Je tu někdo, kdo otěhotněl s vysokým FSH?

bera28
9. říj 2007

Ahoj holky,
z hormonálního profilu mi zjistili vyšší FSH (10,4). Zároveň mi nedorůstá děložní sliznice a mám kratší cyklus (cca 22-24 dní) a před menstruací ještě několik dní špinění. jeden doktor mi řekl, že FSH není až tak hrozný, druhý zase že s takovou hodnotou nemám s otěhotněním moc počítat. Je mi 32 let. Tak teď nevím, jestli nemám jít rovnou do IVF, než zbytečně zkoušet IUI. Je tu něterá, která otěhotněla i vyšší hodnotou FSH? A hlavně jak? Díky moc za každý příspěvěk.

richt
2. črc 2010

natulaaa, já jsem měla 15,5 ale aasi za 4 měsíce mi dělali krevní profil znovu a mám ji 3,5. Takže si ji něch vzít víckrát a třeba to taky nějak klesne

natulaaa
2. črc 2010

rich ahoj,ježiš tak z čeho to tak skáče,to není možné přece 😕 😕 ,no já si to zase nechám 3DC udělat ,to každopádně a holky moc děkuju 😉

richt
2. črc 2010

natulaaa, mě to první brali 1dc a podruhé 3dc. A navíc jsem pila čaj z kotvičníku, prý to pomáhá.

nadis.h
2. črc 2010

Naty Gabca uz musi mit darkyni. ☹

a zkus ten odber vychytat na 1dc. To chtela vzdy primarka abych prisla tak pokud to vyslo. Asi je to nejlepsi den na ten odber?

richt
2. črc 2010

nadis.h, mě řekli že nejlepší den je 3dc. Z toho jsou pry nejzaručenější výsledky tak i prý protože jsem první odběr měla 1dc tak proto jsem to mohla mít tak nepřesné. Pak se v tom vyznej

gabikri
2. črc 2010

natulaa: já už jsem stará koza...............ale ne zase, abych měla předčasný přechod, ne? Má to prý 1 % žen. Je mi 38 let, teď mi bude 39 a vysoké FSH mi zjistili před rokem a půl to mi bylo 37 a hodnota byla asi okolo 20ti 😉 už je to asi víc 😉

gabikri
2. črc 2010

natula : jééžiš neplaš s adopcí, na tu je vždycky dost času😉)

natulaaa
3. črc 2010

http://www.kotvicnik.cz/ holky kuk a to fakt pomáhá ju? valím proto

natulaaa
3. črc 2010

@gabikri prosímte já chodím do UNICY v Brně a dostala jsem domu ceník a tam mám napsáno ,že darovaná vajíčka 1-8 stojí 17000kč ,ale k tomu je ještě asi ISCI atd atd že? nebo kolik to stojí tam kam chodíš ty?

nadis.h
3. črc 2010

Ahoj devcata,
ja zehlim a suruju. Hrozne me to bavi. :-P

@natulaaa Naty poridila jsi kotvicnik? 🙂
s tou cenou me to taky zajima. Myslim si ze k tomu prijdou jeste leky a vsechen potrebny zbytek. Gabca nam povi.

natulaaa
3. črc 2010

Nadi já taky suruju,peru,věším,vařím a ted jdu ukidit 😠
Ten kotvičník ,no asi ho objednám ,vy jste ho teda braly joo 😒

No a s těma cenama,my to máme ted spočítáne na 19000,ICSI 10000,AH 4500,PK 4500,za léky prý doplacet nebudu,vejdu se do 2000 jednotek co proplácí pojištovna,takže s těma darovanýma to bude asi těch 17000 plus toto všechno néé

vodni
3. črc 2010

@natulaaa koukám, naty, že plašíš ve více diskuzích 😀 Hele, já v UNICE ještě doplácela všechny dávky Menopuru - podle papírů to vypadá, že jej pojišťovna neproplácela (1 dávka 600,-), ale nevím. Celkem nás ten stejný protokol co máš ty vyšel na asi 23tisíc, ale je fakt, že jsem měla vyšší dávky a musela trochu připlácet. Na druhou stranu, nakonec sešlo z prodloužené kultivace - s jedním embryem neměla smysl.

vodni
3. črc 2010

@natulaaa ještě - ten limit na jednotky je pro Puregon. Musíš počítat i s doplatky na jiné léky- na Diphereline, pak velice malá částka se doplácel agolutin, a polykací tabletky (prednison, estroferm). Jestli to chceš přesně, tak kouknu do papírů a pošlu ti do IP

nadis.h
3. črc 2010

@natulaaa ja ho nepila pac jsem o tom nevedela. Ja vsude jen cetla,ze na to nic nepomuze. ☹
jaktoze nebudes doplacet za leky? :-O Puregon je s doplatkem jako Gonal. Ja za Gonal dala nejakych 13000. 🤐

natulaaa
3. črc 2010

Hoky já fakt nevím,já jen říkám,co mi řekl dr.Malý ,nám řekl,že pojištovna doplácí 2000jednotek a já budu potřebovat jen asi 200 jednotek,a my ještě říkáme fáákt,to vubec nic a on to chvilku počítal znovu a říkal vážně ,u vás to budou malé dávky,tak já fakt nevím,zatím vím jen tohle,možná se to změní ,ale i na tom papíru co mi dal je napsáno ,za léky nebude doplácet 😕 😕 ,Tak jak jsem koupila,tak prodávám 😀 😀 😀 ,tak uvidíme ,dám pak vědet ,Joooo a ještě jak nám dával takovou tu smlouvu nebo co to je,tak nám to spočítal a říkal ,že teda to co doporučuje on nás příjde na těch 19 000kč a já říkám a to je teda konečná cena a on říká ano konečná,tak fakt takhle,ale uvidím co bude dál,zatím vím jen tohle,tak nebudu tvrdit,že to tak určitě bude,

vodni
3. črc 2010

@natulaaa no jo, ale tu dávku do 200 budeš mít na den... (v UNICE je standard myslím kolem 150 - tedy vpřípadě, že je vše víceméně v normě) Ten postup prof. Malého je standardní v UNICE, my na papíru, o kterém píšeš tabulka s doporučenými postupy) také měli něco podobného, ale podle toho jak reaguješ se to vždycky vyvíjí různě... Taky je jasné, že můžeš ušetřit - nedělat ICSI, AH, PK a jít jen do toho, co ti proplatí pojišťovna. Tj. nedoplácet ty speciální procedury. Šance jsou ale pak asi nižší...

nadis.h
3. črc 2010

Tak to nebudes mit Puregon ale Fostimon. Ten je do urciteho poctu jednotek plne hrazeny pojistovnou. Jinak je to se spoluucasti. A 200 jednotek myslel denne. Ja z toho byla zmastena kdyz jsem byla na 1 konzultaci. Nevedela jsem vuubec nic o ivf. Tak jsem cumela jak puk.

natulaaa
3. črc 2010

no dyt říkám,vubec nevím co bude,ale tak mi včera manža přinesl domu 30 000,tak jsem v klidu,já do te doby měla strach,ale mile mě překvapil,mám je fakt schované skoro pod polštářem 😀 😀 😀 😀

Vodní to néé já těch 19000 dám určitě ,o tom už jsme se rozhodli, takže asi tak,tak proč nám jako neřekl,že ta cena plus doplatek za léky,jak je to vul 😀 😀 😀 ,dyt to mohl říct,u nás by se nic nezměnilo i kdybych musela doplácet,prostě bych doplatila,to mi není jasné 😕 😕

natulaaa
3. črc 2010

Tak nééé manža mě ted opravil 150 jednotek říkal,no tak když je to teda na den,tak jak si to mám přibližně spočítat 😉 to je nějakých 14 dní krát 150 je něco málo přes 2000 jednotek ale to tak nejde spočítat,když nevím co kolik injekci a co jak která stojí že 😝 😝 😝 😝 😝 ,tak možná budu doplácet ale ne moc,možná tak to myslel,že se celkem vejdeme kolem těch 2000 😕 ,ježiš já nevím,ale to už je jedno,litr sem,litr tam,to už se ztratí,doufám,že do 30 000 se vejdem 😀 😀 😀 😀

natulaaa
3. črc 2010

Tak vodní počkej,tobě to teda tím pádem vubec nezávaděli? a ten celý postup si platila? kdo to psal,že pokud se to nebude vyvíjet,nebo se to zastaví kvuli hyperstimulačního,tak se prý pokus nepočítá,myslím,že to na unice psali

A jestli říkáš 23000 tak to jde,já se lekla,že ten doplatek byl ooooohodně víc 😕

nadis.h
3. črc 2010

Naty no to nedas ani nahodou 30 tis. To Ti jeste zbyde. 😀 ja mela 300 jednotek Gonalu denne na 15 dni tj cca 13 tis,pak 4 tis mrazo,7 tis Icsi a tot vse. Ty budes platit mene. 😉

leky neodhadnes predem. To az na tom 1 utz se uvidi zda Ti pridaji jednotky ci ne a taky nejde predem rict jak dlouho budes pichat. Ja sla na Opu az 18 dc jinak se chodi tak 12-14 dc nekdo i drive.

A s pokusama to je tak ze mas pojistovnou "hrazene" 3 pokusy plne a 1 kdy Ti prispeji na leky. Pokud 1 nedojde k Et ci Opu tak se to pocita jako tenhle 4 pokus a mas porad 3 plne hrazene. Kdyz nedojde k Et ci Opu po 2 tak uz se Ti to pocita jako cely pokus. ☹

natulaaa
3. črc 2010

Nadí nooo tak to si z ušetřených peněz ještě něco koupím na sebe 😀 😀 😀 😀 ,No ale moc nezbyde,záleží kolik bude vajuch,protože 10000 ICSI
4500 prodloužená kultivace
4500 AH a pokud bude štěstí a vajuch bude víc,tak zase nějaké 4500 na zmražení plus ty léky plus ta nafta po 600kč plus dálniční známka no moc mi toho nezustane,asi pujdu na nákup k vietnamcum na nic pořádného to nebude 😀 😀 😀 😀,hej já si dělám prdel,ale ono je to palba jak blázen a nehledě na to,že nemusí vyjít a pujdem podruhé 😠 😠 😠,to už taková prdel nebude,


😀

nadis.h
3. črc 2010

Naty 😀😀 a tak congove taky dobry. 😀😀

je to v prd...ta rana za to. Hlavne uspesnost 40% je porad mene nez 60% neuspesnost. ☹ pritel rikal,ze da klidne 100tis ale chce 100% jistotu ze to vyjde.

natulaaa
3. črc 2010

Přesně tak ,kdyby tam byla ta jistota ,tak dám taky i víc,hlavě aby se zadařilo,ale kruci kdy jindy by se mělo zadařit,než při 3 pokusech IVF,dyt dál už ty spermijky narvat nejdou 😀 😀 😀
jinak congové dobrý,dá se někdy si u nich vyberu i víc než v nějakém lepším obchodě 😵 😵

nadis.h
3. črc 2010

To je zahada co? Vzdyt nam daji v podstate "hotove deti" dovnitr,tak proc to nevyjde. 😒

natulaaa
3. črc 2010

jOO UŽ SI ŘÍKÁM KDY JINDY NEŽ TAKHLE A VIDÍŠ JE TO NA P..U 😠 😠 😠 ,HEJ JÁ DNESKA KULOVÉ UDĚLÁM,DYCKY NĚCO POŽURUJU PAK ZASE SEDNU,PAK JDU VEN ZA MANŽOU A ZASE SEDNU 😀 😀 😀 ,KURNÍK JINDY TO MÁM ZA DVĚ HODKY A DNESKA SKORO CELOU SOBOTU,ALE ZÍTRA MANŽA JEDE NA MOTORKY NA CELÝ DEN,TAK SI LEHNU K JEZERU A BUDU SE OPALOVAT, VAŘIT NEBUDU MUSET TO BUDE BÁJO 😀 😀 😀

nadis.h
3. črc 2010

Ja jsem to same. 😀 treba u zehleni.. Vyzehlim 3 kousky a sednu k netu na hodinu. 😀

vodni
3. črc 2010

@natulaaa ale ne, zaváděli, akorát bylo jen jedno jediný, takže to je zbytečný dělat PK, protože ta se dělá, aby se vybralo nejlépe vyvíjející se embryo. Když je jen jedno, tak nemá cenu moc dlouho čekat.
Pokud máš 150 na den, tak máš tu klasiku, tj. jak jsme ti říkaly - klid s fsh... Já měla těch 10, tak jsem začínala rovnou na 200 a dál mi dávku zvyšovali, Pokud potřebuješ jen o málo víc jednotek, tak oni ti to i dají "grátis", resp. donesla jsem ty použitý ampule, který se strkaj do Purogonovýho pera - v těch ampulích je mírně víc jednotek než je psáno, takže sestřička pak vytáhla ty "zbytky" a pokrylo mi to třeba celou jednu dávku a nemusela jsem kupovat celé balení. Do 30tis., co máte nachystané doma se vejdeš na stoprocent. Ale na jistotu v tomto případě nesázej. Jsi myslím 1.IVF, že? To je třeba brát jako spíš že potřebují vyzkoušet jak to tvý tělo na to bude reagovat atd., protože na každého zabírá něco jiného... Tak abys do toho nevkládala zase tak velké naděje, ber to opravdu jako léčbu, a ta je dlouhodobější...

nadis.h
3. črc 2010

Jo jo to jsem dopadla ja takhle na kulo pri 1 ivf. ☹ nedosla jsem ani k Opu. :-P

Naty myslis,ze AH je k necemu? Ja bych do nej nesla... :-/

vodni
3. črc 2010

@nadis.h já do něj šla, ale záleží na tom, v jakém vývojovém stádiu bude embryo... Pokud už hatchující blastocysta, tak bych to asi taky přehodnotila... Ale my měli jen to jediné 8B embryo ☹