Je tu někdo, kdo otěhotněl s vysokým FSH?

bera28
9. říj 2007

Ahoj holky,
z hormonálního profilu mi zjistili vyšší FSH (10,4). Zároveň mi nedorůstá děložní sliznice a mám kratší cyklus (cca 22-24 dní) a před menstruací ještě několik dní špinění. jeden doktor mi řekl, že FSH není až tak hrozný, druhý zase že s takovou hodnotou nemám s otěhotněním moc počítat. Je mi 32 let. Tak teď nevím, jestli nemám jít rovnou do IVF, než zbytečně zkoušet IUI. Je tu něterá, která otěhotněla i vyšší hodnotou FSH? A hlavně jak? Díky moc za každý příspěvěk.

ppepina
25. lis 2010

@gabikri Já vím, ale měla s tím problémy, dlouho se snažili, má mladýho, tak chtěla.. Já vím ta pohoda, ale zkus něco ještě na tu hormonální nerovnováhu, háže to i do pohody, hrozně mě štve jak je ten život nespravedlivej, feťáci a alkoholici těhotněj jak na běžícím pásu a pak... Nechápu a vaječníky o.k. 😕 A kdy jdeš na další pokus??

gabikri
25. lis 2010

@ppepina : hned, jak doktor dovolí................máme dva mrazáčky tak počítám tak za měsíc. 😉 Jinak já moc pohodář nejsem odjakživa, kvůli všemu se rozčiluju, všechno řeším, všechno mě dojímá..........no prostě psychouš. Ale takovou mám povahu, s tím se moc nedá dělat..........taky bych brala být pohodář,a le bohužel 😒

ppepina
25. lis 2010

@gabikri tak to já jsem stejná, to jsou povahy, manžel je ze mě někdy vyřízenej, 😠 prudím kvůli hovadinkám, vše pitvám 😀
a tak, hlavně, aby nám to všem vyšlo, teď bych to teda přála Tobě první, máš toho fakt dost za sebou až až..Jsi a všichni jste moc statečné..musíme vydržet, fakt a pvede se, dřív to bylo těžší, nevědělo se co a jak a dneska už jsou doktoři chytřejší.. Hlavně, že máš podporu doma..to je důležitý moc.. 😉 Taky mě štvou ty otázky typu, tak co, dáváte si na čas, říkali jste po svatbě a tak.. 😒 😒

gabikri
29. lis 2010

Ahojte 😉

tak jsem se právě vrátila od doktorky.....byla jsme objednaná až na odpoledne...... a mám dobré zprávy 😵
Moje neprosperující těhotenství se zázrakem proměnilo na prosperující......HCG krásně stouplo a na UZ
bylo už srdíčko 😵 Akorát doktorka říkala, že tepová frekvence je malinko pomalejší, ale že je jinak v pořádku. No to bych nebyla já, aby zase nebyl nějaký zádrhel.....ale snad se to rozbuší, jak má.. Za 14dní na kontrolu. 😉 nemohla jsem tomu uvěřit........když mi to říkala.............už jsem byla smířená se špatným koncem......tohle mi fakt vyrazilo dech 😝

anezka37
29. lis 2010

Ahoj holky 🙂
Gábinko moc moc gratuluju!! Já pořád věřila a věřím!!! 😉 Jeto skvělá zpráva!!
To dopadne dobře! Pomalý rozjezd, ale výsledek bude pořádný!!! 😀
To krvácení mělo dost holek po IVF...a byly těhu až do zdárnýho konce 😉
Tak se drž, moc ti to přeju a ted už jenom relaxuj a užívej si těhulinko!!!!!! 🙂

všechny kočenky moc zdravím, zatím nic novýho u mne, nějak se plácám na místě....měla bych jít do nativu s min stimulkou, ale nemáme zatím našetřeno.... 😢
takse pak ozvu ..ale sleduji vás a držím pěstičky 😉


gabikri
30. lis 2010

@anezka37 : anežko děkuji..........bylo to drámo, Ti teda řeknu..........snad už bude všechno, jak má Tobě přeju beruško, abys co nejdříve šla do dalšího pokusu.................já vím, ty penízky jsou hrůza, taky jsme to splácali jen tak tak, ale vyplatilo se. držím palečky a dej o sobě vědět, jak pokračuješ 😉

richt
30. lis 2010

@gabikri - moc gratuluji. Držím pěsti ať všechno je tak jak má. Určitě si to zasloužíš po tom všem čím sis už prošla

gabikri
30. lis 2010

@richt : děkuji ....... a Tobě přeji, ať se brzo taky dočkáš 😉 Co Pangamin, baštíš? A pomáhá? 😉

richt
30. lis 2010

@gabikri - pangamin baštím, ale jestli pomáhá netuším, zatím jsem asi pořád stejná i když jsem se nevážila

veruncik
30. lis 2010

@gabikri Velká gratulace! Teď jsem tu pár dní nebyla, ale nedalo mi to, abych se nepodívala, jak se Ti vede. Fakt, mám velkou radost, že se vše v dobré obrátilo. Myslím na Tebe a držím palečky dál!

gabikri
3. pro 2010

Ahoj vespolek. Tak můj boj je prohraný 😒 Včera ráno šílené krvácení, následně hospitalizace u Apolináře, kde na na příjmu ještě bylo embryo se srdíčkem, ale už strašně nízko, u děložního hrdla............doktoři se shodli na tom, že je to jen otázka času, kdy to půjde ven..........ráno další UZ a už to bylo pryč 😒 Naštěstí nemusím na revizi, takže to je to jediné pozitivum. Teď jsem dorazila ze špitálu a jdu si lehnout. Jo a na pokoji se mnou ležely dvě holčiny po ET s naprosto stejným průběhem 😒

nadis.h
3. pro 2010

@gabikri Ahoj Gabi, to mě strašně moc mrzí. ☹ Ach jo..Proč proč proč??!! ☹

veruncik
3. pro 2010

@gabikri Gabi, je mi to tak líto ☹ Už jsi byla tak blízko vytouženému cíli a zas tohle...Ale musíš si říkat, že postupuješ krůček po krůčku...Příště to již výjde na 100%. Bohužel je to psychicky hodně náročné...

@nadis Nadis jak se Ti vede a Kajíkovi?

rosienka
5. pro 2010

@gabikri shit! 😠 😢 😢 😢 co to citam? neverim, velka lutost, nemam slov. 😔 drzim palce, aby to vyslo s tymi mrazacikmi...mate dva, nie?

ppepina
6. pro 2010

gabi, byla jsem mimo čr teď, čtu diskuzi od začátku a měla jsem radost s Tebou,
to je teda smůla, ale určitě to vyjde, cesta ke štístku je někdy fakt trnitá ach jo, ☹
určo to vyjde příště..
verunčí, už jsi byla na krvi, já půjdu v lednu, pokud mi nezačnou zlepšení po těch
mých čínských medicínkách, tak zkusím taky stimulovat, zkusit se má všechno..
Ppepina

petuska123
7. pro 2010

ahojte baby tak pravdepodobne patrim do tejto temy..bol mi zisteny vysoky FSH 12,72 ☹ a este sa ide zopakovat odber krvy ci sa to potvrdi a ak ano tak ze sa pojde rovno na IVF...na porazenie...

veruncik
7. pro 2010

@ppepina Teď jsem na krvi nebyla, dám si v prosinci taky pauzu, zkouším ty homeoptika a ještě dobírám bylinné kapičky, tak taky v lednu uvidím....Kam chodíš na čínskou medicínu a kolik Tě kúra stála? Kdyžtak písni do e-mailu.

@petuska123 Tak Tě tady mezi námi vítám ☹ Určitě to budeš mít jen kolísající, jde o to jen vychytat ten správný měsíc..Určitě to chce si nechat příští měsíc zase udělat odběr

petuska123
7. pro 2010

@veruncik ano idem na dalsi odber ale az koncom januara kedze su sviatky a beru si dovolenky v care...musim cakat

ppepina
7. pro 2010

ahojky, já už to tam psala Marabuco zkouším, koupila jsem ho na tři měsíce, vyrovnává to hormony, což by mohlo pomoci, ještě mám nějaké čaje, je to strašný, ale doufám jako všichni, v lednu jdu také na krev, brali mi jí jen jednou, ale otěhotnět nemohu 2-3roky, takže tto asi kolísající mít nebudu 😕 Kapičky, to máš asi ten Estrozin, také ho pak zkusím.. Měla jsem dnes dostat MS a nic a já to mívám pravidelně, tak se mi to třeba posouvá, což by asi bylo lepší, mám jí po 25dnech, to je dost brzo..teda myslím.. 😒 Gyndr mi říkala, že ty přírodní fytoestrogeny jsou se stejným učinkem jako umělé hormony, akorát, že nevím, které poptřebuji, takže toto prý vyrovnává hormony a stimuluježlázy s vnitřní sekrecí, kura na měs stojí snad 1450.. Dělám Ván. výzdobičku, už třetí Vánoce bych chtěla dáreček a furt nic, to všechny asi znáte.. ☹

ppepina
7. pro 2010

@veruncik to byl vzkazík pro Tebe 😉 Kolik Ti je let vlastně?

ppepina
7. pro 2010

@petuska123 ahojky, vítej, já půjdu také v lednu, nesmíme se stresovat, myslím, že dokud je MS, tak se musí zkusit vše a hlavně doufat , máš již nejaké děti?

maakovaa
7. pro 2010

@ppepina Ahoj holky a pepino, že Vám sem do toho vstupuji....chodila jsem k jednomu čaroději a ten mi o Marabucu také říkal. Chci se zeptat, zda znáte někoho, komu to již vyloženě pomohlo? Díky a pěkný večer 😵

petuska123
8. pro 2010

@ppepina ahoj nie deti nemame este ziadne....no dalsou krvou sa uvidi co dalej

ppepina
9. pro 2010

@maakovaa ahoj maakova, no nevím, ale jezdím k MUDr mimo Phu a ta má přístroje, které Ti určí diagnozu
i bez odběru krve přiložením na tepny, poprvé mě upozornili, že mám hormonální nerovnováhu a že si mám
dojít na podrobný odběr, tak jsem šla do car, že by tomohlo být i příčinou nemoci otěhootnět, už jsem ho jednou
brala, ale měsíc asi nestačí, pročti si o těch bylinkách co mají za vlastnosti, třeba to zabere, stimuluje to žlázy s vnitřn í sekrecí atd, vyrovnává hormony, tak by to snad mohlo pomoci.. Navíc piju nějaké stimulační čaje od léčitele, uvidíme,
snažím se vydržet bez nervů.. 😒 čaje jsem pila poctivě i na dovče, i koupele budu muset začít, ještě mi pak máma radí carnosin na obnovu buněk, jenže nechci brát vše, už takhle je toho dost, také jsem slyšela od jiné paní, že už nemenstruovala a vrátila sejí MS po tom - aspoň, že.. 😉 Já jí mám pravidelnou, tak snad by to mohlo pomoci k dozrání a uvolnění vajíčka.. 😨

ppepina
9. pro 2010

@petuska123 Hlavně žádné stresy, tělo má schopnost regenerace a třeba se to vrátí do původního stavu samo, někdy se to prý stává, už jsem toho pročetla tolik, že bych mohla dělat zkoušky 😎

silvie77
9. pro 2010

Ahoj holky,tak se asi hlásím do klubu snažilek s vysokým fsh ☹ Pročítala jsem na netu vše možné informace až jsem narazila na tuto diskuzi a jestli můžu ,ráda bych se k vám přidala.
Je mi skoro 34 let, loni v listopadu jsem otěhotněla po třech měsících snažení a před vánocema bohužel potratila,od té doby se mi zkracoval cyklus,až jsem měla menzes co 18 dní a ovulace žádná.Mám sice dvě dětičky 8 a 11 let ,ale jsem podruhé vdaná a moc si spolu s manželem miminko přejeme. Změnila jsem gynekologa,nasadil mi clostilbegyt a utrogestan no a ovulka byla a cyklus se upravil,jenže stejně nic ☹ Udělal mi hormonální profil a bohužel FSH 21,1 Ted jsem navštívila Fertimed a začínáme se snažit Nejprve další testy fsh,protože ovulka je každý měsíc dva folikuly ted už i bez clostíku a vaječníky prý vypadají vpořádku,prý takový případ pan doktor ještě neměl,no jo no klasika ,já musím mít vždy vše extra. Takže ted jdeme na genetiku poté na postkoitální test a inseminaci,po dalších výsledcích se domluvíme co dál,ale že by zkusil ivf,tak mi dal trošku naděje. Jo a ještě mi dal žádanku na rezonanci hypofýzy,že jestli tam není nějaký nádor .což mně dost vyděsil,snad to dopadne dobře.

silvie_77
9. pro 2010

Omylem jsem se zaregistrovala na slovenských stránkách , tak ještě jednou teda 🙂

ppepina
10. pro 2010

@silvie_77 Ahoj silvi, mě je 35 čerstvých a stejný případ, Bohužel se to naše FSH neodvíjí od věku, také mám dítě a manžel také stejně staré a chtěli bychom spolu, už jsou velcí a miminko chybí, držím palce, jako nám všem, já zkouším alternativu a pak půjdu také asi stimulovat, po N.roce mám si jít pro léky, insem. a IVF, MS mám každých 25dní, nevím, jestli je to dobré, nebo špatné..

nadis.h
10. pro 2010

Ahoj holky,

já jsem měla taky FSH jak který měsíc.. Začalo to na 10,03 pak to kleslo pak stouplo až jsem měla nejvyšší FSH 19,9. Ale stejně měsíc na to jsem šla na IVF které se povedlo. 😉

Moc Vám přeji at se nezdržíte moc dlouho v této diskusi!! 🙂

nadis.h
10. pro 2010

A bylo mi 27 v tom roce. Takže věkem si myslím to není.