Je tu někdo, kdo otěhotněl s vysokým FSH?

bera28
9. říj 2007

Ahoj holky,
z hormonálního profilu mi zjistili vyšší FSH (10,4). Zároveň mi nedorůstá děložní sliznice a mám kratší cyklus (cca 22-24 dní) a před menstruací ještě několik dní špinění. jeden doktor mi řekl, že FSH není až tak hrozný, druhý zase že s takovou hodnotou nemám s otěhotněním moc počítat. Je mi 32 let. Tak teď nevím, jestli nemám jít rovnou do IVF, než zbytečně zkoušet IUI. Je tu něterá, která otěhotněla i vyšší hodnotou FSH? A hlavně jak? Díky moc za každý příspěvěk.

gabikri
19. lis 2009

Ahoj děvčata 😉 😉

Tak se konečně ozývám, včera jsem sice nakukovala, ale neměla jsem vůbec sílu něco psát.
Byla jsem na tom UZ a docela to dopadlo dobře. Mám dva folíky, poměrně už dorostlé,
přidali mi ještě Fostimon ( celkem do mě narvou 9 x 5 dávek denně) a k tomu si ted tři dny budu píchat Orgalutran a v neděli 10 tisíc Pregnylu. A v pondělí v 7.30 nástup 😵 😵 😵

Pěkně mi to cvičí s psychikou, včera jsem chytla depku, že jsem se musela jít sama večer projít, což normálně vůbec nedělám. Byla jsem i nepříjemná na manžela..pak mě to mrzelo..ale snad to chápe.

Jinak pohled do zrcadla to mi taky nepřidá, k špekům se přidaly ještě pupínky..teď by mi ještě mohly začít růst fousy a bude to tuto kompleto 😀

nadis.h : to je náhodička s tím hotelem 😉 Nám to tam zařizoval kamarádky manžel, dělá tam už léta číšníka. Je zadobře s ředitelem, tak jsme dostali dobrou cenu a mohli jsme si přinést i svoje víno.
Je to tam hezké, viď? Akorát kuřáci nadávali, že museli chodit ven, ale co, jinak se svatba povedla.

rosi : co u Tebe nového ?

nadis.h
20. lis 2009

Ahoj holky,
je mi dneska blbě. 😝 V noci jsem nemohla spát, protože mě hrozně bolelo břicho. Tak jsem taková natvrdlá. 😨

Gabi paráda! A jsou tam nějací i menší? Já šla na OPU taky s tím,že bude max 2-3 folíci a nakonec jich bylo 14. 😵 Tak doufám, že budeš mít taky takové překvápko. 😉

Ty změny nálad jsou těma hormonama o to víc horší. 😝 Taky to znám a chodila jsem kolem baráku to rozcházet, 😅

Počkej ten špíček ze stimulky se za chvilku změní na těhušpíček a nebude Ti ani trochu vadit. 😀

Jojo ten hotel je krásný. To jste měli fajn tam. A my taky museli chodit hulit ven,když jsme měli ty Vánoční večírky. Ale zas byla největší sranda mezi kuřákama na těhlech dýchánkách venku. 😀

Rosi už to má za pár do krve. 😉

rosienka
20. lis 2009

ahojte babule! 😉

tak sa sem konecne dostavam...posledne dni som mala totalne zhony a stres v praci, je to tam otrasne, neviem ako to tam vydrzim, ked budem fakt tehotna... ☹ sef je totalny primitiv, furt si najde aj najmensiu zadrapku, aby ma mohol sprdnut a ponizit a udupat, stale na mna hadze spinu a vycitky, len aby on nebol na vine a pritom by som mu mohla dokazat, ze je na vine on, lenze o tom ani pocut, len ja som ta co nieco zabudla povedat a podobne... 😖 😠 Strasne ma sere, ale neodisla som kvoli tomuto nasmu "projektu" i ked je to uz od leta na hovno. Nemôzem teraz menit zamestnanie, ked chcem otehotniet, to je fakt blby ternim, neviem, co mam robit, ja tam nevydrzim uz ani den 😢

gabi- neboj, este to do pondelka bude dobre, hlavne nech su vajicka zrele, co tam po kvantite. My sme mali nakoniec tiez len dve naozaj zrele vajka a pekne sa opodnili. Teraz zacinaju pomaly take tie pred menzesove pocity, ale neviem isto, comu to mam priradit...zacalo to v stredu a to som bola este tyzden pred planovanym terminom mrchy...tak snad je to dobre znamenie uhniezdovania. Boze, ja tomu chcem tak strasne verit, uz sa neviem dockat nedele 😉
nadi - no ved si tehula, tak co by ti nebolo zle, to je normalne 😝 Embrisko si robi miestecko 😀

tak ak sa tu zajtra neukazem, ale asi este hej, tak na mna v nedelu doobeda silno myslite, ja vam to oznamim cim skôr, ale neviem, ci nepôjdeme najprv s mm niekam oslavovat 😅

gabikri
20. lis 2009

nadis : jo, jo, nějaké menší tam prý jsou, myslím ale jen jeden..dva.
To, že jsem vůbec něco vypotila, tak za to jsem ráda 🙂

myskulaeva
21. lis 2009

Ahoj Gabikri a ostatní.už jsem ti sem jednou psala,že jsme na tom hodně podobně!! 😉 Tak já čekala jak to se mnou dopadne a teď chci napsat výsledek.Moje FSH bylo 23!!!!I přesto mně doktorka nastimulovala nejdříve Gonalem,který je dnes myslím absolutně nejlepší věc na trhu./projížděla jsem i zahraniční servery/.Abych nemusela platit šílené peníze za další injekce,protože jsem měla vysokou dávku 300 UI,přešla doktorka na levnější variantu a já jsem měla 6 folikulů a 6 vajíček!!!5 se jich samovolně oplodnilo a dnes jdu na transfer 2 hodně dobrých.Takže holky chci říct,že nucení některých CAR do dárcovství NEBERU a já jsem příklad toho,že i s vysokým FSH 23 je možné mít vlastní vajíčka!!!!!!!!!!!!!!!Samozřejmě vím,že nemám vyhráno.Ale už jsem aspoň v půlce cesty.

gabikri
21. lis 2009

myskulaeva : jéééé, tak to je super zpráva !!!!!! Držím palečky, moc moc moc !!!! jé, to mám úplně husí kůži !!
Jak píše nadis : listopad / 2009 je plodný !!! 😵 😵 😵 😵

rosienka
21. lis 2009

myskula- to je vynikajuuuce! a na aku lacnejsiu vartiantu Gonalu to presla?
drzim palce, aby si bola tiez tehula...dufam, ze sa nam tu vsetkym zadari, ja uz len do zajtra musim pockat na "rozsudok" 😅

gabi, ty sa ako citis? 😉

gabikri
21. lis 2009

rosi: ahojky 😉 Tak zítra budu držet palce i u nohou 😉 Já jsem už tak nějak zblblá z těch hormonů, že ani nevím. Chvíli mám depku, pak to zas přejde..hlavně je dobré se nějak zaměstnat a nemyslet na to. Večer jdu na poslední injekci Pregnylu a zítra už nic. Chválabohu 🙂

Jinak po OPU se ještě něco bere, nebo už ne ?

larri
21. lis 2009

Ahoj Gabi,
po OPU si teprve uzijes.Budes polykat nebo zavadet Utros.Bude se ti porad chtit spat a budes jak pitoma. 😉

gabikri
21. lis 2009

larri : no nazdar 😒 A jak dlouho se to bere ?

gabikri
21. lis 2009

Mně už se chce spát teď, no jestli se to ještě zhorší... 😕 😕

larri
21. lis 2009

Ja to brala jenom 14 dni,ale bere se to urcite dele.Zacala jsem spinit a krvacet,takze to u mne nemelo smysl.

Zeptej se u nas v diskusi,ale ted tam nikdo neni.Ale dostala jsem tri baleni na zacatku,tak nevim,jestli to neni na 6 tydnu.Ale fakt nechci kecat.

nadis.h
21. lis 2009

Ahoj holky,

dneska jsem musela vlítnout na žehlení. 😖 Měla jsem tu kopu a už mám zas další sušák vypraný a čeká na zítra. U nás je to pořád dokola. 😠

Rosi to mě mrzí, že máš takové nervy v práci. O to hůř se systémem který tam máte. Platí stále,že po porodu dostane ženská 2 platy a šlus? To já jsem celkem ráda,že tady mateřská existuje. Peníze sice kůlo,ale užiješ si mimi. Kdybych se náhodou rozešla tady s mojim,tak Vám přijedu dělat au pair s dětma mojema jo? 😀
Já Ti držím palce už od ET pro jistotu. 😉 😅

Gabi ono mi řekla primářka mého CAR,že v hodně případech když to na utz vypadá špatně tak je pak při OPU překvápko. Tak moc držím palce ať tam jsou pořádní šikulové!! 🙂

Mysku ahoj. 🙂 Já měla poslední FSH 19,9 a taky jsem stimulovala Gonalem. 🙂 A taky to dopadlo fajn.Šla jsem na OPU s riskem,že na utz bylo 2-3 folíků a nakonec bylo 10 zralých vajíček a 7 se jich oplodnilo a už zůstalo.Také jsem měla Gonal 300 iu a 15 dní.Takže jsem platila celkem dost,ale čert vem peníze.Hlavně že se povedlo. U nás v CARu naštěstí o dárcovství ještě nemluvili, protože jsem byla v září na utz 14 dc a měla jsem bez stimulky 13 folíků.Takže to s tím FSH je u mě fakt zvláštní. A taky mi pak brali krev na Anti muller hormon a ten vyšel dobře,takže naštěstí jsme takhle daleko nedošli,aby mě odkázali na dárkyni. 🙂

Holky hooodně těhulí je teď z října-listopadu. A to prý je plodné jaro. 😝 Kecy prdy... 😝

Larri ahojky. Jak je? 🙂 Já po utrouši jsem naprosto v poho. 😉 Naštěstí. Beru jich nejdřív 6 a ted 5 a dobrý.Na mě to nějak nepůsobí celkově nic. 😀

A jinak u nás se bere utrouš snad až do 12tt.Nejdříve do krve a pokud je pozitivní těhutest tak vyfásneme další 3 balení a když dochází máme si dojít pro další recept.

rosienka
21. lis 2009

ahojcek vsetky 😅

gabi- dakujem, potrebujem kazdy palec 😉 Ako uz spomenuli, berie sa umely progesteron, ja som mala taky gel Crinone miesto utrosu a tiez nemam ziadne problemy a unavu...ale vraj progesterom pôsobi ukludnujuco, len ako na koho 😉

nadi- no, uz sa materska zmenila, UZ mame platenych 80% platu "az" 14 tyzdnov... 😝 tutovka, nie? Akurat sme dnes na nete zhanali info, ako je to tu s PH pocas tehu a ako s vyplacanim platu...no, ak budeme zajtra pozitivny, tak hned s tym vyhukneme na dokyho, aky poradil ako ma vypisat aspon na 3 mesiace aj kvoli tej svinskej chripke...ja proste do toho blazninca naspät nechcem ist 😠 😖 to mozem rovno cele zabalit...

inak super napad s tou au pair, len ako to zoberie tvoj muz 😀 ja si urcite na babätko necham dost casu, kaslat na prachy, mm nas bude zivit 😅

nadis.h
21. lis 2009

Rosi tak to se tedy plácli přes kapsu švajceři. 😀 A existuje PN u Vás? To jestli můžeš tak určitě jdi. Ať máš klid aspon na těch prvních 12tt. Jestli se tam takhle ser... to nemá význam. 🙄

Já bych klidně jela aupair dělat. 😀 Ale museli byste mě vzít i s mojema příadnýma dvojčatama. 😀
To je fajn,že budeš doma s mimčem.Já si to neumím představit nechat ho "cizý" holce už tak malé. 😕

myskulaeva
22. lis 2009

ahoj kočky.
Tak jsem se vyspala do růžova s mýma 2 bobíkama uvnitř.Včerejší transfer dopadl dobře,bylo to hned hotové a mohla jsem to vkládání sledovat na velké obrazovce,což bylo božííí 😉
Tak teď už zbývá jen čekat a doufat.

rosienka ten levnější lék na stimulaci se jmenuje Merional.Mohla jsem si ho dát hned od začátku,plně ti ho hradí pojišťovna,ale já si radši doplatila ten Gonal,který je mnohem lepší.Doktorka mi řekla,že je ta stimulace už rozjetá a abych nemusela platit horentní sumy,tak že to v pohodě dojedeme na tom Merionalu.

Taky jsem holky zjistila další věc.Na klinice mi nabídli ty další možnosti jako prodlouž.kultivace,hatching atd...Řekli mi,že je udělají JEN pokud to bude potřeba.Nakonec nic z toho nebylo,takže jsem nedoplácela vůbec nic.Moje kamarádka ovšem byla v jiném CARu,kde se jí zeptali jestli je bude chtít taky,ona že jo,že si zaplatí všechno.Tak zaplatila a oni jí samozřejmě řekli,že provedli úplně všechno.Ale tomu já nevěřím,pracuju totiž na plastické chirurgii a vím jak to chodí.

gabikri kdy jdeš na OPU?

gabikri
22. lis 2009

Ahoj všem 😉

myskulaeva : já jdu na OPU zítra, tak si budeme společně držet palečky 😉
A do kterého Caru chodíš? Mě to zatím stálo " jen" 7000,- za čtyři dny Fostimonu, ale asi
to bylo potřeba.
Jé plastika, to máš všechno zadarmo, jako zaměstnanec, viď? Já mám kamarádku sestřičku na plastice na Bulovce
a říkala, že za nic neplatí. Nechala si udělat liposukci, váčky pod očima a já nevím co ještě.

gabikri
22. lis 2009

Holky pohřeb té kamarádky vychází na 27.11. já vůbec nevím, jestli tam mám jít, jestli mi to nemůže nějak uškodit. Ale na jednu stranu tam moc chi jít, tak nevím, to se snad nic stát nemůže, ne ?

nadis.h
22. lis 2009

Tak nakukuju a Rosi neni! Tak doufam,ze je to dobra znamka a s manzelem slavi uspech. 🙂)

rosienka
22. lis 2009

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

babyyyyyyyyyyyyyyyy som tehulkaaaaaaaaaaaa 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
podarilo sa, sme neuveritelne stastni a doky je presvedceny, ze su to minimalne dvojicky!!!!!!!!!!!!

boli sme oslavovat na lodi a dali sme si poriadny brunch, teraz sa uz len vytesujeme 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

nadis.h
22. lis 2009

Rosiiiiii ja to vedelaaaa! Proste nemohlo to byt jinak!!!! Strasne moc gratuluji! Moc moc moc nejviiiiic!!! 🙂 🙂 🙂 kolik mas hcg?

rosienka
22. lis 2009

ahoj nadis, ja som to tiez tak trochu tusila, cim dalej tym viac... 😵 😵 😵 😵 hcg je 467 na 12.d po ET, takze vraj velmi vysoke 😅

nadis.h
22. lis 2009

Rosi tak to budeme mít dvojenky obě nejspíš. Já měla 14 den 600,9.. 😉 Já mám takovou radooost. 😀 Je vnitřně cítit si myslím zda se povedlo či ne. Já taky měla tušení od začátku že to vyšlo. 🙂

nadis.h
22. lis 2009

Ahoj Mysko,

že je to hezké jak je ukazují na té TV. 🙂 Mě je taky ukázali a pořád utíkali pryč. 🙂 S tím PK a AH apod nám ho taky v CAR nenutí pokud není potřeba. A myslíš,že jako fakt to neudělají,když si to člověk zaplatí? 😕 Vždyť to nemají skoro žádnou práci s tím či oným zákrokem. 😕 To je děsný teda. 😒

Gábi s tím pohřbem se možná poraď. Přece jen to bude hodně stresující záležitost. Vím,že je to pohřeb kamarádky,ale přece jen,aby se něco nestalo nedej bože. 😒

rosienka
22. lis 2009

tak to by bola uplna pecka 😉 😉 😉 nevraveli ti nic o moznych dvojkach? vyzera to fakt snubne 😉

ja som mala v utorok depku, ale potom sa mi zazdalo, ze sa predsa len nieco deje, ale strasne slabucko, nic okate, tak som bola na pochybach. A vies co je este na tom najlepsie? Dnes rano mi vysiel negativny test!!??

nadis.h
22. lis 2009

Rosi já jsem byla jen na krvi zatím a sestřička když mi pak říkala do telefonu hodnotu tak mi jen řekla,že na ty dny co jsem je to naprosto v pořádku. Víc se dozvím až na tom utz. Ale to víš že jsem napjatá. 😀 Ale zase vím,že dle hodnoty se nemůžeme spoléhat zda je jedno či 2. Znám holčinu co měla hcg 12 den po ET 3580 a čeká jedno mímo. Takže je to těžké usoudit. Ale hlavně,že tam jee. 🙂

Rosi tak to jsi jedna z těch co mají negativní testy a přitom mají těhu potvrzené z krve! A nebo je možné,že byl špatný test. Já jak testovala tak jsem měla 2 testy špatné,že neukázali ani /.

rosienka
22. lis 2009

nadi- no tak teda uvidime, idem vo stvrtok znova na krv, neviem ci aj na UTZ, ale to asi az o 1.5 tyzdna, kady by malo byt vidno srdiecka 🙂

to bol asi nespravny test, lebo sa mal robit az po tom, co bola predpokladany mrcha a ja som akoze este pred terminom...ale aj tak! mal by byt pri takom hcg jasne pozitivny, inak nema vyznam take nieco vyrabat, nie?

nadis.h
22. lis 2009

To se máááš. Já od té krve musím 3 týdny čekat. Furt si říkám,že zajdu ke svému doktorovi,ale pak si zas řeknu,že to vydržím a že je snad vše v pořádku. 🙂

Jako já nevím jak to je s těma testama. Já jsem testovala 3 dny před termínem mrchy a měla jsem je tam už. Ale jak říkám,mohly být vadné. 😝

rosienka
22. lis 2009

co??? az za 3 tazdne od krvi?? 😕 😕 ved si uz 7tt a na srdiecko sa chodi 6-7tt, tak zavolaj, ze chces ist, co su toto za poriadky! 🙂 🙂 🙂

kaslat na sproste testy, len viac stresuju, ani som ho pôvodne nechcela robit, len vcera ma to chytilo a vyhnala som mm do obchodu...a s tymto vysledkom 😉

gabikri
22. lis 2009

rosienka: supeeeeeer 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 Moc, moc gratuluju !!!! 😉 😉 😉

Holky teď jsme se byli projít, byli jsme v nákupním centru ve Floře, mají tam takový strom přání, jsou tam namalované přáníčka od dětí z dětských domovů jako třeba " Ahoj, jmenuju se Monika, je mi 9 let, bydlím v DD Žatci a k vánocům bych si přála rádio" Stojí tam u toho stromu paní vychovatelka, která jim ty dárky konkrétně předá. Teda mě to tak rozhodilo, že brečím ještě teď. Až budu mít po, tak tam určitě nějaký dáreček koupím. Když si představím, že my tady se nervujeme, stresujeme a někomu se to třeba vůbec nepodaří a někde čeká 100 dětí, kterým udělá radost blbé rádio...ach jo ☹
Tak jsem se z toho vypsala a jdu si balit tašku na zítra.