Je tu někdo, kdo otěhotněl s vysokým FSH?

bera28
9. říj 2007

Ahoj holky,
z hormonálního profilu mi zjistili vyšší FSH (10,4). Zároveň mi nedorůstá děložní sliznice a mám kratší cyklus (cca 22-24 dní) a před menstruací ještě několik dní špinění. jeden doktor mi řekl, že FSH není až tak hrozný, druhý zase že s takovou hodnotou nemám s otěhotněním moc počítat. Je mi 32 let. Tak teď nevím, jestli nemám jít rovnou do IVF, než zbytečně zkoušet IUI. Je tu něterá, která otěhotněla i vyšší hodnotou FSH? A hlavně jak? Díky moc za každý příspěvěk.

nadis.h
22. lis 2009

Rosi ano oni to tak u nás mají,že chtějí až po 3 týdnech od krve. A na krev "smíme" až nejdřív 14 den od ET. že prý dřív není nic vidět.Což já vím,že je blbost,protože srdíčko je už cca v 6tt. Ono u mě je to takhle pozdě co se tt týče,protože já celkově měla vše posunuté tím jak jsem stimulovala dlouho.Takže normálně kdo stimuluje kratší dobu tak mu to vychází ten 1 utz na cca 7 tt.

Gabi já jsem s jedním kamarádem koupila nějaký holčičce 7i leté Barbie popelku co chtěla z tohodle stromu. Je to strašně hezké,když lidi někomu udělají radost. A předminulý rok s mojim německým ex jsem koupila tu kouli na Vánoční strom na Staromáku. A také ty peníze šli do dětského domova. V podstatě každý rok na Vánoce něco takového udělám.Je mi těch dětí moc líto a jsem naštvaná na náš stát,že dělají takové štráchy s adopcí.Je tolik rodin co by ta děcka milovala a stát jim hází klacky pod nohy. 🙄

gabikri
22. lis 2009

nadis : já takový strom vidím prvně, ale určitě tam něco koupím. To by se fakt člověk picnul.
Když jsem si tady pročítala celé téma adopce, tak to je teda síla. Jak tě lustrují, zkoumají a jaké jsou vůbec
kolem toho štráchy...to nevím, jestli bych do toho měla sílu jít. Ne že bych nechtěla dítě z děcáku, ale asi by mi vadilo ta byrokracie okolo. Ale doufám, že nebude potřeba se tímto vůbec zabývat. 😉

rosienka
22. lis 2009

gabi- dakujeeem 😉 ty si urcite dalsia na rade, mam pocit, ze budeme tehulit vsetky tri a FSH a AMH mozu ist do certa 😝

ja som si na jeden taky strom priani pred dvoma rokmi napisala moje prianie, ze si prosim babo a teraz to vyslo... 🙂 tak skus aj ty, i ked ti ho nikto konkretne neda, ale niekde tam hore bude objednavka 😉

nadi- no ako vidis, uz 12. den je "nieco" vidiet 🙂 takze az o dva tyzdne ides na UTZ?

gabikri
22. lis 2009

rosi : to je hezký, ty jsi napsala přáníčko na strom a už to je 😵 😵 😵 😵 Ale dali si tam nahoře tedy načas, pacholci 😝 Asi mají hodně objednávek 😉

nadis.h
22. lis 2009

Gabi je to šílené.A hlavně kolik let to trvá. Proč? Dětí je tolik v dětských domovech co jim utíká dětství,které bymohli strávit v rodinách... 😠

Rosi tak tak. 😀 Počkejte pak budeme v nějakých lékařských novinách. 😀

Ano Rosi jdu až v pátek 4.12. 🙄 Jestli teda vydržím a nezajdu k tomu mému doktorovi. 😀

gabikri
22. lis 2009

nadis: prý stačí, když máma pošle jednou za rok pohled k Vánocům a dítě je rázem nevhodné k adopci 😖

nadis.h
22. lis 2009

Gabi to si nedělej srandu!!!To jsem nevěděla. Tak to mám dost fakt jako!!!! 🙄

rosienka
22. lis 2009

gabi- no veru, dali si nacas, lebo aj minuly rok sme sa snazili o 106 😉 , ale hlavne, ze nazabudli 😅

to je fakt velmi smutne s tymi detmi v domovoch a ake obstrukcie sa okolo adpocie robia, preveruju vaszo vsetkych stran, akoby ste boli zlocinci...

nadis.h
22. lis 2009

Holky já chápu docela třeba ty testy a "proklepávání"...Ale když už pár tím projde úspěšně,tak mi hlava nebere,že pak se tolik let čeká.

rosienka
22. lis 2009

nadi- samozrejme, ze nejake previerky su OK, ale to sledovanie aj po adopcii, ze ci si spôsobila a dobre sa staras... akoby tak isto sledovali tych houmesakov, co tie deti väcsinou narobia a nechaju tak... ☹ ono sa caka preto dlho, lebo vraj nie je vela babätok a po nich je najväcsi dopyt. Väcsie deti uz skoro nikto nechce...a je to veru ovela tazsie take dieta integrovat do rodiny.

labus
22. lis 2009

ahoj kočky rada by som sa poradila pozerám že su medzi vami kočky ktore otehotneli z vysokým FSH-to je aj moj problem .Naposledy bolo 13,1 ale predtým aj 14,5 a to bolo pred rokom teraz bude aktuálny výsledok v utorok dnes som bola na krv.
Jedna kočka mi napísala že vysoke FSH može byt problem aj pri zahniezdovaní embrijka viete niečo o tom ? alebo ake lieky ste dostali po transfere len utroš? alebo špecialne aj niečo ine -díky moc každá rada a skusenost pomože
a tehulkám blahoželám 😉

nadis.h
22. lis 2009

Rosi to vím no. A je to smutné,když pak někdo stráví v dětském domově do těch svých 18i let. 😔

Ahojky Labus,
mě teda v CAR řekli,že problém vysokého FSH souvisí pouze s vajíčky. Je to v podstatě hormon vaječníků a odpovídá tomu jak pracují či nepracují. Ale že by to mělo vliv na nidaci embryjka to si myslím,že ne. Však je plno holek co má FSH vysoké a proto mají dárkyně. Právě kvůli vajíčkům,že nevytvoří svá.
A myslím,že my tady jsme nejlepší příklad,že i s vysokým FSH to jde. 😉 Já jsem v září měla FSH 19,9 a v říjnu stimulovala a vajíček měla 14 z toho 10 zralých a těhu jsem na poprvé.Tak to asi takový velký vliv mít nebude.

A já beru od OPU půlku Prednisou 5mg 2x2 utrouše a od ET pak ještě 3x1 magnesium.

labus
22. lis 2009

Nadis -dakujem moc. To je super povzbudenie hned sa mi lahšie dýcha a čím si stimulovala že si mala tolko vajíčok pre takom FSH?
a prosím ta prečo ti nasadili aj magnesium?

gabikri
22. lis 2009

labus: ahojky 😉 Já jdu zítra ráno na OPu a stimulovali mě Fostimonem a při posledním UZ mi řekli,že mám tedy jen dvě vajíčka, ale jak psala Nadis, to se ještě může do OPU změnit a nějaké tam přibýt 😉 A to mi naměřili jednou FSH 20 a podruhé snad 28 😒 To jsem myslela, že už finito vajíčka a ejhle, nějaké se přece našly 🙂

nadis.h
22. lis 2009

Labus já měla první stimulku v červnu. To jsem měla FSH 10,03 a pak 6,96 takže mi to lítá. A měla jsem stimulaci Fostimonem.Ale to mi stopli na 1 utz kontrolním, protože jsem měla folíky strašně malé. I přes to že jsem měla 300 jednotek denně.

A teď co jsem měla stimulku v říjnu tak jsem měla Gonal a Synarel sprej. A Gonalu jsem měla 300 jednotek a stimulovala jsem 15 dní. A na OPU šla s tím , že na utz byli jen 2-3 folíci a nakonec jich bylo 14 a v každém vájo. Takže překvapení pro mě i CAR. 🙂

labus
22. lis 2009

wau kočky to je užasne...
Nadis a ten synarel je na čo?
Gabi tak na zajtra držím palčiská a mrknem k vám som zvedavá kolko bude vajíčok -dufam že tiež viac ...
ja som teda nikdy nemala viac ako tri aj to bolo maximum pri 300 jednotkách MERIONALU potom pri NATIVOCH vždy jedno

gabikri
22. lis 2009

labus : díky 😉

labus
22. lis 2009

Gabi neni zač hlavne nech sa dočítam zajtra povzbudzujucu správičku ved každý podobný uspechčloveka riadne naštartuje a povzbudí ..preto zajtra budem vážne silno držat palec
a Nadi prosím ta prečo to magnezko?

nadis.h
22. lis 2009

Labus ten Synarel je nosní sprej a je to taky pomocník takový na stimulaci vaječníků.

gabikri
22. lis 2009

labus : to máš pravdu 😉 Mě když řekli, že mám takhle vysoké FSH a že asi budu muset na darovaná vajíčka, tak to se mnou málem seklo 😒 Ale pak jsem začala šmejdit tady na diskuzích a zjistila jsem, že nic není ztracené a zázraky se dějí 😵

nadis.h
22. lis 2009

Labus a magnésko jsem dostala po ET prý proto,aby embryjka necestovala kam nemají.Ono je to dobré pro více věcí. Pro křeče a stahy dělohy a tak.

nadis.h
22. lis 2009

Gabi no se mnou to taky praštilo. O to hůř,že přítel by nikdy do dárcovství nešel. 😢 Je to sobecký od něj,ale na jednu stranu ho chápu. 😒

labus
22. lis 2009

kočky vy ste zlatíčka-dakujem zsa som sa dozvedela niečo nove a naštastie povzbudzujuce- prešla som už teda hodne dlhý kus cesty ..a tu na koníkovi som sa dozvedela kopec rád a užotočných info ale ešte stále sa mám čo učit..
teda tieto rady od vás su pre mna velmi cenne-dakujem a ak sa nenahneváte občas k vám zavítam mrknut čo máte nove 🙂

nadis.h
22. lis 2009

Labus klidně choď když nebudeš vědět. Já jsem za 8 měsíců strávených čekáním projížděla všechn možné diskuze a infa o IVF každý den, tak se mi občas už i holky na jiné diskuzi smějí, že jsem jak chodící encyklopedie. 😀

Holčičky jdu na zprávy a na Superstar. Začíná mě zase bolet hlava.Strašně na to trpím. 😢

Tak hezký večer a dobrou noc.

A Gabi Tobě držím moooc palečky na zítra! 🙂

labus
22. lis 2009

Nadi -dík aj ja idem sledovat superstar -krásny večer vám obom želám a Gabi tfuj-tfuj pre štastie 😉

rosienka
22. lis 2009

ahojte baby, tak sme sa zas dobre nachlamali, dnes som tusim jedla fakt za troch 😀

labus- tak aj ja ta potesim, ja som mala raz FSH 22, potom 5.5, potom 9 a naposledy 7, ale taky iny Anti Müller hormon mam dost nizsi ako by mal byt, co znamena, ze mi akoze prestavaju vyfgovat vajecniky... no napriek tomu sme vystimulovali pri obrovskych davkach 600 IU 3 vajicka a vyzera to po dnesnom teste tak, ze sa ujali obe. A keby aj len jedno, tak je to zazrak 😅 😵 FSH nema na uhniezdovanie absolutne ziaden vplyv, to skôr progesteron, ktory si po ET dodavas. Ja dokonca uz odteraz nemam ani ten progesteron brat, uz len kyselinu listovu... tak drzim palce, aby si sla v nasich slapajach a kludne sa tu znova zastav 😉

gabi- velmi drzim palce na OPU, nech mas pekne prekvapko! 😀

labus
22. lis 2009

Rosienka-dakujem bože kočky som štastná že som vás objavila normálka mám hned viac optimizmu
Rosienka ako som to čítala riadne mi slzičky vyhrkli strašne moc dakujem
a ten Anti Muller tak to teda počujem 1krát...sakriš na ten sa spítam
a 600IU to si ako zvládla? veduž 300so mnou mávalo že až-tak to kolobuk dolu

labus
22. lis 2009

ešte otázočka ten Anti Muller hormon asi neberu bežne v HP može mi ho vziat obvodná gyn.alebo to len v centre zistuju, a aká má byt tá hodnota ?
a Rosienka moc ,moc blahoželám 😉

nadis.h
23. lis 2009

Ahoj holky, 🙂

Labus Antimuller hormon já také nevěděla,že něco takového existuje.Na českých internetových stránkách jsem o něm našla informace jen na německých či anglických stránkách a bylo mi řečeno,že v ČR to je novinka a posílali mou krev na tenhle rozbor do Prahy z Liberce.

A zjistí se tím mnohem přesněji zda jdou vaječníky do důchodu či ne. Normální hodnota by měla být snad 1-8.

gabikri
23. lis 2009

Ahojky všem

Ufff, tak jsem doma, mám to za sebou
Vše proběhlo v pohodě, odebrali mi dvě vajíčka, jedno prý lepší, jedno horší. Zítra mám zavolat, jak se embrya vyvíjí a kdy bude případný transfer. Manželův spermiogram prý vzorný.
Paní co šla po mě prý slyšela, jak doktorka o mně říká " super, máme tam dvě"
No mě to moc super nepřijde, že jenom dvě a ještě jedno z toho nic moc, ale asi vzhledem k
mému věku a FSH je to fakt asi super Prý jestli tam chci obě, já že jo, to se takhle ptají??

Jinak třeští hlava, jsem ráda, že nejsem v práci, jdu zalehnout.