned chcem skusat IVF s darovanymi vajickami. Ale pokial je tvoje FSH do 10, nie je to este zle podla toho co tu citam. Drzim palceky 🙂

lenka_21
27. čer 2011

Ahojte baby, takze ja mam z dnes aj vysledok z AMH a je to dost zle - 0.38 (tusim minimalna hladina by mala byt 1).
Mate niekto skusenosti aj z AMH vysetrenim?

@nika009 Ahoj, ja viem, ze norma je vyssia, ale teraz vzhladom na vysledok AMH rozmyslam co dalej ☹ ☹

nika009
27. čer 2011

lenka_21 moje AMH tiez bolo podobne. Som vydata len pol roka, tak to so mnou dost otriaslo, ale viem ze musim bojovat a nevzdavat sa. A nastastie je tu moznost darovania vajicok 🙂 Ake dietatko si chcete adoptovat?

aduskatt
27. čer 2011

@lenka_21 ja mam, co sa tyka AMH opacny problem.......malo by byt 1, hodnota 3 je uz dost zle moje je 12,6

lenka_21
27. čer 2011

@nika009 A doporucili ti IVF, alebo hned, ze len darcovske vajicka??? Mne nevadia ani darcovske, ale ak by som sa rozhodla tak pojdem asi do Ciech, lebo tam to vychadza lacnejsie a cakacie doby su kratsie
My sa o mm pokusame uz 9 rok (venujeme sa tomu cca 6-7) a takze som na taketo "kopance" zvyknuta 🙂 😉 🙂 Chceme si adoptovat babetko od 0-1 roka, neromskeho povodu, relativne zdrave, preferenciu na pohlavie nemame ...

@aduskatt Ja viem, ze aj vysoke je zle ☹ ☹ ☹ a preto hladam ci su tu nejake pripady, kt.sa podarilo otehotniet aj so zlym AMH, ale kedze sa to na Sk vysetruje iba par mesiacov tak asi nie ... skusim prehladat zahranicne fora. Co odporucali tebe pri vysokom AMH, da sa s tym nieco robit (viem aky je problem ked je nizke, ale neviem aky ked je vysoke?

aduskatt
27. čer 2011

@lenka_21 problem je ten, ze zacne rast straaasne vela vajicok naraz, ktore su mrnave a nedorastu na to, aby dozreli a praskli.........aspon tak mi to bolo vysvetlene...teraz cakam na potvrdenie opakovaneho odberu na AMH, ale co bude potom, netusim......

nika009
28. čer 2011

lenka_21 doporucili mi IVF s mojimi vajickami, o darcovskych sa nikto zatial nezmienil. Vraj vela zenam v mojej situacii sa to podarilo. Ale ak sa nepodari, chcem ist hned s darovanymi. Cakacia doba je asi dlha, ale sesternica by isla darovat, snad by to potom tak netrvalo 😉 A tiez rozmyslame o adopcii. HO mi robili len raz a zatial ziadne ine vysetrenia, tak ktovie co sa este dozviem...Navyse ma teraz stale bolia vajecniky a mrska, hoci vzdy chodila kazdych 24 dni uz meska 2 tyzdne ☹ ☹ ☹

clera
28. čer 2011

ahojky, já mam FSH kolem 15 a AMH 0,22 což je doooost špatný ... mám za sebou dvě neuspěšný IVF a čekám na třetí ... a doufám ... pak mě čeká také dárcovství ..

laura35
28. čer 2011

ahojte, ja mam amh okolo 0,4-0,5 a fsh okolo 5. A zatial nemam v umysle ist do darovanych, s doktormi stale skusam so svojimi . Podla zahranicnych diskusii, sanca s nizkym amh a normalnym fsh je, pretoze vajicka su este dobre, ale ich zasoba je obmedzena. Chce to obrnit sa trpezlivostou. Co som sa docitala,tak s nizkym amh doporucuju skor nativne cykly, pretoze vysledok nativu a ivf je zhruba rovnaky-1-3 vajickaa. Telo sa tak nezahormonuje a nativ je aj lacnejsi. Poznam holky , ktorym sa zadarilo aj s amh nezistitelnym, hladina pod 0,1.

clera
28. čer 2011

@laura35 - tak to zní pro nás dost pozitivně .. 😀 a alespoň nějaká naděje... já měla v prvním IVF 2 folíky a vkaždém vajíčko ve druhém IVF pak už 3 foloík ale jen v jednom vajíčko .. takže do třetího IVF jdu s vědomím že to žádná sláva nebude

mandre
28. čer 2011

Děvčata, já mám FSH 8,1 a AMH 3,4...dva doktoři nezávisle mi řekli, že je to OK, velká zásoba vajíček (AMH má být 1-5)...a to AMH je pro ně prý určující hodnota, přesnější než FSH pro předpověď, kam se to blíží nebo neblíží. + ještě mi dělali 4D ultrazvuk, kde na ty vajíčka a vaječníky koukali.

laura35
28. čer 2011

a hodnota amh hovori o kvantite a nie kvalite..kvalita sa odhaduje prave z hodnoty fsh

clera
28. čer 2011

v tom případě moje diagnoza je ... kvantita nízká a kvalita bídná 😖

laura35
28. čer 2011

@clera hm..ale s fsh sa da trochu pracovat..znama mala vysoke hodnoty /24-27/ a dokazala to bylinkami a jednym vitaminom zo statov /DHEA/ prechodne znizit na hodnotu 6. Co som sa docitala na serveroch, tak doporucovali v IVF centrach v zahranici : 1.dhea 2.cvicit jogu /prekrvenie vajecnikov ci panvoveho dna/ 3.jest psenicne klicky /tiez posilnenie vajecnikov/ 4. akupunkturu . Amh je zial stabilnejsia hodnota, ktora moc nekolise.

ftinka
30. čer 2011

ahojte, mozem sa k vam pridat? mne tiez v CARe zistili problemy s TSH, resp. s protilatkami. TSH mam 0,0042 a ma byt medzi 0,27-2,6 podla normy co mi dali v CARe. To bolo v marci, odvtedy sa liecim Carbimazolom. Po 2 mesiacoch zlepsenie na 0,05, ale stale je to malo. Dalsia kontrola znova za 2 mesiace. Dufam, ze potom mozeme znova chodit do CARu a rovno na IUI. Nemate s tymto niektora skusenost? Vacsinou ste tu pisali o praveze vysokych cislach pri TSH....

clera
30. čer 2011

odčítám posledních pár dní a začínám své 3 IVF ... jsem zvědavá kolik toho vyplodim ... pravdou je že k mimču stačí 1 vajíčko ale kdyby jich jako chtělo být víc tak by to bylo fajn.

laura35
30. čer 2011

@clera Drzim peste!!! Ano,aj mna doktor vzdy utesuje,ze vela vajicok stejne nezarucuje kvalitu..Staci jedno zdrave 🙂)tak pak napis, aka bola uroda 🙂

little_miracle
11. črc 2011

@aduskatt ahoj, chcem sa spytat, ci sa ti podarilo najst nejake informacie o vysokych hodnotach AMH - ja mam tiez zvyseny =6.9
Viem ze to nie je az take zle, ale v CAR z toho robia az takeho strasiaka, ze mi uplne zredukovali stimulaciu na IVF. Nakoniec boli len 2 vajka a ani jedno sa neoplodnilo 😢
Vsetky ostatne hormony mam v poriadku........ale snazim sa hladat informacie - zial vacsinou sa riesi opacny problem s nizkymi hodnotami...

aduskatt
11. črc 2011

@little_miracle ja mam poslednu nameranu hodntu 12,4, cerstve vysledky spred toch tyzdnov este nemam........jedine co viem, ze je tam viac ako pravdepodobny OHSS, PCO a lekar mi povedal, ze sa s tym da nieco robit, ale nedozvedela som sa co, lebo nemal este tieto nove vysledky..........az budem vediet nieco, dam to sem🙂

gabikri
5. srp 2011

Ahojte 😉

Dnes jsem byla na kontrole na gyndě a vyzvídala jsem na doktorovi, jak to vlastně je s tím FSH a jak je možné, že jsem i já přes vysoké FSH otěhotněla ( byť jen na chvílii) Bylo mi vysvětleno, že ve vzácných případech u některých žen zafunguje auto-imunitní systém a že se může ta kvalita zlepšit. Že se to nestává moc často, spíš je to nevratné, ale jsou takové případy. ( viz. některé holčiny tady na téhle diskusi) Že měl jednu pacientku, která ač poměrně mladá, měla FSH jako stařena, asi cca 100, že asi deset let nemenstruovala, ale že se jí to nějak obnovilo a otěhotněla. Takže možné je všechno 😵 Přeji všem hezký den 😉

nika009
5. srp 2011

@gabikri Ahojky, ano mas pravdu 8% zien s vysokym FSH stale dokaze otehotniet. Ja mam 13 a zacinam stimulovat na prve IVF 🙂 Pekny den

rosienka
5. srp 2011

@gabikri cauko gabi, ako sa dari, ci nedari? 😒 Priroda je fakt nevyspytatelna, a podla mna je otehotnenie aj o psychike a vereni, ze sa to podari. Nasa Miluska ma dnes presne rôcik, ani sa mi verit nechce!
Inak baby, ja som mala AMH tusim okolo 0,8 ak si ten prepocet dobre pamätam, lebo to udavali v inych jednotkach a FSH mi skakalo od 22 az k 7, alebo 8, raz aj menej. Mala som 2 zrele vajka a vyslo to, dokonca som cakala 9tt dvojicky! Tak verte, ze to vyjde, ja chcem ist este o rok po surodenca, som zvedava na hodnoty hormonov. Mrchu nemam doteraz, ale stale dojcim.