Je tu někdo, kdo otěhotněl s vysokým FSH?

bera28
9. říj 2007

Ahoj holky,
z hormonálního profilu mi zjistili vyšší FSH (10,4). Zároveň mi nedorůstá děložní sliznice a mám kratší cyklus (cca 22-24 dní) a před menstruací ještě několik dní špinění. jeden doktor mi řekl, že FSH není až tak hrozný, druhý zase že s takovou hodnotou nemám s otěhotněním moc počítat. Je mi 32 let. Tak teď nevím, jestli nemám jít rovnou do IVF, než zbytečně zkoušet IUI. Je tu něterá, která otěhotněla i vyšší hodnotou FSH? A hlavně jak? Díky moc za každý příspěvěk.

labus
15. únor 2010

Gabi br tak to je už morbídne aby som si pichala do prsta pre taku smiešnu poveru 😀 😀 😀 brr až ma striasa..

ivus16
16. únor 2010

ahojte, taky jsem si včera objednala kotvičník, uvidím co to se mnou udělá. Jak to manžel viděl hned mě chtěl abych objednala víc, že si taky občas dá, no uvidíme. On totiž moc nemusí ani ovocné čaje natožtak ty bylinkové 😉

nadis.h
17. únor 2010

Ahojky,

tak si mě ve špitále nenechali ani mi nic nedělali. Jen novou cytolku. 🙂 Tak jsem ráda.

Gabi kámojda co má tu dárkyni tak dárkyně měla 9 kvalitních vajušek a 6 se jich oplodnilo a pořád drží. 😉

gabikri
17. únor 2010

Ahojky.

Holky kde mají ty kapky z toho kotvičníku? Sehnala jsem jen čaj.

nadis : To je dobře, že si tě tam nenechali..to Ti spadl kámen ze srdce, to věřím 😉
To jsem teda zvědavá jak opice, jak to kámošce dopadne 😵 😵 A kolik jí je, že už musela na darovaná? 😕

sukubka
17. únor 2010

ahoj holky tak dneska jsem byla na hormonálním profilu,zítra uvidím výsledky FSH,tak pak podám info.Jinak od zítřka stimulka clostylbegylem,tak se už těším.Vám všem moc držím pěstičky 😉

nadis.h
17. únor 2010

Gabi no je mladá právě. Je jí 27 jako mě. 😒 FSH měla vysoké už předtím (pár let zpět) kdy podstoupila 2 IVF u Apoli s bývalým přítelem. A u Apoli jí to nikdo neřekl!!! 🙄 Takže to zjistila až teď v Gennetu. Ono jde hlavně o Anti muller.Ten jí vyšel jasně,že už má to pitomé předčasné ovariální selhání.

Sukub držím palce na zítřek! 🙂

sukubka
17. únor 2010

nadis.h mě nikdo nedělal Anti muller.kolik měla ta kamarádka FSH?teda jsi mě vystrašila.A kolik mívala vajíček nevíš?

nadis.h
17. únor 2010

Suku já si nepamatuji kolik měla předtím. Ale mám pocit, že jednou jí zůstali 2 poslední na ET a to měla mimoděložní a jednou nedošlo ani k ET páč všechna vajíčka odpadla. A měla FSH ted myslím 22 a pak se jí to ještě krapet zvýšilo. A antimuller mě udělali až ted v říjnu...Byla to prý novinka.

sukubka
17. únor 2010

a to ti dělali v CAR?nebo kde?no snad to nebudu potřebovat a bude to ok!chudera tak mladá a už tohle!
mě bude letos 24 a kdyby mi řekli tento ortel no nevím...

ivus16
17. únor 2010

panebože, co to zase tady čtu. Ten Anti muller je nějaká nová metoda zjišťování funkcí vaječníku, něco jako to FSH, jsem z toho zmatená 😕 To zas budu mít nad čím přemýšlet.

kinguse
17. únor 2010

ahoj holky,tak konečně jsem se zas dostala k netu...teda ne že bych se nedostala dřív, musím na něm každý den pracovat,ale prcek marodil,tak chtěl pořád maminku 🙂
Jinak jsme byli min.týden na genetice, čekáme na výsledky a pak kontrola v ARTu,co dál...teda ono je to celkem jasný. Manželovi odeberou sperma na zamražení, vyplázneme 15tis a budem čekat na dárkyni 😀
taky jsem četla o tom "zázračným" kotvičníku, na mě,když nemám žádný vajíčka, už asi fungovat nebude,co 😖
Tak těhulky držte se a užívejte si to a snažilky nezoufejte a věřte!!!! 🙂

nadis.h
18. únor 2010

Sukub ano to mi dělali v CARu. Ještě že tak.Hrooozně jsem si oddechla. Říct mi že jsem v přechodu tak bych si musela najít jiného chlapa. 😔

Ivus ano Anti muller prokáže spolehlivěji funkci vaječníků. Respektive dá se říct, že výsledek toho ukáže jak dlouho zbývá než odejdou vaječníky do důchodu.

Kingu a už jste v pořadníku na dárkyni?To by mělo švihat rychle.

ivus16
18. únor 2010

chci se zeptat, myslíte, že vyšetření Anti muller nabízejí všechna reprodukční centra, nebo to dělají jenvelké centra. Já chodím do Zlína, tam to asi dělat nebudou. Jak probíhá takové vyšetření, taky jen z krve nebo je to složitější???díky

nadis.h
18. únor 2010

Ivus je to jen vyšetření z krve. A zda to dělají všude netuším. Ale mě to dělali v mém CARu a tu krev na tenhle rozbor posílali do Prahy. Já za to nic neplatila, ale četla jsem už i o holčině co jí to nabírali a ta si za to musela zaplatit 590,- ve státním CARu.

kinguse
18. únor 2010

Nadis na poradník nás zapíšou,až zaplatíme zálohu 😀 Musíme ještě počkat na výsledky z genetiky,pak máme přijít. Tady v ČB se prý čeká max. 6měsíců,ale někdy i dřív,tak snad se brzo dočkáme a doufám,že se to povede.

kapibara
20. únor 2010

Ahoj Holky,Ahoj Nadis 😀
pročítám diskuze a narazila jsem na vás...mám předčasné ovariální selhání...ale moc tomu teda nerozumím...já mám FSH naštěstí OK,ale anti muller 1,5...což je málo
Dr.Petr mi říkal,že ten anti muller dělají jen snad v Gennetu a taky jsem se dočetla,že je to u nác málo dostupné vyšetření....takže Gennet to dělá zřejmě běžně při vyšetření hormonálního profilu

nadis.h
20. únor 2010

Aale ale...Ahoj Kapi... 😀
Já mám anti mullera 1,68 ale Ty máš pěknou hromadu vajuch tudíž k Tobě mi ov. sel. moc nesedí... 😉

kinguse
23. únor 2010

halooo, kde jste kdo? U nikoho nic novýho? 😉 U mě taky ne, pořád čekáme na výsledky,tak se nic nehejbe!!! A v práci je to na prd,tak už bych radši,aby se dali věci do pohybu...ale to si budu muset ještě počkat 🙂

nadis.h
23. únor 2010

Ahojky, ani nic nového. Žádné novinky ani stařinky.. 😀 Jak Vy?

ivus16
24. únor 2010

Ahojte holky, tak u mě něco málo nového, druhý výsledek hodnot FSH byl 23, minule 17. Doporučili nám IVF-nativ, je to stimulace nízkých hormonů, úspěšnost nejspíš nulová ale asi to zkusíme , kdyby náhodou. Taky nám nabízeli IVF přes pojišťovnu, ale protože bych musel brat velké dávky hormonů bylo by to strašně drahé, ale k tomu určitě taky dojde. Nevěřím, že bych měla mít takové štěstí a zadařilo se hned na poprvé. No ale naděje umírá poslední, že 😀 . Paní doktorka říkala, že nemáme věšet hlavu a jedeme prý dál, stejné pozitivní myšlení má i můj manžel.
Takže z rozjetého vlaku už nebudem vyskakovat až se dořítíme do vytouženého cíle. 😀

gabikri
24. únor 2010

Ahojky 😵 😵 😵

Tak u mě taky nic nového akorát to, že jsem dnes dostala mrchu a to po 19dnech 😖 Takhle zkrácené to mám po tom, co jsem byla na prvním IVF. Když jsem to říkala v CARu, tak prý to už takhle budu mít pořád. Ale šíleně mě bolí břicho, takhle mě nikdy nebolelo. Tak mám z toho po náladě. Včera jsem chytla pěknou depku že jsem bába před přechodem, co asi bude bez dětí 😅 Už aby se mi ozvala ta dárkyně, ať mám aspoň nějakou malou naději.

Taky jsem byla u fyzioterapeutky, tak mě poslala na cvičení s těmi zády a prý mě naučí i Mojžíšovou. Tak aspoň zabiju dvě mouchy jednou ranou. Když už nic, tak záda přestanou bolet.

ivus : to je dobře, že Ti doporučili Nativ u nás v CARu ho např. nedělají. A taky je fajn, že myslíte pozitivně, to dělá hodně 😵

nadis : co je nového u kámošky?? 😵 😵

king : takže jsme na tom stejně, budeme si držet palečky, ať máme nějakou šikovnou dárkyni 😵 😵

Jo a ten kotvičník piju..sice jsem asi blázen, když nejsou vajíčka, ale co.. 😝

rosienka
24. únor 2010

ahojte baby...drzim vsetkym palce, nech sa dari urodit aspon nejakym vajickam...pripadne najst darkynu, viem si predstavit ake je to o nervy 😠

gabi- nebud smutna, akyze prechod, este budes tehula, uvidis 😉

ivus- skuste urcite ten nativ, aspon uvidite, ci sa dozreje aspon jedno vajicko 😉

kapibara- ja som mala AMH myslim ze okolo 1, neviem presne, lebo to bolo v inych jednotkach a vidis, ze sa podarilo, tak nestresuj 😀

u mna inak nic nove...ale aj zato zaplat panboh, citim sa fakt dobre

ivus16
25. únor 2010

holky díky za podporu, gabrikri: tak pozitivní myšlení má jen má paní Dr. a můj manžel, já jsem trochu pesimista 😒 Sice paní Dr říkala, že je to všechno o štěstí, tak třeba když mě nasadí nějaké ty hormony tak se přidá i trochu toho štěstí a výjde to, ale s tak vysokým FSH???? nevím, nevím.

Jinak kotvičník jsem si uvařila zatím jen jednou, chuť jako nic moc 😖 .Teď o víkendu si dám konečně pravidelné dávky, kolik toho gabikri piješ denně, myslíš, že stačí ta jedna dávka která mě vychází asi na 500ml ?????

nadis.h
26. únor 2010

Ahojky děvčátka,

jak se máte? U mě vše v pořádku jen jsem hodně unavená čím dál víc až mi je často špatně od žaludku... 🙄

Rosi co pupičisko? 😅 Roste coo? 😀

kinguse
27. únor 2010

ahoj holky, teda dneska byl za krásnej den...už to začíná vonět jarem,tak i nálada je podstatně lepší 😎

gabi...no taky doufám,že dárkyně bude šikovná a hlavně zdravá!!!!

ivus...určitě to vyjde...musí!!! 😀 psychika dělá divy,snaž se být v pohodě a štěstí určitě brzo dorazí!!!...držím palečky

sukubka
27. únor 2010

ahoj holky tak zítra mě čeká OPU tak na mě myslete!
ivus kolik jsi měla FSH?

ivus16
28. únor 2010

sukubka: no poprvé jsem měla 17 a u druhého vyšetření se mě to ještě zvedlo na 23, ale moje Dr. říká, že je to všechno o štěstí a navrhla ten IVF nativ, ale to už jsem psala, tak uvidím, jestli po tom vyplodím nějaké vajucho. 😒

nadis.h
1. bře 2010

Sukub tak jak jsi dopadla?? 😵

Holkyk mě bylo taaak hrozně zle o víkendu. Od soboty noci jsem až do včera do večera zvracela a měla průjem. 🙄 A to po 15i minutách pořád. 😢 Strašný.

sukubka
1. bře 2010

nadis.h měla jsem ze 7folíků 7vajíček.dneska jsem volala 6vajíček bylo zralých 4se oplodnili metodou ICSI.zítra znovu volám.

nadis s tím zvracením je to hrůza ale to se spraví uvidíš

nadis.h
2. bře 2010

Sukub tak paráda!! 🙂

S tím zvracením... Dr mě dnes řekl, že to řádí všude. Ani jsem mu nemusela říkat celý průběh jak mi bylo a hned věděl.

Jinak máme potvrzeného pimpuláska!! 😵 Tak jsem ráda.