Je tu někdo, kdo otěhotněl s vysokým FSH?

bera28
9. říj 2007

Ahoj holky,
z hormonálního profilu mi zjistili vyšší FSH (10,4). Zároveň mi nedorůstá děložní sliznice a mám kratší cyklus (cca 22-24 dní) a před menstruací ještě několik dní špinění. jeden doktor mi řekl, že FSH není až tak hrozný, druhý zase že s takovou hodnotou nemám s otěhotněním moc počítat. Je mi 32 let. Tak teď nevím, jestli nemám jít rovnou do IVF, než zbytečně zkoušet IUI. Je tu něterá, která otěhotněla i vyšší hodnotou FSH? A hlavně jak? Díky moc za každý příspěvěk.

labus
29. led 2010

kočky dakujem 🙂 a verte že sa budem snažit najlepšie ako viem 🙂

aja8
29. led 2010

Ahojky holky, tak se hlasim po delsi odmlce..a mam spatne zpravy.. ☹ ..mela jsem nejake problemy s mocovym mechyrem a tudiz mi byl odlozen zacatek stimulace o mesic..ach jo..a ja uz jsem se tesila, ze se zacne neco dit..
labus, drzim moc peste, at jsou za chvilku na testiku //..

gabikri
29. led 2010

aja : to mě mrzí, tím jsem si taky prošla, že mi to odložili, to je nejhorší to čekání..já teď zase budu čekat dva měsíce..bych se picla 😖

aja8
30. led 2010

Gabi, ale my jsme silne a urcite to cekani bude stat za to.. 😉

nadis.h
30. led 2010

Ahoj holky,

Aji to je nejhorší. Mě to takhle odkládali od dubna do října. Vždy jsem natěšená šla na odběr FSH a zase měsíc čekání pak. ☹ Ale zas je lepší do toho jít poud jsme OK než snějakým problémem. 😉

labus
30. led 2010

ahoj kočky Ajka ten odklad som mal aj ja a nie raz a dokonca koli dvom operáciam.. viem ake je to čakanie strašne ale začat chorá nemá význam. Na močove cesty je najlepšie užívat MAX BRUSINKY OD SWISS
a to možeš brat aj cele tehu potom jednu tabletu denne ja som mala problemi z močovými cestam,i často a toto mi poradila imunologička je to lepšie ako antibniotiká a pritom uplne neškodne pre babatko je to ako by si vypila kvantá brusinkovej štavy... k tomu beriem probiotiká a to je užasná kombinácia ..to je kočky TIP aj pre vás..

mmmk
30. led 2010

viky1 • Dnes ve 21:08
Ahoj holky, ráda bych se zeptala jestli některá z vás nemá zkušenost s vysokým FSH ? Mě ho v CARu naměřili jednou 70 a podruhé 50 a byla jsem z toho docela v šoku. Je mi 36 a menstruaci mám sice dost nepravidelnou, ale mám a dříve ještě při kontrolách mě moje obvodní Dr. většinou folikul na UTZ viděla. A přitom jsem se dočetla, že takto vysoko hladinu FSH mají ženy v postmenopauze. Tak nevím☹ Snažíme se otěhotnět, ale jsem z toho po tomto ortelu dost mimo

nadis.h
31. led 2010

Viky ahojky. Tak to je teda dost! 😲 My tu máme +- kolem 20i a už s tím straší lékaři,že na vlastní vajíčka není šance. 😕 At Ti změří Anti muller hormon. Ten je mnohem spolehlivější.

labus
31. led 2010

ahoj kočky -dobre ránko 🙂
Nadi kedy ideš k tej pani primárke koli čípku, zabudla som den...
Viky ahoj 🙂

nadis.h
31. led 2010

🙂 Labus dobré ránko,

k primářce nejdu.To je v nemocnici vyšetření.Ale nakonec na to nejdu.Protože jsem psala primářce v CARu a ta zavolala té doktorce a zařídila mi, že se to bude jen kontrolovat a na zákrok půjdu jen v případě že se to zhorší. Jinak až po porodu. 🙂 Je zlatá.

Ale jdu na kontrolu 17.2.

A jak se cítíš?

labus
31. led 2010

Nadi tak super to mi spadol kamen zo srdca.
Až na tu nádchu uplne normálne...nič necítim...možno ráno trošku prsia začali boliet a tak mám strach že sa hlási PMS.

nadis.h
31. led 2010

To ne.Kuš kuš mrcho od Labus. 😝

gabikri
31. led 2010

Dobré poledne kobylky 😵 😵 😵

nadis : tak to Ti spadl kámen ze srdce, vid 😉

labus : ty prsa a tlak na MS jsem měla taky při prvním IVF, to asi ještě dělají ty hormony, co jsem četla minule, tyhle příznaky mají skoro všechny..to nic neznamená 😉

viky : ahoj, tak já jsem tady tak asi zatím nejhorší případ. Je totiž velký rozdíl, jestli někdo má FSH jen na čas zvýšené, různě kolísá a nebo ho má takhle vysoké pořád. Nech si to nabrat víckrát. Bohužel já mám diagnózu " nastupující ovariální selhání" a to se s tím nedá nic dělat. Já mám FSH mezi 20-30..při prvním IVF jsem měla dvě vajíčka, ale při druhém žádné. Hladina FSH signalizuje, že se s vaječníkama něco děje a nepracují, jak by měly. Taky si zjisti v kolika měla přechod Tvoje maminka, babička, teta atd.. Většinou se to dědí.
Pokud tělo neprodukuje žádná vajíčka, je jediná možnost - darované. Moc jsem Tě asi nepotěšila, ale takhle to prostě je 😒

kinguse
1. únor 2010

ahoj holky, tak jsem se konečně dostala k PC,abych se s vámi podělila o svůj příběh.Už rok a půl se snažíme o druhé mimčo. Upozorňuju,že první jsem měla ve 28letech a vyšlo přirozeně hned první měsíc po vysazení antikoncepce. A teď bum a nejde to. Když jsme se v květnu 2008 začali snažit,tak jsem přestala dostávat menstruaci,ani po lécích a injekcích se nedostavila. Pak nasadili hormony (Estrofem a Duphaston),brala jsem to 3měsíce, bylo mi z toho blbě a hlavně hrozný nálady, o růstu hmotnosti ani nemluvím ☹ .Pak jsem tomu zkusila nechat volný průběh,ale opět jsem přestala mentruovat,takže jsem se zas musela vrátit ke svým oblíbeným hormonům. Po dalším půl roce snažení nás odeslali do CARu v ČB a tam mi udělali veškerý odběry krve, FSH mi vyšlo 45,3 a nějakej druhej hormon LH 21,2...takže diagnoza ovariální selhání ☹ Podle UZV nemám vůbec žádné folikuly, vajíčka se netvoří, vaječníky jsou seschlé...jediná možnost otěhotnění: darované vajíčko. Jsme rozhodnutý s manželem do toho jít, ale stejně mi nedá se zeptat: myslíte, že s touto diagnozou a těmito hodnotami a výsledky je možné ještě otěhotnět přirozenou cestou? Má smysl to zkoušet dál nebo už je opravdu jediná možnost dárkyně. Po miminku, i když už jednoho raubíře doma máme, toužíme s manželem oba.
Díky za odpovědi

rosienka
1. únor 2010

ahpjte kocky, tak vas tu este pred spanim pozdravim, i ked som ako na potvoru ochorela a lezim doma s teplotou a nadchou a sem-tam skrablavym hrdlom ☹

labus- no naaadhera, to je super sprava, ze mate jedno take schopne embrijko s 9 bunôckami, co tam po ostatnych, netrap sa tym, nam tiez ledva zostali dve z piatich...a predtym to tiez nebola slava. Hlavne teraz je to, co je v brusku 😉

gabi- ach, to je mi luto, ze ti to stopli a zas musis tak dlho cakat, to je urcite tazke na nervy, to pozname... ☹ , ale nic nie je stratene, treba vydrzat, urcite budete aj vy raz odmeneni 😎

nadi- coze to mas za problemy? dufam, ze nic nazne... 😖

nadis.h
2. únor 2010

Dobré ránko,

byla jsem na 7 na odběr krve na tripply. Tak Vám napísnu a jdu ještě do postýlky. 😀

Kingu ahojky,
pokud ten problém přetrvává tak dlouho jak píšeš..Bohužel nechci Ti dávat zbytečné naděje,ale řekla bych že se to asi už nespraví. Nejsem žádný odborník,ale řekla bych,že pokud je už jednu s FSH problém-nějaký větší tak si myslím že časem se to už jen zhoršuje ne naopak. 😒 Takže bych určitě neváhala ani nečekala na zázrak. Co si budeme povídat-umělko se nemusí bohužel povést hned a tudíž běží čas.Není to otázka pár dnů ani 100% úspěšnosti..Proto se to může často dost protáhnout. Mě trvalo 7 měsíců než jsem k samotnému IVF došla.

Rosi se ani nedivím.Je strašná zima. 😖 Já taky čekám kdy padnu.V práci nic moc teplo nemáme.

Jinak dr řeší vřídek na čípku v souvislosti s cytologií,že mi v ní vyšla nějaká: neidentifikovatelná změna... 😖

minka051
2. únor 2010

kinguse
no nechcem ťa znepokojovať ale pravda je asi taká že to už nepôjde. Neviem kolko máš rokov lebo já mám 43 a ten istý problém že vajíčka sa mi už netvoria lebo vaječníky prestávajú pracovať. Nepodarilo sa mi ani IVF 2x má stopli lebo som ani na hormóny nereagovala, tak nám poradili darované vajíčka. Teraz som už 6deň po ET s darovanými vajíčkami a dakujem bohu že je taká možnosť, len musím silno veriť že sa to podarí. Testovať či som tehu by som chcela v nedelu no uvidím. Ale nezúfaj nič ešte nieje stratené. Vždy je nejaká možnosť len si to treba dobre premyslieť. Držím ti palce.

labus
2. únor 2010

ahoj kočky 🙂
Nadi a Rosi pohladte brušká...
Kingu ahoj žial ja Ta tiež nepoteším tak vysoke FSH už zrejme klesta nebude kedže už máš problem aj z menzesom ...ja mávam menzea pravidelne a FSH je 17 a aj tak bol vždy problem z mojimi vajíčkami ...a to je to FSH najvyššie ake som mala i napriek tomu po vysokých dávkach hormonov som mala maličko vajíčok a schopne embrijko vždy len jedno...mne lekár vravel že ak je FSH nad 20 nemá už význam začínat stimulku ... samozrejme FSH treba aspon 2-3 x zopakovat lebo napr.Nadi krásne kleslo ale to je asi výnimočný prípad...
takže podla mna je riešenie jedine darovane vajíčka
Minka ahoj ..tak ako sa cítiš? ja klasika nič necítim...nič...

gabikri
2. únor 2010

Ahojky 😉 😉

minka, labus : holky myslím na Vás...kdy budete testovat? 😉

king : všechno napsaly už holky, bohužel je to tak. Nevím, kolik Ti je, ale já mám FSH 20-30 a už je to asi taky v háji. Nechci se s tím smířit, darovaných se bráním zuby nehty, ale asi mi nic jiného nezbyde.
Zeptej se doktora, co by Ti radil, ale já myslím, že je zbytečné mordovat tělo a pokoušet se o IVF, když je to k ničemu. Já to zkusím ještě jednou asi už půjdu do darovaných.

rosi : brzo se uzdrav, doufám, že ležíš v poslteli a manžel Tě obskakuje a vaří čajíčky 😉

nadis : koukám, že jméno pro chlapečka stále není vymyšlené? 🙂

rosienka
2. únor 2010

nadi- aha, no co to bude asi za "zmenu" 😕 ...nech teda riesiaa drzim palce, aby to nic vazne nebolo 🙂

kingus- pripajam ja k ostatnym nazorom, fakt sa nedaju stale cakat zazraky...i ked sa samozrejme obcas deju. ak ti jednoznacne viackrat potvrdili take vysoke FSH a aj na UTZ vyschnute vajecniky bez folikulov, tak pdla mna nie je o com, i ked to znie urcite velmi bolestivo. Ked si dietatko este velmi prajete tak je tu uz len to darcovstvo alebo adopcia...prirodzene to vôbec nevidim, lebo ako vidis ze aj my ostatne, co mame FSH nizke, pripadne do 20 mame problem co-to vystimulovat a oplodnit... 😒

labus- veru hladkam hladkam 😉 obcas ma tam cosi pichne a uz som si "vsimla", ze mi zavadzia a siroka som ako mech 😀 Inak nepanikar, ja som po ET do testu vôbec, ale vôbec nic necitila, akurat par dni pred testom taky jemny pocit na mrchu, to bolo vsetko

nadis.h
2. únor 2010

Gabi už jsem to tedy pozměnila. Holčičku jsem vymázla-páč doufám, že chlapeček zůstane. 😎 A bude po taťkovi. I když jsem to nechtěla,ale udělá mu to radost a bude pyšný na svého nástupce. 😀

rosienka
2. únor 2010

gabi- no to si môzes mysliet, ze ma obstakuje...cely den chudacik robi, vcera akurat nakupil a urobil mi aj ranajky, aj veceru. dnes uz nemam horucku, tak som o 11h vstala a potulujem sa tu.
zajtra idem na kontrolu, huraaaa 😀

gabikri
2. únor 2010

nadis : jůůůůů, to je pěkný, nakonec jsi vyměkla, viď 😉

Holky u nás v CARu je nová setřička, taková mlaďoučká bloncka a když jsme byli ve středu na IVF, tak manželovi brala krev a jemu se pak udělaly dvě obrovské zelenofialové jelita přes celou ruku. O víkendu říkal, že ho to bolí, ale nevěnovala jsem tomu pozornost. Teď mi volal ( je pracovně v Rakousku) že ho to bolí jako čert, že až přijede do Čech, asi s tím půjde k doktorovi. Že vůbec v té ruce nemá cit. Síla co? 😝

nadis.h
2. únor 2010

Gabi ono to tak nějak vzešlo samo. Uplně na začátku kdy mi těhu potvrdili tak to přítel vyslepičil svému NEJ kámošovi a oba hned, že to bude Karel. A už o něm ani jinak přítel nemluví. 🙂

Tak to možná Gab chytil zánět žil. 😕 To měl přítel když ležel ve špitále a bolelo ho to jako prase víc jak týden. 🙄

gabikri
2. únor 2010

nadis : a dali mu na to něco? A nebo to odeznělo samo?

nadis.h
2. únor 2010

Gabi mazal si to myslím Fastum gelem? A ve špitále dostal nějakou vodu co si dal vždy na kus obvazu a přiložil si to na tu ruku.

gabikri
2. únor 2010

rosi : tak to máš zlatíčko, že vaří. Mě když je špatně, tak můj drahý zajde akorát do nějakého fast foodu a přitáhne nějakou krabičku s nezdravým pokrmem. 😝

labus
2. únor 2010

ahoj kočky tak ste sa rozpísali ,že nestíham čítat 😀 😀 😀
Nadi tak zmena mena ... super aj ja som chcela dat chlapčeka určite po mužovy ale ani počut nechce
a ja neviem prečo lebo IVAN sa mi páči a dá sa pekne zavolat ..dokonca aj dievčenske sa mi páči Ivanka
ale já má pre dievčatko tolko mien že aj 5 torčatá by som mohla mat a chalpčenske sa mi velmi páči ADAMKO ale to muž nechce a už máme ANDYHO
ja som sa dnes bola prvý krát prejst a teraz pečiem jablkovo-makovu štrudlu ..taku chut som dostala na mak ako nikdy v živote 😀 😀 😀 😀

kinguse
2. únor 2010

ahoj holky, v podstatě jsem ráda,že jste mi to všechny na rovinu napsaly,doooost mi to pomohlo v rozhodování,teda spíš mě to utvrdilo,že jsem se rozhodla správně! 🙂 Sice mi to taky dalo zabrat přemýšlet,zda jít do "darovátka",ale pravdou je,že je pro mě prioritou mít miminko a je jedno,že to "jen" vajíčko nebude přímo moje,ale já si to miminko odnosím, porodím, bude mě zlobit,tak prostě budu JEHO máma!!! 🙂
Sice jsem si moc přála alespoň dvě děti,ale zaplať pánbůh,že mám aspoň to jedno. Když tu čtu všechny ty vaše příběhy,tak si říkám,že na tom nejsem vůbec špatně a pořád jsou nějaké možnosti.
Ne každý den se dostanu na počítač,ale budu sem chodit pravidelně a koukat se a číst,jak která pokračujete.
Moc vám děkuju a přeju,ať se všem zadaří mít jednou to "svoje" miminko a je jedno jakou cestou to bude!!!! 🙂
Jo, a je mi skoro 32.

nadis.h
2. únor 2010

Kingu přesně tak. Až to mimčo budeš mít v bříšku tak Tě ani nenapadne myšlenka, že není "tvoje". Budeš ho milovat stejně jako vlastní a budeš se radovat že budeš maminka!! 🙂