Je tu někdo, kdo otěhotněl s vysokým FSH?

bera28
9. říj 2007

Ahoj holky,
z hormonálního profilu mi zjistili vyšší FSH (10,4). Zároveň mi nedorůstá děložní sliznice a mám kratší cyklus (cca 22-24 dní) a před menstruací ještě několik dní špinění. jeden doktor mi řekl, že FSH není až tak hrozný, druhý zase že s takovou hodnotou nemám s otěhotněním moc počítat. Je mi 32 let. Tak teď nevím, jestli nemám jít rovnou do IVF, než zbytečně zkoušet IUI. Je tu něterá, která otěhotněla i vyšší hodnotou FSH? A hlavně jak? Díky moc za každý příspěvěk.

nadis.h
25. lis 2009

Labus tak držím moc palce na HP. U mě to bylo vždycky tak,že když jsem na FSH šla a bála se,že to bude stát za prd,tak to bylo vysoké. A pak zas naopak. 😝

rosienka
25. lis 2009

cauko!
nadi- no mne zatial vôbec nic nie je...any by ma to nenapadlo keby som nebola na teste, dufam ze je vsetko OK 🙂

gabi- no uz je asi neskoro radit ohladne koncertu, ale ja by som asi nemala chut ist, i keby mm velmi chcel, dala by som listok nejakemu jeho kamosovi...a opartuj sa a mysli LEN pozitivne, oki? 😉

labus- drzim palce, aby nebolo moc vysoke a ked sa da daj si spravit AMH, ktory by nemal byt moc mensi ako 1mg/l, ale ja som mala podla prepoctov asi 0.95 a predsa boli tri vajicka, ale pred rokom aj sest...

labus
25. lis 2009

ahojte kočky žial je to tak ako som predpokladala FSH 2DC -16 ☹ ☹ ☹
tak som zvedavá či mi vobec ešte vo februari dovolia stimulku moj posledný pokus...
v pondelok idem na meranie folíku zatial sa mi ten jeden vždy tvorí aj ked je ovulka tak 15-16 DC takže idem bez stimulky na IUI buduci týžden a ak nič...tak februar stimulka pretože mi to vzchádza tak blbo že dalšie plodne dni by boli začiatkom januara a to je centrum zatvorene

nadis.h
25. lis 2009

Rosi kliiidek. Vsak me neni nic moc ani ted ve skoro 7 tydnu. Jen mi je spatne od zaludku,ale jinak pohodicka. Ono to pak prijde z niceho nic. To se neboj. 🙂

Labus mohli by Ti v Caru udelat ten odber na antimuller hormon jak psala Rosi? A neboj. Nesmi Ti to ukoncit moc brzy. Ja stimulovala 15 dni. A neboj se ja stimulovala v rijnu a v zari jsem mela Fsh 19,9. Takze taky zadna zazrak.

labus
25. lis 2009

Nadi dakujem...mám z toho riadnu depku aj ked som s tým počítala..realita ti dá riadne zabrat... ☹

rosienka
25. lis 2009

nadi- ja som kludna, ono to takto moze zostat do konca 🙂 len brusko bude rast a rast!

labus- viem ako sa citis, presla som tym aj ja a bolo mi totalne nemohucno, ale ver, ver ze sa to podari, to je to jedine, co ta privedie k uspechu a nezufaj z cisel...i ked hovoria vela, nie je to vsetko a lekari si sami vela toho nevedia vysvetlit 😉

labus
25. lis 2009

Ros-dakujem si zlatá mna najviac povzbudzuje práve táto temička a vš dátumi porodu je to užasne ...musím si opakovat že sa k vám proste pridám

nadis.h
25. lis 2009

Labus já Tě naprosto chápu. Však jsme si tím tady prošla každá. O to hůř já s vidinou,že můj přítel naprosto odmítá dárce. Takže to u nás byl prostě risk zda budou naše děti nebo asi konec vztahu. 😒 A nevěřila jsem tomu,že bych svá vajíčka mohla mít natož otěhotnět. Ale musíš tomu věřit. Doktoři jsou machři a jsou stále nové metody jak nám k dětem pomoci.

gabikri
26. lis 2009

Ahojky 😵 😵

Tak hlásím že na koncert jsem nakonec nešla. Nějak se mi to rozleželo a řekla jsem si, že kvůli něčemu
takovému nemělo cenu riskovat. Manžel to pochopil a naopak mi řekl, že půjde klidně sám. Kámoše nesehnal ( ono kdo taky poslouchá takovou muziku, že 😀 ) Tak šel sám. Lístek propadl ( 1500,- v háji) před halou bylo prý stračně moc překupníků, takže to nešlo ani prodat.

labus : neměj depku, když stimulovali mě s FSH 28, tak to by v tom byl čert, aby Tebe ne! 😉 Prostě Ti dají jen více hormonů..uvidíš 😉

nadis : to já už svého drahého na darované vajíčka připravuju, chci to vědět, jak se zachová 😉 Je v tomhle zlatý, nemá s tím problém. Ono lepší dítě, které je alespoň z poloviny naše, než adopce.
Tvůj má už nějaké děti, že je takhle nekompromisní 😕
Mám kamarádku, která má přítele..tři roky se pokouší a nic a ona ho nemůže dostat ani na spermiogram..prý on už děti má, tak není problém v něm 😝 Ona je podle všeho úplně v pořádku a jen kvůli tomu, že má takového sobce, zbytečně promarní šanci. Kopla bych ho do riti 😖 Podotýkám, že ona děti nemá žádné a on už dvě skoro dospělé 😝

rosi : jasně, pozitivní myšlení především 😀

nadis.h
26. lis 2009

Gabi udělala jsi dobře. 😉 Přece jen to nebylo moc bezpečný,aby Tě nějaký chuligán vlasatý třeba praštil v tlačenici. 😕 😀

Gabi u nás absolutně je proti.My měli docela průser při OPU.Nevím zda jsem to tu psala.Ale v květnu spermiogram jen 3% pod normu a to v tu dobu hulil asi 60 denně tak jsem si říkala jakej bude ted parádní,když nekouří už. No tak šel do odběrovky,pak odešel do práce a za chvilku přišla sestra,že se musí vrátit,protože v tom co dal nebyla jediná spermie použitelná ani pro ICSI. 😨 Takže v tomhle šoku jsem mu řekla,že je možnost dárce..No ani náhodou.Stejně tak jako předtím kdy jsem mu říkala,že to mám nahnuté s mojima vajíčkama.Tak taky ne. Jako na jednu stranu ho chápu, ale na druhou mi to příjde trochu sobecké.Že buď jen své děti nebo žádné. Právě že žádné děti nemá. Je mu 40 a 12 let byl s holkou co přišla kvůli endometrioze o celou dělohu.Takže s ní děti mít nemohl. Pak byl 7 let bez vztahu a až pak si našel mě. Ten spermiogram je strašně zrádný.Znám holky co mají dítě s tím stejným chlapem,který ted mají spermo úplně na hov..

Ale co už. Jsem šťastná,že už tohle řešit nemusíme.Protože já vím,že by ten vztah šel do kelu,kdybychom měli být spolu bez dětí. Já bych to nedala. A není mi ještě tolik,abych si nemohla najít chlapa,který by děti chtěl a udělal by to pro to vše co bychom udělat mohli.

gabikri
26. lis 2009

nadis: To jo, ono ne každý chlap to ustojí. Hlavně konec dobrý, všechno dobré 😉
Já když jsem šla na operaci myomu, tak jsem rovnou vyložila karty na stůl, povídám mu : hele, jdu na náročnou operaci a třeba pak nebudu moct mít děti. Bylo to na začátku vztahu a chtěla jsem to vědět, abych zbytečně neplýtvala energií a on by mě pak kopnul do zadku. On mi tenkrát povídá : Ty jsi moje životní láska a budu s tebou i bez dětí. Takže tak 😉 A že nemá problém s dárcovstvím a s adopcí..tak to si ho taky hodně vážím..to co jsem měla ty holomky před ním, tak to by neustál žádný 😒

nadis.h
26. lis 2009

Gabi on by se mnou taky byl.Ale bez dětí.Kdybychom nemohli mít vlastní. To bych neustála já a šla bych od něj. Jsem asi hnusná,ale pocit mít dítě je silnější no.

gabikri
26. lis 2009

nadis: Hnusná nejsi, žádný chlap by mi za to v životě nestál, abych ho dala na první místo před dětmi.

nadis.h
26. lis 2009

Tak to jsem ráda, že nemám takové myšlení sama. Já si to prostě neumím představit. jen tak si říct. Tak nebudeš mít děti. No a co. Hlavně,že máš hodného chlapa. 😒 Jako bylo by mi to líto,ale stejně by ten vztah šel časem do kopru sám.

larri
26. lis 2009

Ahoj holky,
Nadi,tohle jsem taky resila pri 2.IVF,kdyz mi drahy rekl,ze tam nechce.Jedno dite ma z predesleho vztahu a to mu staci.Ale mel problem jiny,tak tim to chtel zachranit. 😠

Ale vim,ze do darovanych by semnou nesel ☹ ,je muslim.Mela jsem strach,ze ani do IVF nepujde kvuli tomu,ale rekl,ze se na tohle ptal.Ja si to mezitim nasla na netu,ze i muslimove chapou,ze jsou pripady neplodnosti,tak je to povoleno.Ale darcovstvi ne.

V cem mne ale prekvapil bylo,kdyz se mne ptal po mimodeloznim,jestli mi to stoji za to,bojovat dal,kdyz pak musim takhle trpet.At se nebojim,kdyz mu nedam dite,ze by se na mne vykaslal.Jedno dite uz ma,takze pokud by nam to nevyslo,nebude to kvuli diteti.
Ja jsem rekla,ze mi to za to stoji,nez si za par let rict,ze jsem proto nic neudelala.Kdyz nebudu chtit dal,tak to pochopi,ale kdyz chci pokracovat,tak mi spermijky da. 😉

nadis.h
26. lis 2009

Larri tak u nás je to jen proto že je přítel takhle zatvrzelý. 😝

Já vím,že jste tohle řešili. Já si to pamatuju. U nás to bylo naopak.Já při tomhle IVF byla zabalená den předem a chtěla se stěhovat. Ale on mě nenechal a na OPU se jelo. Ale možná kdyby s tím on nepřišel tak bůh ví jak by to dopadlo a možná bychom spolu už taky nebyli. 😝

larri
26. lis 2009

Nadi,vidim,ze to taky nemas kazdy den ruzove.

Ale neboj,kdykoliv se muzes vypovidat,ale pro ten zazrak to stoji za to. 😉

labus
26. lis 2009

ahoj kočky ste zlatučke -dakujem moc za povzbudenie doktor Štelcl mi dnes napísal že vo februari-teda koncom januara skusime tu stimulku z GONALOM takže idem zhanat...a dohodneme sa buduci týžden ked pojdem na IUI že je pravda že FSH je vyššie ale že sa nemám bát že niečo skusime..on je skvelý tak mi odlahlo už som mala strach že ma odpíše...

gabikri
26. lis 2009

labus: no vidíš, tak super 😵 😵 😵

larri : ono všude je něco, tohle je velká prověrka vztahu. My jsme se taky pohádali, že jsem na manžela byla
nepříjemná a když jsem mu řekla, že to ty hormony, tak mi vpálil, že bych se měla ovládat, že problém mám já..on že je v pořádku. Tak to mi spadla čelist..ale měl pravdu 😒

nadis.h
26. lis 2009

Larri já si v těhlech chvílích vždycky řeknu,že mě nemlátí,nepije,maká jak šroub..Tak jeho občasné blbé řeči přeslechnu. Ono když to vidím u nějakých svých kamarádek co mají doma..Tak si říkám,že ten můj je zlatý. Ale občas mě nervy rupnou z něho, to jo.. 😅

Labus já měla také GONAL. Tak držím palečky,aby Ti taky tak fajn pomohl jako mě. 😉 A nebo nejlépe,aby po IUI už to nebylo potřeba. 🙂

nadis.h
26. lis 2009

Gabi teda to je pěknej hnusoň jestli Ti tohle řekl. 😝 🙄 To ať jsi byla sebevíc protivná, tohle by říct neměl. 😔

labus
26. lis 2009

Nadi dakujem no bolo by užasne tie lieky nepotrebovat ale radšej sa snažím sustredit sa na prípravu IVF ako verit v zázrak...každopádne by ma to neskutočne milo prekvapilo ..šanca je aj ked maličká a preto to IUI absolvujem a dohodneme z lekárom podrobnosti stimulky .Kočky ake dávky ste mali ? Nadfi ty si stimulovala gonalom kolko jednotiek si prosím ta pichala

nadis.h
26. lis 2009

Labus,ale i zázraky se dějí! 😉 Já jsem měla krátký protokol a píchala jsem... Prvních 6 dávek 262,5 a pak mi to zvedli na 300 jednotek a to bylo pak dalších 9 dní to už mi nechali těch 300.

labus
26. lis 2009

Nadi ja tiež počítam z takýmito dávkami a kolko si mala nakoniec vajíčok,

nadis.h
26. lis 2009

Labus no jasné.Míň asi nemá smysl dávat pro nás. A měla jsem nakonec 14 foliků,z toho 14 vajíček a z toho jich bylo 10 zralých..7 se oplodnilo ICSI a ty už vydrželi.Šikuláčci naši. 😵

labus
26. lis 2009

čože???????? sakriš riadne mi padla sánka užasne bože normálne mám hned vačšiu chut do boja 😉 už len zohnat lieky 😉

nadis.h
26. lis 2009

Labus no si piš,že to fungujeee! Proto Tě tak uklidňujeme. A však jsem psala,že měsíc před stimulkou jsem měla FSH 19,9! 😉 A to na posledním utz při stimulce to vypadalo,že budou jen 2-3 folíci. 🙂 Tak jsme byly překvapené obě. Já i primářka mého CAR. 😵

gabikri
26. lis 2009

nadis: viď??? Ale jak říkáš...nepije, nekouří..do hospody ani za ženskýma ( doufám) nechodí 😝
Taky se pak pěkně dlouho omlouval.. To bylo jediné, co z něj zatím ohledně tohohle vypadlo. Ale stačilo☹(
Když tady čtu, jak holkám chlapi vyčítají, že kolik do toho už dali peněz a je to k ničemu..tak to tedy musí být taky psychická opora☹((

labus : já stimulovala Fostimonem 😉

labus
26. lis 2009

Nadi je to až neskutočne kde sa ti teda tie folíky schovávali, často to kočky písali aj v našej teme kamošky z oktobra ked sme stimulovali všetky mali viac folíkov ako im vydeli na UTZ len u mna to tak nikdy nebolo dokonca naposledy som mala dva folíky -obrovske štastie a ked saom sa prebrala tak že jeden bol prázdny a nakoniec aj to jedno zrele vajíčko sa vobec neoplodnilo a spermiogram máme dobrý...no ja som v tomto hrozný smoliar

nadis.h
26. lis 2009

Gabi no ještě aby se neomluvil. 🙄 Hulvát jeden. Ale trochu ho chápu.Já když se naštvu hodně,tak taky ze mě občas vypadlo něco co jsem nechtěla říct a pak mi to bylo líto. A od té doby si dávám strašný pozor na to co říkám. A raději mlčím,než abych něco zas takhle plácla.