Je tu někdo, kdo otěhotněl s vysokým FSH?

bera28
9. říj 2007

Ahoj holky,
z hormonálního profilu mi zjistili vyšší FSH (10,4). Zároveň mi nedorůstá děložní sliznice a mám kratší cyklus (cca 22-24 dní) a před menstruací ještě několik dní špinění. jeden doktor mi řekl, že FSH není až tak hrozný, druhý zase že s takovou hodnotou nemám s otěhotněním moc počítat. Je mi 32 let. Tak teď nevím, jestli nemám jít rovnou do IVF, než zbytečně zkoušet IUI. Je tu něterá, která otěhotněla i vyšší hodnotou FSH? A hlavně jak? Díky moc za každý příspěvěk.

labus
14. led 2010

Gabi aha tak už teraz rozumiem .. tak to je horšie...uf tak to potom fakt len nájst dobru rehabilitačnu terapeutku...budem moc držat palce.A čo Ti vravia lekáry nebudeš mat v prípade tehu nejaký problem predsa len v tehu chrbtica dostáva zabrat... ale viem že mne na rehabke vraveli že tam chodia cvičit aj tehotne koli bolestiam chrbtice tak snád by to zaberalo..

gabikri
14. led 2010

labus : já právě těch pět let nikde nebyla. Dalo se to do klidu a já to neřešila. Ale vím, že mi ta doktorka tenkrát říkala, že v těhotenství budou problémy..že to jako na to bude tlačit. Jako bolest vydržím, ale aby to neuškodilo plodu 😖 No uvidíme, co mi řekne ve středu. Měla jsem tam jít dávno, jsem blbá a ne až když to začalo bolet.

ellizabet
14. led 2010

gabikri: právě, že žádnou, ale zítra jdu na gyndu tak se tam dr. zeptám co si o tom myslí aj jsem si to vytiskla aby si to mohl přečíst a pak napíšu co jsme se dověděla. nevím jestli by bylo lepší jet přímo na CRM a tam se zeptat dr. jak něco zjistím dám vědět.

labus
15. led 2010

Elizabeth je to zaujímave ale to zasa možu len ludia čo nemaju problem z bilinkami a ja som alergička.. aj GAINASTAN som skušala a nerobil mi dobre.. tiež je to podobne a robilo mi to problem..

ellizabet
15. led 2010

labus: tak to je mi líto, že máš alergii na bylinky někdy pomůžou víc než léky.

jinak jsme se ptala dr. na ten estrozin a řekl mi, že ho můžu klidně užívat. říkal, že neví jestli to pomáhá, ale mám to určitě zkusit v žádném případě mi to nemůže ublížit. volala jsem si i do CARu k dr. dala mu adresu kde estrozin nabízí a ten mi řekl, že klidně do toho mám jít. takže se jdu obléct a utíkám si ho do lékárny koupit.

nevíte prosím někdo jestli se kontryhelový čaj může pít dlouho době? piji ho 14 dní a pak mám 14 dní pauzu. někdo říká, že když se pijí bylinky dlouho tak potom neučínkují a někdo říká, že se může být i dlouhodobě tak teď nevím. máte někdo s tím zkušenost.

labus
15. led 2010

Elizabeth ja velmi bilinky nepijem teda skor vobec ..koli alergii ale KONTRYHEL by sa mal od 1 DC do OVULKY apotom pauza aby si nepotratila v prípade tehu on je dobrý na rast sliznice ale dlhodobo ..pokial viem nemali by sa žiadne bylinky pit stále tie iste a dlhodobo ..skor v zmesi byliniek...

ellizabet
15. led 2010

aha. já ho piji asi půl roku tak bych si měla dát pauzu jo? a nevíš na jak dlouho? chci pro mimi dělat vše co by mu pomohlo na svět, ale zároveň se bojím abych to ještě nezhoršila.

labus
15. led 2010

Elizabeth netuším... naozaj snád kočky budu vediet ale ak máš medzi tým pauzu tak by to nemal byt problem ked to piješ prvu polovicu ciklu a pauza.. podstatne je že by sa nemal pit stále...denne

gabikri
15. led 2010

Ahojky 😉

Tak já mám za sebou perný den. Dnes byl pohřeb babičky ☹ Myslela jsem si, že jsem s tím už srovnaná, ale je zajímavé, že to vždycky člověku docvakne až v den pohřbu ☹

Za chvíli jedu k tomu léčiteli, tak pak poreferuji, co mi řekl 😉

elizabet: já zase zkoušela pít čaj a potom i tabletky z drmku obecného ( agnus castus) Někde jsem se taky dočetla, že to snižuje FSH. Ale pak jsem se ptala v CARu a tam mi řekli, že to nedoporučují.

ellizabet
15. led 2010

no ti si právě maslím taky, že mezi tím mám 14 denní pauzu tak by to mělo být v poho, ale ještě se pro jistotu mrknu do jiných diskuzí snad to tam někde najdu a jinak dík za rady

aja8
15. led 2010

Ahojky holky, ja bych mela zacit koncem ledna taky stimulovat - poprve..tak uvidim, jak dopadnu pri mem FSH 13,4..no nezbyva nam, nez bojovat..vsem drzim peste, at uz snazilkam, nebo tehulkam..

labus
15. led 2010

Elizabeth určite nájdeš kopec tem ohladne KONTRYHELU

GABI tak dnes si mala naozaj neskutočne tažký den a presne viem ako si sa cítila. Som velmi zvedavá čo povedal liečitel a čakám na správičku

Aja ahoj vítam Ta. No FSH 13 som mala aj ja pri prvej stimulke a mala som injekcie MERIONAL 300 JEDNOTIEK
a 4 folíky z toho 3 vajíčka a dve embrijká.. neboj može to byt aj ovela viac..budeme držat palce 🙂

ellizabet
15. led 2010

aja8: držím ti moc palce a neboj já měla taky při FSH 13 stimulovala jsem Pregnyl 300 jednotek aby se tělo víc nakoplo měla jsme 7 folíků z toho 6 vajíček a 5 embrií, ale jenom 2 byli ve 100% pořádku a zavedli mě je. jedno se chytlo, ale po 14 dnech zaniko, na další IVF bych chtěla jít v březnu možná. přeji ti aby ti vše vyšlo hned napoprvé a nezapomeň nás informovat jak to u tebe probíhá.

nadis.h
16. led 2010

Dobré ránko,

tak jsem udělala včera první nákup na mimiaukci.To je tak rozkošné ty malé věci. 😵

Ahoj Ajo,budeme Ti držet palce! 🙂 Já měla psolední FSH 19,9 stimulovala Gonalem 300iu denně 15 dní a měla 10 vajušek z toho se jich 7 oplodnilo a už vydržely! Dej vědět jak Ti to jde. 😉

labus
16. led 2010

Nadi ahoj a krásne ránko- čo pekneho si kupila ?
Bože mne bolo včera večer tak špatne z tých liekov ..ale skor z CLOSTILU ako z injekcii lebo Clostil vždy zle znášam a plus tá mega dávka GONALU k tomu ... uf mala som pocit že mi snád všetko.. a hlava mi šla roztrhnut .. normálne som mala pocit že to vzdám... hlava ma ešte bolí ..ale inak celkom pohoda..naštastie..

nadis.h
16. led 2010

Ahojky Labus, 🙂
jak jde píchačka? Vše možné. Jsou to většinou takové všehochutě. Hlavně bodýček a overálků,pak nějaké gaťky tam jsou a kabátky a dupačky a 2 čepičky.Je toho dost. Za ty peníze nekup to. 🙂

Labuus to nesmíš vzdávat.Když už jsme se do toho boje pustily. 😉 To bude dobré všechno. Ale je to hnus to Tě chápu. 😕

labus
16. led 2010

Nadi jáj super aj ja občas tužobne obzerám...su tam naozaj krásne vecičky za super penaižky no nekup to.. presne tak...
Nadi nevzdám len sama vieš akoto z človekom zamáva... uf tie injekcie ani nie ale ten Clostil mi nerobý nikdy dobre a mám 2x1 uf nech je už pondelok zajtra mám posledný ..

nadis.h
16. led 2010

Já bych řekla že to Clostilem bude. Kamarádce po něm taky bylo šíleně zle. Vydrž holka.Už to je za chvilku konec. 🙂

labus
16. led 2010

Nadi ved to inu možnost nemám ked to chcem dotiahnut do konca...bože nech je už zajtra večer z radostou zjem tu poslednu hnusnu tabletku
🙂

nadis.h
16. led 2010

Labus a kdy jdeš na utz na kontrolu?

labus
16. led 2010

Nadi až v utorok

nadis.h
16. led 2010

To už je za chvilku. 😵

labus
16. led 2010

Nadi ved už aby bol utorok aby som vedela aspon z časti na čom som ...lebo mám strach či sa vobec niečo vytvorí

nadis.h
16. led 2010

To je jasné.Já se taky strašně bála.Už proto že mi jednou tu atimulku stopli.Tak jsem měla bobky že mě to stopnou znova. 🙄

labus
16. led 2010

ved práve mna ešte nestopli ale prvý krát mi navrhovali že ak chcem stop tak možem prestat to som mala tie 4 folíky a to bolo najviac čo som kedy mala. 🙂 Tiež mám z toho hrozný strach a žial viem že u seba žiadny zázrak akat nemožem... a ked sa k tomu pridaju tie desne nálady z Clostilu tak je potom človeku fakt riadne do plaču. Snád mám šancu aspon na dve vajuška... aby som to svinstvo do seba necpala zbytočne

nadis.h
16. led 2010

Uvidíš.Třeba Tě tělo překvapí jako mě.Nejdřív prd a pak jsem měla co jsem měla. 🙂

labus
16. led 2010

Nadi ani nevieš čo by som dala za to aby si mala pravdu 🙂

gabikri
16. led 2010

Dobré ranko 😉

Tak včera jsem byla u toho léčitele a tedy mám z toho smíšené pocity. Léčí jenom rukama a k tomu udělá přednášku o jídle. Docela to mělo hlavu a patu. I když jsem ho prvně uviděla, tak jsem byla mírně v šoku..takový lehce zanedbaný vzhled..ale to co říkal, mě docela chytlo. Je docela našlapaný...myslím, že když si ho dáte do googlu, tak vyjedou samé chvály. Hlavně mi tedy zakázal to kuřecí maso, tomu bych věřila..viděla jsem v televizi pořad, jak to rychle roste, jak do toho rvou hormony, že pak malým holčičkám z toho rostou prsa 😖 Pak mi úplně zakázal mléko a výrobky z kravského mléka..úplnně nejvíc je špatné moje oblíbené kafíčko s mlíkem..prý to působí jako antikoncepce 😕 Dále by žena neměla jíst betakaroten ( hlavně ty, co už jsou těhotné) hlavně mrkev vůbec!! Rajčata jsou prý také špatná..( vysoký příjem tomatinu může těhotným ženám způsobit poškození plodu) Dále jsou špatné ryby typu : pangasius, losos ( ten prý obzvlášť) pstruh.
Dál jsme se nedostali...mám si prý zjistit, jakou mám krevní skupinu a udělá mi podle toho jídelníček na míru.
Zkusím vysadit zatím to mléko a kuřecí..oboje prý zvyšuje FSH. 😉
Jo a jak na mě různě přikládal ty dlaně..záda nebolí..dnes jsem mnormálně vstala z postele jako rybička.
Buď je to vsugerované, nebo jsem z toho blázen 😕

labus : holka vydrž, už to máš za pár, mě to teprve čeká 😉 A neboj, to bude dobré...nesmíš o tom ani na okamžik zapochybovat 😉

nadis : na MMB jsou opravdu krásné věcičky pro prťata..taky tam obchoduji, ale s dospěláckýma 😉

aja : vítám Tě. FSH 13 je už sice nad normu, ale není to tak strašné, podívej Nadis. 😉 Já mám FSH 28 😒

nadis.h
16. led 2010

Gabi čauky,

eeee a nepáchlo mu z pusy?? 😀 Já o nějakym slyšela co podobně "ordinuje" a strašně mu prý smrdí z pusy. 😝

labus
16. led 2010

Gabi už som sa nevedela dočkat...hm má to logikuš a hlavne ja mám maserku ktorá mi tiež hned zakázala mlieko a všetky výrobky z neho a dodržiavala som to len potom som sa zlakla že nebudem mat dost vápnika a hned to na dalšom bankovaní zistilka tak mi spravila prednášku o tom kde je viac vápnika ako v mlieku a tak ju už poslucham a to kura sakra užnechcem teda ani vydiet....
a to prikladanie ruk...niektorý ludia maju tolko energie že dokážu ludom pomoct rukami tiež jedneho takeho poznám.. aj som k nemu chodila ked ma bolel chrbat a ked lieky nezaberali on mi pomohol ... ale potom som si našla tuto kočku maserku a ona je fantasticka a hlavne je žena tak chodím k nej a super si rozumieme.Teraz idem k nej v pondelok a to nemala volný termín a napriek tomu mi volala že niekoho presunula a mám rano dojst.